Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

kid666 reče pred 14 minutami:

upam, da je tole res

https://www.tomsguide.com/news/ps5-price-leaks-again-on-amazon-and-its-better-than-expected

These images put the prices at €499 for the standard PS5 and €399 for the Digital Edition

 

 

Cena 4K blu ray pogona je cca 20$, če je to slučajno res potem bo digital verzija zagotovo imela pol manjši SSD, ni šans da bo razlika samo v optični enoti pa razlika v ceni 100$, pa tudi z ceno 499$ bojo v štartu verjento delal minus na drive verziji. MS če je pameten naj počaka do zadnjega z ceno pa da ven 50 do 100$ nižjo ceno za zmoglivejši hardware, si lahko dosit lažje privoščijo konkreten minus kot Sony, ki mu kup oddelkov dela 0 al pa minus.

 

uredilo bitje George
Povezava do prispevka
atomic reče pred 29 minutami:

Nima veze cena pogona lol...

 

Ja? A bejž? Še cena embalaže ima veliki težo ter predvsem velikost embalaže, koliko škatl gre na eno paleto vse to ima ogromen faktor kaj šele 20$, volume of scale pa to, sej vem da je tebi težko razumet.....

 

110 mio PS4 prodanih, recmo da bo PS5 isto, ergo 110 mio x 20$ = 2,2 miljardi $

 

Na vsak cent se gleda......

Povezava do prispevka
George reče pred 17 minutami:

 

Ja? A bejž? Še cena embalaže ima veliki težo ter predvsem velikost embalaže, koliko škatl gre na eno paleto vse to ima ogromen faktor kaj šele 20$, volume of scale pa to, sej vem da je tebi težko razumet.....

 

110 mio PS4 prodanih, recmo da bo PS5 isto, ergo 110 mio x 20$ = 2,2 miljardi $

 

Na vsak cent se gleda......

 

ni ti tega povedal

 

povedal ti je, da razlike v ceni med navadno in digi verzijo konzole ne diktira proizvodni strošek dodanega pogona, ampak je v ozadju komplaksnejša računica, vključno s težnjo po oblikovanju prihodnosti trga

 

čisto komot dajo $100 višjo ceno za $20 višji proizvodni strošek

 

tej xboxaši ej, vsebinska pustinja čisto zameglila razum :D

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Ne serite če mislite da prozvodnja cena nima veze z oblikovanjem prodajne,  razumem jaz zelo dobro kaj mislejo naredit, samo 100$ razlika med dvema indentičnima konzolama minus optični pogon NE bo, to je vse kar sem napisal

 

Že z 500$ konzolo (če bo res) bojo delal minus, ker prozvajalec ne pobere 500$ v žep, tukaj je distibucija, trgovci, transport ect, 100$ razlike ne bo NIKOLI če bo ostalo drobovje indent, NIKOLI

 

BTW, mam tud PS4, jebe se men za te konzolne war fore

Povezava do prispevka

Samo na digital verziji boš lahko kupoval samo izključno preko njihove štacune. Torej za njih maksimalni profit. Jaz mislim da pa kar bo 100 evrov razlike, ker bo Sony začel na veliko forsirati digital only konzolo.

 

 

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 32 minutami:

 

ni ti tega povedal

 

povedal ti je, da razlike v ceni med navadno in digi verzijo konzole ne diktira proizvodni strošek dodanega pogona, ampak je v ozadju komplaksnejša računica, vključno s težnjo po oblikovanju prihodnosti trga

 

čisto komot dajo $100 višjo ceno za $20 višji proizvodni strošek

 

tej xboxaši ej, vsebinska pustinja čisto zameglila razum :D

Tole

Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 16. 6. 2020 at 20:38:

Misli, jaz vseeno računam bolj na 50€ gap, čeprav ne bom nič presenečen, če bo 100€. Bom salty, ne bom pa presenečen :D

 

Jaz tudi če bi bil z bluerayom 200 evrov več, bi še vedno tega kupil :) oziroma bi počakal da pade cena na Mefisto approved ceno za konzole

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 8 minutami:

Boš nastavil rit in potem kupil digital only:D

 

Jaz tudi če bi bil z bluerayom 200 evrov več, bi še vedno tega kupil :) oziroma bi počakal da pade cena na Mefisto approved ceno za konzole

 

Mislim, dejansko so mi po revelau padale te mračne misli. Pa ne zaradi cene ampak zaradi dizajna. Samo pol sem videl da leže ta izboklina ne tolče takoooo zelo ven in sem spet na zaj na retail forever (oz. bolj natančno until sony kills it).

 

Pizda no, kako lahko firma, ki je soavtor BR standarda, ki je s PS2 popularizirala DVD, ki je s PS3 pripeljala BR med množice in izbrisala konkurenco, ki še vedno pobira royaltije od vsakega prodanega ploščka (tako je, sony zasluži nekaj centov tudi z vsako prodano xbox igrico, let that sink in), kako lahko ta ista firma zabije prvi žebelj v krsto fizičnih medijev. 

 

Fak no.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 31 minutami:

 

Mislim, dejansko so mi po revelau padale te mračne misli. Pa ne zaradi cene ampak zaradi dizajna. Samo pol sem videl da leže ta izboklina ne tolče takoooo zelo ven in sem spet na zaj na retail forever (oz. bolj natančno until sony kills it).

 

Pizda no, kako lahko firma, ki je soavtor BR standarda, ki je s PS2 popularizirala DVD, ki je s PS3 pripeljala BR med množice in izbrisala konkurenco, ki še vedno pobira royaltije od vsakega prodanega ploščka (tako je, sony zasluži nekaj centov tudi z vsako prodano xbox igrico, let that sink in), kako lahko ta ista firma zabije prvi žebelj v krsto fizičnih medijev. 

 

Fak no.

Ma samo vzami to potezo, kot neko ful ful drago analizo trga. :D

Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 16. 6. 2020 at 21:03:

 

Mislim, dejansko so mi po revelau padale te mračne misli. Pa ne zaradi cene ampak zaradi dizajna. Samo pol sem videl da leže ta izboklina ne tolče takoooo zelo ven in sem spet na zaj na retail forever (oz. bolj natančno until sony kills it).

 

Pizda no, kako lahko firma, ki je soavtor BR standarda, ki je s PS2 popularizirala DVD, ki je s PS3 pripeljala BR med množice in izbrisala konkurenco, ki še vedno pobira royaltije od vsakega prodanega ploščka (tako je, sony zasluži nekaj centov tudi z vsako prodano xbox igrico, let that sink in), kako lahko ta ista firma zabije prvi žebelj v krsto fizičnih medijev. 

 

Fak no.

 

 

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka
kid666 reče pred 3 urami:

upam, da je tole res

https://www.tomsguide.com/news/ps5-price-leaks-again-on-amazon-and-its-better-than-expected

These images put the prices at €499 for the standard PS5 and €399 for the Digital Edition

 

o temle se že dolgo govori v kuloarjih... čeprav bi pa lahko digital only verzijo dilali z gratis PS+/PSNow naročnino za 449€

 

kolikšno bo pa razmerje standard/digital ob lansiranju pa samo ciganka ve.

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...