Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Čez čas se bodo tudi ti tahitri M.2 diski pocenili. Pa verjetno se bodo tudi našli kakšni cenejši M.2 z manjšo hitrostjo kot priporočljivo 5500MB/s ki bodo vseeno delali v PS5 in bo še vedno neprimerljivo hitreje kot zunanji disk priklopljen na USB. Predvidevam da boš imel izbiro pred namestitvijo na kateri disk bi rad kaj naložil, in pač bolj zahtevne špile daš na interni disk, kakšne take ki so znani da ni loading čas tako velik pa na te dodatno vgrajen M.2 disk.

Povezava do prispevka

Minimalne zahteve za SSD diske:

 

Interface: PCIe Gen4 x4 M.2 NVMe SSD

Capacity: 250GB – 4TB

Cooling structure: Using an M.2 SSD with your PS5 console requires effective heat dissipation with a cooling structure, such as a heatsink. You can attach one to your M.2 SSD yourself, either in a single-sided format, or double-sided format. There are also M.2 SSDs that have cooling structures (such as heatsinks) built in.

Sequential read speed: 5,500MB/s or faster is recommended

Module width: 22mm width (25mm width is not supported)

Form Factor: M.2 type 2230, 2242, 2260, 2280 and 22110.
These numbers can be found on retail listings for M.2 SSD devices. The first two digits refer to the width, the remaining digits to the length.

Socket type: Socket 3 (Key M)

Total size including cooling structure:
In millimeters: smaller than 110mm (L) x 25mm (W) x 11.25mm (H).
In inches: smaller than 4.33in (L) x 0.984 in (W) x 0.442in (H).

 

See below for full requirements.

Length

The following M.2 SSD lengths are compatible with PS5 consoles:
30mm, 42mm, 60mm, 80mm, 110mm (corresponding to the form factor type, per above).

Width
A 22mm-wide M.2 SSD module is required.
The total structure (including an added cooling structure) cannot exceed 25mm (0.984in).

Height
The total height of the M.2 SSD and its cooling structure (such as a heatsink) – whether built-in or separate – must be less than 11.25mm (0.442in).
The height must also be in the right place, in relation to the M.2 SSD’s circuit board:

  • The size below the board must be less than 2.45mm (0.096in).
  • The total size above the board must be less than 8mm (0.314in).

(Note: millimeter measurements are the technical standard and are more precise than inches. We recommend double-checking that the total dimensions of M.2 SSD and heatsink products you’re considering meet the millimeter requirements before purchasing)
 

  • Both single-sided and double-sided M.2 SSD devices are supported.
  • M.2 SATA SSDs aren’t supported.
  • You should carefully review drive specifications prior to purchase and contact the vendor or manufacturer if you need further information. SIE cannot guarantee that all M.2 SSD devices meeting the described specifications will work with your console and assumes no responsibility for the selection, performance or use of third-party products.
  • Not all games are necessarily playable with the exact same performance provided by the PS5 console’s internal Ultra-High Speed SSD, even where the M.2 SSD device’s sequential read speed is faster than 5500MB/s.
  • The majority of M.2 SSD devices with the above type numbers (M Key Type 2230, 2242, 2260, 2280 and 22110) and without a built-in cooling structure will fit the PS5 console’s SSD slot. However, sizes for cooling structures (like heatsinks) vary greatly. If you are not sure an M.2 SSD or cooling structure (such as a heatsink) you’re considering meets the size requirements outlined here, we recommend looking for another product option or contacting the vendor or manufacturer for more information.

 

m2-heatsink-built-in$en?$2400px$

 

m2-heatsink-single-sided$en?$1600px$


m2-heatsink-double-sided$en?$1600px$

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 9 minutami:

Mene trenutno, glede na situacijo z igrami, niti malo ne skrbi prostor na disku

Kot da kdaj izide naenkrat ful iger, ki si jih ne moreš privoščiti, da jih ne bi igral lol.

Trenutna situacija z igrami je tako standardna, da bolj ne bi mogla bit.

Povezava do prispevka

Jah edini problem je za tiste ki igrajo CoD + še kako MP igro hkrati + še par SP iger hkrati. Tega ko pa hočejo eni imet skos na disku vse kar si lastijo pa ne bom nikoli razumel. Za tiste ki imajo pa zares zanič internet je pa opcija kopiranja iger ki jih ne igraš na poceni zunanji disk za arhiv.

Povezava do prispevka

Da se ne bo še kdo najebal.

 

V kolikor vam ni fuł do multiplayer verzije COD cold war, ne tega kupovat.

Oziroma, če že kupite, ne bit mona kot jst in vzet digital verzije, ker fizično bi danes že prodajal.

 

Vsaj meni Black ops ni razočaral, še en krš od špila kot vsi do sedaj v seriju katere sem dobil zastonj v sklopu PS plus naročnine.

 

Kampanija je katastrofa v primerjavi z Modern warfare. Kot vedno do sedaj.

Pričakoval sem Vietnam, dobu sem LSD trip. Upam da me ni zjebalo kot glavnega junaka oz. Unibomberja in real life.

 

Kar je pa najhuje je, da konec julija 2021 naletim na zadnji misiji na game breaking bug (nedelujoč bombomet, potem ko enkrat crkneš), o katerem lahko bereš v nerganju uporabnik izpred MESECEV.

 

Multiplayer zgleda precen meh, s tem da nimaš nobene šanse v kolikor nimaš priklopljene miške in tipkovnice.

Po par kill camih ti je jasno, da folk flicka z miško na polno in da nimaš noben šanse s kontrolerjem.

 

Povezava do prispevka

mah vredi,..Mislim ene 250 Ojrov za 1 TB bo,.. samo 1 TB se mi zdi vseeno premalo,.. Če se bom že šel te igrice,.. Bi pa vseenno raje 2.. Če bo generacija približno tako dobra in dolga kot PS4,.. potem bi rabil 4 TB minimalno,.. To bi bil dosti za kake 120 špilov,.. kar niti ni malo,.. ni pa niti veliko..

Povezava do prispevka

 

Maa z 500gb na ps4pro in ko sem igral destiny, pa CoD, pa GT sport pa se random 2 igrice sproti je bilo ze hudic, ko je prisla kakana nova in je blotreba brisat kiro MP ki jo nisem igral ze dolgo, npr GT sport, ki je pasalo kaksno nedeljo odfurat par krogov

 

Zdaj na xboxu 1tb imam halo colection, cod, flight simulator, gears 5, sea of tbeves, doom ethernal, forza motosport, ki so vse plua minus 100 giga in se 4 random igrice in nimam niti 80 posto zasedeno

 

In to je umo ki prav se silim downloadat random stuff

 

Na ps5 ki ima 800gb in za une 2 eksklizive plus random inde plus neke havy potrosnike ala CoD ipd MP, ko jih mkres imet nonstop gor.. sploh ni panike, sploh glede na to, da trenutno ni ne nekih tezkih MP must play in ekskluzive pridejo in grejo in se to redko

 

Tako da moj zakljucek ostaja enak. Trenutno sploh ni panike glede prostora. Predvidevam pa da bo cez kaksno leto dve 800 ze na meji in ce bos kupil 1 tb za 150  bos precej luxury

 

 

 

Povezava do prispevka
SU84 reče pred 56 minutami:

Da se ne bo še kdo najebal.

 

V kolikor vam ni fuł do multiplayer verzije COD cold war, ne tega kupovat.

Oziroma, če že kupite, ne bit mona kot jst in vzet digital verzije, ker fizično bi danes že prodajal.

 

Vsaj meni Black ops ni razočaral, še en krš od špila kot vsi do sedaj v seriju katere sem dobil zastonj v sklopu PS plus naročnine.

 

Kampanija je katastrofa v primerjavi z Modern warfare. Kot vedno do sedaj.

Pričakoval sem Vietnam, dobu sem LSD trip. Upam da me ni zjebalo kot glavnega junaka oz. Unibomberja in real life.

 

Kar je pa najhuje je, da konec julija 2021 naletim na zadnji misiji na game breaking bug (nedelujoč bombomet, potem ko enkrat crkneš), o katerem lahko bereš v nerganju uporabnik izpred MESECEV.

 

Multiplayer zgleda precen meh, s tem da nimaš nobene šanse v kolikor nimaš priklopljene miške in tipkovnice.

Po par kill camih ti je jasno, da folk flicka z miško na polno in da nimaš noben šanse s kontrolerjem.

 

 

 

Cod controller player kle. Cist cool je, nimam nobenih problemov, crossplay je skos disablan, zaradi pc  cheaterjev.  Kupil sem samo Cold War, kampanije nevem ce sm 2 misiji naredil, multiplayer sem samo igral. Mi je pa warzone boljsi. 

 

Tldr, izklop crossplay pa git gud

Povezava do prispevka

Mah 1TB bo pomagalo ampak niti ne nevem kako veliko,.. Mislim da imam za TB samo PSVR špilov,..  Tako da je moj 1 TB PS4 PRO bil vedno zafilan,.. praktično moram brisat skoraj vedno karkoli novega hočem,.. PS5 sem zafilal na dan ko sem ga dobil,..  In niti nisem nekaj veliko PS5 upgrade type of špilov gor dal,..

Povezava do prispevka
SU84 reče pred 1 uro:

Da se ne bo še kdo najebal.

 

V kolikor vam ni fuł do multiplayer verzije COD cold war, ne tega kupovat.

Oziroma, če že kupite, ne bit mona kot jst in vzet digital verzije, ker fizično bi danes že prodajal.

 

Vsaj meni Black ops ni razočaral, še en krš od špila kot vsi do sedaj v seriju katere sem dobil zastonj v sklopu PS plus naročnine.

 

Kampanija je katastrofa v primerjavi z Modern warfare. Kot vedno do sedaj.

Pričakoval sem Vietnam, dobu sem LSD trip. Upam da me ni zjebalo kot glavnega junaka oz. Unibomberja in real life.

 

Kar je pa najhuje je, da konec julija 2021 naletim na zadnji misiji na game breaking bug (nedelujoč bombomet, potem ko enkrat crkneš), o katerem lahko bereš v nerganju uporabnik izpred MESECEV.

 

Multiplayer zgleda precen meh, s tem da nimaš nobene šanse v kolikor nimaš priklopljene miške in tipkovnice.

Po par kill camih ti je jasno, da folk flicka z miško na polno in da nimaš noben šanse s kontrolerjem.

 

Ne vem ce ves, ampak controller playerji imajo aim assist.

itak pa crossplay off skooss

Povezava do prispevka
foker reče pred 30 minutami:

Mah 1TB bo pomagalo ampak niti ne nevem kako veliko,.. Mislim da imam za TB samo PSVR špilov,..  Tako da je moj 1 TB PS4 PRO bil vedno zafilan,.. praktično moram brisat skoraj vedno karkoli novega hočem,.. PS5 sem zafilal na dan ko sem ga dobil,..  In niti nisem nekaj veliko PS5 upgrade type of špilov gor dal,..

 

Daj razloži prosim zakaj ne brišeš spilov? 😁 Igraš samo MP al kako? Zakaj nekega SP špila, ki si obrnil in veš, da ga ne boš več igral mesece... Ne pobrišeš? Radovednost pač, ker jaz sem vajen, da ko pridejo creditsi prvo grem uploadam save, potem pa delete igre. 

Povezava do prispevka
foker reče pred 3 minutami:

Slabe navade,.. pa redkokdaj dejansko končam špil, ker preveč skačem,.. Ali pa mi ostane 3-4 trofeje do platina (tega je veliko) ,... pa si rečem,.. enkrat se bom vrnil in spucal to.... (Redko se) ,..  1TB res ni veliko,..

 

Meni je ravno to kar ti omenjaš poglavitni razlog, da jih sproti snemam in brišem. Ker drugače skačem in nič ne končam. Isto je blo pred leti, ko sem precej piratiziral za PC in nikoli nic končal. Samo snemal, probal, brisal... Dandanes mi je dosti bolje igro kupiti in se osredotočiti na njo. Zelo, zelo redko, da bi sploh 2 vzporedno igral. Ampak ok, to je ker ne igram več MP. Če bi igral MP bi ziher imel kako več gor. 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...