Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Danes sem malo za hec vpisal svoja stara pc jajca (Inter i5 8400) v primerjavi z trenutnim intelovim beastom, zmagovalcem vseh overall price/performance testov (Intel i5 10600k).

https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_core_i5_8400-766-vs-intel_core_i5_10600k-1141

 

A sem jaz kaj spregledal, ker tale beast mi ne izgleda ne vem kaj. 30 do 40% hitrejši, s tem da ta moj so res že stara jajca, pa že ko sem ga kupil je bil pol cenejši kot je beast?

Povezava do prispevka

Itak... najvec se pozna da ma 10. serija Hyperthreading tud na i5 CPUjih, drugac pa vidis po single core rezultatih da je preskok skoraj mizern.

Seveda so tud se druge zadeve ala "single core turbo boost" pa take...

 

Pa da so mal izboljsal heatspreader kar pomen da lahk dlje casa drzi turbo...

Sicer je pa razlike zelo malo :D

Povezava do prispevka
maksi reče pred 10 urami:

Res pa ne razumem nakupa sedaj, ko naslednji mesec pride Zen 3 (baje bo 5k serija, ne 4k), ki bo hitrejši od Intela, torej ne boš kupil nekaj kar bo cutting edge.

Zato ker ljudje kupijo komp za to da ga bojo uporabljali, ne za to da bojo maksimizirali (hehe) cas ko imajo cutting edge.

Povezava do prispevka
Dono reče Dne, 23. 9. 2020 at 15:49:

Za vodno si poglej Arctic freezer II 280. 

Za mojga ryzna 3900 je bil to najboljši in najcenejši AIO (sem zadovolen).
(do sedaj sem pa imel Corsair Hxxx AIO). 

https://www.tomshardware.com/reviews/arctic-liquid-freezer-ii-280-all-in-one-cpu-cooler,6376-2.html
 

V cem se razlikuje 360, en ventilator vec in je to to? Gledam za 3900x in se odlocam med 360 (vzel bi tut 280 sam itq en ventilator vec skodi?) ali pa Bequiet dark rock TF)...

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 1 uro:

Verjetno bo treba malo dlje pocakat ko do keynota, vsaj do prvih nekih "realnih" testov, ki ne bojo placani od AMD-ja...

Zaenkrat vseen zgleda dost no-brainre, al kupiš boljše, al pa še mal bolj boljše, ne sledim sicer ful neki govoricam in trgu, ampak a je pri Intlu kaj v paci?

 

Jaz sem menjal 3th gen core za 9th gen, pa je bil napredek na clock u bistvu zanemarljiv, če bi gledal samo proc je bil čist metanje keša stran, menjal sem ga na koncu zato, da sem tastarga dal v paketu celga kompa naprej v familji in ker je šla hvala bogu vsaj na matičnih tehnologija naprej.

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 6 urami:

V cem se razlikuje 360, en ventilator vec in je to to? Gledam za 3900x in se odlocam med 360 (vzel bi tut 280 sam itq en ventilator vec skodi?) ali pa Bequiet dark rock TF)...


ja, menda ma dodaten vent.

Js mam (280) na 3900x. Pa dela super.  Prej je bil stock cooler gor, in sm popizdeval. 

pa kul je ker ma še ventilatorček na pumpi, in lepo piha po vrmjih.
 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 4 urami:

kaj pa mislite o vodnem hlajenju GPUja  y/n?

Jaz bi dal to če bi šel full out z nekim proper custom loopom, ker ti odpade ves zračenje ohišja pa imaš lahko res velik fore pri zmogljivosti hlajenja in greš balls deep. Za razne AIO sisteme pa zraven še mal prčkat po grafični se mi zdi pa to preveč enga sranja in potencialnih problemov za vprašljiv napredek pri hlajenju. Pa pri novih grafičnih, ki koštajo več kot povprečen laptop mi je ful neprijetno prčkat in razstavljat neki, kar ni bilo mišljeno, da bom doma sam dajal narazen.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 20 urami:

Jaz bi dal to če bi šel full out z nekim proper custom loopom, ker ti odpade ves zračenje ohišja pa imaš lahko res velik fore pri zmogljivosti hlajenja in greš balls deep. Za razne AIO sisteme pa zraven še mal prčkat po grafični se mi zdi pa to preveč enga sranja in potencialnih problemov za vprašljiv napredek pri hlajenju. Pa pri novih grafičnih, ki koštajo več kot povprečen laptop mi je ful neprijetno prčkat in razstavljat neki, kar ni bilo mišljeno, da bom doma sam dajal narazen.

Vem, da je mel amd vcasih ene par modelov z nekim aio hladilnikom. 
 

Sicer pa se strinjam, ce hoces met najboljse hlajenje mozno pac investiras v cel custom loop (tudi vrm-i na maticni). V tem primeru ti je potem lahko res prakticno vseeno za airflow v sistemu. Majo pa take stvari seveda ogromno potencialnih minusov, ki so verjetno vsem jasni. To je za entuziaste, ki jih stvar veseli, drugace nima smisla. 

Povezava do prispevka

Tip bo dal not karkoli bo boljše v aplikacijah, ki jih uporablja. Isto bi naredil jaz. Za igre je žal AMD slabši. Torej je intel the way to go. Ko bo AMD boljši, bom dal not AMD tako kot sem imel v preteklosti. Simple.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

ryzen 5900x leaks. 

27% boljši single core perf proti 3700x. 

https://hothardware.com/news/amd-ryzen-9-5900x-zen-3-cpu-leaked-benchmark

Če je to res, potem je hitrejši kot i9 10900 za single core perf. 
Je pa res, da ne vemo kakšne frekvence so ble pri tem leaku. Zadeva zna bit še hitrejša. 

Seveda se tukaj najdejo zanesenjaki, kateri kupujejo premium, pa da za par %  tudi 200e več za cpu. Važno da je intel.

Povezava do prispevka
JanosKranjski ni zaseden reče pred 2 urama:

A ni 5900x direktni tekmec 10900? Če je to res, potem je tu samo še vprašanje cene. Če bo Intel dražji oziroma držal enako ceno kot AMD, potem je Intel na vseh frontah slabši in ni več premium za nobenega od taskov.

dokler ne pride nov proces naslednje leto

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...