Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Gatsu reče pred 1 uro:

Kar se tega tiče da je SSD dober sam za nalagalne čase si preberte tale članek o UE5 in še enkrat poglejte UE5 demo za osvežitev spomina.

 

 

In ne PC zaenkrat še nima tako hitre poti iz SSDja do VRAM-a kot predvsem PS5 in tudi XS konzoli.

Evo nas opet smo tle

 

Lih zadnjic sem gledal Demon Souls kako ima ql teksture in me malo spominjalo na to.. sam pol sem opazil tudi pop in.. dejansko niso klasicni pop ini ampak taki dinamicni.. iz nek flat poligon postane bolj poln in podroben

 

Tako da dokler ne vidim v praksi full next gen in se to razliko med XB in ps5 ssd se ne misium hypat brezveze

----

 

Drugace pa kar se tice affiliate shem.. to je moja pokojna mama delala malo za btw, ker so jo zanimali beki izdelki ze vec kot 7 let nazaj in se danes dobim jaz neki malega, tipo za si kupit 4 ps5 na leto.. sam to je res uno 0 od dela free money.. ni to neki novega vrednega zavidanja.. mislim ce gledamo idejo kot tako pa sploh, sam da je pac digitalna oblika

 

Da se zasluzit itak.. sploh pa precej vec kot dobi nek fizik.. odvidno kolk dnarja al znanja investiras v promoviranje, ne vem zakaj se razburjate.. to je pac biznis.. pravi trebutek, pravo mesto, prava ideja, investirar pare imet jajca, al pa bit peder s supkom od drugega i nsi sposodit pare.. ni da ki si bolj paneten, ce zasluzis vec.. malilo srece, poguma, vztrajnosti, to je to, prej ali slej pukne...  ce bi vsi ki zadluzijo 100 500 1000 10000 eur vec, bili bolj pametni, ker zadluzijo vec , ne bi zdravniki zasluzili manj kot pravniki in pravniki manj kot financniki in financniki manj kot kriptopiramidasi 🤣🤣

 

Tako je ne.. za zasluzit kes ne rabis bit ful neki pameten.. mislim ni ql lih, da si glup ampak so druge lasnosti precej bolj pomebne.. pamet, sploh pa studij fizike res ni med njimi.. in tisti, ki gre studirst fiziko zato, da bo obogatel, je neki sfalil v  svoji teoriji lajfa.. pa tut ce hoce stekat smisel zivljenja, boljs da bi sel studirat filozofijo imo al pa sploh nic in ga malo zalajfal RL.. sicer pa jaz bi tudi rad studiral fiziko, to mi je zal, da nisem.. to je bil en od redkih predmetov, ki sem se ga ucil z veseljm in mi ni blo neki tezko, dejansko sem se prav veselil, kot da grem resevat nek sudoku al neki

 

 

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 9 minutami:

Evo nas opet smo tle

 

Lih zadnjic sem gledal Demon Souls kako ima ql teksture in me malo spominjalo na to.. sam pol sem opazil tudi pop in.. dejansko niso klasicni pop ini ampak taki dinamicni.. iz nek flat poligon postane bolj poln in podroben

 

Tako da dokler ne vidim v praksi full next gen in se to razliko med XB in ps5 ssd se ne misium hypat brezveze

 

A je slučajno UE5 že zunaj? Je kdo rekel da trenutne igre ki so zunaj že to podpirajo? Dej ne bit idiot k v resnic nis no.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 urama:

sicer pa jaz bi tudi rad studiral fiziko, to mi je zal, da nisem.. to je bil en od redkih predmetov, ki sem se ga ucil z veseljm in mi ni blo neki tezko, dejansko sem se prav veselil, kot da grem resevat nek sudoku al neki

 

 

Nikoli ni prepozno za študij!

Povezava do prispevka
Dynamic reče pred 12 urami:

Pol bote napisal kao da je sam izzival ker je rekel da console SSD ni nic posebnega (ni), a v resnici ko hijene samo cakate da nekdo nabije neki proti group thinku. Pol pa ko sestradane hijene HOP po njemu.

Vse kar je tip napisal je da SSD ni nič posebnega in naj se izobrazimo (pustimo ostale gluposti ki jih je napisal in si jih gladko pozabil ampak ok), v resnici pa ni povedal nobenega argumenta za to njegovo mnenje. Plz model, nismo v osnovni šoli, ne bo šlo s takimi plitkimi obtožbami.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 4 urami:

Lih zadnjic sem gledal Demon Souls kako ima ql teksture in me malo spominjalo na to.. sam pol sem opazil tudi pop in.. dejansko niso klasicni pop ini ampak taki dinamicni.. iz nek flat poligon postane bolj poln in podroben

Nimam PS5 tko da v resnici ne morem točno vedt kako to zgleda ampak to je to kar sem jaz stipetu probal dopovedat - da ti hiter SSD ne pomaga če nimaš hardwara za rendat. Ti verjetno govoriš o LOD spremembi, ker konzola enostavno ne more rendat celega viewporta v full LOD, in za oddaljene predmete zmanjša količino poligonov. Kjer SSD pomaga, though, je, da se ti asseti lahko izjemo hitro zamenjajo ko prideš do tega kamna dovolj blizu da engine ugotovi da je že treba risat bolj podrobno različico.
Je pa tudi res, kar tudi že govorim od začetka, da imaš lahko najbolj superduper SSD na svetu pa ti ne pomaga dosti če developerji ne grejo načrtno izkoriščat teh zmogljivosti.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Samo fak, kako folk zavida vlecenje/drkanje kurcev. Sej ce hoces zravem, poslji sliko kurca @Galko, bicepse @KE RIT in bota ona dva ocenila, ce si primerna kandida. Ce imas morda v roki kako kovinsko ploscico, poslji se meni parametre, bom naredil elektromagnetno avtomatsko drkalico in app s katerim bomo lahko uravnavali vzroec in hitrost drkanja. Hvala.

uredilo bitje raveer
Povezava do prispevka
raveer reče pred 20 minutami:

Samo fak, kako folk zavida vlecenje/drkanje kurcev. Sej ce hoces zravem, poslji sliko kurca @Galko, bicepse @KE RIT in bota ona dva ocenila, ce si primerna kandida. Ce imas morda v roki kako kovinsko ploscico, poslji se meni parametre, bom naredil elektromagnetno avtomatsko drkalico in app s katerim bomo lahko uravnavali vzroec in hitrost drkanja. Hvala.

Če bi študiral fiziko bi ti še verjel, tako pa tvoje izjave niso verodostojne ker verjetno ne znaš niti prebrat parametrov.

Povezava do prispevka

sm skipal do zadnjih par minut, kjer izjemno begrudgingly prizna, da mogoče majo tud konzole neko minimalno vrednost, ampak da useen bolš da kupš nek PC s 1070ti, da si zaziher del PCMR. "Comparable in performance to a mid to high end gaming PC from 5 years ago :D"

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
kid666 reče pred 11 minutami:

A je omenjen v videu, da so PCjaši spoznal power SSDjev prej kot pa umazani konzole peasanti?

to je očitno mit tle.

 

Folk misli da bom bral cele eseje tam nekega circlejerka ne me jebat. Napišeš 1 stvar te napadejo 3 za stvari ki jih nisi nikoli napisal :D. Valda z nekim žargonom 13 letnega otroka na redditu.

Maybe... just maybe, če bi znali govorit brez nekih memes bi vas ljudje v RL vzeli mal bolj resno in ne bi rabili čepeti na forumu z 2000+ prispevki :whistle:

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 4 minutami:

 

Maybe... just maybe, če bi znali govorit brez nekih memes bi vas ljudje v RL vzeli mal bolj resno in ne bi rabili čepeti na forumu z 2000+ prispevki :whistle:

Pride od človeka, ki je 2 meseca roleplayal angleško govoreč lik, da je nabral poste in minuskal ljudi, ki se z njim niso strinjali glede TLOU II. Okaaaay.

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 5 minutami:

Mal update prosim... gapi je potem angleško govoreči bratranec z diplomo iz fizike?

Ne vem res. Človek misli da sem želel nabirati poste al kaj? Zakaj :D? Kaj sploh dobiš od tega :D? Sem pa študiral angleščino + japonščino preden sem se prepisal na fmf, ker pač nism zmogu tempa japonščine not gonna lie. Pa ja še vedno tud v RL pač tko govorim da uporabljam dost angleških besed in stavkov ker pač sem v taki družbi jbg.

uredilo bitje Gapi182
Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 7 minutami:

minuskal ljudi, ki se z njim niso strinjali glede TLOU II

literally you? Js sm reku da je TLOU2 8/10 sam pač ni masterpiece. Je pa res da sm po polomu cyberpunka dobil novo spoštovanje do TLOU2 čeprav vseeno mislim da je prva igra boljša vsaj meni osebno jbg.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 5 urami:

The introverts of mn3... name a more hilarious group of trolls 🤣🤣

 

Lahko pa urediš tudi na drugačen način. Jaz sem dve leti za vsak stavek bil tauntan in zavrnjen... v glavnem deleže velikega šikaniranja. Potem pa sem tukaj opazil, da bojo imeli konzolec srečanje in sem Ćamiru nakazal 30€ za 10 Big Mackov, ker se nisem mogel udeležit. No potem sem še kake tri četrt leta bil deležen nekoliko manjših pritiskov... sedaj pa dobim samo še občasno po faci in že skoraj upam povedati svoje mnenje na več tem.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Tomazek je čisti dokaz tega, da se lahko človek poboljša. Uletel je na forum konzolašev in pridigal folku, da nimajo lajfa in so geeki, zraven pa delil modrosti o ureditvi spolov iz leta 1850. Odziv kakopak ni bil najboljši.

No, pol je nehalzmanjšal trollanje in zdaj je res v redu dečko.

 

Mogoče bo nekega dne tudi gapi dojel, da

"If you run into an asshole in the morning, you ran into an asshole. If you run into assholes all day, you're the asshole."

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 5 minutami:

Tomazek je čisti dokaz tega, da se lahko človek poboljša. Uletel je na forum konzolašev in pridigal folku, da nimajo lajfa in so geeki, zraven pa delil modrosti o ureditvi spolov iz leta 1850. Odziv kakopak ni bil najboljši.

No, pol je nehalzmanjšal trollanje in zdaj je res v redu dečko.

 

Mogoče bo nekega dne tudi gapi dojel, da

"If you run into an asshole in the morning, you ran into an asshole. If you run into assholes all day, you're the asshole."

Tomazek je prav primer človeka, ki ga je forum kultiviral 

 

Ko je uletel sem, je bil kot nek caveman z gorjačo, enega mnenja ni znal normalno napisat, vse je bilo kot da debatiraš z nekim najstnikom :D 

 

Zdaj je kultiviran posameznik, ki piše recenzije indie iger v temo, z njim se lahko normalno pogovarjaš, svoja mnenja zna normalno utemeljiti, tudi se umakniti, če je treba. Vse skupaj pa je zaokrožil še avatar

 

tomazek

 

Man of culture.

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 2
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...