Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Arey reče pred 47 minutami:

Kar hocem rect je, da "pocaki do naslednjega meseca, ce se ti ne mudi, pridejo boljse stvari" ni slab nasvet, "pocaki pol leta, mogoce bo takrat kej boljsega" je pa glup nasvet.

 

dobesedno kadarkoli pogledam v to temo (ni pogosto)

so nasveti - počakaj pol leta

nikol ni pravi čas za kupit :D

Povezava do prispevka
MihaKihot reče pred 22 minutami:

Kako je maksi sploh kupoval računalnike tam med 95-05? Vsak mesec je prišel en, ki je imel par megahercof več. 166, 200, 233, 266 etc. :Lol:

stari časi so imeli tudi hude deale, npr. celeron 300A, ki si ga navil na 450 mhz :ododava:

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 19 minutami:

bomo od zdej naprej samo tebe resno jemal

:D Samo mene ne, bolje pa bo ziher. Ti si kdaj dal kak pameten nasvet, al z gnoja (al od koderkoli) priletiš vedno samo z nevmesnimi offtopic-i? Sam nikoli nisem ne dajal, ne želel dajati tukaj vtisa, da sem posrkal vso pamet sveta, za razliko od posameznikov.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

:D Samo mene ne, bolje pa bo ziher. Ti si kdaj dal kak pameten nasvet, al z gnoja (al od koderkoli) priletiš vedno samo z nevmesnimi offtopic-i? Sam nikoli nisem ne dajal, ne želel dajati tukaj vtisa, da sem posrkal vso pamet sveta, za razliko od posameznikov.

za take pajace, ki se čutijo dolžni vsem v 10ih postih pojasnjevat maksijev obstoj na tem forumu ne pašeš ravno notri v svoja prepričanja

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 15 minutami:

@Arey
Bolj sm ciljal na comet lake in b550 ki sta za vogalom. In ne na zen 3.

Glih sinoči sem gledal da so.na tej 10. Generaciji občutno izboljšali thermalse pa da se da precej iz teh procov potegnit.

 

Kupovat 10th gen Intel housefire v 2020.

 

It's like you want to be cucked.

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
vlaho reče pred 6 minutami:

za take pajace, ki se čutijo dolžni vsem v 10ih postih pojasnjevat maksijev obstoj na tem forumu ne pašeš ravno notri v svoja prepričanja

Jaz bi napisal v enem postu, pa potem nisem mogel, da mu ne bi odgovoril, ko je on meni. Nima veze. Ne vem zakaj moraš bit nek posrednik v pogovoru kogarkoli. Pajac si ti, ki priletiš povsod z nekim mnenjem, ki nima veze s temo in nikoli ne napišeš nič pametnega v zvezi s temo (ali pa v 90% ne). No, da imam prav se je izkazalo, ko so kasneje še 3 al 4 forumaši potrdili moje mnenje glede maksija.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Arey reče pred 10 urami:

Dobis hladilnik ki je good enough ce ne mislis navijat pa ti ni bad ce ga malo slisis (kar veliko ljudem ni). Intel ga sploh ne da zraven, ce prav razumem.

 

V idle mam na 3900x (stock najmočnejši cooler od amdja) 55-60stopinj.  Če poženem karkoli leti na 80+. 
S tem da se v idle, oziroma ko odprem nov zavihek z random stranjo, za 10sekund zažene skor do konca. Kar je super nadležno. 
Po drugi strani zdrži tudi prime95, ni pa priporočljivo zdej to furat noč in dan. Je pa res da ti pol frekvenco zbija. Namesto 4.5 dela potem s 3.9. 
 
Tko da ja, čakam vodno hlajenje.

Arctic freezer II 280 (med najboljšimi hlajenji za ryzne - ma še dodaten vent na pumpi za vrmje) povsod razprodan, in lih učera mi je dobavitelj povedal (po enem mescu odkar sem naročil) da pride šele čez ene 3 tedne. 

 

tldr, osnovni vent je za silo ok. Je zelo glasen in pri obremenitvi proca zaradi nezadostnega hlajenja procu niža frekvenco. Kupi Noctuo na zrak al Arctic freeer II 280 na vodo, če želiš met najboljše hlajenje in mir v bajti. 

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 11 minutami:

Sem kr trdno odlocen za Bequiet TF Topblow, ker bo kista namenjena predvsem renderiranju in bo laufala prakticno 247, bo ventilator istocasno maticno in cipovje hladil. Sem se pa odlocal med tem in Noctuo.


ja, maš še dodaten flow zraka čez plato. To ni napačno. Recimo Arctic freezer II (voda) ma prav tako na pumpi ventilatorček da še malo po plati razpihuje zrak, kar je bonus. 

Če gledaš oboževalce na zrak so bequiet tudi kar visoko na lestvici, poleg Noctue. Pol pa odvisno kaj ti je bolj ušeč. Z nobenim ne boš dost zgrešil.
Meni osebno grejo na kurac, ker so ogromni, in ko mam karkoli za stikat po kišti, ne morem dostopat do ničesar. Sem mel pa pred vodo vedno največje noctue, takrat še nh d12 če se ne motim. Dovolj dobri, da je i7 4770k pognal na 4.2 ghz, če se ne motim.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...