Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

jz morm rečt da mi je blo kr carsko zdilat par špilov naprej

sicer jz bi bil v minusu ker bom na projki 2 leti, kupoval sm pa full digijev.

 

sicer pa dne ko bo ps6 samo še digi (če bo) bo itak ps pc streaming v polnem zamahu in sploh ne bo več potrebe po kišti.

also, digi only ps ne bo nikol my main platform lol, bi mogl najmanj steam refund oz. demo za vsak špil ponudit + totalno poplavo f2pjev al neki

mogoče  ps+ narest zastojn za vse digi lastnike

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 5 minutami:

Tebe bo tvoj ain preprical ne zadeva hehe


Kaj pa vem. Vse je možno. Ampak on je zdaj tudi čisto v PC vodah, X ga sploh ne zanima (brez skrbi, sva že veliko debatirala), PS5 pa se mu sploh ne mudiiiiiii (že štirke ni vklopil najmanj 2 meseca). 
Nenazadnje, pred kratkim sem ga vprašal, če nabavim tisto (meni všečno) Cyberpunk limited Xbox konzolo, pa je enostavno rekel: "Kaj se ti meša?" :)  In to je bilo dovolj, da me je postavil na trdna tla in posledično prihranka €. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Sicer za kakšno drugo temo, ampak vseeno: Moji plusi in minusi digital vs. fizično:

Digital:
+ day one igranje do sekunde natančno (če je res nujno)
+ odpade vtikanje ploščkov (menjava ob zagonu druge igre itd.)
+ igra ostane v knjižnici (ni bojazni, da bi se pokvaril fizični plošček)
+ brezšivno igranje na več konzolah (ni potrebe po prenašanju ploščka)
- cena bi morala biti vsaj nekoliko nižja kot retail
- ne moreš prodati/posoditi naprej (vezano na account)
- v določenih primerih digital zasede več prostora na disku kot fizična (ampak to se mi zdi, da se že konkretno poslavlja)
- kaj pa če enostavno in brez refunda ukinejo digital "library" in pač lepo izgubiš vse kupljene zadeve? (teorija zarote)

Retail:
+ lep občutek fizične škatlice (ki potem nabira prah na polici oz. služi kot okras zanesenjakom, ampak jo imaš vseeno v lastnem arhivu)
+ v nekaterih škatlicah dobiš zraven še vsaj kak fizični zemljevid, poster ... (tega je sicer res minimalno)
+ lahko komot prodaš/posodiš naprej
+ lahko kupiš rabljeno
- plošček se lahko pokvari 
- fizično menjavanje med ploščki za različne igre
- day one igranje je načeloma odvisno od pošte, zalog posameznih trgovin ... nikoli nisi povsem 100%  
- prostor v omari, na policah, v kleti ... 

Recimo na hitro iz glave. :) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:

Sicer za kakšno drugo temo, ampak vseeno: Moji plusi in minusi digital vs. fizično:

Digital:
+ day one igranje do sekunde natančno (če je res nujno)
+ odpade vtikanje ploščkov (menjava ob zagonu druge igre itd.)
+ igra ostane v knjižnici (ni bojazni, da bi se pokvaril fizični plošček)
+ brezšivno igranje na več konzolah (ni potrebe po prenašanju ploščka)
- cena bi morala biti vsaj nekoliko nižja kot retail
- ne moreš prodati/posoditi naprej (vezano na account)
- v določenih primerih digital zasede več prostora na disku kot fizična (ampak to se mi zdi, da se že konkretno poslavlja)
- kaj pa če enostavno in brez refunda ukinejo digital "library" in pač lepo izgubiš vse kupljene zadeve? (teorija zarote)

Retail:
+ lep občutek fizične škatlice (ki potem nabira prah na polici oz. služi kot okras zanesenjakom, ampak jo imaš vseeno v lastnem arhivu)
+ v nekaterih škatlicah dobiš zraven še vsaj kak fizični zemljevid, poster ... (tega je sicer res minimalno)
+ lahko komot prodaš/posodiš naprej
+ lahko kupiš rabljeno
- plošček se lahko pokvari 
- fizično menjavanje med ploščki za različne igre
- day one igranje je načeloma odvisno od pošte, zalog posameznih trgovin ... nikoli nisi povsem 100%  
- prostor v omari, na policah, v kleti ... 

Recimo na hitro iz glave. :) 

Vse pluse od Digital imaš tudi pri retail, ker, saj veš, retail verzija ima tudi vse funkcije, ki jih ima digital.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 26 minutami:

Da fixam po svoje....................0

Digital:
+ day one igranje do sekunde natančno (če je res nujno) celo dan in pol prej alhko igras v primerjavi z retail, edina prednost omembe vredna!!
+ odpade vtikanje ploščkov (menjava ob zagonu druge igre itd.)
+ igra ostane v knjižnici (ni bojazni, da bi se pokvaril/izgubil fizični plošček)

- cena bi morala biti vsaj nekoliko nižja kot retail !!!!! res je zadnjic sem prebral tipi zasluzijo okoli 8 eur na digitalnih izdajah in to ko odstejes vse provizije, davke, kar je kar konkreten procent!!!!! ne vem neki sem racunal po svoje, in imo sony dobi + 30% vec

ce gledas priblizno igra stane 60 -70 ajde pol malo pade cena ovo one,.. odbijes cca 20% davka, malo amterijala za uno plastiko in stroske posiljanaj ipd priblizno 50 eur na komad... pol si razdelijo 30 70 kar je 15 eur za sony in 35 eur za developerja na komad.. to je uno res na oko.. samo ce dobi 7 8 eur vec zaradi digiral pol lahko vidis da je posteno vec kot 30 posto.. aja pa sploh nisem se racunal na provizije retailerjev.. anyway.. lahko bi bile digi res cenejse.. uni ki se bo prvi to spomnil bo zmagal uvest!!!!

 


- ne moreš prodati/posoditi naprej (vezano na account) prodas lahko ampak nimas take svobode kar je zame najvecji in edini minus omembe vreden!!! ...posodis tudi lahko s sheranjem accountov, to nji nek problem, je pa tehnicno malo bolj zajebano
- v določenih primerih digital zasede več prostora na disku kot fizična (ampak to se mi zdi, da se že konkretno poslavlja)


Retail:


+ lahko komot prodaš/posodiš naprej, edini plus omembe vreden! IMO
+ lahko kupiš rabljeno
 

- plošček se lahko pokvari 
- fizično menjavanje med ploščki za različne igre
- day one igranje je načeloma odvisno od pošte, zalog posameznih trgovin ... nikoli nisi povsem 100%  

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Ma ja, ljudje smo pac leni in neucakani, nic novega. Vecini ocitno 20%€ za igro ne pomeni toliko kot jim pomeni enostavnost da kliknejo gumb v store-u in se zadeva zacne prenasat.

Drgac pa je treba iskat po netu za dober deal, cakat dan ali 5+ da pride do tebe.

Meni recimo v vecini primerov ni tezko pocakat, ker so to pac igrice. Mi pa gre na kurac da moram pol te plasticne smeti nekje imet dokler jih ne prodam naprej in menjanje medijev je tako zelo 2002 da me vsakic mika da ne bi vec enega retail kupu.

Se dobro da sm skrt da mi ta hassle odtehta moznost da spil prodam naprej ko ga obrnem. Sam ne vem ce mi bo se dolgo, ker itak en spil igram pol leta in pol zgubi vec kot pol cene.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Ma ja, ljudje smo pac leni in neucakani, nic novega. Vecini ocitno 20%€ za igro ne pomeni toliko kot jim pomeni enostavnost da kliknejo gumb v store-u in se zadeva zacne prenasat.

Drgac pa je treba iskat po netu za dober deal, cakat dan ali 5+ da pride do tebe.

Meni recimo v vecini primerov ni tezko pocakat, ker so to pac igrice. Mi pa gre na kurac da moram pol te plasticne smeti nekje imet dokler jih ne prodam naprej in menjanje medijev je tako zelo 2002 da me vsakic mika da ne bi vec enega retail kupu.

Se dobro da sm skrt da mi ta hassle odtehta moznost da spil prodam naprej ko ga obrnem. Sam ne vem ce mi bo se dolgo, ker itak en spil igram pol leta in pol zgubi vec kot pol cene.

 

sej meni ni toliko zaradi denarja, ampak če kaj ne maram, je to občutek jebanja v glavo - in to, da digital prodajajo po isti ceni kot retail, je imo čisto jebanje v glavo potrošnika

Povezava do prispevka

Speaking during an appearance on Reggie Fils-Aime’s new podcast, Naughty Dog’s Neil Druckmann touched base on the upcoming PS5 and what it means for the developer going forward, particularly when it comes to the reduced load times afforded by the SSD.

 

 

At the end of a [console] generation, you always feel the constraints. You always feel like you’re pushing against a bunch of walls and finding the little cracks where you can take things a little further whether it’s memory or CPU or hard drive speed. When you start a new generation, it’s a double-edged sword.

On the one hand, you have to build new tech for the new hardware, and that can be an uphill battle. But on the other hand, all of a sudden you feel this freedom of, ‘Oh my god, we can breathe again!’ ‘We can break away from these constraints.’ And one of the things that we’re excited by is the solid-state hard drive and what it means for almost seamless loading.

 

We do so much work, on our end, once you start the adventure, you never see a load screen. And there’s so much work that happens behind the scenes of how we design the levels, how we chop them up, and it’s all invisible to the player; you never see any of that work.

But now, knowing that we’re going to be able to load things more quickly, it just means the designers don’t have to be as constrained by how they lay things out. How we think about things. When we load new characters. So I’m excited to see the doors that opens for us.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 13 minutami:

 

sej meni ni toliko zaradi denarja, ampak če kaj ne maram, je to občutek jebanja v glavo - in to, da digital prodajajo po isti ceni kot retail, je imo čisto jebanje v glavo potrošnika

je jebanja potrošnika v glavo, ampak vrjetno če znižajo digitalne cene si odrežejo kos retail pogače, kar je nesmisel za sony, tako da sumim da bo tako še naprej

 

jaz nimam niti ene digitalne igre za ps4, razen kar sem dobil s ps+, ker nima nobenga smisla, razen da si jo lahko kupiš in igraš takoj

uredilo bitje Kunta Kinte
Povezava do prispevka

odvisno..

ce prodas dve igre za 70

in dve za 50 eur, se ne izplaca..

 

ampak ce prodas dve za 70

in 3 za 50 eur, ker je pac ql cena in folk kupi vec, pol se izplaca

 

sicer pa, ce tipi dajo res digi ps5 za 400 in se zmanjsajo ceno digitalnih iger na 50 eur recimo.. tako da bo fer..

bi znal bit kar biznis

Povezava do prispevka
Kastor reče Pravkar:

Jao res je drama, razdeliš si stroške še z enim kolegom in imaš lepo vse špile po 50% ceni na primary-secondary acc. Samo ja, lažje je jokcat kako je drago vse kot malo se prilagodit :S

tudi to je opcija ja! zel odobra.. edino problem je da se pol mores menit kd obo kaj kupil, ce komu mogoce ni vsec ipd..

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...