Skoči na vsebino

Raspberry pie / arduino


Priporočeni prispevki

Po  dveh letih sem spet dobil Rpie z osnovnim paketom elektronike (na starem mi je crknila reža za SDcard)
Ene 20min sem rabil da sem po navodilih sestavu spodnjo zadevo (spoiler: sublimalna sporočila included)
Danes mi je pa sodelavec za 2 pira dal še en raspberry pie, in sedaj se bom končno lahko lotil delat cluster :D (pa z bolhe bom še kakega napraskal)

 

Z aliexpressa sem  naročil še dodaten paket senzorjev, za cca 17e. Upam da pride čez 2 mesca.

 

https://filebin.net/5a88s8z0qtp268i5/95552325_690215748409669_2500201751215341568_n.mp4?t=oqtwftlz


Nimam nekega cilja, se mi je pa zabavno igrat, ker se lahko sproti kaj novega naučim. 
Tko da, vrli znanci mini računalnikov, kakšne projekte ste delal oz mate zvezane na to super napravico?

Povezava do prispevka

ma ne, to je bolj kot hello world blo mišljeno :D (pa podatku mi ne feeda not preko rssja oz apija, to bom kmalu upgrejdal, če bo šlo.)

Ko dobim paket senzorjev s kitajske se bom pa lotu malo bolj igrat. 
Glede elektrotehnike, kot ste zgoraj govorili, pa nimam pojma kok se potem zadeve hitro zakomplicirajo. Nekaj znam, ne bom pa delal nekih advanced zajebanih projektov. Osnove s faksa menda bojo za moje igračkanje dovolj. 
 
 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
osis reče Dne, 1. 8. 2020 at 16:34:

A kdo še uporablja pija za predvajanje filmov. Imam Kodija na njem, ampak zadnje čase mi pol stvari šteka na njem, a so novi filmi res tako zakodirani, da ne zmorejo več predvajat?


Uporabljam. Nazadnje ko sem gledal ni stekalo. Sem pa vmes tudi opazo da so eni releasi stekali, ampak sem ze pozabo kero kodiranje je delalo probleme. Ce mi poves ime releasa lahko sprobam, ce pri meni tudi steka. 

Ne vem kerega pija mas, men je drgace enkrat nek update spremenil graficne nastavitve pa mi je tudi vse stekalo...

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pri cold bootu RPi 3B+ mi noce vzpostavit povezave z zicnim omrezjem.
Ponavadi vrzem is stroma vse skup... Rpi, TV, router in modem, ko grem od doma za par dni in vklopim nazaj ob vrnitvi.

 

Vse ostalo se poveze, RPi pa ne, dokler na ne rebootam se softwaresko.

Je imel kdo podoben problem mogoce?
Ce ja, kako ste ga resili?

Malo se mi ne da delat "formata" in shranjevat vseh nastavitev, da ga lahko ponovno nastavim. Pol raje kupm RPi 4 in tam nastavim vse nanovo :D

 

Verzijo bom pogledal naknadno, vem samo da laufam Raspian Buster.

 

 

Povezava do prispevka
  • 9 mesecev kasneje...

Eno n00b vprašanje. Zamenjal bom Pija in bi zdaj tega prodal, ampak obdržal bi sd kartico. Dokupoval sem neke kodeke ipd. pija imel povezanega preko routerja s PCjem. Zdaj, če microSD kartico obdržim in prodam ostalo a so gor kakšni osebni/mrežni podatki s katerim se lahko bi vstopilo v mojo mrežo?

Povezava do prispevka
  • 7 mesecev kasneje...
vantage_amv8 reče pred 33 minutami:

zdravstvujte!

mal se spogledujem s temle, da bi si pi hole naredil

 

je kje kak vedež kje začet, oz a me lah kam usmerte kako začet sploh? s kirim modelom etc

 

 

Načeloma namestiti Pi-hole ni nek zahteven postopek, pa tudi poganjati ga bi moral skoraj vsak pi (osebno sem ga imel na Pi Zero, 3 in 4). Če že imaš izkušnje z linuxem, potem bi tole morala biti mala malica, v nasprotnem primeru pa je to odlična priložnost, da se naučiš kaj o tem OSu.

 

Začni kar na uradni strani tukaj in nadaljuj po poglavjih.

https://docs.pi-hole.net/main/prerequisites/

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...