Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Po 5 letih je cas za nov pc. Tole sm nametal skupaj. 

Vecinoma bom spilal wow na 4k monitorju 49"

Ne bi pa zdej sestavu pc samo da bo wow spilal odlicno ampak bi zelel da pc lahko poganja tudi kaksne novejse igre brez da kista svica

Z graficno bom zaenkrat se pocakal da se zadeva z tanovimi graficnimi malo umiri in potem enkrat po novem letu nabavu. Trenutno bi na tem sistemu fural 1080ti

 

Imate kaksne pripombe na tole? Kaj menjat?

pc1.png

uredilo bitje Boris
Povezava do prispevka

Sigurno bi v letu 2020 raje AMD procesor, če čakaš na grafo lahko tudi počakaš še na nove AMD proce. Če pa ne želiš čakati na proc pa vseeno. 540€ boš dal za 10 jedrnega intla, za 100€ več dobiš AMDja 16 jedrnega. Z intlam imaš dva jedra več od konzole, z AMDjam 2x več.

Pa ne pozabi vzet še kaka 2TB nekega običnega SSDja.

 

 

Zdej bo marsikdo rekel, kaj mu bo 16 jedr... Če tako gledaš potem pol stvari tako dobrih zgoraj ne rabi.

Povezava do prispevka

Aja pa še nekaj za leto 2020. Glede na to, kakšen komp se kupuje. Se pričakuje, da kupiš orng in naslednjih 5 let ne drkaš nič. Danes lahko živiš z 8gb rama, 16gb je vrh glave, 32gb je dovolj za naslednjih 10let itd... Isto velja s procesorjem, ker je še danes 7 let star i7 4960x vrh glave. Kar hočem povedat, kadar kupuješ nekaj orng, verjetno ne boš prčkal in odpiral kište itd... Zato mislim, da so te velike kište nazaj za v leto 2000. Danes nimaš več disketnika, DVDja, in ogromnih mehanskih diskov notri. Imo je dovolj precej manjša kišta.

Jest bi imel kaj takega, lep clean, kot bi ga imel odrasel moški, ki ima občutek za estetiko.

1471173-n0.jpg

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

Jonsbo umx4

 

Jonsbo ima meni trenutno najlepša ohišja, pa še kot zanimivost, pri njih so ohišja brez stekla dražja, tako pri zgodnjem če hočeš brez šipe je še malce za doplačat :)

dej jaro najd mi eno malo ohisje za ob tvju, komponente za 1080p 60fps + 

 

fala 

 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 6 urami:

Po 5 letih je cas za nov pc. Tole sm nametal skupaj. 

Vecinoma bom spilal wow na 4k monitorju 49"

Ne bi pa zdej sestavu pc samo da bo wow spilal odlicno ampak bi zelel da pc lahko poganja tudi kaksne novejse igre brez da kista svica

Z graficno bom zaenkrat se pocakal da se zadeva z tanovimi graficnimi malo umiri in potem enkrat po novem letu nabavu. Trenutno bi na tem sistemu fural 1080ti

 

Imate kaksne pripombe na tole? Kaj menjat?

 


za vodno si poglej Artic freezer II 280. Za 100e dobiš boljši performance. To sm že parkrat povedal, pa kr vsi kupujete 70e dražja hlajenja, katera hladijo slabši, in so glasnejša. 

Povezava do prispevka

@Boris mislim, se ce hoces met full tower pa mas plac je toto ohisje vredu.
To si zaj ne znam tocno predstavljat kak bi radijator od vodnega bil napoti ramu...mas kako sliko? kar pa sem videl na internetejih je, da tota hladilna glava od vodnega zakrije prvi ram slot na maticni. 

Drgace sn za svoj novi pc neka gledal be quiet midi ohisja...

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 urami:

Kolk maš enih hudih ohišij, ki še dnevno sobo polepšajo.

Mogoce ce mas tako dnevno sobo, da ti steno krasi tapeta s poslikavo opeke. :rofl:

 

Drgac pa tok glomazno ohisje, da bi blo leps ce bi nek minimalistic mini/midi tower mel ob strani une Momax klubske mizice, ki je v videu uporabljena za regal.

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 5 urami:

@Boris mislim, se ce hoces met full tower pa mas plac je toto ohisje vredu.
To si zaj ne znam tocno predstavljat kak bi radijator od vodnega bil napoti ramu...mas kako sliko? kar pa sem videl na internetejih je, da tota hladilna glava od vodnega zakrije prvi ram slot na maticni. 

Drgace sn za svoj novi pc neka gledal be quiet midi ohisja...

 

Dej kak link predlog. Danes narocim pa lahko se spremenim. Mam eno sobo sam za pc tko da prostora je 

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 3 urami:

Ima kdo MINI tower pa kako hudo konfiguracijo (brez water coolerja). Zanima me ce je hlajenje zadostno naprav MIDI towerju.

 

uros678 reče pred 24 minutami:

Tega bi kupo jaz ce bi mel dnar https://www.bequiet.com/de/case/1203

 

DaMachk reče pred 8 minutami:

155€... notbad

 

Ta našteti ima 70L+ prostornine.

Jaz imam tega spodaj. Tak poceni in pol manjši, 40l saamo, brez vodnega hlajenja ni problema. Vse je ok.

2926880-xl-a.jpg

 

Povezava do prispevka

Tudi če ne čakaš na nove AMDjeve CPUje bi jaz velik prej vzel zen 2 (trenutne) kot 10th gen core od Intla, razen če nimaš zelo specifičnega use casea, kjer ima Intel kaj prednosti. Za WoW je to itak metanje keša skoz okn, kok si hardcore v gamingu drugje ne vem, kot nek generičen vsestranski CPU je pa AMD tok boljša izbira trenutno, da sploh ni smešno. PCIe 4.0 naj sicer ne bi mel (vsaj trenutno) nek hud penale na ampere, ampak če se kaj spremeni ga pri AMDju imaš, na Z490 pa ne.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...