Skoči na vsebino

Plezanje (in ostala zabava na štriku)


Priporočeni prispevki

Priporočam lahko samo, da probaš na nogi čimveč različnih modelov - kar zna bit problem glede na zaloge v Kibubi in Iglusportu.

 

Karkoli od spodaj naštetega, da ti sede na nogi je kul (pa verjetno še marsikater drug model, ampak te sem sprobal)

 

Scarpa (moji favoriti, ker imam široko hobitsko nogo):

-Scarpa Instinct (Lace, VS, VSR imajo še en ženski model) zelo vsestranski plezalnik, lahko izbiraš trdoto gume glede na model, agresivni a ne preveč, zelo natančni - sam imam dva para, dobro preživijo menjanje gume (prvi par je že na peti gumi in je po resolu kot nov ampak bolj udoben)

 

-Scarpa Vapor V - bolj bolderski, meni recimo ne pašejo v primerjavi z Instinct

 

Lasportiva: klasika so Miura (na ježke ali vezalke), Katana - trši od Miure

Solution - veliko ljudi pleza z njimi, zelo vsestranski in res natančni plezalniki, nekak se mi zdi da v njih res lepo stopam, je pa res, da so mi preozke in sem jih zamenjal za Scarpo

 

Povezava do prispevka

mogoče Scarpa Instinct? https://www.kibuba.com/obutev/plezalniki/jezki/moske/Plezalni-cevlji-Scarpa-Instinct-VS-R

poznam par ljudi in so kar navdušeni nad njimi. 

 

Imaš pa 3 barve: 

- oranžna: trša guma 

- modra: mehkejša guma

- svetlo modra: kao ženski čevelj (ožja noga) ista guma kot modri

 

E: prepozen, je že Češpla odgovoril.

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka

Scarpa Insinct VS-R so najprej res tesne... po treh- štirih seansah pa se precej vnesejo. Priporočam, da jih malo nosiš po stanovanju, da se razgazijo. Ali pa ko bolderiraš jih imaš gor res samo za en poskus, potem pa dol. Moji so zdej že tako razgazeni, da BP lahko plezam večraztežajke v njih, čeprav ponavadi za takšno reč obujem Instinct VS, ki so trše. Imam pa 1,5/2 številki manjše.

Je pa tut možnost, da ti enostavno ne pašejo na nogo in boš morala vzet kej drugega.

Povezava do prispevka

Ok jih bom probala razhodit, je pa res da so moji copati ze tok udobni, da sploh ne vem, kaksen filing dajo neke zaresne plezalke. 
sem pa probala petko haklat in je nora razlika (seveda v prid instictu) ce primerjam z mojimi 

 

sam predobrih pa tudi ne bi imela, ce potem plezam samo 6c haha, kaj bo pa folk reku

 

 

Povezava do prispevka
smarnca reče Dne, 4. 4. 2021 at 22:33:

Najdu sm novo najljubše plezališče.

 

Kotečnik sektor Luska

 

Smeri Zajeda na lusko in Vabeča globina sta zakon. Pa še ljudi ni tam. Danes so se vsi gužval v trapezu

 

V Luski sem si skoraj taco zlomil na zlizanem stopu.

Zahodim in odnese nogo, dobra 2m nižje pa v buhtl poknem z golenico. Vsi v sektorju so obstali in se obrnili, kaj se je zgodilo ob poku.

Na srečo se je samo ulila kri in velik flek modrice.

Povezava do prispevka
thepeach reče Dne, 5. 4. 2021 at 7:15:

Hehe potem praviš, da maš rad znucane... :D

Ne sj so res zlizane z razlogom...probej Herkulesa. 

 

Ampak jst sm si oblubu, da grem spet v lusko plezat samo če se zmenmo, da je drytool plac.

 

 

 

ne znucane, sam ta sektor mi je res lep sred gozda. Poznam herkulesa, so tud manj zlizani 7a-ji direkt okol :D

 

Plus par novih smeri (6 stopnje) je navrtanih tako da ni hudo. 

Povezava do prispevka
Tesko_je reče pred 51 minutami:

Ok jih bom probala razhodit, je pa res da so moji copati ze tok udobni, da sploh ne vem, kaksen filing dajo neke zaresne plezalke. 
sem pa probala petko haklat in je nora razlika (seveda v prid instictu) ce primerjam z mojimi 

 

sam predobrih pa tudi ne bi imela, ce potem plezam samo 6c haha, kaj bo pa folk reku

 

 

 

če bi se šlo po tem kok dobr plezaš bi bla večina na unih čolnih k si jih izposodiš :D To pa res nima veze kašne plezalke maš.

 

Kvečjemu boš lažje stopala z dobrimi plezalkami kot obratno. itak je večja fora, da znaš pravilno stopat, haklat prste/peto...

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka
Vučko reče pred 3 urami:

mhm, sploh ker niso neka velka odspopanja pri cenah. Top range modeli so mal drazji od kakih mid range. Druga stvar so pa cunje, k rekreativni frikoti pridejo z mammut nordwand/arcteryx alpha  kompletom v osp :D

Sam je fajn, ko uletiš v plezališče pa tam vsi revčki z polimanimi Simond jaknami prekritimi z magnezijem, ti pa uletiš tja z ArcTeryx puhovko z zlatim logotipom. Potegneš ven čisto nove BD komplete in greš plezat...

 

...4c

 

/s

 

 

uredilo bitje smarnca
Povezava do prispevka
Tesko_je reče pred 2 urama:

Haha a nimamo vsi unih zelenih ct kompletov :lol:

 

ne sej ne, jz mam pinky mammut hotwire

Ne komplet za vpet v skalo, mammut nordwand /arcteryc alpha sta dve zlo dragi seriji oblacil pr teh dveh firmah :D

Komplete valda ultralahke petzl/dmm, lepo sedejo za topica v crnem kalu 

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 2 urama:

Sam je fajn, ko uletiš v plezališče pa tam vsi revčki z polimanimi Simond jaknami prekritimi z magnezijem, ti pa uletiš tja z ArcTeryx puhovko z zlatim logotipom. Potegneš ven čisto nove BD komplete in greš plezat...

 

...4c

 

/s

 

 

Ej simond je men dejansko za frikat top šit... umažeš, strgaš in se ne sekiraš. Hlače so 20 EUR v akciji in presenetljivo vzdržljive, puhovka pa tut za 30 EUR dela to, kar naj bi.

 

 Itak mi nikol ni blo jasno kako za vraga uspe damam in gospodom ostat čist in dišeč po celem dnevu v plezališču. Včasih mam filing, da sem največje prase, kr sm že po dostopu in ogrevalni smeri prešvican, usran od magnezija, praha in strgana puhovka zgleda kot da bi jo vleku po skali par kilometrov.

 

 

Povezava do prispevka

Vidim da je kar nekaj ljudi iz okolice MBja...   Boč ni slaba, pa pruh pri avstrijski meji je dokaj novo.
Sem pa bil v pon v Buncovih pa je še nisem vido tolko folka, Ptujčani neki tečaj meli, pa še ostali, avtov 15 :D spodnji sektor puni, na srečo zgoraj strehca prazna :D

Povezava do prispevka

Vceraj sla plezat v "skrito plezalisce" v Lj regiji, in ugotovila, da kot tipicna kaca potrebujem visje temperature in brezvetrje.

 

v celem dnevu sem splezala samo 4 smerke, vse 6b+, pa se pri teh ni blp nobenga veselja, ker sem mela od mraza otrple prste.

 

dodaten zamor: pozabila plezalke v avtu (20 min hoda od plezalisca) 

Povezava do prispevka

O poznam tole...tud men top plezalske razmere (beri 6°C in hladen suh veter) niso najljubše. Sm pa pogruntou, da v taki situaciji dobro ogrevanje celega telesa v kombinaciji z velikimi količinami cukra olajša "preživetje" dneva in omogoča vsaj na pol izkoriščen plezalni dan.

 

Za prste pa namenoma pred prvo smerjo držim roke na skali par minut na tleh, da res zanohta, potlej pa ploskanje z dlanmi in tople rokavice gor ves čas, ko ne plezam.

 

also kaj je zadnje čase s temi "skritimi plezališči"?

Povezava do prispevka

Ma jz mam ze od nekdaj mrzle dlani in se zelo pocasi ogrejejo. Sem imela cel cas neplezanja gor rokavice, pa vseeno, skala nardi svoje. In pol komaj premikam prste in mi je to tok zoprno, da se mi pol sploh plezat ne da :D in sem rekla da pri manj kot +15 stopinj ne grem vec ven, ker potem samo trpim haha

 

drgac se pa ne spoznam na skrivna plezalisca, vecinoma lokacijo nasega plezanja doloci ena punca iz nase skupine. 

 

 

Povezava do prispevka
Tesko_je reče pred 1 uro:

Stasa <3 

un voditelj je tok monoton, da ga ponavad cist preslisim, zdej sm pa dejansko poslusala ker je ful dobro in navduseno komentirala 

 

Prej je bil Charlie Boscoe glavni spiker leta, glih s to tekmo je pa Matt Groom prevzel. Men je Matt bol simpaticen, sam mal se more uvest v vlogo. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...