Skoči na vsebino

Plezanje (in ostala zabava na štriku)


Priporočeni prispevki

Mrhovinar reče pred 32 minutami:

 

Precej strm teren brez nekih "stopničk" oz. "platojev". Placa pod skalo je ogromno, ampak ni nič ravnega.

Razen če ste tolk dobri, da za ogrevanje pležete 6b in več, potem pa zategujete sedmice. Tist ima lep teren pod skalo.

Mogoče sem pa samo preveč razvajen :D

Ma jz sm komi prlezla na 6cje :D ogrevam se na petkah. Fak bedno to s terenom, no ja, vseeno bo treba pogledat. Moj kolega rad sajta in je baje tista 7b super za sajtanje

Povezava do prispevka
Mrhovinar reče pred 11 minutami:

Ne poznam modela :)

Ga je med komentarji nekdo spraševal, ampak ni odgovoril.

 

Vse kar najdem je pa tole:

https://www.8a.nu/crags/sportclimbing/slovenia/podnanos/routes

 

Napis Rajkotu/Betki, al pa kakemu lokalcu kaka je situacija tam, ce je odprto za folk in kok je se kej lufta za navrtat nove smerke. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Vceraj sem prvic ever plezala v previsni steni in sicer v Retovju. Splezala sm 4 spolzke smeri (vceraj vec kot 6b ni ratalo), dans me pa vse boli   

 

Mi ni blo prevec vsec, plezalke sem mela nonstop cisto vlazne. A kdo ve, ce je v primeru ne dezja tam kej bolj suho, al je vedno vlazno zarad blizine vode

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Kaj menite o temle? Se vam zdi kul za začetnika? https://www.plezalnicenter.si/plezalni_programi/spoznavni-zacetni-tecaj-plezanja/

 

Iščem nekaj, da bi začel z plezanjem kot tip sredi 30tih, ki si že dlje časa želi začet plezat pa se še ni spravil :) Rad bi začel, da vidim, če bi to res redno počel, potem pa nadaljeval tudi na naravnih plezališčih.   Je tak tečaj a way to go? Nimam nobenega, da bi z njim plezal, plezalni center imam pa blizu pa še dopoldanski termin je kar ugoden (pa še bone21 pokurim).

 

Hvala!

Povezava do prispevka

Seveda. Tečaji so kul, ker pridobiš tehnično znanje in spoznaš kar nekaj ljudi s katerimi se da kasneje plezat v skali. Je pa res da Pcl ni najcenejši, kokr se spomnem so hotel pr kolegu da naredi najprej ta, potem pa se en drug tečaj, preden je imel izpit za pripravnika.  Če pa boni častijo pa tok ni problema. 

Povezava do prispevka

Hvala za odgovore. Bom verjetno se kar joinal tečaju konec septembra (če bomo še svobodni takrat :/ ). Je še kar dražji od npr. Balvanije, a mi je boljši dopoldanski termin pa še blizu mi je.

 

S<3NEC reče Dne, 13. 8. 2021 at 15:36:

@Vincent za fizično pripravo na zunanje plezanje so super tudi vaje na balvanskih stenah. Če boš imel čas in voljo, je to super rekreacija za enkrat ali dvakrat na teden.

Točno to me mika. Men je fitnes najbolj dolgočasna zadeva ever in bo to mogoče dobra alternativa :)

Povezava do prispevka
Vincent reče Dne, 13. 8. 2021 at 13:05:

Kaj menite o temle? Se vam zdi kul za začetnika? https://www.plezalnicenter.si/plezalni_programi/spoznavni-zacetni-tecaj-plezanja/

 

Iščem nekaj, da bi začel z plezanjem kot tip sredi 30tih, ki si že dlje časa želi začet plezat pa se še ni spravil :) Rad bi začel, da vidim, če bi to res redno počel, potem pa nadaljeval tudi na naravnih plezališčih.   Je tak tečaj a way to go? Nimam nobenega, da bi z njim plezal, plezalni center imam pa blizu pa še dopoldanski termin je kar ugoden (pa še bone21 pokurim).

 

Hvala!

 

Pazi, tole je kao spoznavni tečaj plezanja, z varovanjem od zgoraj. V prevodu - plezal boš pod očesom inštruktorjev, o sami tehniki, opremi in varovanju se boš naučil bolj malo. Dobil boš malce filinga če je plezaje sploh zate, to je pa to. Za kaj več (če boš recimo hotel samostojno z družbo plezat v plezališčih) boš moral potem naprej na tečaj plezanja v vodstvu.

 

Men tole zveni kot še en način lupljenja folka. Pri ostalih šolah (kofler, ipd.) so tud začel ločevat na neki "spoznavni" in potem še "nadaljevalni" tečaj. Da pač plačaš dva tečaja, ker če hočeš plezat zuni v steni rabiš imet oboje.

 

Pejt rajš na kakšno celotno začetno šolo športnega plezanja (v organizaciji kakšnega AOja), ki košta približno isti dnar, traja ca. tri mesece, se pa naučiš vsega kar rabiš znat pri športnem plezanju za plezanje v naravnih plezališčih (oprema, varovanje, tehnika, plezanje v vodstvu, itd.). V PCLju te bojo prvo olupil za "spoznavni" tečaj plezanja in potem še za tečaj plezanja v vodstvu.

Povezava do prispevka

če bo hodil na dopoldanske termine, ga prideta oba tečaja v pclju 180, z vso opremo, pa vključen imaš še 1x ali 2x plezanje v skali. 

 

V AO rabiš plačat še članarino, pa najbrž tudi vstopnice za plezanje na umetni steni.

 

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka

Če plačaš polno ceno (brez dopoldanskih terminov) te košta 269 eur, opremo dobiš na vsakem tečaju (konec koncev irelevantno, če češ plezat si čimprej dobi svojo), članarina na AOju je glomaznih 15 eur, v pclju te pa glih tko ocurijo še za karto za plezanje pri njih.

 

Bottom line - še zmer te pri AOju pride cenejš, če vzameš celotno začetno šolo športnega plezanja, pogoji glede opreme in dodatnih terminov plezanja so isti. S tem da ima marsikater AO svojo bedno malo stenco za plezat, ki je vsaj zastonj, ampak čist zadost za potrenirat.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka

Jaz ne priporocam tehle kratkih tecajev, sploh, ce boste plezali samo toprope (ne bos se naucil ne varovanja - bistveno za plezanje na strik, ne plezanja naprej). Sama sem se udelezila podobnega tecaja (5*3h) pri Kokalju na Skofijski. V tem casu smo se naucili vpenjati in prevezovati, to je pa to. Na tecaj sem sla z zeljo po premagovanju strahu pred padci, pa ocitno ni bilo v ucnem nacrtu. 

 

ce te zanima plezanje, priporocam daljsi tecaj, kjer bo poudarek na izletih v skalo (zaceli boste itak na umetni steni), kjer se bos naucil tudi plezanja naprej, padanja, dinamicnega varovanja, vozlov, itd. 

pa ce preracunas na ure, so daljsi tecaji ugodnejsi od tehle kratkih, s tem da od njih odneses bistveno vec.

 

Povezava do prispevka

hmm ste mi dali za mislit. Bom še malo preveril in se odločil. Itak ne mislim začet pred jesenjo.

Najbolj me jebe čas. Se vržt v nek intenziven tečaj, ki traja 3 mesece in ima 7 dnevov teorije/vaj + 5 celodnevnih izletov v naravna plezališča (kot sem poguglal en AO tečaj)...sliši se odlično, časovno mi pa ne bo šlo. 4 zaporedne srede 2 urci dopoldne. To bi šlo. Nato si nabavim nekaj opreme in lahko občasno sam hodim na balvane. Potem pa ob priliki še nadaljevalni tečaj in mogoče kdaj v naravno plezališče.

Povezava do prispevka
Vincent reče pred 10 urami:

hmm ste mi dali za mislit. Bom še malo preveril in se odločil. Itak ne mislim začet pred jesenjo.

Najbolj me jebe čas. Se vržt v nek intenziven tečaj, ki traja 3 mesece in ima 7 dnevov teorije/vaj + 5 celodnevnih izletov v naravna plezališča (kot sem poguglal en AO tečaj)...sliši se odlično, časovno mi pa ne bo šlo. 4 zaporedne srede 2 urci dopoldne. To bi šlo. Nato si nabavim nekaj opreme in lahko občasno sam hodim na balvane. Potem pa ob priliki še nadaljevalni tečaj in mogoče kdaj v naravno plezališče.

Imo je kratek toprope tecaj na striku odvec, ce nameravas potem plezat na balvanih.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Žal, kolikor je meni znano vodnička ni, plezališče je v oskrbi ŠAO Velenje, ki ga ni nikoli objavil.

 

 Sam vem za nekatere lažje smeri tja do 7a, ker so mi informacije predali lokalci preko ustnega izročila. V skrajnem desnem delu stene so ocene med 5a-6a, mogoče je kakšna za 6b. Tudi tiste na skrajnem levem delu stene so podobnih težavnosti do vključno 6b. Osrednji del, ki je pogosto moker pa je nekoliko težji.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...