Skoči na vsebino

[multi] Civilization VI


Priporočeni prispevki

Evo sem sprobal na epic speed, ki je "samo" 50% počasnejša od standardne. Omg kera dolgočasna, razvlečena jajca. Folk, naredte si uslugo pa igrajte na standard, ker je tko ene 5x bolj fun in zanimivo. Tole res ni nič ffs, pol cajta klikaš next in se od dolgčasa grobo stiskaš za jajca.

 

Da bi šel pa na maraton in slatkih 200% daljši game / produkcijo... Grem, če se mi plača 60 eur na uro + DDV, prostovoljno pa ni šans

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Ampak tele fore z "barbari" so pa res glupe... Zaštartam igro na predzadnji težavnosti, me jebejo barbari levo in desno, potem pa me še comp direkt napade. Sem restartal in compa nikjer v bližini, je pa začel nažigati barbare na polno, da se do 60 runde skoraj izključno z njimi ukvarjam - dobesedno po par deset komadov enot s konji in podobna jajca, da lahko samo te brezvezne vojaške enote proizvajam. Wtf is this shit?

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Barbari so v igri da te prisilijo na zgodnji ekspanzionizem, da ne postanejo problem, barbarska naselja so samo tam,  kjer je unclaimed ozemlje.

 

Saj veš, 4X strategija (explore, expand, exploit, exterminate), ne camp&wait until the game is over. 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
rage reče Dne, 5. 9. 2020 at 14:55:

Ja, itak, ampak v tem zadnjem primeru jih je komp nasral toliko, da je bilo nemogoče sploh delati kaj drugega...

 

Nekje sem enkrat prebral na netu, da je to neki bug, ki se vcasih pojavi...prav ono nesorazmerno veliko stevilo barbarov, pa dokaj "napredni"..se je meni tudi enkrat zgodilo ja..

 

Drgace spilate kaj z "shufle civs and tech" opcijo al kr klasiko?

Povezava do prispevka

To mora biti neka glupa jeba s tem zadnjim avgustovskim updejtom, ker se mi je zgodilo znova, v isti igri dvakrat. Prej nikoli, vsaj ne v tako ekstremni obliki. Dobesedno nažiga barbare in premagati sem jih uspel samo zato, ker sem imel zgrajena obzidja okrog vseh mest. Svašta.

 

Jaz drugače ostajam na klasiki...

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

No, opazil sem da je Civ6 in dodatki v akciji (epic in steam). Pa presenečen ugotovil, da ima zadeva, če jo gledaš kot komplet, povsem noro ceno (s popustom). Recimo platinum verzija za 47 eur? Resda sem se malo razvadil z razprodajami na ps4, a tole se mi kljub vsemu zdi dokaj zabeljena cena.

 

Torej kako se lotiti nakupa, da dobiš največ za dan denar?

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka

Jaz sem za maca po nekem naključju dobil za 28 evrov, je pa že takrat bila cena za pc višja. Kot komplet je brez popustov celo čez 100 evra, a ni?

Moraš imeti po moje kar srečo, da prideš pod 40, tako da jaz sem imel orng srečo. Sem pa nabavil na Green Man Gaming.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Jaz sem še vedno naiven bedak in upam, da konec te sezone napovejo GOTY izdajo z vsemi dodatki in updati, povrh vsega seveda še v retail PS4 izvedbi. Ah ja, upanje, največja moč in največja hiba človeštva :D:D

 

So pa momci napovedali dve novi civi, ki izideta mislim da celo že septembra? Obe izgledata bolj zabavno kot liter mercator namiznega, Bizanec pa dejansko izgleda ena najboljših, če ne dejansko najboljša civilizacija v špilu (priporočam ogled videa uporabniku @Sovica in @Adam , garant solzne oči in +8 točk na prijeten dan :D:D

 

 

 

Povezava do prispevka

Saj ravno to me skrbi. Glede na izkušnje bodo par dni zatem, ko bom (bi) kupil platinum verzijo, izdali goty. 47 eur ni ravno malo (primerljivo lahko nabavim Ghost of Tsushima retail verzijo za iste pare).

 

Me pa res ima, da bi ponovno sprobal Civo...še posebej, ko sem prebral zgodbe s prvih dveh strani:)

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka
1309976 reče pred 8 minutami:

Saj ravno to me skrbi. Glede na izkušnje bodo par dni zatem, ko bom (bi) kupil platinum verzijo, izdali goty. 47 eur ni ravno malo (primerljivo lahko nabavim Ghost of Tsushima retail verzijo za iste pare).

 

Me pa res ima, da bi ponovno sprobal Civo...še posebej, ko sem prebral zgodbe s prvih dveh strani:)

 

Če se to res zgodi in Firaxis izda GOTY Civ 6 ti jaz nakažem nazaj ta keš na TRR pa še na sladoled greva lahko

Povezava do prispevka

Hehe...dobra.

 

No, da povem recimo eno tako štorijo: dva meseca (ali še malo več) čekiram povsod za dober deal za ženin prenosnik. Specifično konfiguracijo, ki sem jo imel v mislih pač nikakor nisem uspel najti oziroma dobiti za tisto "vau" ceno. Nakar mi prejšnji petek do*** in se odpeljem kar v Graz ponj (pač najceneje v danem trenutku). V naslednjem tedno mi pa da NBB.de gor akcijo z 15 do 20 % popusta na prenosnike in seveda je bila med njimi tudi zdaj cca 200 eur cenejša verzija (resda z malo slabšim CPU) kupljenega laptopa (Lenovo Legion). Tipično.

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka
1309976 reče pred 1 minuto:

Hehe...dobra.

 

No, da povem recimo eno tako štorijo: dva meseca (ali še malo več) čekiram povsod za dober deal za ženin prenosnik. Specifično konfiguracijo, ki sem jo imel v mislih pač nikakor nisem uspel najto oziroma dobiti za tisto "vau" ceno. Nakar mi prejšnji petek do*** in se odpeljem kar v Graz ponj (pač najceneje v danem trenutku). v naslednjem tedno mi pa da NBB.de got akcijo z 15 do 20 % popusta na prenosnike in seveda je bila med njimi tudi zdaj cca 200 eur cenejša verzija (resda z malo slabšim CPU) kupljenega laptopa (Lenovo Legion). Tipično.

dobra dacapo štorija

Povezava do prispevka

Po dveh mesecih se mi je malo zaluštalo resno igrati Civ 6 (no shit, glede na to, da ženska zraven nažiga 24/7). Ker me na jobu vsi jebejo na polno, sem se odločil da vsaj nekje nekomu vrnem milo za drago in zato zalaufal par iger z izrazito jeznimi in zafrustriranimi vojaškimi civilizacijami.

 

Najprej sem se odločil, da se bom nekomu posral pred vrata s Sumerci (B-tier). Sumerci so EKSTREMNO enodimenzionalna civilizacija. Imajo ultra navit vojaški early game, vse je podrejeno temu, da uletiš do prvega soseda, ga udariš z okovano rokavico v obraz in mu pobereš vse, kar ima - zato, ker boš naslednjih 5500 let gradil samo na tistem, kar boš uspel nagrabiti v ancient eri. Namreč čisto vsi bonusi so naravnani na najbolj early del. Takoj na začetku - brez enega samega razvitega techa in brez bilokake strateške surovine - lahko delaš War cart, z naskokom namočnejšo starodavno enoto (kar se striktno vojaških bonusov tiče močnejšo celo od neverjetnih mehiških eagle warriorsov). War cart na najbolj grozovit način ubije čisto vse, kar leze in gre do visoke antične dobe, pa nima veze, ali je na konju, z lokom, v šumi ali zazidano v trdnjavi. Ni scenarija, kjer proti sumercem v prvih 1.000 letih ne bodo jokale ženske, vreščali otroci in v stoku umirali možje. Drugi bonus je tudi povsem "ancient" - kadarkoli spucaš naselje barbarov, dobiš zraven še extra bonus, ki ga navadno dobiš ob odkritju friendly village (torej spet nekaj, kar je relevantno samo v early game). Tudi unique building je povsem early game - zigurat, ki ti noro naboosta znanost (+2 vsak, torej +6 na builderja) in s katerim na poceni način kompenziraš manjko pravih znanstvenih stavb (ki jih valda ne gradiš, ker se vojskuješ). Igra Sumercev nekako izgleda takole:

- settlanje placa z dobro produkcij in s prestolnico na ravnem tile-u (da dobijo war carts še extra 1 movement),

- izdelava 2-3 war cartov, raziskovanje in pucanje barbarov, predvsem pa iskanje prvega soseda 

- ko se odkrije sosed TAKOJ frontalen napad

- vmes štancanje war cartov

- pravočasen prehod na še enega settlerja in prehod na mirodobno prozivodnjo

- zavarovanje lastnih mej in mej osvojenega kraljestva

- razvoj ogromne države dveh kraljestev v željeni smeri (lahko nadaljna dominacija, lahko science, magari kultura - odvisno od okoliščin in moči sosedov).

 

Je precej precej težje kot se bere, niso z razlogom "samo" B-tier. Namreč vsak turn, ki ga izgubiš ali z barbari ali s terenom ali z nizko produkcijo... te oddalji od možnosti, da ti bo začetni rush uspel. Ostalih bonusov pa dobesedno nimaš, tako da srečno Gilgameš.

 

Po parih kislih štartih (šuma, hribi, džungla, sam na otoku, sam na polotoku, sam nag in prešvican itd) mi comp končno nameni lokacijo, ki je precej smrdela po dreku, ma vseeno je dajala vsaj malo upanja. Start lokacija sredi gora (smrt za mobilne enote) in morjem na zahodu, ampak z mega produkcijo in z neko ravnino vzhodno, ki bi lahko obetala. OK, probajmo, kaj bo. Naredim prvi voziček (narejen relativno hitro zaradi dobre produkcije) in grem pogledat ta jaki vzhod. Skupaj z warriorjem se prebijemo vzhodno čez začetnih par hribov in takoj po enem ali dveh tile-ih trave - naletimo na puščavo. OK, ajde gremo še dva turna naprej, preden restartam to sranje. Gremo par polj naprej, puščava se konča, oglasi se Contact zvonček, prikaže se Katarina Medičejska, kraljica-regent Francije :D 

 

Tko se pozdravimo, živjo živjo, ona malo gleda nabite momce zgoraj brez v vozičku, Heh fantje kaj pa delate tukaj, mi pa ja nič nimamo za vas, heh heh, pejte domov, tko takoj si videl da je bila mal živčna. Reče Istahar iz vozička Ej vidim da je pri vas vse ravno in brez enega samega hriba, a lahko mal sprobamo pospeške?, pa vidiš kako Katarina kar trzne, Emmm ma res ne bi šli nazaj v Bosno Sumerijo, evo fantje, še vsak dobi en hlebec sira. Tko reče Istahar nazaj Ma ne ne, bomo kr kle ker nam je kul, itak pridejo še frend Aradegi in Mezem s svojimi ekipami in bo mega, pa itak ne jemo sira. Katarina čist obupano napol sama sebi ponovi Še Aradegi in Mezem z ekipami, ko tko skoči Istahar in se zadere Ej modelka a je tistle tamle nebranjen settler??? NE ME FUKAT

 

In to je bilo to, kar je bilo od Francije. Tri mesta, vključno s Parizom, in vsa vojska, so padli v razmaku 30 turnov. Pa še dva settlerja sta prišla za počez. Vmes sem naredil še dva svoja settlerja in pričakal classic ero z osmimi mesti in kraljestvom čez polovico celine. Classic ero sem preživel v razvoju obstoječih mest in dosegel toliko napredka, da sem padel v srednjeveški golden age. Golden age sem usmeril v izdelavo / kupovanje poceni settlerjev in v eni sami eri nasral dvanajst (12) novih mest :D:D  Konec srednjega veka sem torej pričakal z dvajsetimi mesti in še vedno tako močno vojsko, da nobeden od sosedov ni upal pisniti, samo zidove so zidali. In to je bilo to, tako izgledajo Sumerci, kadar ti comp nakloni ravnino in soseda, ki ni vojaško močan v eartly game. Vsaj Eifflov stolp smo zgradili Katarini na čast, evo.

 

 

Zdajle pa ravno končujem igro z Makedonci (B-tier). Makedonci so verjetno najmočnejša Classic era vojaška civilizacija, saj navadno v classic eri pridejo online odlične makednoske unikatne enote (mečevalci, specializirani za obleganje mest, in lahka konjenica z močjo težke konjenice) in fenomenalen unique building, nekakšna kasarna, ki da vsem enotam takoj free promotion in overall še dodatno boosta vojsko. Niso sicer tako era-focused civilizacija kot so Sumerci, recimo Makendoncem nikdar ne pade zadovoljstvo prebivalstva zaradi predolge vojne (dejansko si lahko 5.000 let v vojni in bo folk v vsaki eri čist into it, to je to, dej ga po faci s kamnom / helebarto / uzijem / svetlobnim mečem), ampak tudi pri njih velja, da moraš večino dela narediti v klasični dobi, ko ga unikatne enote v kombinaciji s kasarnami in generalom zares svetlo sijejo. Dober začetek z Makedonci načeloma izgleda takole:

- štart s kombinacijo hribov/gora (produkcija, potencial za železo) in ravnine (hitro premikanje, potencial za konje), čimmanj džungle in šume

- settlanje in rushanje proti bronze working za kasarne in železo

- nahajališče konj in železa

- settlanje 2-3 mest

- kasarne

- rushanje unikatnih enot v vseh mestih

- pridobitev great generala (obvezno)

- uletavanje do prvega soseda, surov odlom soseda. Izredno realističen scenarij - odlom še enega soseda, če je zraven, ker so unikatne enote tako neverjetne pri zavzemanju mest (tribute to Alexander Veliki .mp3)

- zelo verjetno nadaljna dominacija sosedov, ker imaš pač zelo dobre vojaške bonuse in ogromno, zelo izkušeno vojsko. Če ne gre, switch v znanost.

 

V prvi proper igri mi je comp dal podoben štart kot pri sumercih: hribi/gore in zraven začetek ravnine. Kulči, gremo sprobat. Settlam mesto, produkcija dobra, ženske dobre, higiena dobra, ni da ni. Raziščem konje - nahajlišče takoj zraven. Nice. Raziščem železo - takoj zraven. Ne se hecat, godlike štart, dons se fuka fantje. Zacinglja Contact zvonček... Maji, najbolj defenzivna civilizacija v špilu in nočna mora za early napad :D  Uno double trap, ko greš na Tajskem ven z malo bolj mišičasto žensko z nenavadno ostrimi potezami, potem ima pa dejansko joške in pizdo. Fuck off s takimi res. Vseeno se ne predam, ker je štart res insane, in se vse vržem v proper invazijo. Zgradim 7 enot, 4 konjenike in 3 mečevalce, zraven še general, kot paket so močni ko sam Satan. Uletim k Majem, ne izgubim niti diha za uvod, takoj z vso silo po prvem mestu. Pade ko keks v enem turnu. Uletim na drugo mesto, isti rezultat. Tretje mesto je že bolj gorato, ampak vseeno pade, imam še vse enote. Počivam par turnov in se lotim prestolnice.... Ki pa stoji med dvema rekama, sredi hribov, z zidovi, v mestu in za mestom pa čakajo trije majevski unique uniti - lokostrelci s super dmg outputom, ki za extra bonus delajo še 50%+ dmg enotam, ki so poškodovane. V 10 turnih ostanem brez celotne vojske in tako razpizden, da bi lahko iz jeze pojedel mcfisha. Restart, jedi govna.

 

V drugem proper štartu sem dobil podobno lokacijo kot v zgornjem primeru, ampak z ogromnim minusom - ni bilo železa. Kar je kar zelo kisla scena za Makedonce, ker pač ostanejo brez izjemno potentnih mečevalcev, ki zradirajo obrambo mest. Ma vseeno sem šel sprobat, mogoče pa bo. Grem južno, dosežem tundro, pozdravi me prva civilizacija, Kanada. Fuck me. Enako slaba opcija kot Maji, če ne slabša. Kanadčanov namreč ne moreš nenapovedano napasti, kar pomeni, da moraš najprej razviti kulturo do te mere, da dobiš možnost napovedi druge vrste vojne (npr. Formal war), kar pa itak traja faking 4000 let v špilu - vojne napovedi dobiš v jebeni renesansi. OK jug odpade. Gremo severno. Se prebijemo mimo gora v neko pofukano džunglo, ne pridemo nikamor, konji se premikajo 1 tile na turn, naokrog komarji, kače, pijavke in civilizacija Kongo. Kongo je jeben sosed, če ga pustiš, da se razvije. Tipično za zamorca se noro namnoži (in to res noro - mesta velikosti 20 niso nič posebnega za Kongo) in ko poje vse banane v svojem kraljestvu, pride zelo hitro pogledat, kakšnega okusa so grške olive in citrusi. Zato smo si počesali zlate lase, naostrili kopja, zapeli pesem O svetem belem človeku, se pognali v pravični napad za evropsko civilizacijo... ...in se še naslednjih 10 turnov ubijali po ko katran gosti džungli, medtem ko nas je iz strani veselo nabadal Kongo :D K sreči je bil Kongo ravno dovolj razvit, da so znotraj kraljestva spucali že vso džunglo, in končno se je lahko začel sirtaki. Vidim, da ima eno od mest železo, zato navalimo tja na polno, ga takoj zasedemo in začenjamo izkopavati železo. Ko je izkopano dovolj železa, da se se zgradijo mečevalci, je itak konec. Kombinirana vojska konjenikov in mečevalcev razbije uboge zamorce, kolibe gorijo, zažgejo se vse Blacked videokasete, 2Pac poster leži popljuvan v prahu. Na robu Konga srečamo Rimljane, ki zaskrbljeno gledajo razfuk civilizacije, ki je še 30 turnov nazaj kontrolirala celotno jedro kontinenta. Rimljeni ne počivajo in na polno utrdijo mejo z legijami, kasarnami, zidovi in samostrelci. Ko sfiniširamo Kongo, je tako že prepozno za nadaljno osvajanje, saj so Rimljani enostavno premočni. Preveč časa je šlo za drkanje po džungli 1 tile per turn, predolgo časa smo bili brez železa. Vseeno nam ostane pod kontrolo polovica kontinenta in tako velika vojska, da bo mir do konca špila. Zato se preusmerimo v znanost in bomo v naslednji uri zmagali na ta način. In bo zmaga, čeprav malenkost kisla. 

uredilo bitje Galko
  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Še tri nove Deity zmage, yaay. Mogoče mi uspe obrniti špil z vsemi, preden Firaxis naredi Civ 7 :D 

 

Trojček sem začel z civilizacijo, ki je stoletja strašila tudi Kranjce in ki še vedno konkretno meša štrene tudi globalnim velesilam, Turki (A tier, vojaški S tier). V Civ 6 svojo militantno naravo (ki je dejansko militantna, priporočam branje recimo Quore, kako everday Turek še danes gleda na svojo vojsko,  kaj mu pomeni in kako so vzgajani - mindblowing za nekega napol poženščenega blond evropejca) izkazujejo z res hudimi bonusi v bojevanju. Edini v špilu imajo pol cenejše oblegovalne naprave, njihovi janičarji meljejo vse pred sabo, imajo bonus na loyalty v zasedenih mestih in celo lastnega ofenzivnega vojaškega guvernerja Ibrahima (kar je super twist iz vidika dizajna špila). In sploh ni kaj preveč za pisat, tako so brutalni. Settlal sem dobesedno prvo mapo, ki sem jo dobil, neka ravnina, niti slučajno ne optimalna, malo vodice da se umijemo noge pred molitvijo, in to je to. Malo settlam / razvijam / lurkam naokrog, vidim da mejim na Francijo pod Elanor (ena manj vojaških civilizacij). Fraternite, egalite, ovo ono, odkrijem železo direkt pred nosom, čez 50 turnov so Parizu že stregli baklavo in se drli iz brivnic na folk naj si pride zrihtat brke. Zraven so bili neki kisli Skiti, sicer tudi sami S tier v vojski, pa so po hitrem postopku padli še oni - veliko ravnine je smrt za produkcijo, ampak pure win za mobilnost, sploh v primeru, da se po travnikih laufajo besni janičarji. Po dveh uničenih civilizacijah te itak sovraži ves svet, vsi to skoz sikajo, ampak ni bilo panike. Sicer nisem več osvajal, sem pa razvil osvojena mesta in smooth sailal na science victory, ampak pač na čisto maso mest - campusi so bili max +3, večina pa +2 ali celo samo +1 zaradi svinjsko ravnega terena. Dolgočasna zmaga tbh, pač tipčki so vojaški beasti, nimaš kej.

 

 

Potem sem se odločil, da končno probam zmagati s Kitajci (B tier). Kitajci v Civ 6 so čuden, zelo zakompliciran tič. So ultra defenzivna civilizacija, kar je že manjši minus, saj lahko dobre ofenzivne civilizacije hitro unovčijo slab vojaški AI nasprotnikov in naredijo veliko razliko zaradi boljšega bojevanja. Nadalje imajo sicer mega boost za postavljanje ancient / classical wonderjev (gradijo lahko z builder chargi - 1 charge ti odnese tam 15-20% vse produkcije, kar neverjetno pohitri gradnjo), ampak to je pa tudi vse - s tem da te wonder rushing pušča v ful ranljivi poziciji, saj ti vseeno pobere ogromno resursev. Zahtevajo res dobro planiranje in koordinacijo settlanja, razvoja tehnologij, postavljanja districtov, grajenja defenzivne vojske in seveda produciranja wonderjev. Tko res so težki za igrat, IMO top 3 najbolj zahtevnih civov v špilu. Do zdaj sem še vsakič popušil na hard, vedno sem zaradi wonder buildanja nekje tako zaostal, da realno nisem mogel več zmagati (ali sem preveč zaostal v znanosti / kulturi ali pa sem imel samo 3-4 mesta na koncu classic dobe, ostale civilizacije pa so bile že povsem okrog mene).

 

Ampak evo, tokrat mi je končno ratalo. Svinjsko srečo sem imel s štartom - dobil sem zelo luštno hribovito pokrajino z rekami in gozdovi, iz treh strani sem bil obkrožen z morjem, s severom pa z neprehodnimi gorami - beri 10/10 pozicija za obrambo in 10/10 placi za kampust. Takoj sem settlal 2 mesta, po hitrem postopku štancal workerje in wonderje - pri drugem mestu sem izkoristil malo puščave za Piramide in Jebel Akbar, ki jih compi očitno niso mogli zgraditi. Dodal sem še 2 mesta, naredil toliko districtov da nisem preveč zaostal in naprej štancal wonderje, tokler nisem padel v golden age v srednjem veku. Do takrat se mi je nabralo dovolj vere (izbral sem pantheon, ki ti da toliko vere, kolikor imaš breathtaking appeal tileov), da sem z vero kupil še 4-5 settlerjev, poselil ostala prosta mesta in to je bilo to - šel sem pač na culture victory, ki zahteva ogromno wonderjev, umetniških del in turističnih objektov a la plaže, naravne rezervate, smučišča itd. Nato sem do konca igre uničeval samemu sebi rudnike (ker rudniki znižujejo appeal), gradil naravne rezervate za turizem, zgradil Eifflov stolp za turizem in upal, da me ne pohodi kdo od sosedov, saj sem bil vojaško in produkcijsko povsem na psu (res nikakva produkcija, nič od nič, samo neke znamenitosti, muzeji, parkci in plažice). Malo pred koncem me je sicer brutalno napadla Francija pod Katarino Medičejsko, res uno masovni assault s flotami podmornic, ampak pač ni mogla do mene zaradi kislega terena, podmornice pa ne morejo zavzemati mest, tako da... ...China Strong. Na koncu mi je uspelo generirati več turistov od drugega največjega kulturnega behemota, Rima, in sem zmagal. Prvič na kulturo in to s Kitajci. Ful zajebana igra, res ne bi priporočal kot neko nice & easy izkušnjo. 

 

 

Ker mi je bila zmaga na kulturo precej zanimiva, sem šel še eno igro s culture-heavy civilizacijo, Kongom (C tier). Kongo se igra pa povsem drugače kot Kitajci. Modeli so politično zelo nekorektno usmerjeni v dve stvari - v fuk in hrano. Imajo mislim da tier 1 pozicioniranje v džunglo, kar pomeni, da bo ama čisto vedno mega hrane in veliko produkcije, torej bodo res skokovito rasli - imajo tudi unikaten distrikt, Mbanzo, ki se zgradi skorajda instantno, da jim kar +5 extra housing slotov pa še dodatno zlato in hrano, da lahko še hitreje rastejo. Ko se razplodijo čez celoten kontinent (in to naredijo hitreje od kogarkoli drugega), naserjejo po mestih theater square, ki jim generirajo - o glej no glej - spet ekstra hrano, produkcijo in še gomilo Great People Points. Očitno so res napreden narod, ki ve, da se gre v gledališče fukat in fino najest, ne pa gledat neke performanse in podobne pederastije. In potem te odlomijo s surovo maso in z ogromnimi mesti, 3x večjimi od tvojih, ki s svojo monstruozno velikostjo pojejo za zajtrk tvoj loyalty in kulturni vpliv. Res so brutalen nasprotnik. 

 

In evo, enako sem jih igral tudi jaz, saj sem že prevečkrat na svoji mehki beli ritki občutil, kako je biti na zašiljenem delu črnskega tiča. Takoj na začetku sem fuknil vse resourse v settlanje, vse ostalo sem zapostavil, razen 3-4 vojakov za obrambo in raziskovanje. Kmalu sem naletel na Japonce in Avstralce, ki so se ravno brutalno zbijali med sabo - in začizal Japonca ko prasca, prov uno Stric iz Konga style, Dober dan mi se še ne poznamo, če mi daš tvoj TRR / open borders, ti nakažem 7 milijonov golda... ...oziroma ti spizdim 2 settlerja in napadem nebranjeno mesto, ker si vso vojsko poslal proti Avstralcu :D Konec dneva sem revežu ukradel 2 dobro postavljena mesta in že omenjena 2 settlerja, od česar si seveda ni opomogel. Vmes sem ko nor štancal svoje settlerje, uporabljal vse možne gnusne trike (settler chopping z Magnusom, kartice za 50% pohitritev, Ancestra Hall, ni da ni), tako da sem imel na koncu igre nič manj kot 25 mest :D Vmes sem povsod štancal theater square in občasne campuse, da nisem preveč zaostal v znanosti, delal muzeje in zbiral dela, naredil še ene 3 naravne rezervate in to je bilo dovolj. Carska igra, carska civilizacija, res je hudo špilat s toliko mesti in toliko folka.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

V bistvu je kar zajebano imeti svojo religijo v Civ. Vse prophete precej hitro poberejo druge civilizacije, ker se jim predvsem na začetku igre toliko poznajo ti bonusi, če igraš na višjih težavnostih. A kdo od vas dejansko redno igra na zmago z religijo?

 

Mimogrede, če koga zanima Civ za Switcha, jo prodam (na kartici).

Povezava do prispevka
rage reče pred 1 uro:

V bistvu je kar zajebano imeti svojo religijo v Civ. Vse prophete precej hitro poberejo druge civilizacije, ker se jim predvsem na začetku igre toliko poznajo ti bonusi, če igraš na višjih težavnostih. A kdo od vas dejansko redno igra na zmago z religijo?

 

Mimogrede, če koga zanima Civ za Switcha, jo prodam (na kartici).

 

Religija je kr zafukana ja. Zato ker mors tok resursev vloziti vanjo, da jo dobis. Najprej 20 turnov ( 14 ce imas zegen in najdes natural wonder) cakat da sploh lahko delas holy site. Pol mors zgradit holy site. Pol mors navadno se tempelj narest. V nekaterih primerih pa potem se extra holy site prayers, da dobis propheta. Uno res nehuman effort. Tko da ne, ce nimam prov specificno verske cive, je nikdar ne razvijam. Totalna potrata resursov, compi te povozijo ko piksno.

 

Ampak ce ti pa rata in ce imas okrog dobre tile, je pa religija OP. Par dni nazaj sem igral z Etiopijo, uspel dobiti Desert pantheon (sem imel ful puscave) in vero in je bilo takoj jasno, da sem ze zmagal igro oz da se moram samo se vojasko tok ojacat, da me nihce ne napade. Zmagal sem turn 148 pol nakonc, na religijo itak. Na faking Diety. 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...