Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

No ni tako preprosto. Prodajalec lahko reče da to ni stvarna napaka, ampak da si ga ti sfukal pa lp. In da velja garancijski rok in ti ga na servisu popravijo. Sploh z ozirom na dejstvo, da ga nisi prinesel takoj nazaj, ker očitno ni bil sfukan že prvo minuto.

 

Z drugimi besedami, če ti prodajalec ne prizna, da gre za stvarno napako in jo torej vzporava, ti tiste zakonske določbe prav nič ne pomagajo.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 9 minutami:

No ni tako preprosto. Prodajalec lahko reče da to ni stvarna napaka, ampak da si ga ti sfukal pa lp. In da velja garancijski rok in ti ga na servisu popravijo. Sploh z ozirom na dejstvo, da ga nisi prinesel takoj nazaj, ker očitno ni bil sfukan že prvo minuto.

 

Z drugimi besedami, če ti prodajalec ne prizna, da gre za stvarno napako in jo torej vzporava, ti tiste zakonske določbe prav nič ne pomagajo.

Afaik mora prvo leto prodajalec to sam dokazat :)

Povezava do prispevka

Se strinjam s Fegetom. Težko je to karkoli... in roko na srce meni logično. Kako bi ti po 3 mesecih uporabe rekel, da je to stvarna napaka? Brez težav vsak trgovec reče, da je to posledica uporab/obrabe... in ti pač dajo v popravilo ali menjajo... ampak v 45 dneh.

 

Zavedajte se, da se s svojim biroktaskim strojem še vedno komot lažje znajdejo kot mi.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

kja to debatirate o driftu?

 

jaz sem zamenjal enaga al dva pro controlerja.. res pa da dokaj hitro.. teden dva po nakupu. oz sem pac uveljavljal stvarno napako in zahteval dnar, ker sta bila oba zjebana in sem predostavljal, da v BB nimajo srece s serijo

..pac ni mi blo da dam 150 eur al kolko eur za pro kontroler in da mi drifta.. ful je odvisno od kontrolerja do kontrolerja.. v glavnem v BB nisem nikoli kompliciral

 

ce se tipi ne strinjajo, da je to stvarna napaka al kakokorkoli..

 

mislim tako je.. na pamet govorim... ce se izdelek sam pokvari pac, da nisi ti nic kriv, zaradi naprevilne uporabe, ipd ipd.. pol tle igra vlogo samo čas.. ce se prav spomnem pred ali po 3 mes, da lahko uvaljavljas stvarno.. al 45 dni kaj ste neki pisali... ce gre cez rok je ze garancija.. to je vse

ce ti pa recejo, da si sam kriv zaradi napacne uporabe, ti ostane samo se, da dobis sodnega izvedenca na seznamu, za to elektrotehniko, da ti pogleda in napise on mnenje, ce si al nisi krviv... pol ce imas prav oni placajo stroske al ne vem tocno kako je ipd.. sam... komu se da iskat nekega izvedenca za 70 eur? tudi ce mu das samo 100 eur da pogleda se vedno.. edino ce je res kaksen clan ki dela za 50 eur z DDV =)))) anyway pac naceloma BB ne komplicira no.. to so moje izkusnje

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:


Prodajalec mora upoštevati zakonsko predpisane normative glede uveljavljanja garancije in/ali stvarne napake. Tu dobavitelj ne igra neke vloge, pa če se na glavo postaviš. ;)  

Kje pa sem rekel, da prodajalec ne bo uposteval relevantnih predpisov? Zakon doloca 45. dni za resitev reklamacijskega zahtevka in 8 dni za odgovor na uveljavitev stvarne napake.  Če pa se dobavitelj odloci, da je nek produkt pripravljen stranki takoj menjati, pa to prodajalec v trgovini lahko tudi izvede in s tem gre stranki na roko. Je pa to prej izjema kot pravilo in to nikakor ni zakonodajno določilo, ampak dobra praksa dobaviteljev/trgovcev. 

Povezava do prispevka
cherry_muffin reče pred 14 urami:

 
Ne gre za to, da bi to bil beden marketing, ampak so taki pogoji nabave. Žal. In če je opcija, da se ponudi “bundle”, je verjetno vseeno bolje kot če se ne ponudi nič. 

Mal izkoriscajo pac to da vejo da ljudje hocejo PS5ke za vsako ceno in vejo da ne morjo zaracunavat preko prodajne cene, nam pa zato take gejme zram vsiljujejo za 70€, ko jih drugac noben pri zdravi pameti ne bi kupu. Če je tole nek next gen system seller igra, je pa Sony res totalno v kurcu, igra je na nivoju Astro Playrooma. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...