Skoči na vsebino

DOSBox - tehnična pomoč


Priporočeni prispevki

Torej, ask me.

 

Ravno prejšnji teden na Vogonsih končno našel kako si lahko namesto bednega PC speakerja nastaviš boljši zvok v Prehistoriku.

 

Vpišeš v Dosbox:

 

prehisto r

 

In potem v nastavitvenem programu izbereš boljši zvok. Konec cviljenja.

 

V Dosboxu sem preždel kar nekaj časa in se nanj zelo spoznam. Če kogarkoli karkoli jebe, potem naj se obrne name v tej temi.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
LordFebo reče pred 9 urami:

Imam nek dos špil, ki seveda ne teče v Windows 10. Sem v ta namen namestil dosbox, a ko ga poženem, nimam dostopa do nobenega dejanskega imenika. Sem presnel špil v dotični direktorij, ni pomagalo. Sem poskušal direktorij mountati, ampak ga niti ne vidi. Povej mi, kaj moram storiti

 

Če me spomin ne vara, je potrebno v ta namen mountati virtualni disk, se pravi v dosboxu mountaš določen direktorij, ki potem postane c disk, katerega v dosboxu lahko browsaš.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 19 urami:

Imam nek dos špil, ki seveda ne teče v Windows 10. Sem v ta namen namestil dosbox, a ko ga poženem, nimam dostopa do nobenega dejanskega imenika. Sem presnel špil v dotični direktorij, ni pomagalo. Sem poskušal direktorij mountati, ampak ga niti ne vidi. Povej mi, kaj moram storiti

 

Igro posnami raje v poseben imenik, ki se nahaja na isti particiji kot Dosbox. Naj Dosbox in igra imata vsak svoj imenik.

 

E:\Dune2

E:\Dosbox

 

Potem ko zaženeš Dosbox vpiši vanj spodnji ukaz. Pomembno je, da je tale i neka neobstoječa particija na tvojem disku in neobstoječ pogon. V primeru, da imaš neko particijo ali pogon že poimenovano z i, potem vpišeš katerokoli črko, ki to ni, recimo r, s, karkoli kar je na voljo.

 

Z:\>mount i e:\dune2

 

Potem vpišeš ukaz s katerim se postaviš na i:

 

Z:\>i:

 

Sedaj se nahajaš v imeniku igre in lahko vpišeš ukaz za zagon izvršilne (exe) datoteke, ki jo lahko poiščeš tudi z dir ali dir/p ukazom.

 

I:\>dune2

 

I:\>dir

I:\>dir/p
uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Prav pomislil sem na to, da je dandanes to zih možno igrat prek browserja (kot za spectrum), pa na prvi uč nisem nič našel in potem dljal. Sicer pa je bil Heart of China eden mojih prvih originalnih špilov. Kolega je kupil pa drugi tističasni Dynamixov izdelek Rise od the Dragon. Stari časi ...

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...

@Kastor

 

1. Posnami si Dosbox 0.74 v mapo Dosbox

 

2. V mapi Dosbox ustvari prazno tekstovno datoteko

 

3. Preimenuj tekstovno datoteko v dosbox_lotr2.conf

 

4. Prepiši vse tole do zadnje črke noter v datoteko dosbox_lotr2.conf:

[sdl]
fullscreen=true
fulldouble=false
fullresolution=original
windowresolution=original
output=surface
autolock=true
sensitivity=100
waitonerror=true
priority=higher,normal
mapperfile=mapper-0.74.map
usescancodes=true

[dosbox]
language=
machine=svga_s3
captures=.\screenshots\
memsize=16

[render]
frameskip=0
aspect=false
scaler=normal2x

[cpu]
core=auto
cputype=auto
cycles=15000
cycleup=100
cycledown=200

[mixer]
nosound=false
rate=44100
blocksize=1024
prebuffer=20

[midi]
mpu401=intelligent
mididevice=default
midiconfig=

[sblaster]
sbtype=sb16
sbbase=220
irq=7
dma=1
hdma=5
sbmixer=true
oplmode=auto
oplemu=default
oplrate=44100

[gus]
gus=false
gusrate=44100
gusbase=240
gusirq=5
gusdma=3
ultradir=C:\ULTRASND

[speaker]
pcspeaker=true
pcrate=44100
tandy=auto
tandyrate=44100
disney=true

[joystick]
joysticktype=auto
timed=true
autofire=false
swap34=false
buttonwrap=false

[serial]
serial1=dummy
serial2=dummy
serial3=disabled
serial4=disabled

[dos]
xms=true
ems=false
umb=true
keyboardlayout=auto

[ipx]
ipx=false

[autoexec]
mount r: "E:\Kastorjeva_mapa_z_LOTR2"
r:
l2d

 

5. Naredi bližnjico od DOSBox.exe, daj ji ime LOTR2

 

6. V Properties od bližnjice v "Target" vpiši:

 

E:\DOSBOX\DOSBox.exe -conf dosbox_lotr2.conf

 

Če ne razumeš poglej sliko:

 

V8DK2yq.png

 

 

7. Zaženi bližnjico LOTR2

 

 

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...

Mi lahko kdo pomaga tole namestiti? https://www.doomworld.com/idgames/themes/TeamTNT/eternal/eternal

 

Doom2 original mi dela. Tale mi pa launcha nek shell in mi napiše ECHO IS ON, nato se pa ne premakne nikamor. Zgoraj so še FILE HELP in podobni gumbki, samo niso dostopni oz. ne vem, kako brskati po teh nastavitvah.

 

PS: nek patch je nekdo izdal že precej časa nazaj, shell.exe je imel neke characterje notri, ki jih dosbox ni znal prebrati

 

https://www.doomworld.com/files/file/16451-eternal-shell-dosbox-patch/

 

Če se vseeno da komu poigrati s tem, kako nastaviti za najbolj pristno in tekoče igranje, z vsemi traiti, ki so v megawadu, bom vesel. Ti bi lahko malce drkal, sadhu. Recimo kako nastaviti zvok, da bo imel vse tiste dodatne efekte. Na neki kombinaciji sem recimo dobil čisto neko drugo glasbo in kao characterji govorijo "aha, you are here" in podobno, na drugi pa brez tega. In pa strafanje - ali se da recimo nastaviti tako, da mi ni treba držati recimo desnega uhlja na miši, da strafam, ampak direktno na A/D? Drugače kar v redu dela.

 

PS2: prosim, če se izbriše zgornji post, nisem ga mogel editat

uredilo bitje jazbinec
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Če kdo ne more nastaviti keyev v dosboxu tako, da bi lahko circle-strafal z mišuljo, naj pasta vsebino datoteke DEFAULT.CFG, potem ko je skonfiguriral v setup.exe od doom2 instalacije, recimo tiste od gog verzije  (verjetno dela tudi od doom1, final dooma itd, celo kakšne druge igre, doom2 pač preverjeno deluje), v ustrezen config file igre, kjer ima težave s kontrolami. Nato ne potrebuješ bruhastega keymapperja za stackanje strafe modifierja in podobno. Nekatere predpripravljene instalacije z wadi oz. modi imajo v cfg fajlu neustrezen key in mouse mapping, recimo ta od Eternal Doom, ki se valja v repozitorijih doom modov.

uredilo bitje jazbinec
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...