Skoči na vsebino

LEGOstilna - nakupi, poštarji, montažne police


Boris

Priporočeni prispevki

Ta lego BTC store je čedalje večji sccam , pred novim letom se pojavi  božičkov gwp v  košarici, naročim in me potem kličejo da ni več na voljo, pač prekličem naročilo. In po novem letu isto, ker me niso dobili po telefonu so naročeno kar poslali seveda brez j. božička, kakor sem se pogovarjal z enim modelom očitno nekomu rihtajo da to preprodaja naprej.

uredilo bitje Traktor
Povezava do prispevka

Lstore je cist ok, je pa problem da imamo v sloveniji posameznike, ki ga dobesedno sproti izropajo in prodajajo dalje sete ali posamezne kocke.

Ti ljudje hodijo v fizicni store po mint skatle, na zalost pa je samo ena lego trgovina ki ima enake goodije kot uradna lego stran, zato tako hitro ostanejo brez.

3bricks s ptuja so ze eni taki modeli, ki sproti praznijo lstore

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 5 urami:

Lstore je cist ok, je pa problem da imamo v sloveniji posameznike, ki ga dobesedno sproti izropajo in prodajajo dalje sete ali posamezne kocke.

Ti ljudje hodijo v fizicni store po mint skatle, na zalost pa je samo ena lego trgovina ki ima enake goodije kot uradna lego stran, zato tako hitro ostanejo brez.

3bricks s ptuja so ze eni taki modeli, ki sproti praznijo lstore

 

Pa jim rata to takoj dalje prodat ali čakajo da gredo seti v upokojitev? To preko bricklink verjetno dalje dilajo?

 

Ravnokar danes gledal dost frišek prispevek od WSJ o lego investingu

 

 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 7 urami:

 

Pa jim rata to takoj dalje prodat ali čakajo da gredo seti v upokojitev? To preko bricklink verjetno dalje dilajo?

 

Ravnokar danes gledal dost frišek prispevek od WSJ o lego investingu

 

 

Poglej kak inventory majo na 3bricks bricklinku.

huge!

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 2 urama:

51 eur za 356 kosov 

14 centov/kocka.... LOPOFI!  Sam očitno bodo še vedno zlahka dobili kupce, ampak  ja...  potem pa ostanemo brez gwp-jev občasni kupci lego setov. 

Pusti ceno, poglej količino. Da dobiš toliko GWP, so kar lepo spucali police.

Povezava do prispevka

Vem ja.... očitno imajo ogromno financ, da lahko to naredijo in potem postajajo vse večji, če imajo tak sistem. Vedno več bodo izropali, vedno manj kosov bo, vedno več bodo lahko dražje prodali gwpje in ostale zadeve. 

 

Tole se lahko slabo konča za slovenske kupce, ko bodo čakali dolgo časa na te modele ali pa kupili po skalperskih cenah. 

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 13 urami:

Glede na to da ima lego store res brutalno visoke cene, morajo najti kar konkretne bebčke, da jih lahko nategujejo s takimi cenami.

90% setov razmontirajo naredijo part/out in potem prodajajo posamezne kocke po zelo "razumnih" cenah. :rofl:

Tako dobijo na hitro x2, x3 za set. Kljub današnjim cenam posameznih kock, očitno v EU in sploh v USA zadeva še ker špila.

Pospravijo inventar tudi v Tuš-u, Špar-u, itd.,, ko so večje akcije in dobre kocke za part out. 

 

uredilo bitje Tomyboy
Povezava do prispevka
mumbo360 reče Dne, 4. 1. 2023 at 23:39:

 

Pa jim rata to takoj dalje prodat ali čakajo da gredo seti v upokojitev? To preko bricklink verjetno dalje dilajo?

 

Ravnokar danes gledal dost frišek prispevek od WSJ o lego investingu

 

 

 

A obstaja kaksen mehanizem po katerem bi lahko shortal cene vseh teh setov, ki gredo v penzion? Seems like a bubble :D

uredilo bitje GTA
Povezava do prispevka
Tomyboy reče pred 4 urami:

So že tako veliki, da za njih ni problem v enem nakupu dati tudi 10K,20K EUR in več, nažalost...

 

No danes sem prav namerno šel v Lj v nakupe da sem dobil blacktrona kot GWP. 1 kos je moj!

Danes so bili še blacktroni kot GWP na voljo za vsak nakup nad 190 €. Kako dolgo časa bodo, ne vem. Sam mislim da bodo prej razdeljeni pred 14.1.2023. 

 

its-mine.gif

 

In se mi jebe, če sem porabil čas in gorivo.  Sem tudi vmes še par drugih zadev šel kupiti/preveriti. Raje to, kot pa da financiram to skalpersko grupo, ki izropa lego store in druge štacune. 

uredilo bitje Henrik
Povezava do prispevka
Feget reče pred 43 minutami:

jaz grem zelo redko v lego official store, razen setov, ki jih prodajajo le oni, se mi zdi, da se vse ostalo da dobiti drugje ceneje.

 

Načeloma je res, da dobiš drugje ceneje, ampak če delaš večje nakupe, se nekako izide:

1. dobiš GWP (če je)

2. dobiš točke ki prinesejo prej ali slej popust.

 

Na dolgi rok se pokrije razlika v ceni z raznimi Mimovrste. Problem je samo ta, da pač če šteješ vrednost GWP, pomeni da moraš porabiti zadosti da ga dobiš. Če imaš namen narediti nakup za 50€, potem je definitivno bolje it na Mimovrste in podobne. Če čakaš, da se nabere košarica želja, potem pa je bolje na Lego vzet, dobit GWP in točke.

(potem pa ali GWP prodaš in si dejansko povrneš del stroškov, ali ga imaš zase in všteješ njegovo vrednost k porabljeni vsoti, je na tebi :) )

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...