Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Ne ne, mene zanima kej od tega je blo tok dobr k Original Sin 2, Wasteland 3 in Disco Elysium

 

keš za neke averažne igre ne bom dajal

 

Path of Exile to zih ni. Original Sin je okay, ampak dvojka ga skoraj v vsemu preseka. Pillars of Eternity me ni pritegnil ko je izšlo, ampak sem slišal dobre stvari, samo od tega špila je že 7 let. Kaj je izšlo v zadnjih nekaj letih poleg tistih treh, ki sem jih omenil, da lahko rečemo, da ta podžanr ne izumira?

 

Pa tud, a je poleg Baldur's Gate 3 še kak drug špil, k izgleda kul pa bo kmalu izšel? Ni to tko k 20 let nazaj, ko smo skorajda na vsake 3 mesece imeli en tak carski špil

Povezava do prispevka

Dober seznam čamir

 

Dodal bi še oba Pathfinderja, ki sta res najbolj klišejska epic rpgja ever made, ma so šli pa avtorji tako v mega over epic over the top mode da je prov zabavno. Če so dvoboji z bogovi tvoj špil, če rad z vbodom meča v tla povzročaš potrese, če ti je mala malica 250 m velikemu polbogu zmaju oddrobiti glavo s sekiro, potem je to kar to :D

Povezava do prispevka
Weraziel reče Pravkar:

Kaj je izšlo v zadnjih nekaj letih poleg tistih treh, ki sem jih omenil, da lahko rečemo, da ta podžanr ne izumira?

Mislim, čaki, kako podžanr izumira, če res izide ogromno zadev? Ja, so vmes povprečne in slabe, ampak saj ni da v drugih žanrih pokajo same desetke everyday. Tyranny, ki je meni bil dosti povprečen, fura na Metacriticu 80. Pillarji enka 89, dvojka 88, Age of Decadence 81, enako (81) Torment 2, novi Pathfinder 83. To je šest random igric s povprečjem ocen nad 80, lahko bi lurkal naprej in jih še več odkril

 

Nisem vedel, da je pogoj, da podžanr ne izumira, da pokajo vsake 3 mesece igrice z 90+ meto :D. Ker tako ni bilo nikoli. Razni Icewind Dales pa Neverwinter Nights 2 etc. so se zmeri sukali tam okoli 80 v Jockerju, razen če se slabo spomnim 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 34 minutami:

Pillars of Eternity / 2 (predvsem dvojko si želim igrat, ker ima opcijo tactical combata)

 

T(y)ranny (sicer dokaj nezanimiv, ampak ajde, je za na seznam)

 

Age of Decadence (nisem igral, ma dosti fanov pravi, da je ta med boljšimi, če se ti da poglobit) 

 

Wasteland 2 / 3 

 

Divinity: Original Sin / 2 

 

Underrail, ki je od tisoče igralcev upoštevan kot vrhunski

 

Torment: Tides of Numenera 

 

Encased

 

Path of Exile, čeprav kolikor razumem je ta bolj action RPG, nisem igral

 

Shadowrun, kolikor delov pač je že zunaj

 

In še tako milijon bolj budget indijev a la Encased, ATOM RPG, konec koncev tudi Kenshi, ki je meni res vrhunska igrica, nekako paše v te parametre 

 

Skratka ja, to je izredno popularen žanr, ki je dobil v zadnjih letih kar nekaj petard, tako da se ti splača malo globlje polurkat 

 

Kenshi, Path of Exile ne pašeta, Torment je boring, Age of Decadence je recimo (gre bol za špil u stilu Disco Elysium).

 

Pillarsi,Tyranny, ATOM RPG, Encased, Underrail, Wasteland 3. To je res top kremna ponudba.

 

Drugač pa jebeš tactical combat pfuj.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Arey reče pred 14 minutami:

A ni 2.4mio ful malo za AAA spil?

Niti ne, ker gre za prodajo klošarjem. Vsak pravi gamer ima playstation. Vsakdo ki si zeli igrat AAA špil, ga je že igral in obrnil. V času izzida igre si dobil ps4 po 200€.

Par let po izzidu igre je 2,4 miljona zelo dober rezultat.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

Niti ne, ker gre za prodajo klošarjem. Vsak pravi gamer ima playstation. Vsakdo ki si zeli igrat AAA špil, ga je že igral in obrnil. V času izzida igre si dobil ps4 po 200€.

Par let po izzidu igre je 2,4 miljona zelo dober rezultat.

Aja fak sorry, čist sm spregledal da je OG HZD in da so PC sale numbers. Thx.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 17 urami:

Dodal bi še oba Pathfinderja, ki sta res najbolj klišejska epic rpgja ever made, ma so šli pa avtorji tako v mega over epic over the top mode da je prov zabavno. Če so dvoboji z bogovi tvoj špil, če rad z vbodom meča v tla povzročaš potrese, če ti je mala malica 250 m velikemu polbogu zmaju oddrobiti glavo s sekiro, potem je to kar to :D

 

Jaz bi dodal se Solasta, ki naj bi bil kar true DnD game. Sam ga zal se nisem imel casa igrat, ampak ljudje pisejo dobre stvari. 

 

https://store.steampowered.com/app/1096530/Solasta_Crown_of_the_Magister/

 

Drgac pa PoE:2 Deadfire je top tier spil kar se mene tice. Uzival vsako sekundo in sigurno kmalu zazenem spet.

Povezava do prispevka

Meni pa PoE 1 ful ni sedel, kljub res hudemu evil vibe-u in proper dark settingu. Combat in gameplay mi je bil tok slabši od Divinity OS 1 in 2, da me je čist odbilo. Tko da PoE 2 sploh nikdar sprobal nisem...

 

Me je pa tale debata nahypala do te mere, da bom čez vikend začel igrati Wasteland 3, evo. Ful ima carske reviewe, tudi meta 85 kar lepo nakaže. Upam, da mi bo všeč, prav sedel bi mi en dolg in razvejan FRP :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...