Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Včasih je bilo tako fino, ko je še bila revija Joker in njihovi testisi strojne opreme. Takrat sem bil vedno na tekočem kaj dogaja in točno vedel kaj se splača kupit in kaj ne za budget, ki sem ga imel za zapravit. Samo teh časov na žalost ni več, jaz pa posledično nimam pojma. 

 

Moj računalnik je že nekoliko v letih, zato bom začel počasi gledat za nakup novega in me zanima, če imate kakšen predlog kam se naj obrnem za dobre, kvalitetne, nepristranske, zaupanja vredne in predvsem natančne teste strojne opreme. Skratka kje se danes bere o teh zadevah..

 

 

Povezava do prispevka

@Surg3on: vem, da ne sprašuješ tega, kar bom zapisal v nadaljevanju, ampak vseeno, pač kot nek predlog:

Zelo easy varianta za "casualce" je, da poklikaš konfigurator na Mlakomu (imajo že pripravljene predloge v nekih okvirnih cenah). Toliko, da vidiš kompatibilnost in vsaj približno ceno. Potem se še malce poigraš z menjavanjem ustreznih komponent in hitro vidiš kako in kaj. Glede na izbrano nato preveriš ožji izbor posameznih komponent na netu (torej omenjeni reviewi, npr. kot je Sector13 napisal). Nenazadnje še zavrtiš telefonsko (preferiram) ali pač pošlješ email in jih vprašaš to in ono.  Dejansko so sposobni in znajo tudi svetovati. Potem pa pač vidiš, če se zadevo splača naročiti kar pri njih ali greš nabavljat drugje (tujina itd.).  Ne delam reklame, povem samo kako je z mojimi vrstoletnimi izkušnjami. Namreč, tudi sam sem bil dokaj izven hardware področja in nekaj časa sploh nisem spremljal neke scene, testov... potem pa sem pač izbral ta omenjen način. Plus to, da občasno kaj vprašaš na forumu. Ali pa pač čekiraš posamezne debate. 
 

Povezava do prispevka

Zakaj ravno to matično? Jaz tudi sestavljam zelo podoben računalnik pa se za matično ne znam odločit. Bi bila taka ok, ali je treba dat več denarja, da je potem ok.

 

Pri prejšnjem računalniku sem kupil neko Asus pro gaming , ki je bila takrat okoli 150 eur, pa imam same probleme z njo. Čeprav sem že nadgradil bios je še vedno totalno nestabilna, res cel sistem vleče dol in ne bi rad še enkrat isto naredil.

Povezava do prispevka

Za vodno si poglej Arctic freezer II 280. 

Za mojga ryzna 3900 je bil to najboljši in najcenejši AIO (sem zadovolen).
(do sedaj sem pa imel Corsair Hxxx AIO). 

https://www.tomshardware.com/reviews/arctic-liquid-freezer-ii-280-all-in-one-cpu-cooler,6376-2.html

(hladnejši, tišji, cenejši)


edit2.

btw, za ssd poglej če je že zuni sabrent rocket 4 plus (oz pro). 
pcie gen4. up to 7gbps (če seveda intel to podpira)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...