Skoči na vsebino

Plezanje (in ostala zabava na štriku)


Priporočeni prispevki

karkoli lažjega? mislim, nisi nam dal ravno veliko podatkov, s katerimi lahko operiramo ane... kaj si do zdaj že dal čez npr.

 

glede na to, da je češka koča športna ferata (kolikor vem), katerih pri nas ni ravno veliko, bo karkoli hribovskega kar prava izbira.

 

drugače pa imaš tukaj naštete naše športne ferate.

Povezava do prispevka
Burekdober reče pred 3 urami:

Zadnjič sem bil na Češki koči in sem ugotovil, da je pretežka zame. Kaj priporočate za naslednjo ferato, glede na to, da je Češka koča overkill?

 

Če ti je bila ferata na češko kočo preveč, predlagam da se se mal natreniraš preden probaš kaj drugega. Kater del te je zvil? Si že kakšno ferato prej zlezel?

 

Tiste hribovske "ferate" pa niso ferate ampak zavarovane planinske poti. Ogromna razlika je pri razlogih zakaj se šraufajo jeklenice na planinskih poteh ali na feratah. Na planinskih poteh so jeklenice, klini in ostala šara na planinskih poteh nastali iz potrebe po čim lažjem in varnem premagovanju težkih mest in načeloma na planinskih poteh ni nikjer tako težko, da bi se moral dobesedno vleči za jeklenico. Tiste prave ferate v tujini (in zadnjih petnajst let tud pr nas), so pa nastale izključno iz športnega namena, torej opremljevalci niso iskali logičnih in najlažje prehodnih mest, ampak so iskali najbolj atraktivne in tudi "posiljene" variante poti čez steno.

Povezava do prispevka

Ubistvu je bil to prvi podvig po nakupu opreme, ampak mi je bil prehud zalogaj, niti nisem imel občutka kam se prestopiti. Na Češki koči sem prišel do previsa in rekel fuck no in nekako v pol ure, če ne celo več, zlezel nazaj. Aja, pa brez rokavic sem bil, katere priporočate za čim boljši grip?

 

Gledal sem mojstrano, ki je ocenjena z B. Tale bi po mojem šla.

Povezava do prispevka
Burekdober reče pred 2 urama:

Na Češki koči ni bilo ničesar, skala in jeklenica - pot si večinoma iščeš sam. Smo se odločili, da gremo na Hvadnik ta vikend, bom videl, kako bo

Kar poslušam kolege mi vsi pravijo da je Hvadnik dost đabe.

 

Z rokavicami (oziroma kar vso opremo) pa ne morš falit sam da so od Black Diamond ;)

Povezava do prispevka

Samovarovalnega mam https://www.kibuba.com/plezalna-oprema/samovarovanje/samovarovalni-kompleti/Samovarovalni-komplet-Edelrid-Cable-Comfort-5-0, pas pa https://www.iglusport.si/alpine-flash, od black diamonda sem vzel čelado

Daj mi priporočaj ene dobre rokavice prosim, važno mi je predvsem, da imajo čim boljši grip na jeklenici:) in da grejo vsaj do zadnje tretjine prstov

uredilo bitje Burekdober
Povezava do prispevka

Zadnjič sem gledal te: https://www.kibuba.com/oblacila/pokrivala-kape-in-rokavice/rokavice/via-ferrata/via-ferrata-rokavice-rock-empire-rocker saj mi delujejo, imajo najbolj surovo podlogo (oprijem), vzdržljivost mi ni tako važna. Rajši jih zamenjam letno v zameno za dober grip.

 

Nekdo mi je celo priporočal, da bi jih kupil v trgovini za gozadarje (saj so narejene iz kevlarja in baje zelo vzdržljive) - ampak so baje dokaj spolzke, dokler se ne vnesejo

 

Na Češki sem brez rokavic dobil 3 žulje, ki so še danes kot vojne rane :D 

uredilo bitje Burekdober
Povezava do prispevka
Mrhovinar reče pred 7 urami:

Nikoli še lezel ferate, ampak najbrž so v teh previsnih delih nabiti klini/lojtrice?

 

Mora bit že nekaj meterski previs, da se dajo not lojtre. Kolkr se spomnim je tale previsek na ferati na češko kočo tko da se lepo postaviš pa se že stegneš čez.

Povezava do prispevka

Ni blo ne. Skoz sem mislil da je Čreta na odprtem in da se hitro suši. 

 

Oh well, sem šel Kamnolom 5c+ pa Žužka 6b+ samo sem se pri drugem usral ker je preveč sketchy štart in nisem mel jajc vpet čeprav ni tolk težka

 

Je pa kolega vmes skadil eno Domaćico. Dobro ne do konca ampak do zadnjega kompleta (7b+)

 

Pridem še, ko bo suho

uredilo bitje smarnca
Povezava do prispevka
smarnca reče Dne, 4. 8. 2020 at 15:40:

Knjiga je res ogromna zdej ampak platnice so pa še vedno mehke in švoh. Bo treba naredit en ovitek.

 

Drugače pa vreme meni res ne prizanaša. Zdej imam kolektivca in sem si reku da bom šel vsak dan ven plezat - NOPE skoz dež

Verjetno bo drug teden v Paklenici isto :(

Carsko, kaj mas ogledan kej v pakli? Jaz grem septembra prvi vikend, mogoce se spravim v klin :D

Povezava do prispevka
Vučko reče pred 1 uro:

Carsko, kaj mas ogledan kej v pakli? Jaz grem septembra prvi vikend, mogoce se spravim v klin :D

Od dolgih definitivno Water song v Velikem Ćuku (a sem prav napisal)

 

Potem bomo pa najbrž dol v plezališču, ker bom imel s sabo moje tri začetnike. Čeprav sem slišal da zna biti zelo zlizano. 

 

Za kaj več se bomo odločili v apartmaju oziroma na poti dol

 

Sem pa ravnokar pogledal napoved in ne izgleda preveč obetavno :cry:

 

Spoiler

spacer.png

 

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 35 minutami:

Od dolgih definitivno Water song v Velikem Ćuku (a sem prav napisal)

 

Potem bomo pa najbrž dol v plezališču, ker bom imel s sabo moje tri začetnike. Čeprav sem slišal da zna biti zelo zlizano. 

 

Za kaj več se bomo odločili v apartmaju oziroma na poti dol

 

Sem pa ravnokar pogledal napoved in ne izgleda preveč obetavno :cry:

 

  Skrij vsebine

spacer.png

 

Klanci so mal zlizani ampak ne vec kot glavna slo plezalisca :D napoved ni tok slaba spet, sam tempirite dobr kdaj bodk okna suhe skale.

Velik vecraztezajk je nad klanci, tko da se komot naplezas tud ce nimas velik casa

Povezava do prispevka
Vučko reče pred 1 uro:

Klanci so mal zlizani ampak ne vec kot glavna slo plezalisca :D napoved ni tok slaba spet, sam tempirite dobr kdaj bodk okna suhe skale.

Velik vecraztezajk je nad klanci, tko da se komot naplezas tud ce nimas velik casa

Ravno to sem hotel slišat. Vsi so mi govorili da je mega zlizana skala in sem se že pripravljal na scenarij iz Kamnitnika ali pa iz Šmarne gore tnx

Povezava do prispevka

Vreme letos je čist prfuknjeno.

Z Mislinjo sploh nimam sreče, včeraj drugič tam in dež.

Sicer je bil vseeno dober plezalni dan, ampak ne kot v Mislinji, v kateri mi plata (sektor 1) na polno dogaja. Pa še zapodit se upam v vse smeri, čeprav so nekatere izven moje lige, čist za trening in probo do kam gre :D

Povezava do prispevka

Smo potem šli na Hvadnik in Mojstrano. Na mojstrani mi je bila ferata Pot mojstranških veveric ravno prav. Hvadnik bi pa moral iti že na začetku, ker je ravno prava za premagat začetni strah oz. dobit občutek, kako premagovat ovire (je pa dost đabe realno).

 

Čutim pa, da nimam uredi podplata na čevlju. Kaj priporočate? Rad bi neke zeleno-rumene (sledi zelene barve bi bilo najboljše), da mi gre skupaj z ostalo opremo https://prnt.sc/txdrq0

 

Ali mi lahko razložite, kakšne podplate naj gledam? Vibram, kaj drugega? Kako se sploh rangira te podplate. Thx :) Pa rad bi, da bi čevlji, če že dam 100 EUR+, bili uporabni hkrati tudi za navadne pohode po visokogorjih.

Par predlogov:

https://www.iglusport.si/ultra-raptor
https://www.kibuba.com/obutev/nizki-pohodniski/moski-z-membrano/Moski-nizki-pohodniski-cevlji-Salewa-Wildfire-GTX-2018#attr-5220
https://www.kibuba.com/obutev/nizki-pohodniski/moski/nizki-cevlji-za-pohodnistvo-in-tek-dynafit-feline-sl#attr-5502
 

uredilo bitje Burekdober
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...