Skoči na vsebino

Plezanje (in ostala zabava na štriku)


Priporočeni prispevki

Par utrinkov tega vikenda. Zopet smo bili na Okrešlju v GRS koči.

 

V soboto zjutraj smo splezali Igličevo smer. Prava klasika, ki sta jo leta 1930 prvič splezala Maks Iglič in France Verbic. 

 

Vstop: 

 

212239478_355230539319446_30182463914867

 

Prva plata (tole je že po detajlih ampak vmes ni bilo časa slikat)

 

211531957_139988291571624_57600651369755

 

Takoj naslednja plata

 

209067442_2598531550443264_2824553901890

 

In pa na vrhu izjemno grd izstop iz smeri čez sneg kjer smo mogl dat gor dereze (tole je zelo strmo btw)

 

201085026_523822495479695_22841160392523

 

Pa še moj šerpa ruzak z retro cepinom. Je bil kar težak ker sem nosil vodo zame in soplezalca ter cepine, dereze, gojzerje, extra cunje ipd

 

212565416_2950094158538133_2123880321858

 

Izjemno lepa smer sploh po prvih dveh cugih ko prideš ven iz krušljivih delov. Lepi detajli kjer lahko rečem samo kapo dol prvima dvema, ki sta to zlezla v kovanih gojzarjih. Moram pa tudi omeniti legendo alpinista, ki je vodil moja prijatelja tečajnika. Štartal je zjutraj iz Jezerskega ter peš prišel čez savinjsko sedlo do Male rinke, celo smer zlezel naprej in meni ter soplezalcu dal vetra v hitrosti plezanja ter potem po izstopu suvereno odkorakal domov proti jezerskemu.

Žal je v nedeljo padal dež in nisva mogla iz zlezt še ene smeri, ki sva jo ogledovala že prejšnji dan na drugi strani doline. Bo za drugič

 

 

 

 

 

uredilo bitje smarnca
Povezava do prispevka

V sredo smo lezli v Puščavnikovih skalah in lahko rečem samo kapo dol opremljevalcem. Tok lepo navrtane skale še nisem doživel (mogoče so celo malo pretiravali z gostoto :D ). 

Tudi smeri so čudovite, za ogrevanje sem podaljšal en 5b za dva štanta - za prste obliznit dobrih 20m plezarije.

Tehnične plate, rahli previsi s krimpi, ni da ni.

 

Včeraj pa na Boč in totalna katastrofa. Ogrevanje na 5b, ne vem kdaj sem nazadnje tako švicnil v taki oceni (verjetno kmalu po tem, ko sem začel s plezanjem), na 5c smeri sem se skoraj raztreščil, na 6b pa skoraj fuknil 4m nižje zaradi zlizanega stopa, ko sem vpenjal prvi sveder. Čudovit ambient in zelo hladno plezališče na vroč dan (zaradi jame iz katere ves čas piha hladno), ampak to je pa tudi vse.

Povezava do prispevka
Vučko reče pred 2 urama:

Prva je stüdlgrat na grossglocker, druga pa aiguille du midi, mont blanc grupa nad chamonixom. Brutalno nori hribi, grem se enkrat v zacetku avgusta, gres zraven? :D

UUU za Grissglockner me zanima ja :D

 

A je to večdnevna tura? A je to alpi tura (plezanje) al tko kokr kšn Jalovec pr nas?

 

A je ledenik še spodaj?

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 1 uro:

UUU za Grissglockner me zanima ja :D

 

A je to večdnevna tura? A je to alpi tura (plezanje) al tko kokr kšn Jalovec pr nas?

 

A je ledenik še spodaj?

 

Grossglockner mas super za 2 dneva (spanje v stüdlhutte) priporocam stüdlgrat al pa ker drug greben proti glocknerwandu ker normalka je ze za dol lobotomija. 6 poljakov na 5mm strikcu, privezanem na zanki za opremo ni bla najhujsa videna stvar :/

 

Ce ni snega je greben dost lahek, bol k ne do vrha vleces enga kratkega stajerca. Je pa kul dostop/sestop na ledeniku za osvezit tehniko. Tokrat se greva aklimatizirat kr v Chamonix direktno :D

 

Povezava do prispevka

Ne vem kolk kdo gleda Bolšji bazar, tako da tukaj napišem: bi kdo imel ali pozna koga, ki bi imel moje stare plezalke in vrečko za magnezij? Podarim oz trejdam za pivo,  plezalke so št. 39, na vezalke, lepo oprane, solidno ohranjene, in že cca 10 let nerabljene :)

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 17 minutami:

Ne vem kolk kdo gleda Bolšji bazar, tako da tukaj napišem: bi kdo imel ali pozna koga, ki bi imel moje stare plezalke in vrečko za magnezij? Podarim oz trejdam za pivo,  plezalke so št. 39, na vezalke, lepo oprane, solidno ohranjene, in že cca 10 let nerabljene :)

 

A posles fotko, bi naceloma z veseljem vzel za eno kolegico k glih zacenja. :)

Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 32 minutami:

kako je z gumo na tok starih plezalkah? a rata trda? a kdo pri nas menja gumo na Triop plezalkah?

Meni je na Ocunu zamenjal brez problema pa je original gor ena CAT al kaj.

 

Pač nalima tist kar ma od Scarpe/Vibrama pa obreže

 

e: nisem napisal da to dela Shoe Doctor v Tržiču

uredilo bitje smarnca
Povezava do prispevka
Vučko reče Dne, 12. 7. 2021 at 15:27:

 

Grossglockner mas super za 2 dneva (spanje v stüdlhutte) priporocam stüdlgrat al pa ker drug greben proti glocknerwandu ker normalka je ze za dol lobotomija. 6 poljakov na 5mm strikcu, privezanem na zanki za opremo ni bla najhujsa videna stvar :/

 

Ce ni snega je greben dost lahek, bol k ne do vrha vleces enga kratkega stajerca. Je pa kul dostop/sestop na ledeniku za osvezit tehniko. Tokrat se greva aklimatizirat kr v Chamonix direktno :D

 

Kaj boš pa lezu v Chamonixu? A bo to žičnca do gor pa pol abzajl nazaj in plezanje al maš kaj drugega ogledanega?

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 10 minutami:

Kaj boš pa lezu v Chamonixu? A bo to žičnca do gor pa pol abzajl nazaj in plezanje al maš kaj drugega ogledanega?

Se zbiramo cilje, ziher vsaj par dni okol aiguille du midi (gondola gor do 3800m), pa pes dol 100m visincev na ledenik in do ostalih stvari. 

Povezava do prispevka
Tesko_je reče pred 20 urami:

Grem cez vikend pogledat Puscavnikove skale, hvala za predlog! 
 

 

Večjo plahto/folijo imej s sabo za na tla pod štrik, ker ga sicer precej umažeš.

Teren pod steno je malce zoprn za tistega, ki varuje, sama stena je pa čudovita.

Povezava do prispevka
Mrhovinar reče pred 31 minutami:

 

Večjo plahto/folijo imej s sabo za na tla pod štrik, ker ga sicer precej umažeš.

Teren pod steno je malce zoprn za tistega, ki varuje, sama stena je pa čudovita.

Ok tenks za nasvet. Kaj pomen zoprn teren, da nimas kje stat? Great:D sem vceri mal sprasvala folk iz balvanije ce kdo to pozna, pa jih je samo par vedelo za ta crag. So ga pa vsi te kr pohvalili

Povezava do prispevka
Tesko_je reče pred 1 uro:

Ok tenks za nasvet. Kaj pomen zoprn teren, da nimas kje stat? Great:D sem vceri mal sprasvala folk iz balvanije ce kdo to pozna, pa jih je samo par vedelo za ta crag. So ga pa vsi te kr pohvalili

 

Precej strm teren brez nekih "stopničk" oz. "platojev". Placa pod skalo je ogromno, ampak ni nič ravnega.

Razen če ste tolk dobri, da za ogrevanje pležete 6b in več, potem pa zategujete sedmice. Tist ima lep teren pod skalo.

Mogoče sem pa samo preveč razvajen :D

uredilo bitje Mrhovinar
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...