Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 10 urami:

Kaj so normalna merila si lahko vsak predstavlja in jih neskončno veliko. Merilo, ki sem ga sam omenil je pa zelo eksaktno in sicer, RDR @ 4K vs na max in da fpsi nikoli ne padejo pod 40.

Se pa oba strinjava, da je vse na max brezveze dajat, samo kje bomo potegnili potem mejo, katera grafična je 4K in kdaj ne? Kdaj konzola je 4K in kdaj ne? Zato pa tudi pravim, da tako gledat na stvari je danes brezvezno. Zame je recimo moja cheap 5700xt grafična 4K grafična kartica, zato ker lahko večino iger furam na avarge 60fps @ 1 stopnjo pod max detajli.

 

To da v eni igri kartica ni sposobna displayat 4k 40+ fps (česar btw ne veš, samo sklepaš) na ABSOLUTNO popolnoma MAX settingsih (obstajajo tudi drugi načini anti alisinga, ki so bili vključeni tudi pri videu ki si ga ti linkal - in 99% časa FPS ni padal pod 60 btw) zate pomeni da kartica ni "4k 60fps grafična". Ja kul. S takimi neracionalnimi pravili potem res ni ja.

 

Potem recimo v For Honor moramo vklopit anti alising supersample, ki je namenjen predvsem za s kombinacijo render scalinga na 50%, ampak mora bit ane, ker potem ne bo VSE NA MAX. Ali pa Overwatch dat na 4k resolucijo in render scaling na 300% ane? Ker samo to so res PURE MAX settingsi.

 

Al pa enostavno priznaš da pretiravaš ful.

 

Aja, pa tvoj "cheap" 5700 XT je high end GPU ki stane 400-500 eur.

 

Drugače pa ja, se strinjava glede max settingsov.

 

Ne vem kaj ni jasno ljudem pri Playstationu, oziroma razvijalcem, ne vem kdo odloča take stvari. Vse PS5 igre bi morale imet opcijo 1080p 60 fps, kot to imajo nekatere na PS4 Pro.

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 3 urami:

 

To da v eni igri kartica ni sposobna displayat 4k 40+ fps (česar btw ne veš, samo sklepaš) na ABSOLUTNO popolnoma MAX settingsih (obstajajo tudi drugi načini anti alisinga, ki so bili vključeni tudi pri videu ki si ga ti linkal - in 99% časa FPS ni padal pod 60 btw) zate pomeni da kartica ni "4k 60fps grafična". Ja kul. S takimi neracionalnimi pravili potem res ni ja.

 

Potem recimo v For Honor moramo vklopit anti alising supersample, ki je namenjen predvsem za s kombinacijo render scalinga na 50%, ampak mora bit ane, ker potem ne bo VSE NA MAX. Ali pa Overwatch dat na 4k resolucijo in render scaling na 300% ane? Ker samo to so res PURE MAX settingsi.

 

Al pa enostavno priznaš da pretiravaš ful.

 

Aja, pa tvoj "cheap" 5700 XT je high end GPU ki stane 400-500 eur.

 

Drugače pa ja, se strinjava glede max settingsov.

 

Ne vem kaj ni jasno ljudem pri Playstationu, oziroma razvijalcem, ne vem kdo odloča take stvari. Vse PS5 igre bi morale imet opcijo 1080p 60 fps, kot to imajo nekatere na PS4 Pro.

Seveda priznam, da pretiravam. To je bil tudi moj namen. Zmeraj ko hočem nekaj izpostavit, grem do skrajne meje, zato se tudi velikokrat zapletam v razna dokazovanja svojih trditev. Tega se zavedam. In tudi vztrajam,  do konca. Zato ti bom prilimal še en video, ki je še bolj navil nastavitve v RDR 2 in boš videl, na skoraj max nastavitvah, je kar dosti sub 60fps.

 

Vendar če smo pikolovski, je večina rx 5700 XT se dobi pod 400 € in zelo malo jih je nad 500€ v tujini. 

 

 

Ampak pustimo pikolovstvo. Še enkrat ponavljam, moj namen je bil samo izpostavit, kako je dan danes brezveze označevat grafične kartice ali konzole 4K 60fps, ker to precej varira od igre do nastavitev in od samega posameznika, kako to dojema. Zato sem izpostavil skrajni primer, kaj za nekoga 4K 60fps ready, oziroma niti tako skrajen primer sploh, ker še nismo vklopili ray tracinga, ker tam pa omenjena 2k€ grafična pri nekaterih naslovih dosega  komaj 40fps povprečje.

Tako za pojme sta ps5 in xsx 4k@60fps konzoli, kljub temu da se poslužujeta scalinga. Pejd to povedat v železnino, kjer folk komaj čaka, kdaj bo preorderal 3090, se ti bodo smejal.

To je ves point.

 

Pa lep večer.

 

 

Povezava do prispevka

@bigboss82

 

"Pozdravljeni,

 

trenutno s strani našega distributerja žal še nimamo informacij o tem, koliko konzol točno bomo prejeli na dan izida, zato vam ne moremo zagotoviti ali boste konzolo prejeli ali ne."

 

Sem z radovednosti poslal mail in dobil odgovor v 15 minutah... Mimovrste.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

@bigboss82

 

"Pozdravljeni,

 

trenutno s strani našega distributerja žal še nimamo informacij o tem, koliko konzol točno bomo prejeli na dan izida, zato vam ne moremo zagotoviti ali boste konzolo prejeli ali ne."

 

Sem z radovednosti poslal mail in dobil odgovor v 15 minutah... Mimovrste.

Maja itak da ne vejo.. to bodo vedli zadnji teden mogoce.. sam ja vprasat ni greh

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 urami:

Ja, saj to sem predvideval, ker drugače še nisem dobil tako hitrega odgovora. In verjetno prejmejo kup takih mailov :D Jaz sem danes pisal, ker sta se mi javila v eni uri kar dva kupca za PS4 Pro... in mi je malo bad prodat, če ne bom dobil PS5. Čeprav ga zdaj tudi nič ne igram, imam rad neko rezervo :)


kok pa je realna cena na trgu za rabljen ps4 pro?

tudi jaz bi ga prodal, sam če ne bo na zalogi mi pa kar bad pol ostat brez do spomladi 2021 brez konzole. Saj ne igram veliko,a ko mi zapaše pa rabim :)

Povezava do prispevka

Ja saj meni tudi ni vseeno prodat zaradi tega, ker ne vem kako bo s PS5. Moram danes enemu javit, če je še na voljo. Meni sta se dva lokalna znanca javila v par urah za ceno 230 z dvema igrama. Je bil še en interesent z neko ponudbo za menjavo, ampak te kar takoj odpikam. Ne ljubi se mi niti, da bi ga šel očistit praha in pobrisat profile :D Verjetno, ker mi ni vseeno, da bom brez.

 

Samo res.. nisem tega še delal niti gledal kaj je treba. Samo profile odstranit in igre pobrisat al je kak factory reset?

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 2 urama:

 

 

nikjer ni blo vidt quick resume al pa kej podobno od xboxa, upam da bojo integriral kej tazga, drgac pa zgleda nice, tist PIP video je dbest. Upam da se bo dal przgat tud kak youtube video da si popestris grind pr kakih mmojih. al pa przges muziko. Kr velik potencijal.   

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...