Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 2 minutama:

:) sj vem...

 

mislim, sj se mi ne da... globalna industrija trpi zaradi pomanjkanja čipov. Ogromno stvari se čaka nenormalno dolgo. Ratni profiteri se mastijo. Stipe pa pravi, da ni chip shortaga...

 

fun fact, od začetka corona krize je za 80 Slovenij več ljudi na svetu.

 

 

Sej ne pravim, da ni shortagea - pravim, da ni tako hudo, kolikor eni glumijo, da je, zato da ustvarjajo dodatno zanimanje za svoj izdelek...

 

Povezava do prispevka
bojler1 reče pred 26 minutami:

Jaoo, spet prepozen.:mellow:

 

Ej hvala ti vseeno za obvestilo. Ko se kje vidimo dobiš pivo!

 

twEEneR reče pred 1 minuto:

@1309976, sem bil prepozen za ps5, žal. Sej skos visim na forumu, ampak ravno ko sem šel na kosilo, so sprostili zalogo. Neverjetno. 

 

Zajebite to drkanje v glavo - če dobiš dobiš, če ne, daš tistih 100€ več momku na bolhi, ki je čekiral online zalogo namesto tebe - cenite svoj čas... 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 9 minutami:

Sej zdaj so naredil isto neko podobno sceno z 3D Mario All-Stars - dali limited time, navali narode...

 

To se dobesedno ne da primerjat z konzolami model. Brez konzol v rokah potrošnikov ne moreš služit s prodajo iger in servisov. Z omejitvijo časa trajanja v primeru Mario igre pa prisiliš da folk ki se obotavlja vseeno kupi igro. 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Sploh nisem vedel, kaj se dogaja s super mario all stars sem šel zdej googlat. Haha keri carji Nintendo. To pa je nateg stoletja. Daš neke stare igrce ven, da nimaš dela z razvojem oz minimalno, ampak samo za 6 mesecev. Prov FOMO marketing. Po možnosti že za kako mastno ceno. Kolko je koštala BTW? Prodaš jih pa za 9 miljonov v enem mesecu. Pa to je skoraj net profit haha...

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 minuto:

Sploh nisem vedel, kaj se dogaja s super mario all stars sem šel zdej googlat. Haha keri carji Nintendo. To pa je nateg stoletja. Daš neke stare igrce ven, da nimaš dela z razvojem oz minimalno, ampak samo za 6 mesecev. Prov FOMO marketing. Po možnosti že za kako mastno ceno. Kolko je koštala BTW? Prodaš jih pa za 9 miljonov v enem mesecu. Pa to je skoraj net profit haha...

Če so še Mefisto Lizzarda rejpali, da je kupil eno za 60 € al kok :D 

 

Drugače pa ja, dali so ven res minimalno pofixane verzije originalov (ki so jih fani že 10x jače remasterali v prostem času), omejili prodajo i idemo 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 16 minutami:

Sej ne pravim, da ni shortagea - pravim, da ni tako hudo, kolikor eni glumijo, da je, zato da ustvarjajo dodatno zanimanje za svoj izdelek...

kak ni hudo?

 

Sony še en mesec ni od tega ko je javil, da zaradi chip shortage do Marca 2022 na trg namesto predvidenih 16m enot PS5 dal 15m enot PS5. Tudi za božič bo manj konzol na trgu. To je za Sony slabo in izgublja dobiček.  Sony ima zanimanja za svoj izdelek več kot dovolj. Ne rabijo umetno dvigat povpraševanja. Tak že tega ne shendlajo in se pokupi vse kar pride na trg. 1m manj enot, ki bojo poslali za božič in vse do Marca 2022 pomeni pa za njih dobiček manjši za par miljonov. Ne razumem zakaj bi glumili.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
cherry_muffin reče pred 2 urama:

heh..evo o tem govorim. Gledam vsaj 5-10x dopoldne, grem pisati eno zadevo, počekiram nazaj...seveda je bila vmes zaloga.

 

In pa še dobro da imam vklopljena obvestilo na BB strani, ko dobijo zalogo - stvar deluje v NULO!  %$#"!

 

p.s.

@cherry_muffin Hvala za info, čeravno sem ga seveda prepozno videl.

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 7 minutami:

kak ni hudo?

 

Sony še en mesec ni od tega ko je javil, da zaradi chip shortage do Marca 2022 na trg namesto predvidenih 16m enot PS5 dal 15m enot PS5. Tudi za božič bo manj konzol na trgu. To je za Sony slabo in izgublja dobiček.  Sony ima zanimanja za svoj izdelek več kot dovolj. Ne rabijo umetno dvigat povpraševanja. Tak že tega ne shendlajo in se pokupi vse kar pride na trg. 1m manj enot, ki bojo poslali za božič in vse do Marca 2022 pomeni pa za njih dobiček manjši za par miljonov. Ne razumem zakaj bi glumili.

> ne daješ ven konzol, ki jih za namen ustvarjanja hypa držiš v kleti in jih ne vržeš na police

 

> ker ni konzol prodaš manj iger, joypadov in ostalega

 

> ker prodaš manj konzol, iger in spremljajočih smeti, razen izbrancev nihče ne opazi tvoje skrivne strategije 

 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 10 minutami:

Če so še Mefisto Lizzarda rejpali, da je kupil eno za 60 € al kok :D 

 

Drugače pa ja, dali so ven res minimalno pofixane verzije originalov (ki so jih fani že 10x jače remasterali v prostem času), omejili prodajo i idemo 

@Mefisto

Ali govorice držijo? Pa tak dobr streak norih dealov si imel...

Povezava do prispevka

Jep jep Mario All Stars je res nateg tega stoletja. Jaz sem igrico namerno skril v zadnji del omare z igricami, ker vedno ko jo vidim na polici me malo zaboli v šupku.

 

Fora te nekaj mesečne prodaje je bila pa itak ta, da si kot zbiratelj moral kupiti po njihovi rapi in the ass ceni, ker sicer tvegaš, da igrice ne bo več mogoče dobiti. Meni so zabili 50 japonskih tičev v rit, ampak kolikor zdaj gledam je cena povsod že 60 japonskih tičev v riti in več.

 

Plus z omejeno zalogo so zabili še dodatnega mega velikega kurca prodajalcem rabljenih igric, ker teh na trgu praktično ni - posledično ni padca cene.

 

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Arey reče pred 5 urami:

Tesla posilja avte brez usb-c polnilcev LOL. 

 

BMW pa Infotaimente brez Touch Screen funkcije, AUDI je pa ze te dni ustavil proizvodnjo dolocenih modelov do konec leta. Podobno Opel in Francozi.

 

Kar hocem povedat je, da so razlicni sektorju prizadeto razlicno. Ne mores vzet uravnilovke in rect, da ker ni cipov, so vsi v istem dreku. Niso. Eni so to predvideli in bodo 2021 zakljucili le s praskami, kar uni clanek na CNBC lepo povzema in potrjuje. Guglaj Japonsko in kako bodo recimo pri njih zvozili tole, zanimivi clanki se najdejo.

 

Gatsu reče pred 5 urami:

 

Kdor si je do časa zagotovil količine jih bo tud dobil. Sony ima pač problem da je povpraševanje krepko preseglo njihove načrte in se sedaj ne da pridet do dodatnih količin. 

 

Bingo. Ceprav jaz bi sel se korak dlje in bi rekel, da je Sony generalno zajebal planiranje kolicin proizvodnje PS5, pri cemur pa ni edini, tut Microsoft je naredil isti kiks. Zdaj a je to krivda COVID-19, lockdowna ali so pac generalno podcenjevali trg in kupno moc je pa drugo vprasanje.

 

Sprva se je normalizacija stanja elektronskih komponent in chipov pricakovala nekje v Q2/2022, potem so rekli ni sans, pred Q4/2022 ne bo kaj, no zadnje dni pa ze krozijo nove stevilke in se lepo vidi, da pred Q2/2023 ne bo dosti boljse. Alternative se vztpostavljajo, ampak to traja. Ni to pekarna. 

 

S prve roke - Stellantis je planiral da bo nov dobavitelj za cipe vpeljan do konca Q2/2022. Potem so popravili na "during Q3/22", danes zjutraj je ze bilo "until the end of Q4/22". Vse to v roku zadnjih 2 tednov.

 

Bom pljunil na karbid in bom rekel, da najhuje sele prihaja. Se slabse bo, kot je zdaj.

Povezava do prispevka

Novih oz dodatnih čipov koliko sem jaz bral tak nebo. Toliko kot jih naredijo bo ostalo. Razen, če se je vmes ko sem jaz nazadnje par tednov o tem bral kaj spremenilo. Takrat je pisalo, da je preveč rizično in se jim ne splača. Prvo bi trajalo več let (mislim, da vsaj 2+) da vzpostavijo proizvodnjo, potem najdi pravi kader, kot tretje pa bi jih to stalo več miljonov. Na koncu pa niti ni nujno, da povpraševanje ostane isto in edino kar bi lahko imeli je več miljonov izgube.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Siht oddelan, tehnicni opravljen, prijatelj izpolnil obljubo.

Bundel je bil konzola + extra kontroler za 570€.

Ker sem se v zivljenju naucil dve stvari: ne zaupaj nikomur in bolje drzi ga nego lovi ga, pride ponj gnojiscni kolega, ki je edini vceraj poslal kulturen zs in bil pripravljen placati avans.

Tolk o tem, da ne morem zrihtat.

Hvala.

ECFFDD6F-A1C9-4D4C-B535-58E8482C629A.jpeg

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Sej lahko drgac poves, me pa da delas neke “lahko zrihtam lejte me, ps5ke za vse” scene pol pa zrihtas eno frendu, takega razocaranja se v lajfu nism mel med branjem posta, pa sm angela dal na ignore sele prejsnji teden :avadodo:

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...