Skoči na vsebino

[Multi] Subnautica univerzum


Priporočeni prispevki

Kar malo me žalosti, da taka carska indie survival špil, ki so ga talali free tako na PSN kot na Epic storu nima na tem carskem forumu svoje teme.

Zdi se mi, da je izid Subnatica Below zero dober razlog za odprtje teme.

 

Below zero ni polnokrvna dvojka ampak gre bolj za neko stransko dogodivščino, ki pa napram prvenca vsebuje kopno in kopenski živelj.

Špil je bil na PC več let v early access in je zdaj končan izšel na konzola.

 

 

 

 Review IGN 9

 

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

Jaz sem jo igral na PS5 in sem dolgo imel lovehate odnos, ker mi je šlo ful na živce, ker določeni prijemi niso bili razloženi in čudno zastavljeni. Seveda pa mi je vsa zgodba alien odlično zastavljena in tudi endgame z zapustitvijo planeta je top.

Večina igralcev poroča o batofobija. To je strah pred globino, globoko vodo. Prvenec vsebuje tudi nekatere horror elemente, saj te pošasti kar malo zalezujejo.

Povezava do prispevka

Ja mene je ta kriptičnost odbila. Sicer imam mega rad raziskovalno-kriptične igrice, ampak tukaj pa mi je prav zamoril ta flow, da pogledaš, kako nekaj ustvarit in potem lurkaš okoli ter iščeš neke trave in elemente. Mi pa je na začetku res zakon, da je tvoja strmoglavljena ladja v bližini in napeto pričakovanje, kaj boš našel na njej - zelo Robinsonski koncept, tudi on je nasedel in gledal ladjo na čeri, sam on je vedel, da jo bodo valovi razfukali, če je ne doseže pravočasno :D.

 

Kako dolgo pa moraš igrat, da ta nek začetni del rešiš in začneš odkrivat lore? Ker sam sem nekaj lora sicer našel/dobil, ampak ne bi rekel, da se je igra že začela štorijalno razvijat 

Povezava do prispevka
fric reče pred 1 minuto:

Prvenec vsebuje tudi nekatere horror elemente, saj te pošasti kar malo zalezujejo.

 

Ne vem če me je bilo kdaj že pri kaki igri tako strah.. oziroma bolj občutek tesnobe, ko sem šel v globino in se za mano pojavila senca Leviathana.  Pa sem igral vse sorta igre, od mrtvih duhov, do zobmijev, krvavih scen.. pa mi je bilo vse brezveze.. ampak ta morje in globina naredita svoje. 

 

Tako, da je sem kupil na plejstejšnu Below Zero in eto čez 1 uro se odklene. 

 

Povezava do prispevka
Cherniernier reče pred 14 minutami:

Kako dolgo pa moraš igrat, da ta nek začetni del rešiš in začneš odkrivat lore? Ker sam sem nekaj lora sicer našel/dobil, ampak ne bi rekel, da se je igra že začela štorijalno razvijat 

Scena je taka, da nimam pojma. Sicer na začetku ene par ur noter dobiš klic, da te bodo rešili ampak obrambni sistem planeta sestreli tvojo pomoč. Od tam je veliko tega "samostojnega" raziskovanja ter grajenje baze, vse do izgradnje največje podmornice skatero greš do lava dežele. To je pomoje okoli 30 ur pa potem imaš še nekaj ur da zgradiš raketo. Tekom igranja se ti Queen laviant prikazuje in prosi za pomoč. Konec, ko odkriješ, kaj se je zgodilo na planetu, zakaj si okužen in kako se ozdraviš pa je "lore heavy."

Povezava do prispevka
fric reče pred 3 urami:

Below zero ni polnokrvna dvojka ampak gre bolj za neko stransko dogodivščino, ki pa napram prvenca vsebuje kopno in kopenski živelj.

Špil je bil na PC več let v early access in je zdaj končan izšel na konzola.

Kaj na EPICu je že izven early acessa? Ker na store page kaže, da je še Early access. Al bo tak verjetno update jutri ko je uraden izid.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Prvo Subnautico sem preigral podolgem in počez, ker sem kar velik fan vode in globin. Pa tudi sedel mi je crafting sistem, ki mi ni deloval pretirano kompleksen.

Je bil pa to moj prvi survival špil, ki sem ga obrnil.

 

Below Zero me zaenkrat še ni potegnila, ker me nekak ne mika kopno. Bom pa verjetno vseeno pognal, ker si lasti isto ime kot prva igra.

Povezava do prispevka

Nabavil za PS4. Po dveh urah zgleda precej bolj stabilna reč kot prvi del, load časi niso predolgi, buga še nisem srečal. 

 

Early gameplay je skorajda enak prvi Subnautici, kar nikakor ni slabo. Nekak se mi samo zdi, da je na sploh več materialov ali pa je zaradi že prej osvojenega znanja ta igra nekoliko lažja.  

 

Sicer je mnogo prezgodaj da bi dal oceno, sam zaenkrat igra res fino vleče. Če že kaj pogrešam je tropsko nebo ko pridem na površje. 

 

 

Povezava do prispevka
horror reče pred 11 minutami:

Early gameplay je skorajda enak prvi Subnautici, kar nikakor ni slabo. Nekak se mi samo zdi, da je na sploh več materialov ali pa je zaradi že prej osvojenega znanja ta igra nekoliko lažja.  

Jaz bi se s tem ful strinjal in zaradi tega nam je vsem lažje.

Drugače pa kolk je jaz spomnem early gameplaya prvega špila. Mi je nekot tu-tu. Koliko je materialov, blueprintov,...

Povezava do prispevka

https://pbs.twimg.com/media/E2BX6YrXoAEsbXD?format=jpg&name=4096x4096

Tako platiniral zadevo. Below zero mi je slabša kot enka. Zakaj? Predvsem razočara endgame, ki je v originalu bil všečen, tu pa izpade medlo in rahlo ne zanimivo. Avtorjev pred uradnim drugim delom čaka ogromno konkretnega dela, saj imata tako ta DLC kot enka težave s pacingom, ki na trenutke ubije igro.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

Jaz tudi končal. Enka definitivno boljša. Tretji del pa naj naredijo manj kopnega, več vode, večje zverine.

 

Glede ending pa tak. Meni je bil kar okej. Pri enki mi je bil ending kar všečen ampak 

Spoiler

Po tem ko si Khraa pozdravil in končal story mi je blo tisto grajenje rakete totalna muka. Pač res brezvezen grind tolk, da so špil mal podaljšali in tu ma zame en res velik minus pri endingu. Se mi pa dopade, da Below Zero nima kakšnega zadnjega grinda.

 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Tijuana reče Dne, 24. 5. 2021 at 22:01:

Jaz tudi končal. Enka definitivno boljša. Tretji del pa naj naredijo manj kopnega, več vode, večje zverine.

 

Glede ending pa tak. Meni je bil kar okej. Pri enki mi je bil ending kar všečen ampak 

  Skrij vsebine

Po tem ko si Khraa pozdravil in končal story mi je blo tisto grajenje rakete totalna muka. Pač res brezvezen grind tolk, da so špil mal podaljšali in tu ma zame en res velik minus pri endingu. Se mi pa dopade, da Below Zero nima kakšnega zadnjega grinda.

 

Jaz sem

Spoiler

raketo prej zgradil in mi je blo res kul

Kasneje sem šele ugotovil, da se moram cepit.:D

 

Povezava do prispevka

Ja v tem vrstnem redu je dosti boljše ja :D

 

Drugače pa glede Leviathanov

Spoiler

S Cheliceratom jim ni uspelo takega straha ustvarit v early game kot ga je imel v enki Reaper. 

Shadow Leviathan je mi je bil zelo kul. Veliko bolj strašen kot Ghost.

Glow Whale, Ventgarden so mi isto fascinantni kot Reefback in Sea Treader.

Ice Worm sem vesel, da so enega dali na kopno. Malo popestrili zadevo, ki je meni bila mučna.

Edino kar mi je ful manjkalo je,  da je falil še en Leviathan. V enki si imel pod vodo prvo Reaper, potem mal nižje Ghost, potem še nižje pa Sea Dragon.
Tu pa prvo Chelicerate, potem pa povsod nižje Shadow. Pod Twisty Bridges je bil Shadow, V Crystal Caves je bil Shadow, Fabricator Caverns je bil Shadow. Tu se mi zdi, da je res manjkal en dodaten in bi boljše vse skup izpadlo. Tak pa se mi zdi, da si potem bil že. Kaj spet toti.

 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Kako pa handlate te pošasti?

 

Izmikanje pa permiter defense upgrade, ali se jih tudi lotite?

 

Jaz sem zdaj se lotil okoli baze mal čiščenja (grappling arm + drill za napad) in se lepo potem ne spawnajo več. Tko da se mal sprostim lahko :) Je pa kar živčno, vmes treba kako popravilo narest, kje jih tepst.. no na Shadowa se še nisem spravil.. 

Povezava do prispevka

Ma jaz nism vido smisla v pucanju. V bližini baze tistim malim tak s sea glidom spizdiš v izi. Ko sem šel kam dlje je pa tak blo ali Sea Truck, kjer jih s permiter defense enkrat steseš in bežijo stran. V Prawn suit pa jih s drill arm mal podrilla in tudi ti hitro dajo mir.

 

Jaz sem edino enkrat imel situacijo, kjer sm bil živčn, ker mi je Shadow skoraj uničo Prawn Suit med napadi sem imel pa res par sekund, da sem malo vsaj popravo ga. Na koncu sem pa komaj spizdo.

 

Se mi je pa v BZ zdelo veliko bolj varno v Prawn Suit ali Sea Trucku raziskovat, ker ni blo Warperjev (kot v enki), ki so te iz vozila (razen Cyclops) teleportali in s mal nesreče je to glih blo v bližini kakšnega Reaperja ali Sea Dragona.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Mah v Below zero so leviathoni bolj kot čebelce kakor pa kakšna večja nevarnost. V prvencu sem večkrat švical, pa ne samo pri največjih pošastih ampak tudi pri warperjih in squidih. Tu nevarnosti ni, tudi če te levi dobi v gobec je dmg mnogo premajhen in pač odpujsaš naprej.

 

Sicer še nisem končal, a me motijo določeni aspekti kot so npr. precej majhni biomi, pohajkovanje zunaj vode pa mi je nepotrebni. Sicer to ne pokvari špila, a sem pričakoval kaj več.

Povezava do prispevka

Bi se strinjal s tem, da so biomi premali v primerjavi kakšni so bili v prvem delu. Koprno meni tudi ni bilo všeč.

 

Glede čebelic pa se delno strinjam. Rekel bi, da edini čebelici v igri nista Reaper in Shadow. Če si bil brez Prawn suita/Seatruck/Seamoth sta te oba v večini ubila. Če pa si mel pa mislim, da si v večini preživel. 

Ostali pa niso neka nevarnost in so kot si rekel čebelice. Sej pa v enki je tut bli Ghost ko ni bil nikoli neka nevarnost. Dal ti je opozorilni napad in preden te je spet napadel si mu lah u izi s Seaglidom spizdo. Sea Dragon je bil meni brez Warperjev dokaj useless. Tudi Biome je taki mel, da si se lahko takoj skril in bil varen. Jaz bi rekel, da edina razlika čebelic je, da so v enki bli v bližini Warperji in te je njih blo bolj strah. Samo tudi njih si lahko potem s Statis rifle ustrelil pa se je portal stran in si mel mir. Crabsquid si pa samo luči ugrasnil in so ti dali mir. Tak, da bi rekel tu je pa špil nekot na istem.

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka

Ja v Subnautici so bile tudi meni bolj strašni leviathani. Below zero vidim, kot bolj nek alternativni razvoj subnautice. Te izleti na kopno so dejansko mal odveč, vsaj meni.

 

Se mi pa zdi da ima igra ogromen potencial za pravo nadaljevanje aka Subnautica 2. Vecji svet, se bolj gost in raznolik ker hardware zdaj to omogoča, še bolj raznolike pošasti, kaka meha hobotnica bi bila super, morske kače,  kompleksnejša gradnja baz, in še in še..

 

kakorkoli špila sta oba odlična, sploh za ceno 30 evrov, ko nam ostali nateguni že prodajajo razne returnale za 70, pa niti slučajno ni AAA špil.

Povezava do prispevka

Jaz sem velik fan prve Subnautice. Meni je fejst dogajalo ko sem jo špilal. Morda, ker obožujem vodo, morje. 

Eden redkih špilov kjer sem užival vsako sekundo. Prav pomirjajoče je bilo. 

Razen ko si naletel na leviathana.:D

 

Below zero je bi lahko rekel ok. 

Sem ga obrnil. Me pa nekako ni toliko pritegnilo samo kopno. 

Se mi zdi, da vseeno ne paše v ta špil.

Je pa vseeno vreden nakupa. 

Skratka toplo priporočam oba.

 

Jaz grem sedaj še enkrat preigrat enko. 

Povezava do prispevka

Takole, tudi sam sem zaključil.

 

Se pridružujem mnenjem ostalih, je dobra igra, a nikakor ne doseže prvega dela. Kopno je res bilo nepotrebno in bi gladko pasali kakšni večji podvodni biomi. Seatruck je ok, a so moduli po vecini neuporabni. Enkrat sem menda celo zapel fabricator modul to pa je tudi to. Enako je s prawn suitom ki ga nisem uporabljal praktično nič. Res igra deluje bolj kot kakšen DLC. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Prawn suit je res odveč v Below zero. Ni poante. Kot tudi večina modulov ja. Jaz sem večinoma uporabil samo še storage module. 

Iz "firbca" sem probal vse ampak na konc sem imel samo še storage module priklopljen. 

Manjkalo je "globine" v smislu več morja. Veliko premalo so posvetili temu delu in veliko preveč kopnem. 

Navsezadnje je to Subnautica. 

Tako, da ja. Tole deluje bolj kot obširen DLC in ne nadaljevanje. 

Če bo še kakšno nadaljevanje upam, da opustijo kopno. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...