Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

98% časa na PS4 imam slušalke vklopljene v kontroler in sem precej happy, tko da kdor ni extra picajzlast glede sounda (coming from an ex sound engineer lol :D) mu bo ok. V bistvu mi je to noro dober feature in je MSja lahko sram da nimajo te opcije (teoretično obstaja, ampak je kvaliteta kot da bi poslušal glasbo prek telefonovega zvočnika).

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 13 minutami:

3:30 oz 3:00

 

če bi moral dat keš na nekaj, bi stavil na to, da tip nima pojma kaj govori

 

samo ker mi ni treba dajat keša bom počakal na malo več vtisov, ker edini razlog, zakaj NE bi delovalo, je, če zoni namerno prepreči, kar bi bilo v nasprotju z njihovim uradnim statementom:

 

Navedek

On the PS5, you’ll be able to experience 3D Audio with the headphones that many of you already own, either through USB connection to the console, or by plugging your headphones into the DualSense wireless controller’s 3.5mm headset jack. 

 

Sama tehnologija se namreč odvije in-game in potuje po dveh kanalih, tako da s tehničnega vidika ni ene same omejitve

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

98% časa na PS4 imam slušalke vklopljene v kontroler in sem precej happy, tko da kdor ni extra picajzlast glede sounda (coming from an ex sound engineer lol :D) mu bo ok. V bistvu mi je to noro dober feature in je MSja lahko sram da nimajo te opcije (teoretično obstaja, ampak je kvaliteta kot da bi poslušal glasbo prek telefonovega zvočnika).

1min3 reče pred 49 minutami:

Tudi meni je zvok iz kontrolerja čisto ok. Me blazno preseneča, da se nekaterim zdi tako slab. Je pa res da imam gor priključene IEM slušalke (cheapo KZ-ATE ali pa KZ-ZSN s katerimi sem izredno zadovoljen) in ne kakšnih težkih za poganjat...

 

Sj jest tud nisem nek audiofil, samo treba je priznat, zvok je preecj slabši.

 

Al pa zato, ker sem jest probal razliko, sj mogoče če ne bi bi, bi mi bilo tudi vseeno. Probaš pa tako, da odpreš na PS4 in YT in si daš en komad. Potem pa ta isti komad, daš na na telefonu in daš slušalke notri. Razlike je fuuul :)

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

 

Sj jest tud nisem nek audiofil, samo treba je priznat, zvok je preecj slabši.

 

Al pa zato, ker sem jest probal razliko, sj mogoče če ne bi bi, bi mi bilo tudi vseeno. Probaš pa tako, da odpreš na PS4 in YT in si daš en komad. Potem pa ta isti komad, daš na na telefonu in daš slušalke notri. Razlike je fuuul :)

To je lahko marsikaj, tudi kvaliteta ki jo PS downloada z youtube-a.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 19 minutami:

tudi kvaliteta ki jo PS downloada z youtube-a.


Tako je.
Tudi ne-audiofili vemo, da je yatube kvaliteta res strašno nihajoča. Če že, potem je za primerjavo boljši npr. Spotify z Very High nastavitvami streaminga. Pa še to je spet odvisno od komada do komada ... :)

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 25 minutami:


Verjetno je tudi odvisno od telefona do telefona. Da o samih slušalkah ne govorim ;) 

Ne ni. To oboje kar omenjaš je totalno nepomembo. Slušalke za test so itak iste za oba primera in če boš slišal bolši zvok s telefona kot prek dualchock kontrolerja, takoj veš kdo je krivec. Kar ti omenjaš pa j absolutno irelevantno, saj se ne dela testa različnih slušalk ampak izhoda na DS4.

Povezava do prispevka

Jap, ajde, slušalke morajo res biti iste. Napačno sem se izrazil, ker sem mislil, da z nekvalitetnimi slušalkami pač v vseh primerih dobiš slabo izkušnjo (npr. tiste micene priložene random fonu/playstationu ...). 
Ampak glede fonov pa vseeno je neka (mogoče majhna) razlika. No, tako vsaj mislim glede na izkušnje. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Verjetno zaman pričakujem, da bi mi na PS5 delali sejvi z disk verzije PS4? Igro sem namreč prodal skupaj s konzolo in se mogoče še bi vrnil. Od začetka na novo pa ziher ne.

 

Itak da deluje sam mora bit digitalna iz iste regije kot je bila disk verzija.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Ne ni. To oboje kar omenjaš je totalno nepomembo. Slušalke za test so itak iste za oba primera in če boš slišal bolši zvok s telefona kot prek dualchock kontrolerja, takoj veš kdo je krivec. Kar ti omenjaš pa j absolutno irelevantno, saj se ne dela testa različnih slušalk ampak izhoda na DS4.

Ni spet čisto irelevantno kakšne so slušalke. Kot rečeno - v kolikor niso take z nizko impedanco (večina IEM, kakšen Grado,...) zna hitro klecniti in je slišati za en drek. Kakšnih “boljših” “Sennheiserc” ali kaj podobnega obesit gor si rajši ne predstavljam...

Ok, bluetooth audio (predvsem po starejši standardih - kar pri DS4 je) je razmeroma slab in je žična povezava zagotovo boljša. Ni pa, po mojih izkušnjah, neposlušljivo...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...