Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Tudi sam ne opazim bistvene razlike napram ps4 pro. Je tišji in ima hitrejše nalaganje, to je pa že to. Pa tudi gt7 ni bistveno drugačen na izgled od GT sporta. Opazovalec ne bo vedel ali igraš novo igro, niti ne bo opazil, če igraš na novi konzoli. To se pa recimo opazi vsaj pri AC/ACC. Ampak spet se pa ne da na prvo ugotoviti, na kateri konzoli igraš. 

Ps5 torej je boljša konzola od predhodnika, kar je itak normalno, ni pa nek preskok in daleč od uau efekta.

Povezava do prispevka
Logihack reče pred 45 minutami:

Tudi sam ne opazim bistvene razlike napram ps4 pro. Je tišji in ima hitrejše nalaganje, to je pa že to. Pa tudi gt7 ni bistveno drugačen na izgled od GT sporta. Opazovalec ne bo vedel ali igraš novo igro, niti ne bo opazil, če igraš na novi konzoli. To se pa recimo opazi vsaj pri AC/ACC. Ampak spet se pa ne da na prvo ugotoviti, na kateri konzoli igraš. 

Ps5 torej je boljša konzola od predhodnika, kar je itak normalno, ni pa nek preskok in daleč od uau efekta.

 

Če hočeš UAU efekt najprej požen prednaložen Astro playroom in res ne moreš ostat ravnodušen nad tem kaj vse občutiš na kontrolerju. Potem imaš pa še nadgradnjo tega v igri Returnal ki jo moraš igrat OBVEZNO s slušalkami in vklopljenim 3D zvokom. Ti dve igri sta name doslej naredili najbolj "next gen" vtis. Grafično je pa za moje pojme Demon souls remake še vedno razred zase ter pa Miles morales RT performance mode.

 

 

Povezava do prispevka

Res sem pozabil na novi kontroler, ki je boljši, to ni dvoma, sem pa premalo igral z njim, ker več z volanom, pa sem zato nenamerno izpustil, pozabil. Res je tudi, da igram predvsem igre, ki so delane za prejšnjo generacijo, pa spet ne morem zares soditi. 

 

Povezava do prispevka
Logihack reče pred 2 urama:

Tudi sam ne opazim bistvene razlike napram ps4 pro. Je tišji in ima hitrejše nalaganje, to je pa že to. Pa tudi gt7 ni bistveno drugačen na izgled od GT sporta. Opazovalec ne bo vedel ali igraš novo igro, niti ne bo opazil, če igraš na novi konzoli. To se pa recimo opazi vsaj pri AC/ACC. Ampak spet se pa ne da na prvo ugotoviti, na kateri konzoli igraš. 

Ps5 torej je boljša konzola od predhodnika, kar je itak normalno, ni pa nek preskok in daleč od uau efekta.

tu je seveda na mestu vprašanje če si igral Ratcheta in pa Returnal, edina dva špila k sta res pokazala moč nove konzole

 

jaz tudi menim, da ni ful velik preskok, ampak pomoje tud trenutno ni blo kej več potrebnega - smo že imeli debato da so 60frames per second in 4K prvi cilj te generacije, potem pa tako naprej na 120 in 8K z naslednjimi generacijami.

Povezava do prispevka

Meni se pa PS5 zdi ogromen preskok.

 

V PS1 in predvsem PS2 časih sem bil orenk zagret konzolaš. Potem sem pa v PS3/X360 generaciji zaradi resnično podn performanca večine iger (med drugim tudi Dark Souls) preprosto obupal nad konzolami in prešaltal na indie sceno. Najprej na Kongregate flash igre, tisto so res bili zlati cajti indie scene 10-15 let nazaj. Kasneje pa na Steam. PS4 generacijo sem skipnil, ker je bila isto sranje kot PS3 generacija - veliko fajn špilov, ampak zaradi zanič performanca vse nekako pointless.

 

Tako da ko se je začelo o PS5 govorit, sploh nisem spremljal nič, kaj bo to zaena konzola, ker sem res bil že čisto out iz konzolnega sveta... dokler nisem kmalu po izidu videl enega random Demon's Souls Remake gameplay videota in sem takoj dojel, da to konzolo bo pa res treba nabavit. Sploh ko sem potem izvedel še, da ima epic backwards compatibility, da vse tiste tadobre PS4 igre dejansko postanejo igralne. Tak da, ja, potem je "samo" še bilo treba PS5 dobit.

 

Meni osebno je Bloodborne, ki ga pol foruma tu hvali kot najboljšo igro ever made, zaradi zanič performanca neigralen. Medtem ko Demon's Souls Remake je razlog, da sem sploh kupil PS5. Pa mi je jasno, da je Demon's Souls v osnovi ena slabših FromSoft iger in Bloodborne zelo verjetno dejansko res najboljša. Ampak, ja, dajte mi že enkrat končno PS5 verzijo Bloodborna, ali pa vsaj unlockanih 60 fps, da to tudi sam dojamem. Res, kako malo je treba. 30 fps -> 60 fps in boleče dolge loading time -> skoraj instante loading time in že imamo razliko med neigralno igro in najboljšo igro vseh časov (poleg Slay the Spire, seveda).

 

Tako da, ja, PS5 je ogromen preskok. Temu jaz rečem pravi next gen. Končno konzola, ki tudi meni omogoča uživat v FromSoft (in tudi ostalih AAA) mojstrovinah.

 

 

Povezava do prispevka

Zanimivo, da tak hate do slabega performanca. Mislim, ja, itak vzamem dober performance kadarkoli, ampak če ga pač ni bilo, me pa nikoli ni prehudo motilo. Smo igrali SOTC na PS2 na 20 frejmov in smo uživali :D 

 

A misliš, da je to posledica tega, da si kolikor berem kompetativno igral pretepačine, kjer je pa vrhunski performance res nujen? 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 3 urami:

 

Če hočeš UAU efekt najprej požen prednaložen Astro playroom in res ne moreš ostat ravnodušen nad tem kaj vse občutiš na kontrolerju. Potem imaš pa še nadgradnjo tega v igri Returnal ki jo moraš igrat OBVEZNO s slušalkami in vklopljenim 3D zvokom. Ti dve igri sta name doslej naredili najbolj "next gen" vtis. Grafično je pa za moje pojme Demon souls remake še vedno razred zase ter pa Miles morales RT performance mode.

 

 

Men osebno veliko bolje izpade novi kontroler na GT7 in WRC. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Zanimivo, da tak hate do slabega performanca. Mislim, ja, itak vzamem dober performance kadarkoli, ampak če ga pač ni bilo, me pa nikoli ni prehudo motilo. Smo igrali SOTC na PS2 na 20 frejmov in smo uživali :D 

 

A misliš, da je to posledica tega, da si kolikor berem kompetativno igral pretepačine, kjer je pa vrhunski performance res nujen? 

Jaz sem pa igral SotC na PS2 na 20 frejmov in trpel zraven. In to nekje leta 2010, v PS3 časih, ko sem že vsega hudega bil vajen. Ma ja, poleg Souls iger na PS3 je SotC na PS2 sigurno en najvidnejših primerov, kjer hardver ni vreden igre, ki jo poganja. Pa mi je sicer PS2 najljubša konzola vseh časov, ampak SotC na njej je pa res bil pain za igrat. Tak da imam doma še zavito fizično kopijo PS4 verzije, mam v planu igrat na PS5 ob priliki, da bom končno lahko užival v tej igri.

 

Nimam pojma, kaj je razlog, da ne prebavljam več 30 fps. Preprosto z leti sem veliko bolj alergičen in nepotrpežljiv postal do vsega, kar je manj kot 60 fps. Recimo nekaj mesecev nazaj, sem bil čisto hype za Kirbyja pred izidom. Sem si na Switchu potegnil demo in me je instanto vse minilo, ko sem videl, da je 30 fps locked. Prav fizično me je začelo vse bolet. Preprosto ne zmorem tega 30 fps sranja več gledat, res ne vem, kaj je razlog. Ni pomagalo tudi dejstvo, da sem ravno takrat na polno obračal Super Mario Odyssey, ki mu pa uspe imet izredno lepo grafiko za Switch razmere in hkrati bit 60 fps večino časa. Sem potem iz docked verzijo preswitchal na portable, je bilo precej lažje gledat 30 fps na tak način. Ampak še vedno sem se komaj prisilil cel demo sfurat. Ni šans, da dam denar za to igro, pa sem pred igranjem demota bil prepričan, da bo to day 1 purchase za polno ceno z moje strani.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 12 minutami:

ej a razni street fighterji, guilty gearji, soul caliburji, tekkeni itd.. so bili vsi 60 fps? Resno sprašujem, o teh zadevah ful nimam pojma :)

A tebe tudi že leta dajejo? Ravno ti si bil v Soul Calibur 2 časih just frejm majster s Cervantesom. V pretepačinah se je vedno vse merilo v frejmih, ki so bili 1/60 sekunde, ker je pač 60 frames per second. Na PAL PS2 igrah si sicer imel ob zagonu igre opcijo 50Hz ali 60 Hz, ampak mi smo tak vedno igrali US ali pa JPN verzije pretepačin. Npr. za SC2 PAL verzijo se spomnim, da je imela nek weird bug, ko je Kilik kar neke unblockable brce imel, tak da tega itak nismo igrali. 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 9 minutami:

Bloodborne ima tud nekakšen input lag al pa samo wind up time, ki je zame bolj feature kukr ne. (Al se men samo blede)

 

 

Glede tega sem gledal neko razlago, da pripomore k boljšem gameplayu al neki sam zdaj ne najdem ne videa, ne vira.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

ej a razni street fighterji, guilty gearji, soul caliburji, tekkeni itd.. so bili vsi 60 fps? Resno sprašujem, o teh zadevah ful nimam pojma :)

DA itak. Vse kar je bilo vsaj malo competitive je bilo 60fps. Tudi ne vem tekken na šbohnatem ps1.

Povezava do prispevka
Gapi182 reče Dne, 9. 6. 2022 at 18:48:

No shit da je najboljša konzola do zdaj. Bi bil kr plot twist da bi nardil PS5 slabši kot je 4ka. Trenutno je situacija ista kot pri kakih iphonih. Vsako leto rečejo "this is the best iphone yet"(ma nemoj?), realno pa plačaš premium price za nek 15% upgrade... nobena igra ni nek next gen presežek, tudi ekskluzive ki jih ni na starih konzolah ne delujejo nič kaj posebnega. Je valda tiha in hitra, loading vrhunski, kontroler je best ever sam igre rabimo. Trenutno izgledajo bolj kot ne isto na obeh konzolah. Upam da pride čimprej čimveč "next gen" only iger.

Govorim relativno na čas izzida konzole. Ok mogoče je bil tu PS2 še boljši, ampak vseeno...

Pač PS5 je insane boljši od ps4 relativno glede na čas izzida.

 

 

Ne razumem pa te dogme, da če bo pša igra samo na PS5, da bo kar boljša, če jo bodo delali samo za PS5 bo pa to to, kao optimizacija pa to...... A je HZD ali God of War 4 kaj slabši postal, ker je tudi na PCju? Aje Demon Souls boljši od Elden Ringa?

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

 

Ne razumem pa te dogme, da če bo pša igra samo na PS5, da bo kar boljša, če jo bodo delali samo za PS5 bo pa to to, kao optimizacija pa to...... A je HZD ali God of War 4 kaj slabši postal, ker je tudi na PCju? Aje Demon Souls boljši od Elden Ringa?

 

Men se zdi to dost samoumevno da bojo ps5 only spil delal boljse/hitrejse in imel next gen perke.

 

Situacija ni glih primerljiva z menjavo graficne na PC-ju kjer koncno lahko premaknem vse sliderje, na max. Ce bi blo tok izi bi mel dobesedno vsak spil ps5 patch, kaki cigani bi ga celo prodajali kot remaster. 

Povezava do prispevka

Evo novi PS+ je live na USA PSN men ponuja za podaljšanje 534 preostalih dni PS+ na Premium za 87,94$ in na Extra za 58,63$  

 

Aja pa en nov Classic PS1 špil je glede na prejšnje Azijske trge in sicer RE directors cut.

 

PS1 igre naj bi bile 60hz variante!

 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...