Skoči na vsebino

[uradno] Indie zakladnica


Priporočeni prispevki

Z ex-forumašem Ljudom sva neki razpravljala o kitajskih igricah, pa mi je nalepil neki kitajskih indie pixel in nepixel igric, meni zgledajo fajn. 

 

TALES OF THE NEON SEA

https://store.steampowered.com/app/828740/Tales_of_the_Neon_Sea/

ss_d06c15a2d620e2197cb3a314536ea9ab78352991.600x338.jpg?t=1624718940

 

THE REWINDER 

https://store.steampowered.com/app/1161170/The_Rewinder/

ss_5202920113ad1698043d105fa056529b52c7e6af.600x338.jpg?t=1631598082

 

BOOTH: A DYSTOPIAN ADVENTURE

https://store.steampowered.com/app/761350/Booth_A_Dystopian_Adventure/

ss_aa53e283f9b9e2afd3c6bebfdda4615c357a2816.600x338.jpg?t=1628676937

 

UNHEARD

https://store.steampowered.com/app/942970/Unheard/

ss_ab9e4fd3038cd3a6667380bc33387786ea78df88.600x338.jpg?t=1617332858

 

CHINA STRONG

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Razkrito nadaljevanje avtorja mega mega huge hita simulacije kmeta Staedew Vallley

 

 

Zanimivo :D Namesto farmanja bomo zdaj imeli haunted hotel al neki 

 

Drugače ne vem, koliko ste kaj igrali Stardew Valley, ampak zadeva je bila droga direkt v žilo in zelo upravičena ocena 89 na metacriticu. Edin minus igrice je, da je farmer Galko ne more igrat, ker je v pixlih :D 

  • Račka +1 4
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
Feget reče pred 23 urami:

Hej indy klošarji, je kdo igral Inscryption? Začel sem kakšno uro pa pol pa mi je kar zanimiv špil, samo ne vem ali se tudi zgodbovno kaj razvije ali je samo klasično rougelike drek po faci.

Jaz sem včeraj začel, tudi kakšno uro notri. Zaenkrat dobra igrica, bomo videli, mi pa je estetika zelo huda. Takoj bi se še več sprehajal po tem svetu (morda se bom, zaenkrat sem še v prvi sobi). Res zgleda nice, zvečer sem nažigal s slušalkami v temi in sem imel take neprijetne vibese

Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...

Ma itak še za nazaj dosti carskega odkrivam, letos recimo sem naletel na INFRA iz 2016, ki mi je postala ena izmed TOP iger 2016, pa je leto 2016 dobesedno preplavljeno s top igricami https://store.steampowered.com/app/251110/INFRA/

 

Zdaj pa mi je nekdo priporočal še Nauticrawl iz 2019, ki še sicer nisem pognal, ampak baje tudi carski biser https://store.steampowered.com/app/922100/Nauticrawl/

 

 

Povezava do prispevka

Pa IGF finaliste velja počekirat, ponavadi so dobre igrice, tukaj repostane tri najbolj zanimive kategorije

 

2021 INDEPENDENT GAMES FESTIVAL FINALISTS

Seumas McNally Grand Prize

 

Umurangi Generation (Origame Digital) - WINNER

Paradise Killer (Kaizen Game Works)

Teardown (Tuxedo Labs)

Chicory: A Colorful Tale (The Chicory Team)

Genesis Noir (Feral Cat Den)

Spiritfarer (Thunder Lotus)

 

Honorable Mentions: A Monster's Expedition (Through Puzzling Exhibitions) (Draknek & Friends), Blaseball (The Game Band), Bugsnax (Young Horses), Carto (Sunhead Games), Disc Room (Kitty Calis, Jan Willem Nijman, Terri Vellmann, Doseone), NUTS (Joon, Pol, Muuutsch, Char & Torfi), OMORI (OMOCAT), Spelunky 2 (Mossmouth, BlitWorks), There Is No Game: Wrong Dimension (Draw Me A Pixel)

 

Audience Award

Arrog (Hermanos Magia and Leap Game Studios) - WINNER

 

Excellence in Narrative

 

Umurangi Generation (Origame Digital) - WINNER

Lost Words: Beyond the Page (Sketchbook Games)

Across the Grooves (Nova-box)

Genesis Noir (Feral Cat Den)

Haven (The Game Bakers)

In Other Waters (Jump Over the Age)

 

Honorable Mentions: Spiritfarer (Thunder Lotus), NUTS (Joon, Pol, Muuutsch, Char & Torfi), Blaseball (The Game Band), Inkslinger (Gateway: Jacob Hvid Amstrup and Lucas A. V. Møller), Paradise Killer (Kaizen Game Works), South of the Circle (State of Play), Stilstand (Ida Hartmann & Niila Games), Blind Drive (Lo-Fi People)

 

Excellence in Visual Art

 

Genesis Noir (Feral Cat Den) - WINNER

Arrog (Hermanos Magia and Leap Game Studios)

In Other Waters (Jump Over the Age)

Shady Part of Me (Douze Dixièmes)

Call of the Sea (Out of the Blue)

Carto (Sunhead Games)

 

Honorable Mention: Stilstand (Ida Hartmann & Niila Games), Bloodroots (Paper Cult), OMORI (OMOCAT), Chicory: A Colorful Tale (The Chicory Team), Going Under (Aggro Crab), Umurangi Generation (Origame Digital)

Povezava do prispevka

Pri meni je tudi bolj švoh leto z indie sceno. Sicer pa ta teden sem si končno nabavil Death's Door na Switchu in počasi handheld preigravam ko mam čas.

 

Na wishlisti je pa še Eastward (PC/Switch). Letos izšla. Old-school JRPG. Metacritic ocena tudi kar lepa (82). Je mogoče kdo tukaj igral?

 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Lunco reče pred 7 urami:

@Hernier dej napiš kakšen top 5 od letos, da je za preigrat? če se ti da, thx. 

Glavni problem je, da dobrih iger v teh letih izide toliko, da moraš dejansko zelo podrobno sledit sceni, da si približno na tekočem. Dobro, za visoko-proračunske ni težko, gledaš random youtube channel ali pa slediš forumu, to je pa to. Da pa slediš že nekim AA-igram, pa moraš biti bolj investan in na tej točki si večina ljudi izbere neke preference in spremlja igre znotraj njih (npr. igre po anime licencah, visual novelsi, Amnesia-style horror igre, point and click pustolovščine). Pač poiščeš si neko stran, kjer spremljajo dotični žanr, in jo redno bereš. 

 

Zdaj jaz pa nekih preferenc nimam. Zanima me tako nova pustolovščina kot nova anime igrica. Predvsem me zanimajo bolj kvalitetne ali pa igre zanimive z eksperimentalnega vidika. V tem primeru se pač konkretno zaklomplicira. Osebno kaj spremljam preko reddita, spremljam par Twitter možičkov-razvijalcev, ki si potem cross-postajo carske projekte, občasno grem polurkat v Steam Labsih, kaj se mi priporoča, potem spremljam dve nagradi: že imenovan IGF in festival/nagrado IndiCade. In pač še kaj, odvisno od navdiha in časa. Zdaj sem recimo šel malo načekirat letošnji IndiCade, poklikal prve tri izpostavljene naslove iz 2021 ... In vsi trije po svoje zvenijo carski:

 

Blind Drive https://store.steampowered.com/app/1300600/Blind_Drive/
Before Your Eyes https://store.steampowered.com/app/1082430/Before_Your_Eyes/
Blackhaven https://store.steampowered.com/app/1668610/Blackhaven/

 

Evo, in imaš potencialno tri nove hude 2021 indijanke. 

 

Vse lepo in prav, če me ne bi vsaj v približno podobni meri zanimala še dva umetnostna medija, in sicer film in literatura. Saj glasba in gledališče npr. tudi, ampak pri slednji se preprosto prepustim nekim priporočilom na forumu ali pa abonmajem, ker je sicer čisto preveč vsega. Za filme in literaturo pa imam precej podoben sistem. Za filme imam npr. izbranih par režiserjev, ki jih spremljam, nadaljne načekiram ožji krog različnih nagrad, za evropske nagrade večinoma Cannes, Benetke in Berlin, potem pa še vsako leto pogledam seznam predlogov za tujejezičnega oskarja, da malo vidiš po državah, kaj se kaj dogaja. Žena spremlja Sundance, tako da tam ponavadi še pobereva USA/Kanada indie sceno, potem pa ostane še par nacionalnih filmov, ki so mi posebej pri srcu a la Gruzija, za te pa pač preprosto, ko se spomnim, malo pogooglam. Na videz deluje, da spremljam res konkreten del scene (ogledam si seveda samo tisto, kar mi deluje najbolj zanimivo oziroma dobim ekstra priporočilo), ampak je še vedno neznaten, sploh ker so te festivali zvečine usmerjeni kar precej na Zahod. Zelo rad imam, če imajo festivali konkretno festivalsko knjižico v PDF, da pač kot človek načekiram in preberem plote (glede spoilerjev nisem pretirano občutljiv, tako da mi ni važno).

 

In podobno je potem pri književnosti. Par seznamov, nagrad, festivalov. Spremljaš, kolikor se da. Tisto, kar je najbolj mainstream, itak prodre do tebe, če vsaj približno spremljaš stvari, za vse ostalo je pa treba investat čas. Ampak niti ne kaj dosti, da mal načekiraš recimo filmske festivale, zmagovalce in festivalske knjižice, imaš dovolj par ur na leto. Potem si narediš neko watchlisto, mogoče crossreferencaš s kakšnim kolegom, ki ga tudi zanima to področje, mal povprašaš na forumu, kaj se splača gledat, jaz se še uskladim z ženo, da vsak da par stvari na seznam, kaj bova gledala, pol pa sam uživanje. Če te zanima področje, je to itak dosti carsko početje, vsaj jaz zelo uživam. Pa še dejansko pol vsaj približno to področje spremljaš, tako da mal zaznavaš razvoj, kakšne carske ideje, tokove ... Saj itak pol sčasoma postaneš tok zverziran, da res v par urah pregledaš celo leto izidov izbranega področja, da si narediš nek približen pregled in pol uživaš v konzumiranju. Čisto tako, če kdo rabi kakšne napotke, kako spremljat kaj, kar ni Netflix show ali Sony eskluziva :D.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 28 minutami:

 

Kliknil na vse tri linke. V 20-ih sekundah ocenil, da gre za konkretna pasja jajca.


LP

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...