Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Sektor 13 reče pred 1 minuto:

 

Pa se plate dobis za okoli 85 eur to ni tako slab deal. Dejansko podobna cena kot ce dokupis adapter. S tem da je graficna dosti boljsa in poraba manjsa.

 

Za koliko pa prodajas sedaj to ? In kaj vse je v kompletu ?

 

Jaz bi na tvojem mestu povprasal dobavitelja, ce ti zamenjajo pri njih in doplacas razliko...

 


Dobavitelj na žalost nima AMD Ryzen 3 serije, imao samo 5 in naprej, vse od 250 EUR dalje ..., tako da, to opcije sem že vse preveril. Tudi zdajle sem debatiral z njimi gleda vračila, pa kot sem že napisal. Če bi sestavljali (včasih so) bi vzeli, tako pa nimajo komu prodati odprte robe. Tako kot sam praviš.

No, dobim pa tam B550, ki pride manj 80 EUR, ja. Tako da na koncu ne bom kaj na slabšem, če uspem prodati tole hitro naprej nekomu, ki mu dol visi za HDMI na plati in bo dobil praktično nov CPU in plato.

Ma prodam za 200 EUR recimo. Asus H470m + i3 10100.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 14 minutami:

Potrošnik odgovarja za zmanjšanje vrednosti blaga, če je zmanjšanje vrednosti posledica ravnanja, ki ni nujno potrebno za ugotovitev narave, lastnosti in delovanja blaga. Potrošnik ne odgovarja za zmanjšanje vrednosti blaga, če ga podjetje ne seznani s pravico do odstopa od pogodbe skladno s 4. točko prvega odstavka 43.b člena.

 

Ja... povsod se najdejo cake. Ampak za monitor, mikser, sušilec za lase tudi vnaprej veš kako bi naj deloval. Saj vseeno, ker se na srečo še nisem rabil ukvarjat s tem in upam, da se nikoli ne bom rabil. Svetoval sem mu pač možnost, ki vem, da gre. Znanec je konkretno izkoristil to možnost, ker je vmes dobil boljši procesor pri drugi firmi, ki ga prej ni bilo na zalogi in mu je prva firma morala v roku vrniti denar. Ne vem pa za kere firme je šlo.

 

Upam, da se nikoli ne bom jebal s takimi zadevami, ampak priznam pa, da če bi kupil nekaj za pol mesečne plače in mi ne bi blo ok... bi se ziher zatekel k tej pravici.

 

Ziher pa sem, da ima kdo tukaj tudi dejanske lastne izkušnje s tem in bo mogoče delil z nami.

 

Aja... sam sem RAM-e tudi vrnil in menjal po tem, ko sem jih nekaj časa uporabljal. Sicer sem bolj s heca vprašal, če je možno, pa ni blo problema.

 

akulp reče pred 13 minutami:

Pa si prepričan, da tole velja za nakup preko firme?

 

Takoj sem rekel, da ne vem, če velja to za nakup preko firme, čeprav ne vem zakaj bi blo drugače :)

 

To, da oni nimajo naprej komu prodati kasneje, tebe načeloma ne zanima kot kupca.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 urami:

Ok, ne vem kako je to zakonsko, ampak očitno kupcem neprijazna firma pač. Mislim pa, da tudi zakonsko to ni čist skladno, ne bom pa trdil.

 

Dobro vedeti.

Zakonodajalec je predvideval da je bussiness dovolj odgovoren da naroci stvari ki jih res rabi, med tem ko je fizicni osebo treba zascitit. Al neki. 

Povezava do prispevka

Btw, ne vem kdo mi je napisal, da rabiš za normalno branje teksta nujno subsampling 444.

 

Danes sva s kolegom naredila test s HDMI 2.0, kjer dobiš na 60Hz ven max 4:2:0 in tole je rezultat. Res me je namreč matrala vsa ta tako opevana teorija ...

Ne vem, jaz nisem dojel, razlike da bi blo karkoli drugače, kot če gledaš v 4k pri 444 (pustimo Hz, pri tekstu itak niso važni).

444

https://ibb.co/ZHfnsyC

420

https://ibb.co/DQNWG7k

 

Pa pustite svetlobo, težko je s telefonom ujet enako. 420 se svetloba odbija, v živo ni bilo videti nobene razlike.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

 

To bi moral napisati na začetku posta, ker sem 15x preklopil med sličicama na hitro in ravno to razliko v svetlobi gledal :D Šele nato prebral zadnji stavek.

Ne, tu sem ciljal samo na primerjavo ostrine teksta, ki naj bi bila pri 444 vs 420 zelo opazna.

Mogoče pa česa ne štekam ...?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 50 minutami:

Meni se zdi ostrina v glavnem ista. Temnejša barva na sliki 444 naredi na pogled malo bolj ostro. Ampak kot praviš je to itak samo optično na slikah tako.

Ja, ker ker je bila 444 narejena pri 1/50, druga pa pri 1/30.

 

Tako da ja, v živo ni razlike, sicer ne bi postal…

Povezava do prispevka

eno vprašanje.

raspberry pi 3 sem mel na tv priklopljen preko HDMI.

Sem ga upgrejdal na RPie4, kater pa ma mini hdmi. 
Ok. Kupim adapter. Ni zvoka. A je možno da zarad tega mini adapterja sedaj zvok ne gre več čez HDMI?

 

ok, nvm. 
Sem ugotovu. Rpi4 ma 2 outputa. Samo na hdmi 0 dela zvok (kater je blizu power napajanja) in ga nisem nikol priklopu/probal, ker se adapter zelo na tesno priklklopi zaradi napajanja. 
Well. it works. 
 

Povezava do prispevka

Ena dobra novica za lastnike RDNA kartic, deluje tudi na RX 5700. Skratka, ko sem iskal kaj podpira to. AMD bastardi so smart memory acces omejili samo na ryzne serije 5.

 

Smart memory acces je pa zdej navoljo na 50€ cheap asus plati z cheap intel procesorjem.

 

Free perfomance boost od 0-20%, povprčeno nekje 12%. Dost cool imo.

Povezava do prispevka

Se opravicujem za noob vprasanje.

Priklapljam napajalc na maticno pa sem naletel na tezavo:

-poleg nisem dobil kabla s 4 pini (oznaka na maticni je cpu_pwr2)


je dovolj, da priklopim sam 8pinskega al morm posebi kabl nabavt?

3F70A74D-EBF4-4409-9E88-564162C9935C.png 
 

e: ok vidim, da je zgleda ta 4pinski, ce res napolno navijas, zgleda ni panike, ce sam 8pinskega priklopis.

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...