Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

LordNelloz reče pred 5 urami:

Kaj je best buy za upgrade 3-letnega riga s Ryzen 1700 in 1080Ti? Razmišljam o novi grafi sam kolikor gledam primerjave se moja še kr drži, plus mislim, da je bottleneck bolj v procesorju, kot drugje. Se splača 3700 oziroma 3800?

Plata je MSI-jev b350. 

Evo popolnoma enaka dilema, tudi sam bi upgradal Ryzen 1700 na 3800 ali 3900. Monitor 3840 x 1600 144Hz

Povezava do prispevka
JanosKranjski ni zaseden reče pred 1 uro:

Budget je, PC uporabljam pa predvsem za productivity, kompajlanje.

Gre se zato da med 3700x in 3800x ni bistvene razlike razen 100mhz več boost clocka...

 

https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-7-3700X-vs-AMD-Ryzen-7-3800X-vs-AMD-Ryzen-9-3900X/3485vs3499vs3493

 

Kle je neka primerjava...

 

Če že pol pojdi raje na 3900x ker ima 12 jeder.

 

A boš tudi plato menjal?

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 16 minutami:

Rame naceloma ne...

sam ce bi ze menjal maticno, pol boljs da skocis kr na x570 al pa B550

Glede na to da ne bo menjal trenutno plate pol je bolje ali 3700x ali 3900x...

 

Kasneje se pa pol vse zamenja :) Čeprav se mi zdi da je 3700 oz 3900 trenutno kr futurepruf za par let. (Sam imam 3700x :D) 

Povezava do prispevka
LordNelloz reče pred 9 urami:

Kolikor vem je moj 144 oziroma 165 celo. Preverim jutri, ampak bolj verjetno ta drugi v tem primeru 

 

JanosKranjski ni zaseden reče pred 5 urami:

Evo popolnoma enaka dilema, tudi sam bi upgradal Ryzen 1700 na 3800 ali 3900. Monitor 3840 x 1600 144Hz

 

Vsekakor obema zelo smiselen nakup 3700x ali če je budget 5800x. Če bi imel budget bi vzel 5800x

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

 

 

Vsekakor obema zelo smiselen nakup 3700x ali če je budget 5800x. Če bi imel budget bi vzel 5800x

 

5800x je ideja definitivno, ampak mislim da B350 ne podpira več te generacije? 

Kaj pa glede grafične, je smiseln upgrade v kratkem al rajši najprej proc pa pol vse ostalo? 

 

Edit: pardon, mb je celo x370 čeprav mislm da ne nardi neke razlike, berem tle da se da zmoddat da deluje 4000 pa 5000 serija gor ampak to se ne bi igral

uredilo bitje LordNelloz
Povezava do prispevka
LordNelloz reče pred 1 uro:

 

5800x je ideja definitivno, ampak mislim da B350 ne podpira več te generacije? 

Kaj pa glede grafične, je smiseln upgrade v kratkem al rajši najprej proc pa pol vse ostalo? 

 

Edit: pardon, mb je celo x370 čeprav mislm da ne nardi neke razlike, berem tle da se da zmoddat da deluje 4000 pa 5000 serija gor ampak to se ne bi igral

Potem pa kar 12 core vzemi in si miren za naslednjih 7 let.... Daš 30% več, za 50% več corov. Fair deal to me... Sam preveri še podporo, ampak mislim, da ni panike glede na to, da je X plata.

Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče Dne, 15. 11. 2020 at 19:03:

 

LoL za pod jurja boš pa res težko sestavil gaming mašino na 4k monitorju

oz. je ne boš, če smo čisto iskreni

 

atomic reče pred 18 urami:

Za cca 1000€ se lahko sestavi komp za 4K medium-high.

 

Ko sem rekel 'raje manj', sem seveda mislil bliže 1K kot 1.5K EUR. Bi pa bil presenečen, če se za cca 1K ne bi dobilo nič spodobnega, glede na to, da mid/high 4K trenutno delivra PS5 za 400 EUR (s kontrolerjem) :whistle:

Je kar se platforme tiče AMD še vedno najboljša opcija, ali je v zadnjem letu in pol Intel izdaj kaj omembe vrednega?

uredilo bitje sekretar
Povezava do prispevka
sekretar reče Pravkar:

 

 

Ko sem rekel 'raje manj', sem seveda mislil bliže 1K kot 1.5K EUR. Bil bi presenečen, če se za cca 1K ne bi dobilo nič spodobnega, glede na to, da mid/high 4K delivra PS5 za 400 EUR (s kontrolerjem) :whistle:

Je kar se platforme tiče AMD še vedno najboljša opcija, ali je v zadnjem letu in pol Intel izdaj kaj omembe vrednega?

 

Sam sem velik ventilator AMDja, že več kot 25 let... Trenutno če bi kupoval komp za ta denar bi kupil intel/nvidia. 

Kupil bi pa tako:

i7 10700K - to kar sem rekel Stipetu 350€

Z plata 150 €

2x 8gb rama 16gb, če bi rabil kdaj več, lahko še zmeraj dokupiš 60€

RTX 3070 600€ že to je too much, sam cenejše alternative ni.

 

To je cca 1150€, ostalo za pa za diske in kišto i napajalnik. To imaš za 1300€ res gaming petardo od kompa.

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 11 minutami:

 

Sam sem velik ventilator AMDja, že več kot 25 let... Trenutno če bi kupoval komp za ta denar bi kupil intel/nvidia. 

Kupil bi pa tako:

i7 10700K - to kar sem rekel Stipetu 350€

Z plata 150 €

2x 8gb rama 16gb, če bi rabil kdaj več, lahko še zmeraj dokupiš 60€

RTX 3070 600€ že to je too much, sam cenejše alternative ni.

 

To je cca 1150€, ostalo za pa za diske in kišto i napajalnik. To imaš za 1300€ res gaming petardo od kompa.

 

 

RTX 3070 za 600€, kje pa bi to dobil :nicjasno: 

 

Povezava do prispevka
Rossoner reče pred 35 minutami:

RTX 3070 za 600€, kje pa bi to dobil :nicjasno:


Verjetno je to mislil, ki je enkrat bil link tukaj:

 

https://www.computeruniverse.net/de/asus-geforce-rtx3070-dual-rtx3070-8g-8-gb-enthusiast-grafikkarte

 

MaDrung reče pred 4 minutami:

Also RTX 3070 je prešvoh za 4K.

 

Najverjetneje je 4K monitor itak 60hz. In 60 fps bo gnala to. Meni 2080 Super žene, nisem pa dosti testiral...

 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Kdor trenutno kupuje grafično naj se ne zaletava. Čez dva dni uletijo uradni testi in benchmarki novih Radeonov, potem bo pa seveda spet odvisno od cen in dobavljivosti.

 

Kupovati 3070 za 600€+ je bedarija, ker bos za taksno ceno dobil RX6800, ki bo hitrejši in z 16GB pomnilnika. V letu 2020 kupovat grafično z 8GB in potem računat na 4K in nek future-proof je pač no-go in tega nočemo. Sploh pa ne pri takšnih cenah.

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 4 minutami:

Also RTX 3070 je prešvoh za 4K.

 

Arey reče Pravkar:

Pa dajte no :D Valda ni, presvoh je za ultra setinge na hfr monitorju, ne pa za 40-60fps na medium settingih. Mislim, naj me kdo popravi no.

 

To je ena stvar, katero že par let bi rad, da se standardizira :) Kdaj lahko rečemo, da je neka kartica ta resolucija kartica? Če rečemo, da mora vse igre z najmanj 60fps @ 4K poganjati, potem trenutno taka kartica ne obstaja, niti če damo 2000€ zanjo ala RTX 3090, ker tudi ta dropne pod 60 na kakem AC Odysey, RDR 2, da flight simulatorja niti ne omenjam, ker tam je porazno, ne more niti na 1440p@60fps.

 

Zame je recimo 4K grafična takrat, ko lahko 90% iger zadnjih treh let, poganja povprečno @ 60fps @ max detajli in to RTX 3070 gladko JE! Ampak kolega želi, 4K medium-high, ne  MAX, tako potem je to zanj, že vrh glave....

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 18 minutami:

 

 

To je ena stvar, katero že par let bi rad, da se standardizira :) Kdaj lahko rečemo, da je neka kartica ta resolucija kartica? Če rečemo, da mora vse igre z najmanj 60fps @ 4K poganjati, potem trenutno taka kartica ne obstaja, niti če damo 2000€ zanjo ala RTX 3090, ker tudi ta dropne pod 60 na kakem AC Odysey, RDR 2, da flight simulatorja niti ne omenjam, ker tam je porazno, ne more niti na 1440p@60fps.

 

Zame je recimo 4K grafična takrat, ko lahko 90% iger zadnjih treh let, poganja povprečno @ 60fps @ max detajli in to RTX 3070 gladko JE! Ampak kolega želi, 4K medium-high, ne  MAX, tako potem je to zanj, že vrh glave....

 

 

Se strinjam

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

 

 

To je ena stvar, katero že par let bi rad, da se standardizira :) Kdaj lahko rečemo, da je neka kartica ta resolucija kartica? Če rečemo, da mora vse igre z najmanj 60fps @ 4K poganjati, potem trenutno taka kartica ne obstaja, niti če damo 2000€ zanjo ala RTX 3090, ker tudi ta dropne pod 60 na kakem AC Odysey, RDR 2, da flight simulatorja niti ne omenjam, ker tam je porazno, ne more niti na 1440p@60fps.

 

Zame je recimo 4K grafična takrat, ko lahko 90% iger zadnjih treh let, poganja povprečno @ 60fps @ max detajli in to RTX 3070 gladko JE! Ampak kolega želi, 4K medium-high, ne  MAX, tako potem je to zanj, že vrh glave....

 

 

 

kaj je boljše; kupit danes 3070 in igrat vse na ultra 60fps in potem čez 3 leta spet kupit nekaj v istem rangu, za nadaljna 3 leta 60fps ultra - al kupit danes 3080 in igrat vse na ultra 80fps, čez 3 leta na 60fps in čez 6 let spet kupit nekaj v tem rangu za nadaljnih 6 let?

bo 3080 čez 3 leta počasnejša od takratne midrange grafe ?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...