Skoči na vsebino

Plezanje (in ostala zabava na štriku)


Priporočeni prispevki

Burekdober reče pred 9 urami:

Smo potem šli na Hvadnik in Mojstrano. Na mojstrani mi je bila ferata Pot mojstranških veveric ravno prav. Hvadnik bi pa moral iti že na začetku, ker je ravno prava za premagat začetni strah oz. dobit občutek, kako premagovat ovire (je pa dost đabe realno).

 

Čutim pa, da nimam uredi podplata na čevlju. Kaj priporočate? Rad bi neke zeleno-rumene (sledi zelene barve bi bilo najboljše), da mi gre skupaj z ostalo opremo https://prnt.sc/txdrq0

 

Ali mi lahko razložite, kakšne podplate naj gledam? Vibram, kaj drugega? Kako se sploh rangira te podplate. Thx :) Pa rad bi, da bi čevlji, če že dam 100 EUR+, bili uporabni hkrati tudi za navadne pohode po visokogorjih.

Par predlogov:

https://www.iglusport.si/ultra-raptor
https://www.kibuba.com/obutev/nizki-pohodniski/moski-z-membrano/Moski-nizki-pohodniski-cevlji-Salewa-Wildfire-GTX-2018#attr-5220
https://www.kibuba.com/obutev/nizki-pohodniski/moski/nizki-cevlji-za-pohodnistvo-in-tek-dynafit-feline-sl#attr-5502
 

 

Salewa wildfire so zakon, sem jih imel tri leta in jih zgonil u nulo. Podplat na skali drži ko pribit. Tile ultraraptor in feline so bolj tekaški čevlji, jih ne priporočam za pohodništvo, so wildfire vseeno malenkost bolj stabilni.

 

Trenutno mam tele https://www.iglusport.si/hyper-gtx in so tud ful vredu in udobni. Ne priporočam pa mammutovih, ker mi je na dveh parih po dveh turah začel odpadat podplat.

Povezava do prispevka

Grem danes potem probat Salewa Wildfire (Pomoca podplat), čeprav po reviewih določeni pravijo, da nimajo tako dobrega oprijema (vsaj zadnja verzija ne, in da znajo žuliti pri gležnju), prejšnja verzija (do lanskega leta) pa je baje bila top. 

 

Zagledal sem se v Vibram MegaGrip (IgroGrip je za moje podvige tudi kul)

 

Je pa vprašanje, kdo te podplate ocenjuje, morda je že Pomoca zame overkill

uredilo bitje Burekdober
Povezava do prispevka

Si nisem mogel pomagati, sem iz amazona.de naročil tega

 

salewa-wildfire-men-flintstone-fluo-green.jpg

 

Ali je kakšna razlika, ker je toliko teh Salewa Wildfire čevljev, vsi imajo enake opise, ampak malo drugačna imena npr. Salewa Wildfire, Salewa Wildfire GTX, Salewa MS Wildfire (te ki sem jih jaz naročil) itd 

 

Pa pizda no, pogledam zdaj vreme in dež do naslednjega tedna... pa še express delivery sem vzel

uredilo bitje Burekdober
Povezava do prispevka

Sem skenslal naročilo in grem po https://www.iglusport.si/tx-4-gtx ker sem bral, da je Vibram Megagrip uberalles. Pomoca podplat (na Salewa Wildfire) je vseeno ocenjen dosti nižje in po par prebranih reviewih se baje ne more niti primerjati z Megagripom (ga pa vseeno hvalijo).

 

Čeprav so mi Salewa na smrt lepi, mislim, da mi bo bolj prav prišel čim boljši grip. Že po rokavicah sem videl, da mojstrane, če bi šel zadnjič (namesto Češke koče) je sigurno tudi ne bi naredil, ker nisem imel pravih rokah oz. jih sploh nisem imel. Če bom imel občutek, da mi čevlji definitivno ne bodo spolzeli in še malo izkušenj, bom po mojem kmalu bil sposoben narediti tudi Češko kočo

Povezava do prispevka

@BurekdoberJaz v salewah ne sam dostopam ampak tud plezam lazje stvari. Cevelj je glih prov mehek da mas velik bolsi nadzor nad stopanjem, pa trd dovolj da je stabilen. Tud po dezju sem hodu z njim in je drzal. Pejd v trgovino pa prever ker ti bolj pase na nogo, ne pa dat tok teze enim random recenzijam na netu

Povezava do prispevka

@Vučko model kupuje čevlje po barvi, da mu bo pasalo k ostali opremi, ker v hribih je treba šminkat. Takšnih ljudi ne jemljem resno, lol :D

 

Je pa pri tem prizadetem vremenu res težko naletet na lep, suh dan. Danes smo že bili odločeni, da zavijemo v plezalni center Celje in iz firbca skočim pogledat v lokalno plezališče - SUHO! :D

Kratke in sladke tehnične smeri za dober trening.

Povezava do prispevka

Za to kar bos ti delal (in tezje) so vse firme vrhunske. Probi fizicno in vzem tiste k ti bolj sedejo na nogo (ne mislim barvno). Ne rabis googlat kemijskih testov gume. Glede first aid kita, jaz mam enega manjsega od life systems iz kibube in je ok. Keregakol bos kupu, predlagam da sam dopolnis : par vecjih gaz, ker jih noben set nima, in ce je prostor se eno dodatno ruto za imobilizacijo, plus par tablet - protibolecinske, aspirin, ogle. Alufolijo za mraz/vrocino pa posebaj kje v ruzaku 

Povezava do prispevka

Sele sedaj sem vidu da so tvoj cilj predvsem ferate pa viskokogorje. Predvsem bi ti priporocu da kupis visok (al pa vsaj polvisok) cevelj, mas velik lahkih modelov ki te ne ovirajo tok pri gibanju pa so vseeno veliko bolj 'varni' za zacetnika. Pejd v iglu/kibubo in vprasaj tam, pa pomer cimvec cevljev. Oprijem bo pri vseh cevljig glavnih znamk ok

Povezava do prispevka

Ja, za treking sem našel vrhunske čevlje v Decathlonu (najbolj udobn, ki sem ga kdajkoli probal) oddelal sem že 10 pohodov po 10 ur+ in noga je vedno prišla nazaj spočita

 

Tako da sedaj iščem čevlje za ferate ja, pa hkrati, da ne bi bil čisto neuporaben izven ferat:) nekako sem po 2 dneh gledanja reviewov narrowal izbiro na zgoraj omenjena dva modela, eventuelno očitno TX 4

Povezava do prispevka
Burekdober reče pred 59 minutami:

First aid kit počasi dopolnjujem. Lahko providaš kakšen link, kjer bi že bil sestavljen z vsem esencialnim? Bom drugič kar first aid kit v kibuba kupil

 

Glede first aid kita je tko.. zadnje čase so popularni majhni, lahki, not imaš par flajštrov, osvežilni robček pa mogoče kakšn povoj.. pol se pa počas neha. Kupi enga kokrtok ornk, potem ga pa dopolni z:

  • astrofolija
  • aspirin
  • magnezij tablete
  • vsaj štiri trikotne rute (najbolj uporabna zadeva za imobilizacije)
  • gaze (enepar večjih)
  • povoji (imej v torbi vsaj tri)
  • elastični povoj
  • obliži za žulje

To zgoraj mi je največkrat prišlo prav.

 

Glede čevljev pa nehi gledat farbo, ker ko ti bo zdrsnl al pa si boš zvil gleženj boš kvečjemu lepo oblečen ponesrečenc, če ne truplo. Nizki čevlji so čist ok (tud za ferate ali visokogorje), čeprav je odvisn od človeka kok ma izkušenj z gibanjem po zahtevnem terenu. Za laike/začetnike se itak priporočajo visoki. Glej da so ti udobni, če nimaš velik izkušenj rajš vzem visoke. Nizki čevlji so primerni bolj za izkušene hribovce, ki jim je v hribih ključna (tudi) hitrost. Tebi (kot začetniku) mora bit zaenkrat varnost. Ne se zanašat na reviewe, rajš štarti z visokmi, pa boš skoz leta izkušenj videl kaj ti štima. Je tud odvisn od človeka kera firma mu ustreza, ker imajo tud svoje specifike glede oblike noge. Recimo men vsi čevlji od la sportive in salewe ful lepo pašejo na nogo, garmont ali lowa pa ne tok, enim kolegom pa la sportiva nikako ne potegne.

Povezava do prispevka

To je tudi ena od stvari, ki sem jih ugotovil. Čeprav sem dokaj začetnik, planinariti sem začel pred 3 meseci, ampak sem od takrat že naredil kar nekaj tur, sem ugotovil, da mi nizek čevelj omogoča večjo svobodo gibanja in se posledično varno počutim - saj imam več nadzora. Prvi 3x sem nosil nadgležnarje, nato sem zamenjal na čevelj do gležnja.

Povezava do prispevka

Evo sem bil v Iglusportu in najprej vzel La Sportiva TX 4. Nato sem šel v Kibubo in probal še Salewa Wildfire GTX. Vsakega na eni nogi sem preizkusil na stezi in na ploščicah v trgovini.

 

Ko sem z nogo brcnil ob ploščico (s podplatom) je Salewo praktično zaustavilo, medtem ko je La Sportiva še vedno malo drsela. Laično lahko rečem, da ima Salewa cca. 30-40% boljši grip na ploščicah in testni podlagi, ki jo imajo v Kibubi (les). La Sportivo sem nato vrnil in naročil Salewo (pride v tej barvi naslednji teden)

 Moški nizki pohodniški čevlji Salewa Wildfire GTX - Kibuba ...

uredilo bitje Burekdober
Povezava do prispevka
Vučko reče pred 1 minuto:

 

Mas na desnem delu kake 4ke, ala akademska. Pa okol stupa brid tud 4 nekje. Centralni del verjetno mosoraska 5c (sam en cug) 

Na desni je en 4c ja. Samo tam zgleda bolj žalostno vse skupi z en kup zelenja

 

BTW Instincti so top! Držijo res hudo

Burekdober reče pred 18 minutami:

Hudo :D

 

Ali ima kdo v Kibuba viška Storžev (cca 33 jih rabim), da bi Salewo dobil za 135 namesto za 170 EUR. Hvala (po nakupu jih 13 dobite nazaj, tako da bi vam jih dejansko ukradel 20) 

Mam jst

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...