Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Ronin.si reče pred 1 uro:

No, to je pa že bolj na mestu :D  zanimiva zadeva, a se mi zdi, da je tole zgolj del vse zgodbe

Povezava do prispevka

Speaking during the latest issue of EDGE magazine, Tim Sweeney, the CEO and founder of Epic Games, revealed how both companies had been working for three-four years on the new technology, with Sony’s Mark Cerny discussing about what would be possible with next-generation hardware.

It was three or four years ago at least when we started to talk with Mark Cerny about possibilities for the next generation.

Sweeney was also very complimentary about the PS5 itself, which wish hardly surprising as he’s always heaped praise on the machine in the past.

Sony really did a fantastic job of implementing a new platform around that realisation that storage could be revolutionised. PlayStation 5 is built not only on a huge body of flash memory, but also a very high bandwidth and low latency framework for accessing it, and for getting it to wherever you need for any type of work.

 

še malo Epic Sony ljubezni :D

Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 7 minutami:

Nič novega. Na PS5 prezentaciji so ga povsem zignorirali. Tudi glede VR iger.


To mi je malo "sumljivo".
Stari PSVR bi naj sicer deloval (vsaj tako sem bral pred časom) in to je to? :) Ali pripravljajo ekstra VR napoved, ali pa je to (zaenkrat) na nekem stranskem tiru. Druge možnosti ne vidim.  
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Drugač PSVR 1 ima kot hardver še kar overheada, v smislu da ga trenutna konzola niti približno ne izkoristi. Tako da tudi če ne bo kmalu uletel PSVR 2, bo na petki content za starega sigurno veliko bolj impresiven. Content pa valjda bo, so dovolj zadovoljni s prodajo, da ga vidijo kot del ekosistema, tudi če trenutno (razumljivo) ni med prioritetami.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Mimogrede: Jaz imam PSVR v1, pač tisti prvi, ki se je prodajal. V2 mislim, da ima 1 kabel manj ali nekaj v tem smislu. Je še kakšna druga razlika? 

Pa še nekaj sem se spomnil. Je bilo kadarkoli in kjerkoli (uradno) omenjeno karkoli o brezžičnem polnjenju kontrolerjev? Indukcija pač. Mislim, to sem si res želel (in vsak drug telefon že ima to možnost). Saj ni problem pretikat tiste usb kable, ampak vseeno bi bil v 2020 že čas za nek tak "feature", če tudi bi polnilno postajo prodajali posebej (važno je, da je implementirano v kontroler).  No, če se že gremo "future of gaming". :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ehhh, saj kapiram. Ampak vseeno: premium feature gor al pa dol. PS5 bom kupil za dobo vsaj 6 do 10 let in pa tudi, če plačam nekaj več € .. :) 
Sicer pa možno, da bodo ta feature dodali v kakšne poznejše verzije kontrolerjev. Upam vsaj. 

Kabli mi namreč res gredo vedno bolj na živce. Vse več in več je tega, namesto da bi bilo vse manj. Recimo: PS3 kontrolerji (vključno z Move) imajo drugačen USB od PS4 kontrolerjev itd. Kaj bo sploh PS5 kontroler imel? Enako kot PS4 (upam) ?

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Neki leaksi kao iz japonske.. neka priznana revija o modelarstvu in ne vem kaj..

 

Ps5 500

Ps5 digi 400

 

Pa tut cene gadgetov.. kontroler 60.. brezucni polnilec 30 al neki cez 20 ne vem.. slusalke pulse 170

 

Izid 20. Nov.

 

 

Sicer nek tip reku, da imajo japonci cene brez davka in to je preracunano iz njihove valute in da je pri njih davek nek fleksibilen bu.. ampak whatever.. ce bo to rew skoraj bi si zveknil digital za une ekskluzive.. pizda ne vem

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 17 minutami:

ce bo to rew skoraj bi si zveknil digital za une ekskluzive.. pizda ne vem


Jaz se, ne glede na končno uradno ceno, vse bolj nagibam k digital verziji. Čeprav sem velik pristaš retail verzij, se mi zdi, da se to vseeno počasi "nekako" poslavlja. Pa diski tudi crkujejo, ne da se ti vedno menjavat, prenašat sem in tja ...  Poleg tega: fizične PS4 igre bom pač še naprej igral na PS4 (imam namen obdržat, vsaj Projko) in zadnje, ampak ne najmanj pomembno: iger dejansko nikoli ne prodajam/posojam naprej.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 14 minutami:


Jaz se, ne glede na končno uradno ceno, vse bolj nagibam k digital verziji. Čeprav sem velik pristaš retail verzij, se mi zdi, da se to vseeno počasi "nekako" poslavlja. Pa diski tudi crkujejo, ne da se ti vedno menjavat, prenašat sem in tja ...  Poleg tega: fizične PS4 igre bom pač še naprej igral na PS4 (imam namen obdržat, vsaj Projko) in zadnje, ampak ne najmanj pomembno: iger dejansko nikoli ne prodajam/posojam naprej.  

Ja vsak ve zase.. ma ne samo diski, tudi pogoni.

 

Ne vem jaz bom zveknil USA acc, kjer je vse bolj poceni in kupoval tam.. ze TLOU2 po svetu 70 eur, na USA 60 dolarjev.. pol se menjalni tecaj.. pa razne akcije ipd

 

 

pol pa en dan zdilal acc in caw

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 29 minutami:

Neki leaksi kao iz japonske.. neka priznana revija o modelarstvu in ne vem kaj..

 

Ps5 500

Ps5 digi 400

 

Pa tut cene gadgetov.. kontroler 60.. brezucni polnilec 30 al neki cez 20 ne vem.. slusalke pulse 170

 

Izid 20. Nov.

 

 

Sicer nek tip reku, da imajo japonci cene brez davka in to je preracunano iz njihove valute in da je pri njih davek nek fleksibilen bu.. ampak whatever.. ce bo to rew skoraj bi si zveknil digital za une ekskluzive.. pizda ne vem

 

100€ razlike meni ne odtehta, dokler digital igrice stanejo isto kot fizične kopije...

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 minuto:

Ja vsak ve zase.. ma ne samo diski, tudi pogoni.

 

Ne vem jaz bom zveknil USA acc, kjer je vse bolj poceni in kupoval tam.. pol pa en dan zdilal acc in caw

 

ja, to zdaj lahko zdilaš account, dokler je še fizična scena živa - ko bo vse digital, bodo že pogruntali kaj, da ne boš mogu...isto kot je trenutno poceni filat električne avte, dokler nimajo vsi električnih (atomic avto primerjava :D)

Povezava do prispevka

Moja glavna konzola za multi bo (še vedno) PC. Ekskluzive in občasno igranje v dnevni/gaming sobi pa seveda PS5, tu kaj dosti itak ne razmišljam. 
OK, mičkeno (ca. 1%) je v igri še novi X, ampak to res močno dvomim, da bom šel nabavljat. Oz. da bi me zadeva tako zelo prepričala, da bi jo želel. Skoraj rajši potem vložim v kakšno posodobitev PC-jev. ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...