Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 33 minutami:

Že tričetrt leta imam disk, ki dosega pol hitrosti PS5 (tričetrt po PS5 raw) pa sploh ni bil top takrat in niti drag. Ti pa praviš, da drugo leto ne bo za PC po dostopni ceni ekvivalenta PS5 disku? PS5 bo imel raw speed 5,5 GB/s in 8 GB/s compressed.

 

1054328619_Posnetekzaslona(34).thumb.png.737ecaeb0bb3b54de7959ba1e7c8a5dc.png

 

kot prvo, ne bo standard - oziroma jaz in ti drugače razumeva to besedo standard, zgleda...jaz razumem to kot najmanjši skupni imenovalec za katerega developerji razvijajo na PCju, ti pa to razumeš, da pač bo na voljo za kupit po zate znosni ceni.

 

kot drugo, tudi če boš imel SSD, ki bo enako hiter kot v PS5, boš potreboval CPU, ki bo vsaj duplo hitrejši od tistega v PS5, da se lahko sploh pogovarjamo - uganeš zakaj ?

da vidim koliko sploh slediš debati...

 

kot tretje, na PCju se SDD ne pogovarja direktno z grafično, tako kot na PS5 in še gora drugih optimizacij je vmes - PC je naprava za splošno rabo, PS5 pa je optimiziran samo za igre...isto kot ti en brezvezen poceni namenski dekodirni čip v TVju boljše predvaja 8K video kot procesor v tvojem računalniku

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 11 minutami:

kot prvo, ne bo standard - oziroma jaz in ti drugače razumeva to besedo standard, zgleda...jaz razumem to kot najmanjši skupni imenovalec za katerega developerji razvijajo na PCju, ti pa to razumeš, da pač bo na voljo za kupit po zate znosni ceni.

 

Zakaj si se zapičil v besedo, da bo standard, če sem lepo napisal v oklepaju, da ne standard, ampak dostopen po normalni ceni - na to sem te v naslednjem postu tudi opomnil kjer si že trdil, da sem rekel standard.

 

No ok, ne razumem se v to sestavo PS5 toliko in ti seveda tudi ne, samo pač ti dosti bolj verjameš firmi, ki hvali svoj produkt kot jaz. Videl pa tega produkta še noben nevtralen ni. Bomo videli kaj bo s tega konec leta pač.

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 1 uro:

da je zgleda soni že v štartu mal legal z svojo top secret ssd nedosegljivo tehnologijo.

also k pride vn ps5ka, bo tale ssd stal samo še za 2 ps5 konzoli.

 

pa k že o dolarjih, baje je že lep čas dokazano da na dolgi rok konzolaš zaprav več keša kot pcjaš.

slednjega se mi ne da preverjat tbh tako da prosim, opazite besedo "baje"

 

če pogledam pr seb, sem v zadnjem letu oz, od oka, 15 mesecih kar mam konzolo, definitino dal v špile več keša kot prej v 20 letih pcja.

s tem da sm skor kupl še VR in mnogo drugih bombončkov (in bi najbrž tudi jih če ne bi bil ps5 pred vrati)

 

dej Sovica, no :D

 

Sony lagal, ker ni izrecno opozoril, da obstaja ta SSD že za samo 2000€, ki pa še vedno za igre ne naredi nič, ker obstoječa arhitektura na PCju tega ne more izkoristit ?

In ceno primerljivega kompa probaš znivelirat s tem, da pač na PCju ti ni treba kupovat iger ?

 

Sovica me očitno jebe, jaz se pa pustim. :D

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 7 minutami:

 

dej Sovica, no :D

 

Sony lagal, ker ni izrecno opozoril, da obstaja ta SSD že za samo 2000€, ki pa še vedno za igre ne naredi nič, ker obstoječa arhitektura na PCju tega ne more izkoristit ?

In ceno primerljivega kompa probaš znivelirat s tem, da pač na PCju ti ni treba kupovat iger ?

in pol jz kao tebe zajebavam

mislm kero interpretacijo mojga posta si zdej naredu

sony se je tolku po prsih "pazi to hitrost, pazi to revolucijo, nikad videno"

vse kar ti jz kažem je da je, idd videno, ergo, laž.

pa ne mi zdej da sony ni vedu, kako so drugačne cene jada jada, ne stoj bit tak zagrižen worshipper pa mi premikat goalpost

lagal so ti v face, deal with it

 

Navedek

In ceno primerljivega kompa probaš znivelirat s tem, da pač na PCju ti ni treba kupovat iger ?

to sem govoril samo zase.kaki so bli pa kriteriji "baje" izjave pa ne vem.

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

 

Zakaj si se zapičil v besedo, da bo standard, če sem lepo napisal v oklepaju, da ne standard, ampak dostopen po normalni ceni - na to sem te v naslednjem postu tudi opomnil kjer si že trdil, da sem rekel standard.

 

No ok, ne razumem se v to sestavo PS5 toliko in ti seveda tudi ne, samo pač ti dosti bolj verjameš firmi, ki hvali svoj produkt kot jaz. Videl pa tega produkta še noben nevtralen ni. Bomo videli kaj bo s tega konec leta pač.

 

Ne bo niti dostopen po normalni ceni - mogoče zate in zame bo to normalna cena, ampak bo preteklo nekaj let, preden boš v plebejskih PCjih za 500-600€ imel PCIe 4.0 SSD.

 

nekoč je že bilo tako, da so konzole kot namenske naprave scale PC in je ta lovil priključek, ni to nič novega - zdaj se bo pa zgleda spet zgodilo...

 

 

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 9 minutami:

in pol jz kao tebe zajebavam

mislm kero interpretacijo mojga posta si zdej naredu

sony se je tolku po prsih "pazi to hitrost, pazi to revolucijo, nikad videno"

vse kar ti jz kažem je da je, idd videno, ergo, laž.

pa ne mi zdej da sony ni vedu, kako so drugačne cene jada jada, ne stoj bit tak zagrižen worshipper pa mi premikat goalpost

lagal so ti v face, deal with it

 

to sem govoril samo zase.kaki so bli pa kriteriji "baje" izjave pa ne vem.

 

 

sej je nikad videno - si mogoče že kdaj prej videl tisti UE5 demo laufat na PCju, predvsem zadnji del, ko leti ?

Ta zadnji del je v taki hitrosti in s tako kvaliteto (brez pop upov ipd.) možen zaenkrat samo na PS5 - zastonj imaš lahko PC grafo s 30 TFLOPi če jo nimaš s čim dovolj hitro filat...

Povezava do prispevka

ja da jih hitro filas stekam, samoooo... ni dovolj da jih nafilas ful, more jih GPU tudi obdelat.

 

kao da je bil SSD in arhitektura filanja bottlneck.. sam to mi ni jasno.. mogoce je bil, glede pop up in filed of view.. ma fps, resolucija, število poligonov tudi.. to more po lvse GPU obdelat, nmi da se samo pokaze na monitorju?

 

paaa.. uni UE5 demo je laufgal na 30 fps, ne pozabit.. in verjetno je bila temu hitrost in ostale pizde materne ki spadajo zraven tudi prilagojene.. ki ce bi bla res igra s komplet vsem kar more GPU in CPU racunat ne vem ce bi teklo niti na 30 fps

 

ne vem jaz se bojim da je to neka fora samo za čučat folku kes.. kao zdaj to mores imet, da je op in nimas tu pa tam kaksno teksturo, ki popne al pa malenkost jacce teksture v daljavi na ozadju ipd.. z obicnim ssdjem pa bos lih tako lahko igral normalno, pa se vec fpsjev bos imel imo

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 19 minutami:

dej stipe razlozi mi to arhitekturo, ki se mi ni jasno zakaj bo to toliko hudo.. pa gledam neke yt filemcke al ne zanjo razlozit al pa prevec kompleksno da ne stekam nic

 

 

evo, preberi si ta članek od Digital Foundry in boš vedel dovolj - vse ostalo kar prebereš je bonus...sej jaz tudi nisem programer, da znam prav uno, ampak osnovni princip ni težko razumet - bolj je to, ki se te stvari večini sploh ne da brat. :D 

 

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-playstation-5-specs-and-tech-that-deliver-sonys-next-gen-vision

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 24 minutami:

 

sej je nikad videno - si mogoče že kdaj prej videl tisti UE5 demo laufat na PCju, predvsem zadnji del, ko leti ?

Ta zadnji del je v taki hitrosti in s tako kvaliteto (brez pop upov ipd.) možen zaenkrat samo na PS5 - zastonj imaš lahko PC grafo s 30 TFLOPi če jo nimaš s čim dovolj hitro filat...

 

Navedek

The Unreal Engine 5 tech demo, Lumen in the land of Nanite, has caused quite a bit of excitement since it was released. While we won't be seeing anything using the technology any time soon, and the engine itself won't be dropping until next year, that hasn't stopped a small war erupting between would-be fans of the next-gen consoles. 

This escalated after an interview with an engineer from Epic China (which has since been taken down) revealed that the demo seen running on the PS5 ran just as well on a laptop. In fact the PC reportedly ran the demo better, with the PS5 managing 30fps at 1440p while the laptop hit 40fps at the same resolution. The laptop in question is no slouch mind, featuring an Nvidia RTX 2080 graphics card and a 970 Evo Plus. 

 

It feels weird quoting the SSD of the laptop alongside the graphics card like that, but that is the world in which we now live, or rather where we will be living if the next-gen hype lives up to its promise. This is because one of the big selling points of the PS5 is its storage, with Sony claiming a throughput of 9 GB/s (using compression) or 5.5 GB/s in terms of straight throughput. The assumption was that the UE5 tech demo was managing some of its impressive feats because of this throughput, although now looks like it isn't the case.

 

For reference, the Samsung 970 Evo Plus that can be found in the laptop has a throughput of 3.5 GB/s, which is great, but it's not the fastest drive you can buy, and can't touch the growing number of PCIe 4.0 NVMe SSDs that can hit up to 5 GB/s. In other words, the incredible fidelity that can be seen by the tech demo isn't going to be limited by the technology that can be found in modern PCs. 

 

 

me zanima kako boš zdej (spet) obrnu stvar

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 2 minutama:

u bistvu so res par dni nazaj tist demo šli laufal na pc in je mid range gaming laptop mel več fpsjev

 

me zanima kako boš zdej (spet) obrnu stvar

Lol wat, torej sem imel prav ko sem skepticno poslusal o breakthrough SSDju ki bo spremenil svet?

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 38 minutami:

ja da jih hitro filas stekam, samoooo... ni dovolj da jih nafilas ful, more jih GPU tudi obdelat.

 

kao da je bil SSD in arhitektura filanja bottlneck.. sam to mi ni jasno.. mogoce je bil, glede pop up in filed of view.. ma fps, resolucija, število poligonov tudi.. to more po lvse GPU obdelat, nmi da se samo pokaze na monitorju?

 

paaa.. uni UE5 demo je laufgal na 30 fps, ne pozabit.. in verjetno je bila temu hitrost in ostale pizde materne ki spadajo zraven tudi prilagojene.. ki ce bi bla res igra s komplet vsem kar more GPU in CPU racunat ne vem ce bi teklo niti na 30 fps

 

ne vem jaz se bojim da je to neka fora samo za čučat folku kes.. kao zdaj to mores imet, da je op in nimas tu pa tam kaksno teksturo, ki popne al pa malenkost jacce teksture v daljavi na ozadju ipd.. z obicnim ssdjem pa bos lih tako lahko igral normalno, pa se vec fpsjev bos imel imo

 

filanje in bottleneck - s hitrostjo PS5 SSDja nafilaš tistih 16GB v 2 sekundah (xbox rabi za isto 4 sekunde) - to pomeni, da v RAMu ne rabiš imet več podatkov kot za 2 sekundi izrisanega sveta vnaprej (4s na xboxu), kar pomeni da lahko posledično daš več podrobnosti v ta svet, oziroma ne rabiš imet toliko RAMa.

zdaj valjda mora tudi GPU to obdelat - ampak očitno so GPU in grafični pogoni že tako dobri, da zmorejo tisto kar je prikazano v UE5 demotu...meni je tisto dovolj lepo, ne vem zate. :D

je kar big deal ta SSD, boš videl...Microsoft se je tu malo uštel imo, da ni dal več na to

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 19 minutami:

kaj pol, 10.000 ps5 zdruzenih v en supercomputer, ki bo povozil vse, kar obstaja (member ps3 supercomputer?), v treh minutah odkril zdravilo za raka, resil problem lakote in podobno

Za tisto so primernejši TERAFLOPI od Series X. Tudi ker iger itak nima.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 25 minutami:

 

filanje in bottleneck - s hitrostjo PS5 SSDja nafilaš tistih 16GB v 2 sekundah (xbox rabi za isto 4 sekunde) - to pomeni, da v RAMu ne rabiš imet več podatkov kot za 2 sekundi izrisanega sveta vnaprej (4s na xboxu), kar pomeni da lahko posledično daš več podrobnosti v ta svet, oziroma ne rabiš imet toliko RAMa.

zdaj valjda mora tudi GPU to obdelat - ampak očitno so GPU in grafični pogoni že tako dobri, da zmorejo tisto kar je prikazano v UE5 demotu...meni je tisto dovolj lepo, ne vem zate. :D

je kar big deal ta SSD, boš videl...Microsoft se je tu malo uštel imo, da ni dal več na to

Moram se uno prebrat ampak..

 

Lepo je ja, samo kot sem reku 30fps na next gen hm hm.. in se to vprasanje, ce bo cela igra laufala tako lepo na 30fps hm hm al bo 30fps stabilnih in malo grsa grafika pac.. ampak ja se vedno lepa s 30 fps hm hm

 

Aja 2s 4s se strinjam, sam ne vem.. to je lahko ful lahko nic.. odvisno od razvijalcev.. jabrz bo sony te svoje ekskluzive ful forsiral v to in upam, da imajo, verjetno imajo, dobre ideje kako to izkoristit.. sam multi pa dvomim, da bodo to tolko uporabljale, ker si oklestijo trg

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...