Skoči na vsebino

LEGOstilna - nakupi, poštarji, montažne police


Boris

Priporočeni prispevki

nevem zakaj si mogu narocit 7 kosov goluma ker basic zelen 2x2 kocke lahko dodatno narocis brez da kups enega goluma. 

 

Le daj drugic vprasaj tu v temi pa ti bomo pomagali da ne zapravljas denarja k bi ga lahko potrosil pri nakupu kitajcev. Pa pazi da se ti ob vsem tem stresu pri nakupih in stetju kovanckov ne porusi vaginalna flora 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Jaz priznam, da so mi te helmeti/rokavice/.. res ena najmanj atraktivnih stvari v lego kolekciji (napiše nekdo, ki ma sicer v avatar helmet haha :wacko:), ampak kljub temu, da mi je Star Wars pri srcu (sicer manj kot pred leti) , se mi zdi res tole zdi kr neki, kaj šele da bi na polico dajal. Isto mislim o  brick headz. Ampak ja ne dvomim, da je to odlična molzna mašina (malo truda in dizajna za precej dobre prihodke). 

Povezava do prispevka

Ja dokler bodo kupci, toliko časa bodo štancal te čelade, rokavice, doprsne kipe in brickheadz figure.  Ponudba/povpraševanje

 

Sam meni so to slaba naložba. Nimajo minifigov, tematske ali igralne funkcije (kot pripovedovanje zgodbe) in tudi malo opcij za alternativni build. 

So bolj dekoracijske, kjer jih daš v zaprto vitrino in so potem za okras. Da jih obiskovalec občuduje. 

 

No zdaj je itak finito z lego nakupi, sam še ta tales of space age kupim, če bo lego verzija primerljiva z originalno, da ne bo kak masaker kot je bil z A-cabin. :) 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 1 uro:

Ja dokler bodo kupci, toliko časa bodo štancal te čelade, rokavice, doprsne kipe in brickheadz figure.  Ponudba/povpraševanje

 

Sam meni so to slaba naložba. Nimajo minifigov, tematske ali igralne funkcije (kot pripovedovanje zgodbe) in tudi malo opcij za alternativni build. 

So bolj dekoracijske, kjer jih daš v zaprto vitrino in so potem za okras. Da jih obiskovalec občuduje. 

 

No zdaj je itak finito z lego nakupi, sam še ta tales of space age kupim, če bo lego verzija primerljiva z originalno, da ne bo kak masaker kot je bil z A-cabin. :) 

 

 

 

 

meni so pa bolj razstavni modeli legic boljsi kot igralni seti. Recimo titanic mi je res bomba ker je lepo narejen 

Jst mam vse celade razen mandota k mi je taka monotona. Valda so vse lepo razstavljene zraven celade pa se brickheadz figure 

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 23 minutami:

@keba 

 

Ali imaš pol kaj teh starih setov na tematiko Egipta? :)

https://www.brickeconomy.com/sets/theme/adventurers

 

Te niso bili slabi takrat, sam zdaj so itak predragi. Indiana Jones bo zgledal bolj close enough varianta na to tematiko :D 

 

 

Na žalost nimam, so pa itak predragi sedaj.

 

Je pa res škoda, da je Lego opustil te stare teme kot so bili Adventurers, western tematika in druge. 

Povezava do prispevka

Vem, zato pa kupujem take lego sete, ki so podobni tem iz 90s in niso licenčnine. Vitezi, pirati, vesolje - vse to iz 90tih, ki sem jih rad imel in so v zadnjih letih tudi izšle novejše ustreznice za te tematike. 

 

Od licenčnih setov pa imam bolj malo setov. 

 

 

 

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 9 urami:

 

So bolj dekoracijske, kjer jih daš v zaprto vitrino in so potem za okras. Da jih obiskovalec občuduje. 

 

 

 

Ja to še razumem, če bi bili te izdelki privlačni na pogled ali kak sestavljaljski presežek. Pa mi niti to niso. 

 

Ampak jaz sem res stara šola.:mellow: Jemljem LEGO bolj kot igrače, da so strički, da otroka zraven uživata v sestavljanju in potem se tudi kaj igrata. Nazadnje smo tako dober nakup naredili s Tree House, kjer smo ravno ta teden še listje zamenjali. Tudi na policah je nekaj SW Ladij, ki mi jih je tamal itak kmalu zaplenil (in iz man cave prenesel v otroško sobo :happy:, ampak kaj naj mu rečem..)  in so še vedno namenjeni igri. Itak se je kak košček zgubil, a jebat ga, saj ne živimo v muzeju. 

 

Zato res tega, da se neke sete daje v neke steklene displaye (pizda saj je sam jebeni lego, ni redka geološka kamnina ali artifakt in časov Rimljanov) je meni čisto španska vas. 

Povezava do prispevka

@Boba-Fett To je povezano s tem, ker so lego seti ratali dragi in pač folk jih hoče čimbolj ohraniti cele v enem kosu.  :D Ni to tisto, ko so bili lego seti bolj dostopni za mlajše generacije kot so danes in se je z njimi pač igralo in razbijalo ter nadgrajevalo in tudi pričakovano kakšne kocke izpuhtele v črno luknjo. Sploh majhne 1x1. 

 

Saj pravim, vsakemu svoje. :)

 

Povezava do prispevka

Frata prata. Kdaj so bile pa Legice poceni? Kar jaz pominm ne. Kot mulc so jih starci iz Celovca švercali, pa še takrat so bile med dražjimi igračami. Plus to, da so bili seti omejeni. Ni blo tle vsega i svašta kot je danes.

 

Razumem pa oba. Pač enim je višek izkušnje ko stvar sestavijo in jo potem položijo na polico na ogled in je to to. Meni je pa kulsko če jo po sestavljanju še večkrat lahko uporabim. Fino je ko se mulci igrajo z njimi, pač občasno malo trpim, ker tele lego avtomobilčki res niso narejeni za crash teste, je pa vrhunsko ko lahko razložiš kaj je za kaj na avtu. Kako deluje motor, menjalnik, amortizerji, volan :D Vem bencinski frik. In potem po hodniku dirkajo Mini, Hrošč in Fičko :D, nad njimi letajo zmaji, vmes pa se borijo vitezi in gusarji, ki tja priletijo z vesoljsko ladjo. Ma ne mi rečt, da ni več tolk otroka v vas da vas ne potegne not in še sami začnete brskati in delati "hiško, grad" za svojo ekipo, ki bo itak najjači! 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...