Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

So zidje ze ob startu PS4 generacije jamral, da bi se morale igrice podrazit pa jim takrat ni ratalo, tokrat pa zgleda da jim bo.

 

Other publishers are considering raising game prices for PS5 and Xbox Series X

 

Navedek

The last time that next-gen launch software pricing went up was in 2005 and 2006, when it went from $49.99 to $59.99 at the start of the Xbox 360 and PS3 generation

Navedek

Osaki says that next-gen console game production costs have increased by 200% to 300%, depending on the IP, studio and genre, but the prices have remained at $59.99. Meanwhile, cinema ticket prices have risen 39%, Netflix subscription costs have gone up 100%, and Cable TV packages have risen by 105%.

 

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 1 uro:

So zidje ze ob startu PS4 generacije jamral, da bi se morale igrice podrazit pa jim takrat ni ratalo, tokrat pa zgleda da jim bo.

 

Other publishers are considering raising game prices for PS5 and Xbox Series X

 

 

 

zakaj misliš da jim tokrat bo ?

neka psihološka meja verjetno obstaja tudi pri cenah iger - internet bo verjetno spet gorel...

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 18 minutami:

A bo PS4 igrca na PS5 laufala enako kot PS5 verzija igrce?

 

Primer je ravno Nba2k, a so razvil dve verziji?

Dve ločeni verziji, dve ločeni ekipi (ena dela current gen, druga pa next gen)

 

BC pa bo, če bo developer prilagodil PS4 verzijo da bo laufala na PS5.

Povezava do prispevka

Ma iskreno zdaj tudi slovenski retailerji, Konzolko in Goblin recimo - pa milijon teh manjših random trgovin -, deliverajo nove igre/posebne izdaje po primerljivih cenah, včasih celo nižjih. Tako da men se ne da jebat z Anglijo, pač grem v Konzolkota in mu fuknem tisti keš na mizo in grem domov z igrico

uredilo bitje ĆAMIR
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 33 minutami:

Ma iskreno zdaj tudi slovenski retailerji, Konzolko in Goblin recimo - pa milijon teh manjših random trgovin -, deliverajo nove igre/posebne izdaje po primerljivih cenah, včasih celo nižjih. Tako da men se ne da jebat z Anglijo, pač grem v Konzolkota in mu fuknem tisti keš na mizo in grem domov z igrico

 

Jop, day 1 je uizi slo scena konkurenčna z UK, v bistvu pogosto celo ugodnejša. Sploh pa zdaj v korona cajtih, ko polovica trgovin ne pošilja in ko UK pošta dela ene 15x počasneje.

 

Druga zgodba je pol, mesece po relisu, tu pač naši ne morjo konkurirat, jebiga. Čakanje na mefisto znesek pri nas praktično ni smiselno, razen redkih specifičnih akcij, ki pa spet znajo čist odlomit preostalo evropo.

 

Tako da moj nasvet: day 1 razni konzolkoti, starejše igrice UK (trenutno najbolj base.com, ostalo je kar tugica), pa nujno čekirat mn3 deal hunting topic za premium infote o hudih nakupih. Tojto

Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Haha visoki stroški, saj ne da je so igre monetizirane v pm, medtem ko pred 10+ leti tega sranja sploh ni bilo.

 

Drugač mi je jasno, da je maksipost, ampak premium izkušnje so še vedno single player brez mikrotransakcij, pač jebiga, igrica tipa TLOU2, najvišja produkcija v zgodovini igric, 7 let dela, milijon folka (sem gledal cele creditse in mi je samo vleklo faco od bolne količine imen), brez planiranih dlcjev, brez dodatnega plačljivega contenta, ena sama platforma, ma jebemo da dam gladko 100e za to doživetje. Saj vem, ne kliči hudiča, samo pač disregardat idejo, da pa morda kakšna igrica upraviči višji strošek in ne gre za slepo cuzanje kjer se le da, pa je tudi malo hecna. Pravzaprav mi ni jana računica, kako se lahko nek TLOU2 sploh pokrije.

Povezava do prispevka

Povprečna neto plača leta 2005 - 710€, danes 1190, ali 65% več, pa jokate da se bojo šili podažil za 10€,  razvoji špilov so se dejansko zelo podražili v 15 letih, al mislite da je isto???

 

Kar se pa tiče kupovanja špilov sem tudi jaz začel pred časom podpirat izklučno slo trgovce, se trudijo in cene so zelo primerljive UK trgovinam, zadnji nakup Assassins Creed Odyssey za 23.50€ pri konzolkotu kar je ceneje od vseh UK trgovec če upoštevam poštnino. V glavnem špili ratajo đabe po letu dveh, nobenmu ni treba kupit day one, če mu je preveč

Povezava do prispevka

No sj o tem folk govori :D jebs day 1, 80 pac ne dam za spil. Ne morem ga niti refundat niti odigrat dema, da vidim ce mi bo sploh kul. Da bom pa delal raziskave pa gledal reviewe pa si spoilal pol spila sam da mi ne bo zal stran vrzenih 80... Nah. Sicer ja, je samo 10 vec sam tbh mi je ze 70 prevec. nekje pa mora bit meja.

 

Also 1190 ze, sam pol jih se vedno zivi na sub 1000 minimalcu

 

Navedek

TLOU2, najvišja produkcija v zgodovini igric, 7 let dela, milijon folka 

Lol

A to so se hisnike dodal v creditse

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 5 urami:

Ma iskreno zdaj tudi slovenski retailerji, Konzolko in Goblin recimo - pa milijon teh manjših random trgovin -, deliverajo nove igre/posebne izdaje po primerljivih cenah, včasih celo nižjih. Tako da men se ne da jebat z Anglijo, pač grem v Konzolkota in mu fuknem tisti keš na mizo in grem domov z igrico

 

Slinch reče pred 5 urami:

Jop, day 1 je uizi slo scena konkurenčna z UK, v bistvu pogosto celo ugodnejša. Sploh pa zdaj v korona cajtih, ko polovica trgovin ne pošilja in ko UK pošta dela ene 15x počasneje.

 

Druga zgodba je pol, mesece po relisu, tu pač naši ne morjo konkurirat, jebiga. Čakanje na mefisto znesek pri nas praktično ni smiselno, razen redkih specifičnih akcij, ki pa spet znajo čist odlomit preostalo evropo.

 

Tako da moj nasvet: day 1 razni konzolkoti, starejše igrice UK (trenutno najbolj base.com, ostalo je kar tugica), pa nujno čekirat mn3 deal hunting topic za premium infote o hudih nakupih. Tojto

Tole.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...