Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Stipe2 reče pred 8 urami:

Zgleda se je slo trg počasi zasitil, ki je vedno več zaloge, al se mi samo zdi?

Al pa je to res posledica, da so se umaknili iz Rusije, pa je zdaj malo več konzol za EU trg...

Pa en naš uporabnik še vedno ne najde konzole :ninja:

 

 

:P

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 19 urami:

Zgleda se je slo trg počasi zasitil, ki je vedno več zaloge, al se mi samo zdi?

Al pa je to res posledica, da so se umaknili iz Rusije, pa je zdaj malo več konzol za EU trg...

 v zda je še vedno dokaj misija nemogoče dobit petko, ko se kje pojavi online, gre v sekundah. 

Povezava do prispevka

Saj jo je tudi tukaj, ne vem od kje ideja, da jo je tako na izi. Očitno je prišla pošiljka nekaj komadov in je bila sedaj na voljo v par štacunah (na Igabibi itak ni več).

 

edit: Na A1 na primer zadevo z dodatnim kontrolerjem prodajajo za +700 evrov, vsake toliko dobijo očitno nekaj komadov, pa vsakič gre. Mimogrede, je to sploh legit delat, prodajat za cca 150 evrov več od retail price?

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka
rage reče pred 4 urami:

Saj jo je tudi tukaj, ne vem od kje ideja, da jo je tako na izi. Očitno je prišla pošiljka nekaj komadov in je bila sedaj na voljo v par štacunah (na Igabibi itak ni več).

 

edit: Na A1 na primer zadevo z dodatnim kontrolerjem prodajajo za +700 evrov, vsake toliko dobijo očitno nekaj komadov, pa vsakič gre. Mimogrede, je to sploh legit delat, prodajat za cca 150 evrov več od retail price?

Pomojem se je playgame zaposlil pri njih 😂

Povezava do prispevka

Kako je sedaj s tem backward compatibility, sem malo iskal po temi, ampak mi ne uspe najti, čeprav je zagotovo že bilo razčiščeno.

 

...Ker imaš zdaj v nekaterih primerih PS4 in PS5 verzije istega špila (npr. Dirt). A je v praksi sploh kakšna razlika med njimi? (Razen v primerih, ko gre pač obviously za nek remaster ali podobna jajca.)

Povezava do prispevka

@rageImaš PS4 igre, ki so kompatibilne s PS5 (ves library - 10 naslovov). Razlika je v hitrosti loadanja, ker ima PS5 SSD, ter igre, ki nimajo zaklenjen framerate tečejo bolje.

Pol maš pa PS4 patchane igre za PS5. Tiste omogočajo višje resolucije in boljši framerate (odklenejo, če je zaklenjen). Ene dodajo tudi haptiko za Dualsense joypad. Ene celo Raytracing.

Povezava do prispevka

Hvala obema, torej bo PS4 verzija b.p. delala na PS5, so pa v primeru PS5 verzij te praviloma dejansko optimizirane za petko. Sem mislil, da so tudi v primerih PS4 verzije te že avtomatsko potem optimizirane, če so jih že ravno pošravfali.

 

Dobro, v večini primerov je potem najbrž smiselno nabaviti PS5 verzijo... Pri Smrkcih za ta male pa se ne bomo ravno ubadali, če ne bodo laufali na 60fps :ninja:

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka
rage reče pred 45 minutami:

Hvala obema, torej bo PS4 verzija b.p. delala na PS5, so pa v primeru PS5 verzij te praviloma dejansko optimizirane za petko. Sem mislil, da so tudi v primerih PS4 verzije te že avtomatsko potem optimizirane, če so jih že ravno pošravfali.

 

Dobro, v večini primerov je potem najbrž smiselno nabaviti PS5 verzijo... Pri Smrkcih za ta male pa se ne bomo ravno ubadali, če ne bodo laufali na 60fps :ninja:

Ma že samo zaradi ful boljših loading timov in rock solid frameratea (pe četudi gre pri enih igrah samo do 30fps) je PS5 nobrainer. Patchane igre so pa češnja na torti.

 

Aja, pa seveda PS+ Collection, ki je dostopen samo lastnikom PS5.

https://www.pcmag.com/picks/the-ps-plus-collection-20-ps4-classics-on-the-ps5-ranked

Če nisi igral teh iger že na PS4, je tole nenormalen value.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
rage reče pred 7 urami:

Ja, saj igral bom v vsakem primeru na PS5... Zanima me ali moram nabaviti PS5 verzijo igre ali to nima veze? Če sem prav razumel, jo moram za optimalno vezijo igre?

Yes. Vse igre, ki imajo tudi PS5 verzijo, imajo na PS5 določene prednosti (višji frame rate, boljša resolucija, haptics, ray-tracing...). Tako da ja, se definitivno splača.

Povezava do prispevka
rage reče pred 9 urami:

Ja, saj igral bom v vsakem primeru na PS5... Zanima me ali moram nabaviti PS5 verzijo igre ali to nima veze? Če sem prav razumel, jo moram za optimalno vezijo igre?

PS4 igre načeloma imajo vse zastonj PS5 upgrade, s tem, da so 10 enot cenejše (EUR ali USD). Če te ne briga za škatlico ali kupuješ digital, pol kupi raje PS4 varianto. Pa v veliki večini primerov je tko kot pravi zgoraj BigFoot.

Povezava do prispevka
rage reče pred 16 urami:

Ja, saj igral bom v vsakem primeru na PS5... Zanima me ali moram nabaviti PS5 verzijo igre ali to nima veze? Če sem prav razumel, jo moram za optimalno vezijo igre?

Se razlikuje od iger. Večinoma je free upgrade kot pravijo ene igre kot GT7 pa zahtevajo 10€ za ps5 verzijo. Glede optimalne verzije je kar odvisno od igre npr za Elden ring ljudje pravijo da je daleč najboljše igrati ps4 verzijo na ps5 ker ne dropa pod 60fps 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...