Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

coupet reče pred 3 urami:

Ni pomagalo, prej se je spet to naredilo.

čudno pa da v igri lahk v nedogled brez tega deluje 😟

Čist iz fore ali si kaj rama dodajal?

 

Meni je na stari plati ven metal za grafo (sicer amd) ampak je bil ram kriv (pokvarjen?) torej vrgu 2 palčki ven in voila.

 

:D 

 

Poskusi še to narest. Ram ven pa ponovno vstaviti.

Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 4. 12. 2020 at 21:12:

Nima veze z ARCom in z receiverjem. Ampak TV. TV prek HDMIja prejme sliko in zvok, bodisi v DTS ali DD formatu. Potem ga pa TV prek optike pošlje/passthru v receiver, bodisi v DTS formatu ali DD. Oba formata pa zna receiver odkodirat. To je najbolj simple zadeva.


Tole smo pred časom imeli debato, v tej temi, zdaj pa lahko testiram v živo, pa ne bi zato odpiral nove teme.

Zdaj imam povezavo PC--HDMI--TV--Logitech Z906.

DTS/DD filmi načeloma  delujejo, decoder na zvočnikih se vklopi. Pri določenih, čeprav naj bi bili DTS, ne pride signal pravilno do zvočnikov, posledično se decoder ne vklopi, zvok ne deluje. Nisem še ugotovil, kje je problem. Poskusil VLC, MPC, PowerDVD, Kodi ...

Me pa bolj zanima še nekaj drugega, čisto iz prakse, teorijo sem si prebral.


Testiram zdaj v enem filmu, sicer trenutno bolj potihem, ker familija spi :), ampak ne vem, a je v samih efektih sploh kaka razlika?


Se pravi preklapljam med viri:
A/
  analogni izhod (3x jack) - Xonar DGX zvočna (brez "efektov" na samih zvočnikih, pustim 5.1)

B/   S/PDIF izhod (Xonar DGX zvočna)
C/  PC HDMI izhod (na TV, naprej S/PDIF do Z906)
Audio filma, ki ga testiram je: Dolby Digital AC3 5.1 @ 448 Kbps

V B in C opciji zvočniki torej vklopijo decoder.

 

V čem je razlika med analognim 5.1 signalom (3x jack) in DTS/DD (S/PDIF).

Povezava do prispevka
akulp reče pred 6 minutami:



Zdaj imam povezavo PC--HDMI--TV--Logitech Z906.
DTS/DD filmi načeloma  delujejo, decoder na zvočnikih se vklopi. Pri določenih, čeprav naj bi bili DTS, ne pride signal pravilno do zvočnikov, posledično se decoder ne vklopi, zvok ne deluje. Nisem še ugotovil, kje je problem. Poskusil VLC, MPC, PowerDVD, Kodi ...

Me pa bolj zanima še nekaj drugega, čisto iz prakse, teorijo sem si prebral.


Testiram zdaj v enem filmu, sicer trenutno bolj potihem, ker familija spi :), ampak ne vem, a je v samih efektih sploh kaka razlika?


Se pravi preklapljam med viri:
A/
  analogni izhod (3x jack) - Xonar DGX zvočna (brez "efektov" na samih zvočnikih, pustim 5.1)

B/   S/PDIF izhod (Xonar DGX zvočna)
C/  PC HDMI izhod (na TV, naprej S/PDIF do Z906)
Audio filma, ki ga testiram je: Dolby Digital AC3 5.1 @ 448 Kbps

V B in C opciji zvočniki torej vklopijo decoder.

 

V čem je razlika med analognim 5.1 signalom (3x jack) in DTS/DD (S/PDIF).

Pa to sem ti zanč vse podrobno razložil. Nisi nič poslušal? :)

Tvoj TV ne zna DTS zvoka naprej pošiljat. Mora bit DD. Ja vem neumen Samsung, vsi ostali to znajo. Zato je potrebno vsak film, ki nima DD zvoka v predvajalniku naštimat, da realtime trasncodira v DD in passthru HDMI do TVja.

 

Pri A opciji, film ki ima zvok posnet v nekem formatu zvočna kartica decodira format in ga pošlje analogno po treh kablih do receiverja.

Pri B in C opciji pa pride kodiran zvok do zvočnikov in jih zvočniki pretvorijo v analogni signal.

Neke bistvene razlike ne bi smelo biti.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Pa to sem ti zanč vse podrobno razložil. Nisi nič poslušal? :)

Tvoj TV ne zna DTS zvoka naprej pošiljat. Mora bit DD. Ja vem neumen Samsung, vsi ostali to znajo. Zato je potrebno vsak film, ki nima DD zvoka v predvajalniku naštimat, da realtime trasncodira v DD in passthru HDMI do TVja.

 

Pri A opciji, film ki ima zvok posnet v nekem formatu zvočna kartica decodira format in ga pošlje analogno po treh kablih do receiverja.

Pri B in C opciji pa pride kodiran zvok do zvočnikov in jih zvočniki pretvorijo v analogni signal.

Neke bistvene razlike ne bi smelo biti.


Ne, ne, absolutno, vse mi je jasno glede DD/DTS pošiljanja zvoka naprej, itd. Ok, to, da Samsung ne zna pošiljati DTS naprej, nisem vedel. Hvala :)

Deluje pa DTS bre težav prek S/PDIF iz zvočne, tako da ni to nek problem, če bi že hotel to.

Btw, TV ima eARC port, prek tega gre naj bi delal pass-through, vsaj tako je videti v navodilih. Moram poskusiti.

https://www.samsung.com/levant/support/tv-audio-video/what-is-earc-and-how-to-set-on-samsung-smart-tv/

Edit: Aha, tole velja samo, če reciever priklopiš direktno na eARC.

Mene je predvsem zanimalo, če je kaka resna (beri slišna) razlika med tem a imam stalno povezavo prek analognih jackov (in s tem tudi rešim glasnost posameznega zvočnika, s čimer sem se zadnjič ubadal - glede na to da si pri S/PDIF omejen, kar si zadnjič lepo razložil :) ) ali pa prek S/PDIF in zvočniki dekodirajo DTS/DD.
Ker če je ni, mi ni treba prekapljati vira, kar je sploh fino.

uredilo bitje akulp
Povezava do prispevka
akulp reče pred 21 urami:

Mene je predvsem zanimalo, če je kaka resna (beri slišna) razlika med tem a imam stalno povezavo prek analognih jackov (in s tem tudi rešim glasnost posameznega zvočnika, s čimer sem se zadnjič ubadal - glede na to da si pri S/PDIF omejen, kar si zadnjič lepo razložil :) ) ali pa prek S/PDIF in zvočniki dekodirajo DTS/DD.
Ker če je ni, mi ni treba prekapljati vira, kar je sploh fino.

V praksi ni.

 

V teoriji:

Lahko da ima zvočna precej boljši DAC od zvočnikov in lahko da je zvok potem še boljši. Lahko pa da imaš zanič kable in bo zvok slabši. Nekateri audifili s srebnimi kabli in opremo za 10k pravijo, da so analogni kabli boljši, ker je zvok toplejši in podoben crap.

 

Tko, da v praksi ni ralzike.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 urama:

V praksi ni.

 

V teoriji:

Lahko da ima zvočna precej boljši DAC od zvočnikov in lahko da je zvok potem še boljši. Lahko pa da imaš zanič kable in bo zvok slabši. Nekateri audifili s srebnimi kabli in opremo za 10k pravijo, da so analogni kabli boljši, ker je zvok toplejši in podoben crap.

 

Tko, da v praksi ni ralzike.

 

Ponovno hvala, ker si mi razširil audio obzorje. :) Jaz sem zi od nekdaj predstavljal, dokler se nisem srečal z DTS/DD, da je to nekaj nad vsem :)

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 1 minuto:

Po flashanju biosa iz 1.3 na 1.4 (msi x570 tomahawk) mi je nehal delat vent na maticni in lucka na vodnemu hladilniku (pure loop 240). Bi me mogl skrbet?

 

also, venti na 3080 ne laufajo skoz? Razn, kadar se temp grafe dvigne, ce prou razumem?

Dej nazaj stari bios, pa poglej, da ni napaka v bios kodi. Če je , jim pošlji na upport.

Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 23 minutami:

vprašanje za vas znalce...

 

HDD backplane z molex powerjem yes/no? se mi bo stvar vžgala? do zdej sm živel pod pretvezo da no no, vlečt molex na sata ampak pizda no, v server svetu to očitno ni redko oz. se vse male hotswap NAS kište narejene s točno tem backplanom?

 

gre za tole: 

 

 

  Razkrij skrite vsebine

 

5_sc-4004_backplane1-44f50d8d537d2687cf7

6_sc-4004_backplane2-80c7751e8ff6570fea9

 

 

Ja, ker je sata priključek veeeliikko več kot malo razporejen molex priklop :D

 

http://flylib.com/books/4/57/1/html/2/images/19fig34r.jpg

 

https://www.techilife.com/wp-content/uploads/2020/07/SATA-Cables.png

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
bainit reče pred 55 minutami:

a lahko poveš zakaj je sploh to oz. zakaj nebi samo dveh kablov vlekel in je to to?

 

ker bi rad razumel foro. valda bom na koncu, če ne bom nič pametnejši iz kište to odšravfal pa normalno priklopu. 

 

DaMachk reče pred 44 minutami:

Ja, ker je sata priključek veeeliikko več kot malo razporejen molex priklop :D

 

http://flylib.com/books/4/57/1/html/2/images/19fig34r.jpg

 

https://www.techilife.com/wp-content/uploads/2020/07/SATA-Cables.png

 

ja saj, točno to. molex nima 3.3v načina, k ga sata ma. but then zakaj take kište obstajajo, kje hudiča je fora? :D

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka

Se eno vprasanje :D

hote sm dvignt mhz ramom (notr so 3600mhz 16 cl), po defaultu so v biosu nastavljeni na cca 2100mhz.

 

Ko sm spremenil aktiviral xmp, spremenil mhz na auto in resetiral comp, ni vec prislo v biose in sm mogu bios resetirat, da se je frekvenca nastavila na default.

 

Mam zjebane rame (Gskill ripjaws v)? Al naj postopoma dvigujem frekvenco do tja, kjer bodo se delovali?

 

Overall, obstaja kak software, kjer preverim ce majo konponente kaksno napako? Pri zagonu mi pri FZ debug LED par sekund gori lucka za vga, kar sigurn ni dobr...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...