Skoči na vsebino

Trenutno igram [05/2021]


Priporočeni prispevki

MY-MOON reče Dne, 3. 5. 2021 at 20:41:

Daj potem poročaj kak je R-TYPE prosim. Sem že mislil nabavit pa bom počakal na Mefisto approved ceno. 40 EUR je vseeno preveč za shmup. :D V pričakovanju R-TYPA sem zagnal Sky Force Anniversary. Hjoj, kak to poka! Čeprav je nekaj grinda za to, da nadgradiš ladjico, se le-ta sploh ne zdi kot grind. Tadnji shmup, ki sem ga špilal je bil Halley Wars na Game Gearu. Carska igrica.

 

V pričakovanju R-Type sem šel brati forum topic "Trenutno igram 05/21", kjer sem videl post od uporabnika Majmuna in omembo Sky Force Anniversary. Se spomnil, da sem to nažigal na enem daljšem avionskem letu in da mi je bilo ful fun :D 

 

In evo, kupil sem zadevo še na PSN in je tudi na domači konzoli ful cool - je pa res MEGA grind :D U bistvu je samo 8 sob, ki jih drkaš podolgem in počez lol. Solidna igrica, če bi imela ful več contenta (sob, različnih vozil, več powerupov sovragov, secretov) in če ne bi bila tok grindy bi bila lahko prov polica material, ker takih špilov dejansko ni več, ne obstajajo.

Povezava do prispevka

Čestitke meni :D Pognal sem PS5 po 2 mesecih da nadgradim zadeve in poženem malo Spidermana spet... Pismo me nekako ne vleče, prvi del pa me je... Sem dal stopnjo lažje pa bom malo probal... 

 

Drugače pa sem dal dol vlect Persobo in Final Fantasy... Ker nobene nisem igral in če ne Spidey ne potegne grem nekaj, drugo igrat do RE. 

Povezava do prispevka

Evo

 

Napišem lahko samo

 

POZOR FORUMAŠI

 

Če imate vsaj enega kolega, pod nobenim pogojem ne spreglejte igre IT TAKES TWO. Metacritic oceno ima 89, ampak glede na ocene, ki se sicer pokajo igricam, si tole gladko zasluži 92 po mainstream opisovalskih kriterijih. Dejansko mi je igra totalno presenečenje, saj mi prejšnji projekt tega tipčka - A Way Out - ni pretirano dogajal, ampak It Takes Two pa je tako dejansko zelo močan GOTY kandidat. Zelo zelo močan GOTY kandidat. 

 

Kot prvo je treba povedati, da je igra brutalno dober platformer. Mene je dobesedno pribilo na tla — ta igra ima nadzor na nivoju Maria Odyssey, morda celo kvalitetnejšega. Izzivi, tako platformski kot random drugi, so prav tako odlično odmerjeni, nove mehanike prihajajo konstantno, stare pa se uporabljajo v novih kontekstih. Grem pomoje proti koncu igre, pa mi za trenutek ni bilo dolgčas, pa tudi dolžina je povsem proper za dvajset evrov vredno igro. In kar je najbolj presenetljivo, zgodba ni slaba! Pač ja, so rahlo cringy modeli, ampak krepko manj od pričakovanega. Igrica nakaže prav na vsakem nivoju, noben ni zares slab (morda edino glasbi doslej nisem dajal neke posebne pozornosti).

 

Pač preprosto rečeno mojstrovina, GOTY material in gladko polica material po vseh kriterijih Jocker forumašev. Da ti ta igra ne dogaja ali pač nimaš okusa za igrice ali pa nimaš kolega :D.

 

It Takes Two PS4™ & PS5™

 

Igrico obvezno umestite na to-play listo! OB VE ZNO. 

 

 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Jaz špilam s hčerko :D Žena noče.... Potem moram pa tamali razlagat zgodbo... oh boy.... "zlobna knjiga, oči"....well......sure... let's go with book is evil :P

 

Pa zadnje dva tedna igram Dreams. Priporočam špile od 800pixelgorilla, še posebej Lock za vse Myst/Witness navdušence. AMAZING!! Cela familja je 5-6 dni vsak dan 2-3 ure reševala puzzle :D

Povezava do prispevka
Cherniernier reče pred 13 minutami:

Evo

 

Napišem lahko samo

 

POZOR FORUMAŠI

 

Če imate vsaj enega kolega, pod nobenim pogojem ne spreglejte igre IT TAKES TWO. Metacritic oceno ima 89, ampak glede na ocene, ki se sicer pokajo igricam, si tole gladko zasluži 92 po mainstream opisovalskih kriterijih. Dejansko mi je igra totalno presenečenje, saj mi prejšnji projekt tega tipčka - A Way Out - ni pretirano dogajal, ampak It Takes Two pa je tako dejansko zelo močan GOTY kandidat. Zelo zelo močan GOTY kandidat. 

 

Kot prvo je treba povedati, da je igra brutalno dober platformer. Mene je dobesedno pribilo na tla — ta igra ima nadzor na nivoju Maria Odyssey, morda celo kvalitetnejšega. Izzivi, tako platformski kot random drugi, so prav tako odlično odmerjeni, nove mehanike prihajajo konstantno, stare pa se uporabljajo v novih kontekstih. Grem pomoje proti koncu igre, pa mi za trenutek ni bilo dolgčas, pa tudi dolžina je povsem proper za dvajset evrov vredno igro. In kar je najbolj presenetljivo, zgodba ni slaba! Pač ja, so rahlo cringy modeli, ampak krepko manj od pričakovanega. Igrica nakaže prav na vsakem nivoju, noben ni zares slab (morda edino glasbi doslej nisem dajal neke posebne pozornosti).

 

Pač preprosto rečeno mojstrovina, GOTY material in gladko polica material po vseh kriterijih Jocker forumašev. Da ti ta igra ne dogaja ali pač nimaš okusa za igrice ali pa nimaš kolega :D.

 

It Takes Two PS4™ & PS5™

 

Igrico obvezno umestite na to-play listo! OB VE ZNO. 

 

 

 

Te je @atomic kr ornk prehitel z gushing poastom :D

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

leader forumske smetane @Cherniernier in ustanovitelj znaka kvalitete "BiH Seal of Approval" @atomic, kaj priporočata, kako ga bolj poka špil: coop s frendom ali coop s žensko?

 

sprašujem da se vem pripravit če bom igral s frendom, pa bodo potem na polno love feels momenti, uno power of love direkt v srce, solze v očeh, "sori ker te lani nisem povabil za silvestrovo" "je že oredu ti oprostim", pa po nesereči roka na kolenu, "a bi kej spil" "ja pa bi res kej" "kdaj pa pride ženska domov" "ne pride nehala sva" "aha..." pa sem pa tja

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

=))))))))))))))))))))))))))) power of love direkt v srce

jebomater tega nisem obcutu ze vec kot 10 let, pomoje so mi zleze nehale proizvajat te hormone in je fertik. kar je precej cool

sam ja to so res hudi feelsi ja peesda =))))))))) samo ce pomislis dobro, kako te lahko zajebe to zivljenje ce hoce

ni cudno da prvijo nesrecen v ljubezni, SRECEN v denarju =)))))))))))

Povezava do prispevka

Moj main špil vse do prejšnjega tedna je bil še kar EVE Online.

 

Zdaj se mi je XP oz. skill point napredek zelo upočasnil, saj sem do- in presegel alpha mejo 5 miljonov ter kot že prejšnjič omenjeno zdaj počasi štancam skillpointe z daily logini in daily skillquesti. Bolje išta nego ništa :P

 

Kot sem tudi zadnjič omenil, sem se glede nabiranja resursov zadnje tedne večinsko spravil v tako imenovani ninja gas huffing v wormholih; little did i know, da se mi bo to v kratkem še precej bolj obrestovalo. V zadnjem mesecu so namreč CCP vrgli ven patch, ki je na široko preuredil industrijo - lower tier ladje so spravili glede zahtevanih materialov na "skupni imenovalec", high tier ladje pa sedaj za izdelavo zahtevajo miljavžent novih in dragih sestavnih delov, nekatere od teh pa lahko dobiš le z določenimi dejavnostmi, kot je raziskovanje (exploration).

 

Povem vam, cel EVE indy community je bil en teden pred patchom dobesedno tak::panika:

 

No, en stranski učinek tega patcha je bil tudi, da se za izdelavo teh sestavnih delov sedaj potrebuje precej več plinov iz wormholov, zaradi česar se da z ninja huffingom zdaj tudi več zaslužiti; je pa tudi res, da so sedaj na te pline navalili vsi in njihove mame, tako da je treba bit med miningom še bolj pozoren. Za razbijat daily grind sem se spravil spet delat misije za NPC-je z namenom, da si vsaj v glavnih frakcijah zvišam reputation in imam pol tako bolje plačane misije in več loyalti pik; trenutno delam security misije za Gallente Federation Navy in vsaj tam malo pewpew-am NPC-je.

 

Ker so CCP s tem masovnim indy-patchom ter povezanimi podražitvami in kompleksizacijo obviously razjezili del industrijsko usmerjenih igralcev, so se tudi odločili, da jim malo popihajo na ranjeno dušo s tem odličnim Industry trailerjem:

 

 

Ker je v tem trailerju tudi omenjen rekordni pokol v sistemu M2-XFE, še par besed o trenutni vojni med PAPI ter Imperium.

 

Ker je koalicija PAPI številčnejša od Imperija (prekašajo jih vsaj 2 proti 1), so se Imperijci po tem epskem spopadu odločili, da ne bodo branili večine svojih vesoljskih postaj v sistemu Delve ter so obrambo skoncentrirali na gručo matičnih osončij, kjer imajo glavno bazo. Tako so imeli PAPI sedaj par mesecev proste roke, da so zradirali vsaj 48 okoliških Imperialnih vesoljskih postaj; te so sicer tudi precej drage, vendar pa niso toliko koristne kot velike ladje. Sedaj so PAPI torej dobro ustoličeni skozi ves sistem Delve, razen v zadnji trdnjavi Imperija; zdaj pa počasi in previdno drezajo v osje gnezdo in preizkušajo odziv. 

 

Spodaj si lahko ogledate enega izmed teh testnih vpadov s komentarji vred:

 

 

V naslednjem postu pa še kaj o drugem špilu, ki me je prejšnji teden ponovno zagrabil.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

leader forumske smetane @Cherniernier in ustanovitelj znaka kvalitete "BiH Seal of Approval" @atomic, kaj priporočata, kako ga bolj poka špil: coop s frendom ali coop s žensko?

 

sprašujem da se vem pripravit če bom igral s frendom, pa bodo potem na polno love feels momenti, uno power of love direkt v srce, solze v očeh, "sori ker te lani nisem povabil za silvestrovo" "je že oredu ti oprostim", pa po nesereči roka na kolenu, "a bi kej spil" "ja pa bi res kej" "kdaj pa pride ženska domov" "ne pride nehala sva" "aha..." pa sem pa tja

Haha umru. Sm frendu s katerim sva igrala pokazal post in me je prjel za kolen.

 

Tko... Zgodba je ful na to temo, kako je treba za uspešen zakon gradit na vezi in je dost lahek, da lahko tud ženska igra. Tko da če mata kako coronsko krizo go for it, ker je top. Ampak je dost bedno, ker ma ženski char boljše perke saj men se zdi no. :) Tko da vzem bejbo v vsakem primeru.

Ta lahkotnost bi znala odvrnit igranja z buddyem sam se odkupi res z dobro akcijo in pa z res ene par dobrimi mini igrami, ampak res dobrimi, da ni samo coop ampak tud competitive smeha. Pa pazi ker na koncu igre vse zmage sešteje, tko da ne popuščaj.

 

Lahko bi z bejbo igral in bi blo res fun, ampak jest sem s frendom, ker nimam krize v vezi saj je moja žena najboljša, če ji dobro kosilo skuham mi zvečer pomaga likat.

 

 

Povezava do prispevka

Evo, včeraj mel še proper seanso R-TYPE FINAL 2

 

Kul igrica, samo nekako mi ni zares dobra, meni je Streets of Rage 4 dosti boljši revival old school žanra

 

Definitivno za ubost po Mefisto ceni in preigrat, ni pa full price/polica/Ćamir beležka hall of fame material

Povezava do prispevka

Battlefield V je đabe - glede na to kok v kurcu ma userscore je bla verjetno neka politična kontroverzija, a če to odmisliš je SP playable v tej suši? 

 

Drugač sem pa včeri odvozil par Wreckfestov online, kr kul :D Edin spet moram vse avte unlockat, pomoje že tretjič igram. Frejmi ga pašejo, da je kej posebnega enhanced grafika pa nisem opazil.  

Povezava do prispevka

Meni je bila dosti brezvezna SP kampanija, nisem končal (pa zadnjo misijo sem že delal tako, da sem samo tekel do cilja, sploh se mi ni dalo več šicat folka)

 

Skratka ... Jaz iskreno ne bi downloadal na tvojem mestu, če ne boš igral MP, raje za kaj drugega porabiš cajt

 

Politična kontroverzija je bila, če se prav spomnim, problematika dosti ženskih skinov v MP-ju igrice o 2WW

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 12 minutami:

Danes sem po več tednih spet malo zalaufal Sekiro (moram še narediti tazadnji Gauntlet of Strength) in FAK KAKO JE TA IGRA DOBRA NE SE TI JEBAT.

 

Samo to sem hotel delit z vame saforumašemi kthxbye.

Kdaj boš naredil lestvico From igric, da bomo vedeli, kako ti stoji(jo)

Povezava do prispevka

Moja bi bila pa Dark Souls 3 - Dark Souls 1 - Demon Souls - Bloodborne - Dark Souls 2 - Sekiro

 

Treba je vedeti, da sta Dark souls 1in in Demon souls ob prihodu povsem raztrgala vse na sceni in bili res prvi pravi hardcore FROM igri. Vse ostale so samo gradile na tem, s tem da meni je osebno trojka v vseh pogledih vrhunec njihovega udejstvovanja.

 

V Bloodbornu sem sicer bolj užival kot v Demon Souls, ampak slednji je imel na žanr, kot prva njihova mainstream igrica, daleč daleč največji gaming efekt. Sekiro pa mi kvari celoten seznam FROM biserjev. Osebno bi ga uvrstil med smeti kot Nioh. 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Evo "obrnil" Sky Force Anniversary aka naredil 9 sobo. Kot sem napisal, zelo luštkana arkada, ki ima IMO preveč grinda kot del obveznih misij in premalo contenta (9 velikih misij in 1 ladijca), ma še vedno je ful luštna zadeva za tkole mal drkat.

 

Prov gledat grem zdele na YT keri so dobri top-down shooterji pa so bolj moderna roba...

 

edit: Sine Mora se bo očitno sprobalo, pa očitno bo končno treba zbrati jajca za zalaufat Ikarugo

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

QlY6bvf.jpg

 

sem pocakal z vtisi do platine. 88 ur za vse konce in grindfest like no other. plus 6 in pol urni speedrun.

vsa cast vsem, ki ste igral original ali nemara se prej Drakengard. jaz sem spoznal Nier sele lani, ceprav mi je lezala na polici par let. ker debil. in Automata mi je za Bloodbornom GotG. masterpiece. 
Replicant 1.2247 ni za graficne kurbe, se razume. je pa za vse tiste, ki cenijo hud soundtrack (dobre slusalke ftw), carsko interakcijo glavnih akterjev, monumentalni art design, odd dreamworld, H&S brez miljavzent kombotov, carski voice acting, ribolov in hortikulturo. najboljsa semena prihajajo iz Samoe.
kaj ga potem loci od Automate? predvsem vrhunsko podajanje zgodbe in popolna interakcija glavnih dveh akterjev s svetom in med seboj. prvic se mi je zgodilo, da sem veckrat med igro gladko bruhnil v glasen smeh, ker carskega sarkazma ni nikoli dovolj. Liam O'Brien alias Grimoir Weiss je as good as it gets, 11/10. 
boss fighti so odlicni in zadovoljstvo se stopnjuje skozi igro. ceprav je borilni sistem as easy as fuck, je izmenjajoce in hkratno pritiskanje kvadrata, R1 in R2, ter slidedanje desne gobice prava mala poezija simbioze palca, kazalca in sredinca. in jebeni evade, najboljsi ever. sploh ne rabis lock-on target, ker je tako ples katane in telesa like poetry in motion. obvezna tezavnost je hard.
povprecno - side questi. 'resuje' jih Grimoirjev sarkazem. absolutno pa jih je prevec, za trofejo 30 bp, za 100% completion no so much. in ce jih vseh iz prvega dela ne zradiras sproti, so lost forever. in po vseh miljavzent urah grinda sem pri 70% crk :panika:
slabo - grind za trofejo upgrade 33 weapons je cisti overkill. zadnja pot do Shadowlorda je malce mucna, sploh v tretje ali cetrto. pa seveda backtracking.
se splaca nardit vse konce? vmes si reces, kaj ti je tega treba, saj lohk pogledam YT, samo potem pride 'true' final boss v E endingu in si fuck yeah.
igra nima slucajno meta user 87. je za vsakega Nier fana, starega al novega, must. in vredna vsakega € od 41, kolikor sem jih dal za prednarocilo, cetudi remake.
 
G5rW5ZK.jpg
 
sk9Yp8r.jpg
uredilo bitje g. Profesor
  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

@Tom7i o7 cmdr. Me veseli, da je se nekdo drug poleg mene tak vesoljski fukic in space trucker, ceglih spilama dve razlicni stvari :D


Elite Dangerous. Odstevam dneve do relisa Odyssey. Vceri se je koncalo alpha testiranje, ki je bilo presenetljivo uspesno, glede na FDevov renome. Optimizacija je sicer bila zadnja briga, ampak vse ostalo je delalo normalno, "relativno" brez vecjih hroscev, alpha hotfixi so bili dnevno na sporedu in overall miljonkrat bolj spolirana zadeva kot pa kurcev Scam Citizen, ki je ta teden takisto dobil nov relis, 3.13. Se bolj broken vse skup, kot naroceno. Samo zaprl in dal nazaj na hladno

 

Docim ED:O alpha poslje Shit Citizena po rizle in filtre, pa se vso travo mu skadi za povrh. Ko noc in dan. Sicer se ne igra in tut ni misljen kot nek Scum Citizen/NMS killer, ampak doda velik novih stvari v existing spil. Najvecja razlika so seveda space legs. Koncno nam je omogoceno sprehajanje po starportih in planetih, fuck yeah. Malo manj, vbistvu kr precej manj fuck yeah je dejstvo, da se se vedno ne moremo sprehajati po ladjicah in iz gepeka spucat trupla od kurb in suznjev, ki so tam not ze ohoho let. Zakaj ne, nam FDev ne zna razloziti

Kar se tice ostalih space legs aktivnosti - FPS elementi so bli na zacetku malo kiljavi, po parih hotfixih malo manj, a se vedno je velik za popravit pred 19im majem, mainly hit detection. Spil ne pozna razlike med hedsotam te v glavo in hedsotam te v koleno, ergo damage output je (bil) isti neglede na to, kam si sutnil NPCja. Zej prot koncu je ze blo mal popravljeno. Nadalje, AI NPCjev je na slabsem nivoju kot STAHP RIGHT 'ERE, CRIMINAL SCUM butlov iz Obliviona. Settlement massacre misije se da dobesedno vse narediti brez enega izstreljenega metka, ce poznas layout settlementa (trije, al stirje razlicni). Glupi strazarji do Amena. Stealth elementi so minimalni. Ce crouchas strazarju za ritjo, se model ne bo obrnil naokol za miljon creditsov, takoj ko se postavis na noge pa te ze hvatajo in skenirajo ko fukjeni. En NPC me je skeniral tut po trikrat :D

Nadalje, ti settlement missioni so tut misljeni kot poligon za krajo materjalov, ki jih pozneje uporabimo za engineering orozja. Po vsakem settlementu so raztroseni kompjutri, na katerih je staff list (uporabno za takedown misije, ko je treba ubit dolocenega komandirja/komandirko) ter seznam stavb, uporaben za sabotage/digital infiltration misije. Povsod je polno kontejnerjev, katerim se z tonamenskim orodjem precvika maglock kljucavnica in pajsne stvari ven. Moznosti za koncat misije je tako kr dost, se posebej hecno je blo med alpha testiranjem, ko smo trije randomi dobili settlement massacre mission na istem planetu, vsak se sparkiral z ladjo na svojem koncu settlementa, vsak v svoj SRV in vsi z istim planom, da GTA style pregazimo vse NPCje v settlementu. Crkavali od smeha, ko smo se nasli na sredini, haha :D Eni so sli se stopnicko visje - ship launched fighter, parkirali dva kilometra nad settlementom in pici misko kamikaze. Fun times ahead

Kar mi ni uspelo sprobat je planet exploration, ki je na prvo zogo kopija NMSjevega, nic pretresljivo novega. Se pa veselim novih cudes globoko v vesolju in njih raziskovanja

 

Grafika je dobila ornk upgrejd. Hyperspace animacija je pune jaca. Planet texture generation je bolano lep, takisto interior postaj in settlementov. Detajlov je res ogromno. A dalec najbolj celjust spuscajoca je dejanska velikost ladij. Cobra MK3 je small sized ship, ampak majkemi, ko sem prvic stopil v hangar iz dvigala me je sezulo iz zoknov. Sem pricakoval neki podobnega, ampak takega ogromnega scalea se niti slucajno nisem nadejal. Valda mi ni uspelo nic poslikat, ker je Steam tradicionalno strajkal pri skljocanju screenshotov, mater mu jebem. Neverjetno huge je vse skupi, zej sele komi vidim dejanski scale. Ni mi pa uspelo oduzadi pogledati Anaconde ali bilokatere druge vecje ladje, ker se je alpha vmes ze koncala. Sem se pa z veseljem fijakal naokol z Apex Interstellar, novo taxi sluzbo, ki ti omogoca izlete po galaksiji, cetudi nimas lastne ladje, seveda za placilo, ki rangira od par stotakov za prevoz na lokalni planet, par jurjev za nekaj LYev oddaljen sistem ali par miljonov za Sag A* ali Colonio. Super dodatek

 

Tako da ja, dost dober DLC bo tole, z ogromno potenciala za prihodnost, kot je za to igro ze navada. En video, ki mal boljs predstavi igrin scale :wub:

 

 

uredilo bitje 4Stringed
Debeli prsti
Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 urami:

Evo "obrnil" Sky Force Anniversary aka naredil 9 sobo. Kot sem napisal, zelo luštkana arkada, ki ima IMO preveč grinda kot del obveznih misij in premalo contenta (9 velikih misij in 1 ladijca), ma še vedno je ful luštna zadeva za tkole mal drkat.

 

Prov gledat grem zdele na YT keri so dobri top-down shooterji pa so bolj moderna roba...

 

edit: Sine Mora se bo očitno sprobalo, pa očitno bo končno treba zbrati jajca za zalaufat Ikarugo

A Ikarugo si že kdaj obrnil? Ker je res mojstrovina, tako da MUST za igrat, če še nisi (pa tudi če si)

 

Drugače sem malo raziskoval sodobne space shootemupe, zelo dosti ljudi slavi Jamestown+ kot res dober sodobni arcade machine style game

 

Vem, da nisi pristaš pixel grafike, samo ima res hud 90's arcade vibe

 

 

Drugače pa bi lahko izšel kak nov Gradius FFS. Od nasploh zadnje igre v seriji (sicer rimejka) je minilo 13 let, od zadnjega res polnopravnega full ne-remake releasa pa 17! 

 

***

 

@4Stringed in @Tom7i, sicer ne igram teh space trucker igric, sam mi je carsko brat vajine dogodivščine, support :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...