Skoči na vsebino

Plezanje (in ostala zabava na štriku)


Priporočeni prispevki

smarnca reče pred 28 minutami:

Včeraj mi je ena 6b+ res dala tinte pit

 

Prov od svedra do svedra sem se komaj vlekel. Mega crimpi pa nič za stopit. Za vrhunec pa še en mega dolg gib na ramo.

 

Bo treba sprojektirat nekak. Ampak zgleda res velja to da so krajše smeri težje

 

Kera smer? 

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 15 urami:

Čriček v Preddvoru

 

Vsi pravijo da je grda in da če hočem 6b+ naj grem sovo. 

 

Sovo sem slišal kasneje

20200911_200935.thumb.jpg.90f1dde5c67a6431b66dc5abc32973b8.jpg

 

Aja pa letos grem delat tečaj za alpinista. Tako da pričakujte veliko kulskih slik iz hribov

 

Ja, sova je top smer, lepa 6b+ smerka. Enkrat polet sem vpenju v njej stant in mi je zdrsnla roka iz mokre salce. Sledil je ene 6+ m padec kjer sem naredu dve vetrnici ker sem mel strik za nogo :D

Odnesu brez praske, glava je bla pa ene 20cm od stene, valda idiot brez celade. 

 

Cestitke za alp solo, v ker ferajn gres?  

 

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 2 urama:

 

Greš v začetno alpinistično šolo al greš že prou delat izpit za alpinista pri KA?

Začetna seveda. Ubistvu se mi gre samo zato da dobim še malo izkušenj v tehniki ker do sedaj sem lezel po hribih z drugimi ki so že imeli tečaj. Večino stvari sem se naučil preko teh kolegov ter iz youtuba :D

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 1 uro:

Začetna seveda. Ubistvu se mi gre samo zato da dobim še malo izkušenj v tehniki ker do sedaj sem lezel po hribih z drugimi ki so že imeli tečaj. Večino stvari sem se naučil preko teh kolegov ter iz youtuba :D

 

Srečno. :) Do alpinista maš potem še vsaj tri leta. AO Kranj je dober ferajn drgač. Prosm ne se učit z YT, rajš se dej od inštruktorjev. :)

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 1 uro:

 

Srečno. :) Do alpinista maš potem še vsaj tri leta. AO Kranj je dober ferajn drgač. Prosm ne se učit z YT, rajš se dej od inštruktorjev. :)

Sej se naučiš. Važno je da vsaj malo v teoriji veš kako gre. Potem praktično sem probal se spuščat in sidrišče naredit na ograji v PGD. Zares sem pa potem prvič v Ospu

uredilo bitje smarnca
Povezava do prispevka
young reče pred 30 minutami:

Kako je pri nas z večraztežajnimi - imaš na vrhu raztežajev za vpet v večtočkovna kovinska sidrišča ali je kje potrebno postavljati svoja s trakovi? 

Odvisno. Veliko je takih ki imajo na vrhu raztežaja svedrovce za sidrišče ter potem zraven še posebej ketne za abzajl.

Ogromno je pa smeri kjer postaviš sam.

Kar sem šel teh alpinističnih je bilo na sidriščih malo morje "pozabljenih" klinov tako da ni bil problem postavit

Povezava do prispevka

 

smarnca reče pred 19 urami:

Sej se naučiš. Važno je da vsaj malo v teoriji veš kako gre. Potem praktično sem probal se spuščat in sidrišče naredit na ograji v PGD. Zares sem pa potem prvič v Ospu

 

Nč "malo" v teoriji, za dober štant morš obvladat teorijo (kdaj uporabit kateri tip sidrišča, al varovat v sidrišče al v pas,...), pol pa v praksi nardit tko da veš kako delujejo sile na sidriščne točke, kam/kako deluje obremenitev in predvsem kako nardit varno (sidrišče mora držat statično težo dveh plezalcev + dinamične obremenitve, ki pri padcih niso majhne). Verjem da z youtuba se slednjega nauš nauču, ker marsikaj kar vidiš na youtubu bo vsak alp. inštruktor dobu popizditis. Ni vsak tip sidrišča dober za povsod. Poleg tega maš še precej dodatnih manevrov za katere morš vedet kdaj in kako jih uporabit, npr. ojačat sidrišče, zavarovat proti potegu navzgor, ipd.

 

young reče pred 1 uro:

Kako je pri nas z večraztežajnimi - imaš na vrhu raztežajev za vpet v večtočkovna kovinska sidrišča ali je kje potrebno postavljati svoja s trakovi? 

 

Zmer se nauč postavljat tud fiksna sidrišča z gurtno - ker nikol ne veš v kakšnem stanju so rinke na vrhu/vmes.

 

smarnca reče pred 49 minutami:

Kar sem šel teh alpinističnih je bilo na sidriščih malo morje "pozabljenih" klinov tako da ni bil problem postavit


Nikol postavljat štanta na obstoječih klinih, ki jih nisi prej preveril (s kladivom).

Povezava do prispevka

Letošnja sezona je kljub vremenu bila zelo aktivna s cca. 45. dnevi, če ne bi bilo prepovedi prehajanja med občinami, bi cifra obiskov plezališč bila še precej višja.

Dan se hitro krajša in vse manj je možnosti plezanja zunaj.

 

Kje raje trenirate jeseni in pozimi?

Boulderce al športne na plastiki?

 

Moji občutki s plastiko so, da na boulderjih ni nekega hudega napredka v tehniki, pridobiš na moči, ampak opažam, da je glavnino predstavljalo letos športno plezanje v skali, čeprav sem bistveno več do sedaj pretreniral notri na boulderjih.

Povezava do prispevka
Mrhovinar reče pred 20 urami:

 

 

Pozimi hodm na bolderco. Ni ne vem kaj, tehnično ne boš glih velik napredoval, je pa dobro za trenirat moč in vzdržljivost v moči. Glede na to da zadnje čase nimam glih velik časa za plezarijo in hribe, je tud to bolš ko nič.

 

Itak če pa hočeš napredovat v skali, pa samo čim več hodit plezat ven.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Sm bil dans na Bolder sceni in sm kr mal razočaran.

 

Grifi (stopi) zapacani z gumo tolk da jih tud poščetkat ne moreš več. Sicer sem plezal samo ta rumeno težavnost in enega rdečega ampak je bilo povsod isto. 

Drugač pa zelo kul da so ostal bolderji od Triglav the rock tekmovanja sam če bi bli vsaj mal bol označeni. Ni neki hard ne

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
smarnca reče Dne, 16. 10. 2020 at 16:27:

No sedaj vemo kaj je Rajko počel v bližini Kamnika

 

Gabrska peč – Novo plezališče pod Veliko planino

 

https://www.friko.si/sportno-plezanje/gabrska-pec-novo-plezalisce-pod-veliko-planino

 

Hudo. Deviška skala pa kar nekaj dostopa tako da bo verjetno prazno :)

 

carsko, bo treba sprobat spomladi :D

kej lezete jesen? Jaz se glih odpravlam po novo puhico ker je stara raztrgana pa nocem zmrzovat na stantih/pod steno.

Povezava do prispevka

Ne vem, če bo letos še kaj plezarije zame. Tile ukrepi so me odrezali od plezališč, ker v našem okolišu ni drugega kot bolderji v Oplotnici, kar pa mi ne diši najbolj. 

Buncove skale so še opcija, ampak kolegi ne morjo tja oz. lahko kasirajo kazen :)

 

Tako da srečni vsi vi, ki imate stene blizu doma :) 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 mesca kasneje...

Smarnca in ostali a se pleza kej? 

 

Vreme se je skockalo, občine odprte... Zdej sem že drugi vikend grumpi old man, ker mi pridejo horde delat gužvo v kotečnik. 

 

Še pa definitivno pozna koronsko zaprtje bolderc in nezmožnosti plezanja v toplih krajih. 

 

Prsti so močni, filing in vzdržljivost sta pa na sramotni ravni. 

Povezava do prispevka

Dvakrat sem bil na stenci, plan za prihodnji teden pa je it nekam ven v skalo.

 

Imam iste težave. Čist sem brez filinga. Še za stopit sem mogu res gledat da bo prav. 

 

Moja težava je da sem hangboardal samo prvi mesec potem sem pa nehal in sem orenk švoh. Že pri smerci na šalcah me je mega navil, kar pred korono ni bila težava saj sem prej komot šalce držal ampak zdej je pa kr težava. Crimpi so še bolj žalost :(

 

Pomoje kak mesec rednega treninga pa bomo nazaj.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...