Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Mefisto reče pred 54 minutami:

Če to resno verjameš si nor, ker razlike med xbox one x in ps4 pro so brutalne.

Eno je, da si contrarian fanboy, ki se neki zajebava, drugo pa da škodiš človeku z nekimi neresnicami. Umiri se malo dej.

 

1min3 reče pred 1 uro:

Mene v resnici zanima samo, kako velika bo razlika pri multi naslovih - ali bo to pixel hunting na statičnih zaslonih pri 400% crop-u (kot iščejo razlike pri večini špilov trenutne generacije), ali bo dejansko opazno med igranjem. Osebno bi stavil na prvo opcijo...

Na koncu bo pa še vedno odločala vsebina - beri: igre.

Edino čas bo pokazal. Žal je težko napovedat kakšna bo razlika v praksi, glede na specifikacije, ki so zaenkrat samo na papirju.

Ne hitet z nakupom in počakaj na razne Digital Foundry primerjave. Po moje bo dokaj hitro znano kolikšna bo realna razlika, ko uletijo glavni multi naslovi ala Fifa, COD, itd.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
atomic reče pred 27 minutami:

@bigboss82 & @1min3

 

Jest svoji kristalni krogli rečem kmečka pamet. In moji preprosti možgani mi pravijo, da razlike med konzolama bodo še precej manj opazne, kot so sedaj, kajti trenutno je xbox one x, kar 50% močnejši od ps4pro, kar je ogromno. Xbox X bo pa le 20% od ps5.

 

 

mah xboxonex je imel 4 CU vec in slabih 300 mhz vec.. malo jaci CPU, jaz na Mhz ne dajem toliko kot na CUs

zdaj ima se vedno malo jaci CPU.. ampak ima vec kot 15 CU in to kot pravi sam sony to niso CU kot v stari generaciji ampak duplo vecji jacci RDNA2 ipd..,

hitrejse rame ,vse, samo SSD ima ekrat pocasnejsi ampah se vedno hiter

bomo vidli. ne vem niti jaz ne vem kako bo.. upam pa da bo XB simboljsi po surovi moci, enako kot drugi upajo da bo SSD neki neverjetnega

 

tomazek reče pred 26 minutami:

RTX 2080 Super

aha jah pol si safe s PCjem..

vse kar je manj tvoji graficni boskoraj 100% slabsa izkusnja XBovi, ki bo stal precej manj.. je pa res da ne mores stiskat ALT TAB =))

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Ma blodiš o nekih brutalnih razlikah, med tem ko v resnici gre točno za to kar je omenjal 1min3; DF lovljenje žagic s povečevalnim steklom in 2-3 FPSje razlike. Morda je pri parih igrah res bolj očitna razlika, samo daleč od neke brutalnosti.

 

Nehaj lagat in škodit folku, samo zato da potešiš svoj blesav ego. Če zares želiš nekomu iskreno svetovati, si nabavi malo objektivnosti. Ali pa vsaj bolje prevagaj besede, ki jih imaš namen napisat, namesto da vsakič izgleda, kakor da bi se dobesedno posral na tipkovnico, ffs.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 23 minutami:

mah xboxonex je imel 4 CU vec in slabih 300 mhz vec.. malo jaci CPU, jaz na Mhz ne dajem toliko kot na CUs

To nima veze na kaj ti daješ, al CU na mhz, ker je to zelo relativno. 300mhz več je lahko 10% več ali 100% več. In če je 100% več pri istih CU pomeni, da je 100% hitrejši gpu.

Tko da kakorkoli obrneš je xbox one x precej hitrejši, kot bo x series od ps5

Povezava do prispevka

Sem vesel, da končno manj opletaš z budalaštinami ala brutalna nadmoč.

Še malo in boš nemara celo napisal post, ki vsebuje izključno resnico. Good boy!

 

@1min3 bottom line: ne nasedat Mefisto propagandi, tip je največji nakladač v zgodovini Mn3.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

hahahaha

 

ne jaz samo dajem Mefiju pluske, ceprav bi ga rad prehitel v pluskih, samo da te malo prcam isto kot ti delas meni =))))))))))))

 

drugace nimam xbox one x in nimam pojma ce je res taka razlika al ne.. twzko rect preko yt.. treba verjet youtuberju

naj pove tisti ki ga ima Gatsu, Mefi..

ne vem na teh posnetkih se ne vidi bas..

Sam baje RDR2 ze ima.. najbrz odvisno kaok je igra optimizirana ne vem..

 

lahko bo pri novi generaciji ista zgodba pac bodo naredili enki da dela na PS5 in pol isto na xbox boli jih kurac.. lahko ne, ne vem, nimam pojma..

KE RIT reče pred 7 minutami:

@bigboss82Ti tudi verjameš Gojc in Mefisto psihopatskim napadom?

Faking razočaran sem, majkemi. :\

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Jaz sem dejansko mislu, da je večja razlika. Tega Witcher 3 comparison videa nisem gledal. Vedu sem, da Mefi karikira na veliko, ampak sem si mislu, da je vseeno mal več resnice not. Tudi, ker je bil W3 znan po problemih, ki jih je imel, ko je prišel na PS4. Mislu sem, da X1X povozi PS4 Pro po celi črti v tej igri... Sam faking ni blo ne.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Realno RDR2 primerjave so kar opazne. Za drugo sicer ne vem.

 

Itak pa koga boli kurac neka uber grafika. Vazni so FPSji(dobr, tuki vse konzole suckajo debela jajcka) in pa ekskluzive (ker ostalo se itak igra na superior PCju).

Anyway, PC + PS4/PS5 = :wub:

Povezava do prispevka

 

Sovica reče pred 4 minutami:

ma te video comparisoni na youtubi so men tko, ful slap pokazatelj

moraš igrat, kar pa nisem tko da ne bom pickal side_ov glede witcherja.

sm pa prepričan da najlepš zgleda na mojem PCju če nujno rabte zmagovalca.

Ni nujno. A ti laufa na 4k 30?

K isti je bil moj argument Mefiju, sam me je pol spomnu, da sem jo igral na 1440p.

 

Dejansko jo moram spet naložit, da probam na novi mašini, kako laufa na 4k.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

Torej prilagojeni na slabši hardware od PS4.

 

Sem popravil. PS4 je namreč brutalno močnejši od Xbox One.

 

Vsi next gen naslovi bodo najmanj 2 leti morali delati in bodo delani za zdaj že ultra zastareli One.

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 4 minutami:

 

Ni nujno. A ti laufa na 4k 30?

K isti je bil moj argument Mefiju, sam me je pol spomnu, da sem jo igral na 1440p.

 

Dejansko jo moram spet naložit, da probam na novi mašini, kako laufa na 4k.

ne, pomoje mi monitorji (1080p) ne bojo umrl do faking ps6

moram poiskat račune pa jih par odnest direkt v kak computer pawn shop aka swedata

 

drgač pa zgleda skoraj gen bolje. ne bom rekel gen, ampak razlika je res opazna če maxaš na pcju

to mi je ful sedl u bistvu pri gta V, k sm ga igral na playki, pol sm pa na pcju nabijal settingse dokler ni padl na 30 fps pa tam pustil za ultimate izkušnjo+max quality :D

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Navedek

Torej prilagojeni na slabši hardware od PS4 pro.

sam to je res

 

in to zna ironično zajebat obe konzole

 

če delaš multiplat boš za konzola market gledal najbrž cpu/gpu zmogljivost slabšega (ps)

medtem ko za disk speed boš spet se prilagajal slabšemu (xboxu)

 

tko da minus ekskluzive bi znala obadva u izi popušit s to razliko ki jo furata

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 4 minutami:

 

Jaz sem pač pisal primerjavo z novima PS5 in Xbox, ker PS5 se nebo rabil ozirat za nazaj na PS4, Xbox pa ja, vsaj 2 leti. Nisem primerjal starih konzol, mogoče le čudno zapisl kaj sem mislil.

 

 

Ja že ampak v praksi bo šlo za razliko med Xbox One igrami in PS5 igrami.  Tokrat ne bo samo razlika v grafiki ampak v celotnem dizajnu iger (velikost sveta, npcji, detajli).

uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...