Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Edina pripomba na Matrix Awakens je občasen padec FPSjev, sploh pri kaki nesreči.

 

Sam Unreal pogon je pa vrhunski, čeljust sem pobiral že pri The Chase (oziroma že pri Keanu pred tem), potem sem pa kar naenkrat na ulicah in hodiš naokoli ali pa letiš, gledaš kako se detaili še vedno vidijo tudi od daleč, tud nobenih pop in-ov nisem doživel... Noro

 

Pa čez dosti oken lahko vidiš notri, kar vedno cenim.

 

Potem pa ponesreči ugotovim, da lahko vstopim v parkirane avte, vsaj tiste, ki so parkirani ob cesti. Vozni model je bl realističen kukr arkaden, tako da pri visokih hitrostih nimaš tok nadzora kakor pri nizkih in že samo en trk ti lahko zjebe avto.

 

Želim si, da gre čimveč firm na Unreal engine 5.

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Jep, na začetku igraš neko on rails zadevo in si misliš, aja to izgleda tolk dobro, ker je vse predefined. Pol ti pokažejo mal interaktivnosti, ko izklapljaš in vklapljaš zadeve in si misliš, o nice, sam škoda, da ni kej več. Nato pa sledi odfuk. :D

FPSji padejo čim greš malo hitreje, sam je za pričakovat od dokaj švoh hardvera. Po drugi strani, ko si na tleh sploh ni nobenih pop-inov, kar kaže kako dobro je met Stipe State Drive tehnologijo. :D

Povezava do prispevka

Kaj pol bo na koncu izpadlo, da se full hypamo... tehnologija (engine) pa dejansko še par let praktično ne bo uporaben za večino ljudi? Ker konzole ne bodo zmogle hendlati, hudih PC-jev pa je tudi malo zaradi dostopnosti grafičnih kartic (verjetno bi normalno laufalo samo na high end karticah).

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 urami:

Kaj pol bo na koncu izpadlo, da se full hypamo... tehnologija (engine) pa dejansko še par let praktično ne bo uporaben za večino ljudi? Ker konzole ne bodo zmogle hendlati, hudih PC-jev pa je tudi malo zaradi dostopnosti grafičnih kartic (verjetno bi normalno laufalo samo na high end karticah).

 

Naj ti samo osvežim spomin, kako je izgledal UE4 PS4 demo. :)

Dobesedno smešno v primerjavi s kasnejšimi igrami na tem pogonu...

 

 

Povezava do prispevka

Pogon prinaša predvsem dost prednosti pri samem developementu, ker nanite in lumen samodejno poskrbita za ogromno stvari ki trenutno jemljejo dost časa. Za lumen kujkr sem gledal je glavni problem da je izvedeno vse skozi čas, zato znajo odsevi in sence včasih zamujat. V demu se to opazi pri gledanju odseva avtomobila v šipi nebotičnika, ko se zgodi da je senca avta v odsevu za celo dolžino avtomobila zadaj.

 

Ampak vseeno ko poštudiraš da dobiš približek ray tracinga s softwarsko rešitvijo in da to laufa na PS5/XSS je vsekakor impressive. Pa če greš malo gledat kujk trikotnikov izrisuje v kaki sceni, opaziš da je še ogromno prostora za optimizacijo, ker so nekatere stvari na razdalji nerazumljivo highpoly.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 17 urami:

Glede na to kako dela Matrix Awaken na PS5. Bi rekel, da bodo špili v temu pogonu izgleda božansko v roku treh let (na današnjih konzolah), ne bomo pa dobili še ultimativno izkušnjo na današnjem hardware-u. Jaz sem super hyped uglavnem, že tole me je impresioniralo.

glih takrat enkrat bo imo tut padel ps5pro in itak bo stari ps5 dovolj samo še folku ki hočjo boljšo "cinematsko izkušnjo" drugi  bomo pa stare playke prodal folku ki še čaka da jo bo dobo na polici

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Pomoje je vse odvisno kako dolgo bo trajala še ta kriza čipov. Kot zdaj kaže še dolgo.

 

Moje mnenje je ali bo prišla pozno v generaciji pro verzija ali pa sploh ne. Če se bo tole vleklo in bo folk še na veliko huntal na vsakem koraku PS5ko dvomim, da bojo šli v pro verzijo, ki jo bo še redkeje dobit. Sony bi si jo pomoje itak želel naredit saj je res ultimate cash grab za hardcore fene. Ampak, če bo izvedljivo bo pa treba videt.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 26 minutami:

@atomic na podlagi cesa to sklepas? 

 

pro verzije so ultimate cash grab, velik % ljudi k ze ma konzolo bojo kupil konzolo se enkrat. 

1. PS4 je bil že ob izzidu švohcat, da sem delal builde za isti denar... PS5 pa je že ob izzidu res beast! To je ključna razlika, zato pa so šli delat ps4pro. 

2. Če bo ps5 pro bo tudi xbox pro, kar bi pomenilo res ogromen gap, med dvema konzolama. Xbox s series in Xbox pro  bi bilo res too much.

3. Na hardwaru niti ni tak zaslužek, da bi rekli easy money grab. To tolko zaslužijo, kot zaslužijo s prodajo ene exkluzivne igre v svoji onilne trgovini. Vsi vemo, da denar prihaja iz softwara in ne hardwara.

4. Tudi če imaš konzolo in kupiš pro ni tak profit, ker to skoraj zagotovo pomeni, da boš svojo staro prodal naprej in ne bo novoe kupil nekdo potem.

 

Poleg tega pa taka beast konzola, kot je PS5 v kombinaciji z tehnologijami ala FSR bo živela res še dolgo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...