Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Arey reče pred 2 minutama:

Kr carsko. A so tut kej merili glasnost? Ker boljse odvajat toploto je easy - nazges ventilator. 

Pravi, da je nova verzija pribl. 2db glasnejša.

 

Čudi me samo, da ni nič meril temperature diskov. A ni tako, da se tej SSDji zelo segrevajo, kar zna vplivati na rok trajanja?

Povezava do prispevka

kakšen test je to, če benchmarka pol ure statično sliko DMC??

 

na koncu reče, da je memory toplejši na novem - ravno memory pa je rak rana teh konzol, ker znajo lavfat pri 100 stopinjah, deklarirani so pa do 105.

 

bo za počakat na testerje, ki znajo nardit pravi torture test as in različen spekter obremenitev, ne pa jebene statične slike.

 

 

 

Povezava do prispevka

Sam ta Gatsu je res smesen kaksen krat. To je res uni ultra fanbojizem na momente.

 

Tipu dajo 300g nanj materjala v hladilna rebra in kao po neki novi tehnologiji ki kljubuje zakobim termodinamike odvajs boljse 🤣🤣🤣

 

Model downgrejdali so ti ps5.. edini izgovor ki ga imas

Je da je prva razlicica imela res prevec hudo hlajenje po nepotrebnem in bo zdaj hopefuly dovolj

 

Pa dobra novjca je da bodi prve varjante imele visjo ceno ko jih bos prodajal

 

Glede teh tvojih fanbojskih videov pa itak da more Sony podkupit kirga shady yt z 3000 subrcribelsi, al kar sam nardi video za primocijo, kao odvaja bolj toploto 🤣🤣 to so ze une scene ps5 bo imel hujso grafiko zaradi new tech ssdja 😂😂😂 jaz ne vem kako lahko verjanes tem glupostim

uredilo bitje bigboss82
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ne ma ki Gatsu je pameten jaz cutim njegobo inteligenco, sam ki tip res ta fanboyizem mu na momente zamegli razum in ne steka nic.. to je ko uni moj kolega doktorat iz ekonomije na columbia universiti nema da nema, res stroj za razmusljanje iz mojega vidika.. aaa ko vidi picko postane uno nivo inteligence ala prvi albanski zidar, ki ga srecas v vzkojebini.. to neki vas hebejo custva al hormoni jaz ne vem

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 urami:

Pravi, da je nova verzija pribl. 2db glasnejša.

 

Čudi me samo, da ni nič meril temperature diskov. A ni tako, da se tej SSDji zelo segrevajo, kar zna vplivati na rok trajanja?

 

RAM = SSD - Švabo pač

TrippinBalls reče pred 2 urama:

kakšen test je to, če benchmarka pol ure statično sliko DMC??

 

na koncu reče, da je memory toplejši na novem - ravno memory pa je rak rana teh konzol, ker znajo lavfat pri 100 stopinjah, deklarirani so pa do 105.

 

bo za počakat na testerje, ki znajo nardit pravi torture test as in različen spekter obremenitev, ne pa jebene statične slike.

 

 

 

Je razložil da takrat žre največ štroma se mi zdi? Sej kva pa je druzga nažigat photomode najbolj intenzivnih scen kot to počnejo @digitalfoundry? Več ko žre štroma bolj se greje kolikor se še spomnim iz srednje šolske fizike... 

 

bigboss82 reče pred 1 uro:

Sam ta Gatsu je res smesen kaksen krat. To je res uni ultra fanbojizem na momente.

 

Tipu dajo 300g nanj materjala v hladilna rebra in kao po neki novi tehnologiji ki kljubuje zakobim termodinamike odvajs boljse 🤣🤣🤣

 

Model downgrejdali so ti ps5.. edini izgovor ki ga imas

Je da je prva razlicica imela res prevec hudo hlajenje po nepotrebnem in bo zdaj hopefuly dovolj

 

Pa dobra novjca je da bodi prve varjante imele visjo ceno ko jih bos prodajal

 

Glede teh tvojih fanbojskih videov pa itak da more Sony podkupit kirga shady yt z 3000 subrcribelsi, al kar sam nardi video za primocijo, kao odvaja bolj toploto 🤣🤣 to so ze une scene ps5 bo imel hujso grafiko zaradi new tech ssdja 😂😂😂 jaz ne vem kako lahko verjanes tem glupostim

A pol je hladilni sistem XSX totalni drek ker ima še vsaj 5 stopinje bolj vroč auspuh ko novejša verzija PS5? Dej fukn se po štengah s takimi. Ti maš lahk 10kg težak hladilnik v konzoli ki ti ne bo pomagal dobesedno nič če toplota ne bo mogla ven iz zaprte škatle. Če ti to ni jasno pol pa res brez veze in kar mirno zapri vse konzole v eno škatlo da ne bodo zaprašene.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 47 minutami:

 

RAM = SSD - Švabo pač

Je razložil da takrat žre največ štroma se mi zdi? Sej kva pa je druzga nažigat photomode najbolj intenzivnih scen kot to počnejo @digitalfoundry? Več ko žre štroma bolj se greje kolikor se še spomnim iz srednje šolske fizike... 

 

A pol je hladilni sistem XSX totalni drek ker ima še vsaj 5 stopinje bolj vroč auspuh ko novejša verzija PS5? Dej fukn se po štengah s takimi. Ti maš lahk 10kg težak hladilnik v konzoli ki ti ne bo pomagal dobesedno nič če toplota ne bo mogla ven iz zaprte škatle. Če ti to ni jasno pol pa res brez veze in kar mirno zapri vse konzole v eno škatlo da ne bodo zaprašene.

 

In kaj hoces rect, da ima nov model boljsi ventilator in da evo - 10 stopinj??? Al da ker ima manj hladilnih reber je boljsi pretok zraka in lazje razpiha vn topel zrak? 🤣

 

Al kaj je fora? Ima kaksne boljse materjale v heatsinku, boj prevodne? Al je samo top shop čirule čarule boljsa gometriska postavitev, plus boljsi vetilator in hopala 10 stopinj manj???

 

Stari moj sori da callam bullshit ma tip ima 3000 subscribelsov.. pac ni neki kredibilen model.. kaj da ti recem trenutno je tako..kaj je res bo pa pokazal cas in mn3 never forget 🤣🤣🤣

 

Mislim ne vem edino ce si nas trollal z unim posnetkom pol svaka casr si me zajebal

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 4 minutami:

Al da ker ima manj hladilnih reber je boljsi pretok zraka in lazje razpiha vn topel zrak?

Tole je čisto legit možnost. Heatsink je 5 stopinj toplejši, CPU pa 10 stopinj hladnejši.

Mene bolj krbi tistih 10 stopinj toplejši SSD lol.

 

Drugače pa si vsaj faking poglej video, ne pa da govoriš o nekih hitrejših ventih (tip izrecno pove, da sta venta ista z istimi obrati v obeh modelih). Al imaš spet probleme z angleščino?

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 10 minutami:

Tole je čisto legit možnost. Heatsink je 5 stopinj toplejši, CPU pa 10 stopinj hladnejši.

Mene bolj krbi tistih 10 stopinj toplejši SSD lol.

 

Drugače pa si vsaj faking poglej video, ne pa da govoriš o nekih hitrejših ventih (tip izrecno pove, da sta venta ista z istimi obrati v obeh modelih). Al imaš spet probleme z angleščino?

Ma ne vem mozno ma dvomim da ao sony ing. Toliko glupi, da niso tega ze prej ugotavljali in ugotovili

 

Jaz mislim, da so kej ugotovili oz malo izboljsali in so naredili nek kompromis malo slabsim ampak se vedno okej performansom z manj robe.. ker tudi niso tako glupi da bi ga posteno downgrejdali.. so tocno vedli kolko in kje vzet, dvomim da jim je prisu ekonomia in reku: fantje ce hocemo zasluzit more bit 300g manj materijala ni druge

 

Ma ne vem 

 

V glqvbem -10stopinj na CPUju z malo moljsim ventom in manj radjatorjev za bolji pretok mi je precej lol.. prav me zanima kaj bo pokazal cajt

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 12 minutami:

 

In kaj hoces rect, da ima nov model boljsi ventilator in da evo - 10 stopinj??? Al da ker ima manj hladilnih reber je boljsi pretok zraka in lazje razpiha vn topel zrak? 🤣

 

Al kaj je fora? Ima kaksne boljse materjale v heatsinku, boj prevodne? Al je samo top shop čirule čarule boljsa gometriska postavitev, plus boljsi vetilator in hopala 10 stopinj manj???

 

Stari moj sori da callam bullshit ma tip ima 3000 subscribelsov.. pac ni neki kredibilen model.. kaj da ti recem trenutno je tako..kaj je res bo pa pokazal cas in mn3 never forget 🤣🤣🤣

 

Mislim ne vem edino ce si nas trollal z unim posnetkom pol svaka casr si me zajebal

 

A ti si redno na drogah/alkoholu al res 90% časa ne veš o čem pišeš? Sicer pa počak še kak teden dva da bo DF končno spravil ven svoj test, saj so nov model konzole dobil že konec avgusta in tud napisali kar obsežen članek na to temo. Če jim boš sploh verjel ker imajo pač manj naročnikov k un Austin lol :rofl:

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

Je razložil da takrat žre največ štroma se mi zdi? Sej kva pa je druzga nažigat photomode najbolj intenzivnih scen kot to počnejo @digitalfoundry? Več ko žre štroma bolj se greje kolikor se še spomnim iz srednje šolske fizike...

 

poraba energije je slaba metrika oz je samo ena od metrik, ki jo je ta model zmaxal. za zanimivost, ps5 žre cirka 70W energije že samo s tem ko stoji statično v home screenu - a je sistem obremenjen? tretjina power budgeta za prazen kurac.

 

pravi da sta ventilatorja v verzijah enaka pa več kot očitno nista, gre za drugačno zasnovo vetrnice - najbrž je nova precej bolj efektivna, sicer jim ne bi šlo skozi downsizanje toplotne kapacitete heatsinka. trdi tudi, da se vrtita z isto hitrostjo, pa tega niti meril ni.

 

ta test ne pove ničesar o tem kako se obnašajo komponente pri polni obremenitvi oz. pri obremenitvi, ki bo dejansko testirala hladilnik ne pa porabo energije iz stene.

 

 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 17 minutami:

 

poraba energije je slaba metrika oz je samo ena od metrik, ki jo je ta model zmaxal. za zanimivost, ps5 žre cirka 70W energije že samo s tem ko stoji statično v home screenu - a je sistem obremenjen? tretjina power budgeta za prazen kurac.

 

pravi da sta ventilatorja v verzijah enaka pa več kot očitno nista, gre za drugačno zasnovo vetrnice - najbrž je nova precej bolj efektivna, sicer jim ne bi šlo skozi downsizanje toplotne kapacitete heatsinka. trdi tudi, da se vrtita z isto hitrostjo, pa tega niti meril ni.

 

ta test ne pove ničesar o tem kako se obnašajo komponente pri polni obremenitvi oz. pri obremenitvi, ki bo dejansko testirala hladilnik ne pa porabo energije iz stene.

 

 

 

Več kot očitno nisi pogledal celega videa ker model izrecno pravi da je model venta v obeh isti in tud na ekranu napiše za kateri vent gre. Malo kasneje v videu pa tudi s procenti pokaže da se ventilator praktično enako hitro suče v obeh konzolah.

 

Kar se tiče pa metodologije testiranja "statične" slike v  DMCV kjer kuri 215W štroma pa je spodaj še metodologija DFja ki jo uporabljajo v drugi igri (Control) pri skoraj enaki obremenitvi ki naj bi bila tudi maximalna obremenitev PS5. vir

 

Navedek

I've been running Remedy's Control for several hours now on my own CFI-1100 unit. In ray tracing mode, the game locks to 30fps and in standard gameplay, the PS5 draws around 170W from the wall. However, visiting the now infamous Corridor of Doom - a notoriously heavy area of the game well known to the DF audience - power utilisation increases to 200W. Entering photo mode removes the 30fps frame-rate cap, adding further to the power draw, peaking at 214W.

 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

ta corridor of doom je fomozno heavy v FPS dropsih oz. porabi energije, ničesar pa to ne pove o temperaturah konjzole.

 

glede ventov pa ne vem, a sm jst nor al v čem je fora? ja, po gabaritih sta venta enaka ampak po pretoki in statičnem tlaku pa najbrž niti približno :unsure: a preveč pričakujem na konjzolcu al koji kurac.

 

2021-09-09-13-48-23-The-New-PS5-is-Worse

 

 

 

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 10 minutami:

Kje si to pobral? Venta sta popolnoma enaka.

Uni nov ima cele lopatice ta star manjka en del lopatic od sredine proti zinanjosti kroga.. drugace to je bila bolj ironicna izjava lih ker jw to neka minimalna razlika

 

V glavnem vent kupis na alibaba za 4 eur in zamnjas nkvega ce je tle fora

 

Ce pa je v fora v astralni gometeiji, novi next gen hladilni tehnologiji in kontraintuitivnem boljsem pretoku zraka zaradi manjsega radijatorja pol pa bog pomagaj

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 10 minutami:

ta corridor of doom je fomozno heavy v FPS dropsih oz. porabi energije, ničesar pa to ne pove o temperaturah konjzole.

 

glede ventov pa ne vem, a sm jst nor al v čem je fora? ja, po gabaritih sta venta enaka ampak po pretoki in statičnem tlaku pa najbrž niti približno :unsure: a preveč pričakujem na konjzolcu al koji kurac.

 

2021-09-09-13-48-23-The-New-PS5-is-Worse

Glede na to, da imajo že stare verzije PS5 različne vente not, a ni možno, da je tudi pri novi verziji tako?

Ne zavračam tudi možnosti, da je tip v videu, ki ga je prilepil Gatsu, falil.

 

Pa sjaši s kljuseta za katerega misliš, da je kraljev konj. Res si obnoxious as fuck.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 7 minutami:

kontraintuitivnem boljsem pretoku zraka zaradi manjsega radijatorja

Zakaj je to kontraintuitivno? Men je to edina možna razlaga, da je zadeva hladnejša. Razen, če je res drug vent, ali pa so spreminjali kako termalno pasto/liquid metal.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Zakaj je to kontraintuitivno? Men je to edina možna razlaga, da je zadeva hladnejša. Razen, če je res drug vent, ali pa so spreminjali kako termalno pasto/liquid metal.

Ma ja edina mozna.. al pa da he edina mozna da Gtsu strelja bale 🤣🤣🤣

 

Anyway.. bomo mogli pocakat in videt ja.. ki drugace se bomo tle s5 spuscali v neke tech fulozofse debate kot pri ssd in ne bomo prisli nikamor.. mialim za se kratkocasit je ql

Povezava do prispevka
bigboss82 reče Pravkar:

Zanalaac jim potalam pluske ko ti dajo kontra ki vem da ti gre na kurac 🤣🤣🤣🤣🤣

 

Jep tko na kurac mi gre da mi je smešno. Sploh ko vidim da si folk na AEjih tala pluske, tak ko troli na RTV kjer berem komentarje NBA tekem Dallasa :) Lej za nagrado ti potalam vse jagodke ki jih imam dans.

Povezava do prispevka

Ja ma ti gre na zivce ti gre, se vidi, ze dva komentarja si o twm napisal.. ne mores zanikat.. ne lazi samwmu sebi ;) ze to da gres to gledat pomeni, da ti neki pomeni 🤣

 

Pac ne rabi glumit sej smo vai isti.. kekitu gre tudi to na kurac ko dajem pluske kalsnemu s katerim se prereka, to am ze opazil.. mislim itak gre verjetno vecini na k vsaj malo 🤣🤣

 

Mialim jaz res dam plus kakswn krat samo da malo podzgem, ki se mi zdi itak banalno kar je napisal ampak sam uno sej ves hehehe

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...