Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Stipe2 reče pred 1 uro:

 

kaj je boljše; kupit danes 3070 in igrat vse na ultra 60fps in potem čez 3 leta spet kupit nekaj v istem rangu, za nadaljna 3 leta 60fps ultra - al kupit danes 3080 in igrat vse na ultra 80fps, čez 3 leta na 60fps in čez 6 let spet kupit nekaj v tem rangu za nadaljnih 6 let?

bo 3080 čez 3 leta počasnejša od takratne midrange grafe ?

Racionalnosti pri nakupu račnulanških komponent itak ni. Tega se zavedajo proizvajalci hardwara in iger. Veliko folka z grafično kartico za 1k€ preigra eno igro na leto. Točno se zavedajo, koliko posamezniku pomeni, da da vse detajle na ultra. Jest iz principa nobene igre ne dam na ultra, ampak zmeraj stopničko nižji.

Večina nas se je 20 let nazaj slinila za hudm hardwarom, zdej odrasla oseba si pa lahko to vse privoščiš, ker ni to bajta, kot je DaMachk rekel.

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Racionalnosti pri nakupu račnulanških komponent itak ni. Tega se zavedajo proizvajalci hardwara in iger. Veliko folka z grafično kartico za 1k€ preigra eno igro na leto. Točno se zavedajo, koliko posamezniku pomeni, da da vse detajle na ultra. Jest iz principa nobene igre ne dam na ultra, ampak zmeraj stopničko nižji.

Večina nas se je 20 let nazaj slinila za hudm hardwarom, zdej odrasla oseba si pa lahko to vse privoščiš, ker ni to bajta, kot je DaMachk rekel.

 


Lahko rečeš da ti hardware ne podpira vse do konca, ne pa bullshitaš, da bi lahko mel vse na max pa iz principa daš na manj.


 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 37 minutami:


Lahko rečeš da ti hardware ne podpira vse do konca, ne pa bullshitaš, da bi lahko mel vse na max pa iz principa daš na manj.

Max framerate nastavim znotraj freesync ranga. Detajle dropnem eno pod max.

Na tak način imam bolj konsistentne frejme, tišji komp in nižjo porabo. Te stvari mi pač več odtehtajo, kot kakovost sence na 2km odaljenem drevesu. To počnem že par let. Sem par let nazaj limal screene primerjav, ultra in very high. Ampak že takrat se folk ni strinjal z mano in je bilo rečeno, da se v gibanju razlika bolj pozna.

Nisem pa nikomur to predstavil, kot ultimativno izkušnjo. Vsak zase ve, kaj mu je dobro.

 

Na drugi strani pa večinoma na pcju igram counter strike, tam pa recimo dam detajle še precej nižje.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 7 urami:

jaz nisem tipičen pc gamer, da bi zdaj neki to redno nadgrajeval - trenutno sem pač v PC sceni, čez pol leta bom v kaki drugi sceni in tako naprej - in potem se na n let cikel spet ponovi...jaz sem bil vedno high end in bolj poredka nadgradnja, ampak tako pač sprašujem, ker me zanima kako tudi drugi gledajo na to.

 

Problem je da za najmocnejso graficno odpulis vec in dobis manj kot ce kupis eni mid/high range, in cez 3 leta prodas za novo mid/high range. In imas boljsi performance.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 urami:

odvisno kaj misliš pod midrange, v zadnjih 5 letih se je to spremenilo iz 250€ na 400€, čez kak 4 leta bo to verjetno 500€

 

mislim če bo naslednik 3070 (4070?) hitrejši od današnjega 3080...ker če ne bo in če bo tam tam (kar skoraj sigurno bo), potem dejansko pušiš denar če kupiš vmes 2x midrange (2x500$=1000$), namesto enkrat high end (1x700$=700$) - ne samo to, nego popušiš denar in hkrati nisi nikoli okusil high enda.

To je uno, ki je moj stari vedno govoril; nisem bogat, da lahko kupujem poceni. :D

Povezava do prispevka

Da bo 4070 verjetno hitrejša kot 3080 :D

 

No, saj odvisno kdaj bo nova generacija, če naslednje leto potem bo to verjetno refresh, nekaj podobnega kot pri 600/700 (Kepler) ali 400/500 (Fermi). Pač ista arhitektura, samo precej boljše frekvence in mogoče več shaderjev (če bo na TSMC).

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 30 minutami:

 

mislim če bo naslednik 3070 (4070?) hitrejši od današnjega 3080...ker če ne bo in če bo tam tam (kar skoraj sigurno bo), potem dejansko pušiš denar če kupiš vmes 2x midrange (2x500$=1000$), namesto enkrat high end (1x700$=700$) - ne samo to, nego popušiš denar in hkrati nisi nikoli okusil high enda.

To je uno, ki je moj stari vedno govoril; nisem bogat, da lahko kupujem poceni. :D

+ da igraš do prihodnje generacija z manj fpsji/detajli

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Samo goddamn, res je majhna razlika v ceni med 3070 in 3080. Največ sem do sedaj dal 200 evrov za grafično, tako da mi je že 3070 čisti overkill, samo res peče rit, če kupiš sledno, za dobrih 150 evrov pa dobiš mega beasta 3080. 

 

pri 3080 je mogoče edino malo moteče to, če nimaš 4K monitor...mislim, ni ful moteče, ker še vedno je beast, ampak lahko bi bilo še boljše

 

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 20 urami:

 

maksi reče pred 21 urami:

med 2060 in S verzijo je premajhna razlika, da bi bil drug tier, to je čist arbitrarna razdelitev

 

glih tok arbitrarno kot so tvoje razdelitve

sej maksi ma kle prav, nvidia boostne "mid-range" kartico za 6% in je kr "high-end" zdej to... ce bi mene kdo vprasal bi isto rekel, da je to refresh mid-range grafe in je torej tut sama mid-range

 

heck kar se mene tice je 2060(super) entry-level graficna, ker v njeni generaciji manj kot to ne mores kupit, glede na trend mogoce kmalu tudi mid-range grafe pri nvidii sploh ne dobo vec obstajale

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 10 minutami:

sej maksi ma kle prav, nvidia boostne "mid-range" kartico za 6% in je kr "high-end" zdej to... ce bi mene kdo vprasal bi isto rekel, da je to refresh mid-range grafe in je torej tut sama mid-range

 

heck kar se mene tice je 2060(super) entry-level graficna, ker v njeni generaciji manj kot to ne mores kupit, glede na trend mogoce kmalu tudi mid-range grafe pri nvidii sploh ne dobo vec obstajale

Pa saj imaš 7 kartic slabših od rtx 2060.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...