Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Slinch reče pred 17 minutami:

Kva s mi reku?

 

Mislim, ya, je bad, samo daj ti meni tvoj flet po nabavni ceni pa dam jaz tebi ps5 po nabavni ceni. Tole scalpanje je res uno najbolj pure reprezentacija sistema, ki ga vsi ali obcudujemo, ali pa samo s pridom sodelujemo. Nic bolj crno, prej belo.

 

Nic. 🙂 Ja ja mas prav, tudi sam sem po svojih standardih izmecek. 🙂 Gre pa sistem valda v precej grozlivejse situacije, samo ni toliko zgrazanja, ker otroci na kitajskem in v indiji so valda manj pomembni od tega, da lahko igras igre s 60fps.

uredilo bitje planetarium
Povezava do prispevka

problem v US pa UK so bili nastavljeni boti, kateri so pokupili ogromno količino konzol, potem so pa skalperji na ebay prodajali dalje,

UK je celo hotela nek zakon sprejeti, da bi omejili preprodajanje konzol,

to pri nas, ko dobis en komad po mesecih in mesecih cakanja in se premislis in raje prodas, ni primerljivo s tem

Povezava do prispevka

Mislim sej je jasno da neka meja more bit. Če z botom pokupiš 95% zaloge in podreš market je to že lahko kriminalno dejanje, al ni? 

Če pa tam nek revež za hobby proba neki zaslužit s preprodajo konzole pa te boli kurac,  dobro zanj če najde kretena ki bi dal 1000 eur za PS5. Vse v mejah normale. 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 14 minutami:

Mislim sej je jasno da neka meja more bit. Če z botom pokupiš 95% zaloge in podreš market je to že lahko kriminalno dejanje, al ni? 

Če pa tam nek revež za hobby proba neki zaslužit s preprodajo konzole pa te boli kurac,  dobro zanj če najde kretena ki bi dal 1000 eur za PS5. Vse v mejah normale. 

 

Zakaj tocno? Na Kitajskem ti otroci naredijo ovitek za telefon, sluzasti kitajec iz KP, jim v zameno za delo v plehasto salco vrze hrano v taboriscu kjer zivijo, sluzasti evropejec, american (vstavi poljubno narodnost) odkupi velik procent in drazje proda naprej firmi v EU, ZDA,...

 

To je taka zelo optimisticna pot kapitalisticnega "ustvarjanja dobicka". Nebi bil sokiran, ce je vmes se par sluzavcev, vsak kupi ceneje in proda drazje. 

 

Ti scalperji so samo naslednji clen v tej precudoviti verigi svobodnega trga.

Povezava do prispevka

scalpanje je pač basically kar počnejo vsi trgovci z vsem. Ovitki za telefon iz kitajske kupijo po 3€ prodajo po 15, isto z oblačili, isto z vsem. Lahko greš v big bang in pogledaš ovitek za telefon in točno tega poiščeš na ebayu za 3x nižno ceno. PS5 je pač high profile luxury item in se o tem bolj govori + gamerji smo najbolj glasni in annoying folk v online svetu

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 1 uro:

Ti scalperji so samo naslednji clen v tej precudoviti verigi svobodnega trga.

 

No ja, ni čisto tako. Vsi ostali delujejo v okviru gospodarskih družb in so podvrženi državnim dajatvam in inšpekcijam. Scalperji pač ne - kar je potem vsaj delo na črno oziroma davčni prekršek. Če na primer kupiš nepremičnino za 100k in jo prodaš za 150k plačaš kar konkreten davek na dobiček.

Povezava do prispevka

Ja placajo ga ze, samo ne tam kjer ga je treba. Pac to je legalno izigravanje sistema, tako kot so te luleki zgleda nasli luknjo. 

 

No nevem, meni so te prakse ze v osnovi zgresene. Samo pizdenje nad njimi, istocasno pa podpiranje precej hujsih, res ne pelje nikamor. Priznavam pa, da sem del problema, je trenutno nemogoce biti kaj drugega.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Ja nekdo ga sigurno plača, kaj boš rekel, da cel amazon posluje brez davkov - me zanima kaj bi si državni prašičevci mislili o tem:rofl:

 

In 2018, Amazon posted income of more than $11 billion, but the company paid $0 in federal taxes. In fact, thanks to tax credits and deductions, Amazon actually received a federal tax refund of $129 million. That was a year after Amazon received a $137 million refund from the federal government for 2017.

  • Ne me jebat 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 9 urami:

scalpanje je pač basically kar počnejo vsi trgovci z vsem. Ovitki za telefon iz kitajske kupijo po 3€ prodajo po 15, isto z oblačili, isto z vsem. Lahko greš v big bang in pogledaš ovitek za telefon in točno tega poiščeš na ebayu za 3x nižno ceno. PS5 je pač high profile luxury item in se o tem bolj govori + gamerji smo najbolj glasni in annoying folk v online svetu

 

Ja, s tem da za ovitke ni blo wordwide reveal cene, za ps5 pa ja in to je 499€. In točno to ceno ljudje pričakujejo. Zato je toliko nejevolje pri povišani ceni.

 

Kaj pa če se bo ta praksa uveljavla in naslednjo generacijo ne boš več dobil niti preorder day one?  Pač zame so tisti ki dajo več kot 500 neumni, ker bojo zjebali trg. To je isto kot ti en študent zjebe normo v službi. Samo itak folk večinoma boli kurac za ostale.

 

Tako da pač tisti ki pravi da je to normalno naj uživa v svoji povišani ceni oz. naslednjo generacijo redni ceni.

Povezava do prispevka
Navedek

After two straight years of paying $0 in U.S. federal income tax, Amazon was on the hook for a $162 million bill in 2019, the company said in an SEC filing on Thursday.

Of course, $162 million is still just a fraction of the $13.9 billion in pre-tax income Amazon reported for 2019 — roughly 1.2%, in fact. The federal corporate tax rate is 21%, but as in the past, Amazon likely employed various tax credits and deductions to reduce its federal tax bill. Amazon also reported $280.5 billion in total revenue in 2019.

2019 so spet začeli plačevat :D

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 3 urami:

nič se kaj ne dogaja okrog tega, ker tudi "uradni ps5 diski", z izjemo WD black SN850, niso še najavljeni. pomoje je to dobra indikacija, da Sony drka kurac, namesto da bi pojačal certificiranje, da bi si lahko brandi merili kolk majo trdega s temi certifikati.

 

Pomoje bl delajo na svojem disku prvo preden bojo dovolil third party diske da se da noter. Vseen furajo biznis.

Povezava do prispevka

A ma se kdo podobne tezave s PS Appom? Sm skor ziher da je spet povezan z regijami, ceprav je zadeva ze delala...

 

Vceraj od appa dobim notification, da nej ne pozabm pobrat brezplacnih PS+ igric, kliknem notification in me itak fukne na neko default stran v PS Appu. Prtapkam nekak do tja kjer nej bi se dejansko skrivala vsebina ampak ze po placeholder ikonah vidm, da je v kurcu vse.

 

ufOQQYR.png hNLPp0D.png raBejdQ.png

 

Sm probal potem vceraj se ene parkrat in danes sam je skos isto. Na koncu sem igrice poklikal na osebnem PC racunalniku...

Povezava do prispevka

Kar je Perza rekel, meni sploh ni hotelo kupiti enga špila, dokler nisem šel pod nastavitve, pa se tam odjavljal in prijavljal na novo. Danes sem še na PCju moral pobrisat cookije od PS store-a, ker mi je kazal, da sem signed in, ampak brez username-a, brez slikce, ni zaznal, da imam PS+. Po brisanju in ponovni prijavi, pa je le začel delat. Fucked up majo ta nov store, to so res pomoje začel delat last minute.

Povezava do prispevka
Denis reče Dne, 16. 2. 2021 at 4:42:

 

Ja, s tem da za ovitke ni blo wordwide reveal cene, za ps5 pa ja in to je 499€. In točno to ceno ljudje pričakujejo. Zato je toliko nejevolje pri povišani ceni.

 

Kaj pa če se bo ta praksa uveljavla in naslednjo generacijo ne boš več dobil niti preorder day one?  Pač zame so tisti ki dajo več kot 500 neumni, ker bojo zjebali trg. To je isto kot ti en študent zjebe normo v službi. Samo itak folk večinoma boli kurac za ostale.

 

Tako da pač tisti ki pravi da je to normalno naj uživa v svoji povišani ceni oz. naslednjo generacijo redni ceni.

ma ja sej ne rečem da niso scumbagi. Sam pač da je več scumbagov :D

Povezava do prispevka

Haha ko ti student zjebe normo ta mi je bla huda..

 

Se spomnem ko sm jaz kot student jebal normo unim 50 letnikom in so me vsi neki grdo gledali.. sam jebiga nisem  mogu delat pocasi ze tako je blo dosadno 🤣🤣🤣 edino kar me je motiviralo, da niswm naredu samomora od tuge, so bli speed runi in rekordi na normi 🤣🤣

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...