Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3587-intel-core-i9-10900k-cpu-review-benchmarks

 

potem odpres tak link si malo pogledas teste. In ce preberem vase nasvete o ryzenu

 

 If you’re in the pure “FPS snob” category of gaming, the 10900K is the winning choice. For most people, other cheaper options are getting similarly close. For the production classification of users, check the 3900X.

uredilo bitje Boris
Povezava do prispevka
Boris reče Pravkar:

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3587-intel-core-i9-10900k-cpu-review-benchmarks

 

potem odpres tak link si malo pogledas teste. In ce preberem vase nasvete o ryzenu

 

Tako je.

 

Vsi testi, od porabe električne energije, do renderiranje, odzipavanja in drugih aplikacij, AMD dobesedno rejpa intel. Na koncu omenijo, kako je AMD platforma bolj madture.  Največji rejp je pa seveda pri P/P.

 

Potem pa pogledaš gaming in vidiš, da je intel i9 boljši. Res je boljši, če imaš grafično za 1500€ in igraš na 1080p in še to ne na ultra, ampak na medium in high, da se izniči GPU bottleneck. V real worldu, boš igral WoW na 4K in ultra, ali katerokoli drugo igro in bo grafična na 99% ter bo posledično CPU sledil grafični in bo deloval zgolj na 20%.

 

Kaj zdej to pomeni v praksi?

To pomeni, da v igrah v RL worldu ne bo nobene razlike ali kupil intel ali AMD, medtem če boš imel intla boš imel povsod drugje slabši perfomance, višjo porabo elektrike in naslpošno obsolete platformo.

 

Lp

Mr. Hardware

 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Ti vem, da nisi profič kot jaz ne. Z obema boš zadovoljen in ne boš opazil razlike. Kupi pač komot intel, če ti je bolj pri srcu. Glavno je, da je plačnik zadovoljen.

Kaj potem kupuje kišto za 3K€? Če daš za kišto 3K potem verjetno hočeš najboljše? Zakaj SSD za 175, če ga maš za 100€, sj razlike ne bo opazil? Zakaj 32gb rama, če 16 ne bo porabil? Saj je profi pri kolesarjenju, pa mu verjetno 0,5kg ne bi opazil razlike. Pri nakupu kolesa pri istem kolesu za 0,5kg manj plačaš ogromno.

 

P.S. na kolesa se ne spoznam, a je 1kg ali 2, ali 200g... ampak zgolj poanta..

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

Kaj potem kupuje kišto za 3K€? Če daš za kišto 3K potem verjetno hočeš najboljše? Zakaj SSD za 175, če ga maš za 100€, sj razlike ne bo opazil? Zakaj 32gb rama, če 16 ne bo porabil? Saj je profi pri kolesarjenju, pa mu verjetno 0,5kg ne bi opazil razlike. Pri nakupu kolesa pri istem kolesu za 0,5kg manj plačaš ogromno.

 

P.S. na kolesa se ne spoznam, a je 1kg ali 2, ali 200g... ampak zgolj poanta..

Točno to kar ti je spodaj Boris odgovoril. Na ena vprašanja ni odgovora. 3 mesece sem mel 5700 in bil zadovoljen pa nisem rabil več. Je pa me zgleda "srce" nekam vleklo, da sem menjal za 2080S in še danes poganjam samo indie igre. Čudni znamo bit ja.

Povezava do prispevka
tomazek reče Pravkar:

Točno to kar ti je spodaj Boris odgovoril. Na ena vprašanja ni odgovora. 3 mesece sem mel 5700 in bil zadovoljen pa nisem rabil več. Je pa me zgleda "srce" nekam vleklo, da sem menjal za 2080S in še danes poganjam samo indie igre. Čudni znamo bit ja.

Aja možno. To je pa drugo. Jest pač ne razumem ljudi, ki se čustveno navežejo na integrirano vezje. Samo človek je vprašal če je ok in najmanj trije so rekli, da je intel trenutno brezveze in noben z aintel. Saj lahko človek pride in pokaže, kaj si je kupil in bo mo rekli, super naj ti dobro služi al neki. 

Povezava do prispevka

Ko testiraš GPU nočeš imet CPU bottlenecka, zato se ponavadi vzame najhitrejši gaming cpu možen. Čeprav je v realnosti izjemno malo razlike, so CPUji generalno slabši od AMDjevih, ampak za pure gaming in FPSje pa je intel boljši. Zato pa je za podjetje dobro da ima najboljši model na trgu.

Povezava do prispevka

Mislim dejstvo je, da je zen 2 bolj moderna in zmogljiva arhitektura kot core, da je narejena v boljšem proizvodnjem procesu in da je mobo chipset boljši. Potegne pa Intel praviloma več iz jedra na isti frekvenci, kar se potem kaže v 1080p game testih na 2080 Ti, kar je dejansko čist sintetičen test, ker nekak ne fukneš 2k samo za GPU in CPU, da igraš igre v resoluciji, za katero jedva še dobiš nov monitor. Racionalno 99% uporabnikov verjetno ne more argumentirat smiselnost nakupa 10th gen i7 ali i9, na drug stran pa ne verjamem, da kakšen gamer za tipkovnico identificira razliko med ryzen ali core CPUjem v gamingu rigu s 500$ CPUjem.

 

Povezava do prispevka
Ronin.si reče pred 1 uro:

Pol pojasni zakaj so skor vsi reviewi kar sem jih videl za tanove rtx na intelih in ne na amd? (pa 3000 serija podpira pcie 4.0 in večina opisovalcev ima obe platformi za testing) 

Easy, ker intel Turbo boostne preko 5GHz in je vsesplosno v gamingu malo spredaj kar se tice FPS counta.

In ker je cilj prikazat maximaln FPS count kar ga lahko dobis na terj grafi.

 

Enostavno tip kupuje overkill PC in bo imel z intelom 5 FPSov vec v popvprecju, ko bo vklopil RTX in vse ostalo v WOWu :D

Povezava do prispevka

Za 330€ dobiš 3800xt, ki ima najvišje frekvence v 3k seriji, 10+ jedra v igrah ne bo razlike, če pa ti je pomemben productivity pa 3900x.

 

Res pa ne razumem nakupa sedaj, ko naslednji mesec pride Zen 3 (baje bo 5k serija, ne 4k), ki bo hitrejši od Intela, torej ne boš kupil nekaj kar bo cutting edge.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...