Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Tko je... tele EA športne igre bi morale biti f2p

Sem pa jaz tudi prekenil z igranjem nekje marca s kr top ekipo, ampak sem preslab + to da serverji niso nikoli delali tako, kot bi morali sem si rekel samo fuck it.
Dokler ne bodo upgrejdali serverjev (mislim, da jih ima EU+UK samo v Nemčiji) in dali zadevo f2p jaz tega sranja ne bom več igral. Jebe me samo to, da mi je bila fifa edina igra ob kateri sem si lahko zraven vertel še YT podcaste

Pa sorry vsem, ki berete tole o govnu gejming industrije.

Povezava do prispevka

Blueray drive cena naj bi bila cca. 20 dolarjev. Razlika v ceni bo pa po mojem kar 100 evrov med obema :) A velikost diskov je potrjeno, da bosta enaka?

 

Zanimivo bo tudi kako bo implementirali njihov mega super backward compatibility na konzoli brez diska? Po mojem bo fora v tem, da bo backward compatibility podpora samo za digital only, kar pomeni, da si lahko lastniki fizičnih diskov slednje zarinemo v rit.

 

 

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka

Če ne bo backward kompatibilnosti za fizične blueraye (PS4 arhiv), potem bom kupil s konkretnim zamikom (beri: vsaj in najmanj leto dni po lansiranju na trg, ali pa celo več). Če bo fizična kompatibilnost, pa bom morda kupil tudi prej.
Ampak v nobenem primeru ne day-one ali vsaj v roku prvih 6 mesecev prodaje. Cena tukaj ne igra vloge, pomembni so mi zgolj kakšni preverjeni reviewi in pa seveda najave ekskluzivnih iger, ki me bodo prepričale. In to je to iz moje strani. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Torej pravijo da naj bi razliko 100eur pokril s 4imi digitalno kupljenimi igricami. Povprecen lastnik konzole pa menda za casa konzole kupi 10 igrc.

 

Ker je priblizno polovica prodanih igrc ze zdaj digitalnih, je razlika 100€ kar smiselna v smislu da bi bli nekje na istem z zasluzki pri digitalni in disk verziji konzole.

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 1 uro:

Blueray drive cena naj bi bila cca. 20 dolarjev. Razlika v ceni bo pa po mojem kar 100 evrov med obema :)

To tut jz ne bi bil presenečen. Sonyju je v interesu da ima čim manj ljudi opcijo uporabljat fizične medije. To ni samo bitka za jutri ampak za vse generacije kasneje.
Jasno je da bo slej al prej retail crknil samo kljub vsemu se to še ni zgodilo in firme bojo valda naredile vse da se bo. Me zanima če bojo gamestopi prodajali disklless verzijo, pomoje bo tle še žurka

Povezava do prispevka
gojc reče pred 13 urami:

Da ne bodo potem digitalne ležale na policah medtem ko bo verzijo s pogonom jebeno dobit <_<

 

Glede na to da se je delež digitalnih iger že pred korono bližal 40% bi rekel da se res ni za bat da bodo verjetno vsaj 50€ cenejše konzole ostajale na policah. Razen če bi blo proizvodno razmerje med obema modeloma krepko v prid digitalnemu modelu.

 

Treba vedet da velik delež folka igra več al manj samo MP igre. Te igre se dejansko ne splača kupovat fizično ker ko jih nehaš igrat zanje ne dobiš nič + za vsak preklop med njimi moraš menjavat diske. Preveč glede na svoje igralne preference gledate na vseskup imo.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Jz bi bil najbolj srecen ce bi lahko digitalno igro prodal. To je vse kar rabim, za plasticne smeti se mi jebe in ce jutr cronejo vsi proizvajalci blu rayev bi bil moj lajf identicen.

Prov razpizdijo me te digitalne stacune, v teoriji bi lahko bila to najboljsa stvar po narezanem kruhu, sam je valda treba bit pohlepna pizda. Da je digitalna verzija drazja kot disk verzija na day 1 se mi zdi obsceno.

MSjev nacin se mi se najboljsi zdi - dokler placujes mas dostop do igrer. Tko da lahko ta mesec vzamem narocnino in igram, naslednji mesec pa nimam casa in ne placam, lep lp. Sam narocnine majo tudi svoj minus.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 12 urami:

Jaz napovedujem, da bodo ob launchu lansirali disk vs cockless verzijo v razmerju 50:50%.

Se nebi cudil ce bi blo razmerje krepko v prid digitalni verziji, ker:

- lazje in ceneje jim jo je naredit v vecji kolicini

- v interesu jim je prodat vec digital kot disc verzij (early addopterji ponavad tudi najvec igric kupijo)

- fanboji bojo raj kupil digital only, kot ne kupil sploh (ce zmanjka disc verzij)

- razprodal bojo v vsakem primeru vse (razen ce bo kaka absurdna cena, kar imo ne bo)

- so židje

Povezava do prispevka

 

 

Kočevc reče Dne, 23. 6. 2020 at 10:56:

Kk pa bos igral ps4 igrce k mas na cdjih brez cd verzije ps5

 

Kompatibilnosti bo očitno samo za špile, ki si jih kupil v digitalni štacuni. Jaz sicer še vedno menim, da je na koncu sploh ne bo - da bo nek sony bullshit, da se to ni dalo implementirati.

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka

In kaj ce tipi recejo yolo ko vas jebe in dajo isto ceno za disk in digital verzijo hehe .. to bi se res smejal.. sicee res neverjetno, ker tipi zasluzijo kar precej vec z digitalnimi igrami in bi bilo ultra glupi.. sam res bi se rezal ce bo ista cena al pa samo 50 eur razlike pri unih cenah nad 500 eur

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 3 minutami:

Jaz mislim da se bo tocno to zgodilo - ne bi bilo prvic za Sony

Ker do PS4 sploh nisem spremljal scene bi te prosil za kak primer kdaj so razočarali stranke s tem, ko so rekli da nekaj preizkušeno dela, pa potem po izidu dejansko ni delalo in so iskali izgovore? Me zanima, ker potem bom tudi  jaz postal skeptik, če se je res že zgodilo.

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 36 minutami:

Upam, da vam nikoli ne omogočijo prodajanje digital špilov.

Vem da ti je težko razumet da ne živiš v vakuumu, ampak to kar naredijo nam vpliva tudi na vas. Grdigrdi MS je prvi začel zaračunavat online servis, naslednjo generacijo je isto naredil Sony.

bigboss82 reče pred 9 minutami:

Ma imas tega.. poglej si lunche za ps3 in ps4.. moj apomin ni lih na nivoju doktorja prava ampak ampak se spomnem tako po stevilu, da je bilo vsaj ene 3 4 take stvari.. ni lih uno big deal imo, ampak neki obljubijo, da izpadejo boljse in pol ni ne.

Tudi power of the cloud ne bo tako hitro pozabljen. Pa we can't sell it without Kinect tudi. Na sploh je MS prejšnjo generacijo zmagal kar se backtrackinga in overpromisinga tiče.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 1 uro:

Kompatibilnosti bo očitno samo za špile, ki si jih kupil v digitalni štacuni. Jaz sicer še vedno menim, da je na koncu sploh ne bo - da bo nek sony bullshit, da se to ni dalo implementirati.

 

To je kar paranoja stari. Le poslušaj modreca slincha: ps4 igrice bodo delale na ps5, tako digi kot retail, morda bo kakšen obskuren naslov imel težave s kompatibilnostjo, izven teh outlierjev pa bo delalo vse. lp

 

 

Kočevc reče pred 1 uro:

Kk pa bos igral ps4 igrce k mas na cdjih brez cd verzije ps5

 

Jaz bi nekako pričakoval, da digi only konzola zanima predvsem folk, ki je itak že zdaj digi only. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...