Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Zaninho reče Dne, 6. 5. 2021 at 17:17:

Evo, da se še jaz pridružim tej temi glede na to, da jo spremljam že nekje od januarja. Prvo sem imel naročeno pri jazbini digitalno verzijo (nekje okrog novega leta sem naredil prednaročilo) in še zdaj nimajo nobenih informacij o zalogi, ko me je minilo čakanje sem naredil naročilo še na igibiba (glede na pozitivne komentarje na blogih) v prvi polovici marca, kjer so mi z 99% trdil, da bom prejel konzolo v mesecu aprilu. Zdaj, pa smo že v maju in še nobenih info o zalogi, iskreno jih tudi ne pričakujem v temu mesecu. Če povem iskreno me je tudi že minilo pisanje mailov in klicanje glede dobave, ker vse skupaj spominja že na komedijo, kjer noben nič ne ve. Upam, pa na kakšne bolj vzpodbudne novice. :)

Welcome :D

Povezava do prispevka
Navedek

PS5 shortages will likely continue until next year, Sony has reportedly told analysts.

As first reported earlier today by Bloomberg, Sony CFO Hiroki Totoki has apparently told analysts that PS5 shortages are expected until at least next year in 2022. "I don’t think demand is calming down this year and even if we secure a lot more devices and produce many more units of the PlayStation 5 next year, our supply wouldn’t be able to catch up with demand," the CFO said in a meeting.

 

Povezava do prispevka

Ko so mene “poscalpali” pri A1 je bil še 600 (24x25eur). Sploh nisem preračunal, dokler ni bil že naročen (ker sem seveda v tistem trenutku samo divje klikal). Ampak ok - se ne sekiram. Sem posledično malenkost več dobil za  starega ps4 + cena obrokov pač… all in all sem izredno vesel, da mi je takrat ratalo.

Povezava do prispevka
1min3 reče pred 4 urami:

Ko so mene “poscalpali” pri A1 je bil še 600 (24x25eur). Sploh nisem preračunal, dokler ni bil že naročen (ker sem seveda v tistem trenutku samo divje klikal). Ampak ok - se ne sekiram. Sem posledično malenkost več dobil za  starega ps4 + cena obrokov pač… all in all sem izredno vesel, da mi je takrat ratalo.

 

 

poglej račun da ni 25,88e :D:D

 

https://www.a1.si/nakupovalnica/racunalnistvo/igralne-konzole

 

also dualsense 90e top kek

Povezava do prispevka

Exclusive: Next-Gen PlayStation VR Is 4K With Foveated Rendering And Vibration Feature

https://uploadvr.com/psvr-playstation-4k-eye/

 

"For those not hip on VR tech, foveated rendering is an inevitable holy grail that will make it so that VR is an order of magnitude easier to run than games on traditional displays. The human eye can only resolve an area about the size of your thumbnail at arms length in full clarity. You can try just looking around you while paying attention to how much of your vision is actually in focus, or you can use [this](https://www.shadertoy.com/view/4dsXzM) for a pretty instant example. 

So what this means is that it is unnecessary to render 98% of the image in full resolution because your eyes cannot resolve those details anyway. So now you have an image that is perfectly sharp in the 2% you are rendering at full res, but as soon as you move your pupils off center then it's going to be very noticeable. To combat this in HMDs like the Quest while also getting some perf benefit they essentially match the full res area with the sharpest center part of the lens and then gradual reduce res towards the edges where you're getting some optical blur/distortion anyway. This static style is called "fixed foveated rendering" or "lens matched shading" and it does improve performance but can be noticeable and still leaves a boatload of potential rendering savings on the table. 

Now enter eye tracking that is fast and accurate enough to keep up with eye movements and you can render _only_ the part of the display you are looking at in a specific moment in full resolution while going as far as filling in the rest with an ML inferred reconstruction based off of a sparse cloud. Once this gets fully worked out and solved, you would get an absolutely gamechanging rendering cost reduction (20x reduction according to FB's Michael Abrash and that's not out of line with other experts) while being indistinguishable from rendering the whole damn thing at once. Gabe Newell a couple years back talked about how he believes we will hit a point where VR HMDs leapfrog traditional displays and anyone that wants to see the highest graphical fidelity will need to put one on their face, this is what he was talking about and it is going to happen eventually."

 

Source:

 

uredilo bitje Perza
Povezava do prispevka
skyboy reče pred 14 urami:

Za teh 624€... bi ga takoj dobil nebi treba cakat na a1 da te nategne,bi te lahko kdo drug scalper nabrisal za 650€ pa še 5 mescev prej bi lahko igral...

Vsi ostali ki čakate da bo na policah za 500e boste pa do takrat, ko pride še vedno jokcal tle po furumu da ni konzol. 

 

Če ga hočeš ga dobiš

 

Povezava do prispevka
Power reče pred 5 urami:

Vsi ostali ki čakate da bo na policah za 500e boste pa do takrat, ko pride še vedno jokcal tle po furumu da ni konzol. 

 

Če ga hočeš ga dobiš

 

Nobeden vsaj jz ga ne cakam da bo zadeva na policah.Cakam ga samo da pride,da bo prednarocilo obdelano.Ce bi ga krvavo rabil,ter da bi bilo oh in sploh velik top spilov bi dal 650€ MAX! tko pa no go

Povezava do prispevka

Če bo eye tracking tech dovolj napreden,.. Ja pol bo Foviated Rendering lahko da res prekleto dobro funkcioniral,.. Zaenkrat sem videl zgolj na pimaxu ampak ni nekaj kar funkcionira zelo dobro mislim 10-15 fpsjev prihranka.. Ni nekaj kar bi spremenilo svet,.. ampak če Eye tracking resnicno deluje mislim da bi fps lahko res pomnožil performance tm 4Kratno

 

Vglavnem za FOV rendering mora eye tracking delovati brezhibno,.. je pa to neverjeten tehnični problem,.. ker vse roženice niso enake (celo na istem človeku),..  in stvar mora delovati popolno 100% časa,.. ker če ne je vse blurry mess zelo hitro,.. Načeloma pa bi lahko imeli VR špili boljšo grafiko kot na konzoli/PCju,..(zame imajo že zdaj tudi pri 720p,.. je immersion čisto na drugem nivoju) Ker če stvar deluje popolnoma imaš lahko 10Kratni performance ali še več. Če sledi oku 100% in 100% časa res lahko narediš čudo od čuda.

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka

Lepi kontrolerji, bi bil pa zadovoljen tudi z default black/white. Najprej se mi je zdelo pod častjo neki prednaročevat da dobim zadevo šele čez kak mesec ali 2. Nato marca plačam 500 na igabibi misleč da do začetka maja bo pa itk že pri meni, sedaj pa vprašanje če bo sploh kaj v naslednjih treh mesecih. Oh well, težje je dobit, bolj dobim lažen občutek da to pa res rabim sedaj in takoj  ;)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...