Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 9 minutami:

Ambilight :D


Ja, "fake" ambilight. Ker TV je Philips (stari model brez ambilighta!), ampak je bil pa prav v tem prozornem okvirju (okoli ekrana) kanal za napeljavo LCD trakca ;) 

edit: Lol...prav tisto, ko sem po petih letih ugotovil, čemu služi ta okvir z nekim žlebom na TV .. Nimaš kaj, to so bili še časi hardware updejtov (ambilgiht si pač dokupil posebej in ga napeljal, tako kot včasih priklopil 3D pospeševalnik v PC). Če dobro pogledaš sliko, vidiš tudi da gre LCD trakec še tam levo preko PS4 konzole. Tako da... svetilo je, nimaš kaj. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 urami:


Kako ni updejtov na konzolah, lol?  Poleg tega sem tudi na PC lahko komot v "sekundi" v špilu ali celo še prej ...  Ajde, za PS5 ne morem nič rečt, ampak lahko pa delam primerjave s PS3, PS4(pro) in PC. 
Razen če sem vse skupaj prebral brez sarkazem detektorja ;) 
 

 

Vsi vemo da je približno tako ni pa ravno tako.

 

Konzola se updejta avtomatsko ponoči in se mi še ni zgodilo da bi updejt kaj zjebal. Driverji od grafične se tud lahko updejtajo avtomatsko ampak se mi je že parkrat zgodilo da so določeni driverji metali ven z igre. Za gearse sem tako uporabljal "stare" driverje, eno leto  če sem hotu da dela. Tako da mam autoupdate sklopljen. Seveda pol je treba ob vsaki novi igri updejtat. Avtomatsko pa odpade - da ne neredi več škode kot dobička.

Pač pri PC-ju moraš bit malo bolj zraven, medtem ko konzola naredi vse sama.

Povezava do prispevka

Jst ugotavljam, da me je pri PC gamingu (v smislu, da se fukneš, zalavfaš in samo igraš kot na konzoli) bolj nazaj držal kombo miška + tipkovnica. Odkar sem še na PCju prešaltal na kontroler, v bistvu skoraj rajši zalavfam špil na PCju (because moar FPS) in se enako samo fuknem dol in igram, brez da nekaj hudo razmišljam o raznih pimparijah in neoptimizacijah, razen če je pač ekskluziva in ni izbire.

 

V vsakem primeru to ne negira vseh tistih for, ko nekaj dejansko res ne deluje na PCju. Za poganjanje krekanega RDR2 (mi je predrag, da bi na slepo kupil) sem kar nekaj ur zabil, pa mi ga ni uspelo zrihtat.

 

Enako pa mi recimo na konzolah presedajo malenkosti tipa, če želim ročno sejvat progress špila rabim najprej v menu, pol navigirat do save game, odkucat overwrite al pa novi save in potrdit vse skupaj. In glede na počasno nalaganje v špilih damn fakin straight, da bom sejval prej, kot se bo špil spomnil to nardit sam. Popolnoma brezvezno odvečno delom, k bi lahko blo na konzolah rešeno boljše, če je vse drugo lahko namensko optimizirano.

 

 

A so keri (stari) špili na vaši listi že dobili 60 FPS updejte?

Povezava do prispevka

Ojla!

Mene pa sedaj matra da bi kupil ps4 pa me zanima koliko časa bo še aktiven?Bodo špili samo še za 5ko?

Po vseh informacijah ki jih imam naj bi bil ps5 v trgovinah 5.12 in to v zelo omejeni količini,če bodo trgovine seveda odprte!

Robo bodo dobili v petek tako da ni problema to spraviti do trgovin!Če pa ne bodo trgovine odprte bo pa možno naročiti preko spleta 6.12!

Upam samo da ne bo personal BB pobral konzul in jih pol prodajal k suh zlato!

Povezava do prispevka
shure reče pred 57 minutami:

Ne skrbi, sem prednaročil RDR2 na PC-ju in je bil tak shitfest, da je bilo dejansko neigralno. Metalo ven, sesuvalo njihovo aplikacijo, problemi z driverji, ... Pa nisem bil samo jaz problem, ampak so če se prav spomnim izdali uradno opravičilo.

 

ja ja, vem. to je bil rockstar launcher kriv. šitstorm indeed.

 

to, da ma zdej vsak studio svoj launcher in svoj store je tema za v kako drugo temo. burn it with fire type shit.

Povezava do prispevka

Včer sem probal Days gone na PS5 in nisem mogu verjet svojim očem. To zdej laufa gladko ko putr in grafika je tud še dodatno izboljšana. Če kdo ni prej tega igral zarad slabga performansa zdej res nima izgovora ko je igra zastonj na PS+ da jo vsaj proba.

 

Potem sem seveda zalaufal še God Of War in oh BOI tole je tud sweet igrat na 60fps. :) Ko sem po pol ure igranja preklopu na resolution mode nism mogu verjet kolk slabš se to igra v tem načinu. Grafika je pa itak ista sam pač višja resolucija ki se iz kavča komaj opaz. 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 15 minutami:

A to še noben ni opazil da za PS5 igre ne moreš arhivirat shranjenih pozicij drugač kot da imaš na accountu PS+?  Za PS4 je še vedno opcija da jih skopiraš na USB ključ/disk.

 

Res so klošarji da ne dajo vsaj par GB placa za userje ki nimajo PS+

To morajo nujno zrihtat takoj,.. Razumem izgovor da je na PS4 folk moddal save fajle,.. ampak kaj če ti konzola crkne,.. ali pa kupiš drugo in slučanjo nimaš PS plusa,..

To je praktično največji minus ki ga vidim v PS5,.. in da web browser ni dostopen uporabnikom,..

Povezava do prispevka

Aja pa ko rabiš save scumming za kakšne trofeje (v Demon souls lahko nardiš npr oba konca v NG in dobiš vse spelle v NG+ )moraš tik preden to počneš izklopit sinhronizacijo, narediš en konec, potem pa iz oblaka preneseš dol shranjeno pozicijo da narediš še drug konec. Prej je shranjene pozicije šele ko si zaprl igro po nekem času preneslo v oblak zdej jih pa avtomatsko sinhronizira. Še dobro da sem to opazil do časa :)

 

Kdor nima PS+ pa tega sploh ne more počet trenutno.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Version 20.02-02.26.00

 

-This system software update improves system performance.

-An issue where installed disc versions of games were sometimes deleted was resolved.

-An  issue that prevented the PS5 wireless controller from being charged while in rest mode when connected to the PS5's front side USB Type-A port using the USB cable included with some PS5 consoles was resolved.

 
 
lnpVchz.gif

 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 16 urami:

@Gapi182 načeloma negiram tudi tvojo izjavo, v določeni meri. V mojem primeru imam PC priklopljen (poleg dveh monitorjev) tudi na TV in mi komot služi kot ... pač konzola. Pa kje šele, da bom šel posebej dolvlačit 4K filme in jih streamal (preko fona?) itd. Naročnine za streaming servise (netflix, hbo itd. itd.) so itak poceni in delujejo na vseh napravah brezšivno, v mojem primeru torej PC in konzole. Pa ne me narobe razumet: ne negiram konzol. Imam jih kar precej (razen PS5 in xboxov) in za oglede filmov in preigravanje eksluziv so itak idealna rešitev.  Oz. ne znam si pač predstavljati življenja brez vsaj enega spodobnega PC-ja v hiši.

Enostavno imam 350mb net in telefon z 12gb rama in 1tb prostora. Streamam prek lg appa na telefonu do zdaj še niti 1x nisem naletel na kakšen buffering ali nizanje resolucije. Skratka boljse kot netflix.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 6 urami:

A to še noben ni opazil da za PS5 igre ne moreš arhivirat shranjenih pozicij drugač kot da imaš na accountu PS+?  Za PS4 je še vedno opcija da jih skopiraš na USB ključ/disk.

 

Res so klošarji da ne dajo vsaj par GB placa za userje ki nimajo PS+

 

Jap, tole se jaz pizdim skozi s komerkoli se pogovarjam.

 

To je taka scummy poteza. Pronlem je, če imaš več folka k igra v isti hiši, pa ne morejo sploh backupat sejv fajlov, ampak morajo vzet ps+ na vsakem alt accountu, ker ps+ se ne prenese na family account kot licence iger. To je res slabo, še posebej sedaj, ko se konzole kvarijo kot zmešane.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...