Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

očitno so spoznal da ne morjo met finančnika na čelu ampak rabjo inženirja, preden potonejo še dlje. ni pa the Bob v intervjuju nč omenu, kakega TSMCja. omenil je zgolj to, da bi sodelovali z drugimi fabi, če bi imel intel preferential treatment. tko da tole je kr zanimiv splet okoliščin s TSMC in menjavo CEO, glede na CES intervju.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Upam da ni res, ker imajo dosti več denarja kot AMD in ga zlahka izrinejo. Lahko to tudi počnejo samo zato, da kradejo AMDju kapacitete :devil:

 

Ravno sedaj se vidi, da AMD ne more biti prava konkurenca Intelu, ker nima lastnih fabs in so čist odvisni od milosti TSMCja.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

saj takrat, ko so jih imeli, tudi niso mogli biti konkurenčni

pri glofo se je tudi videlo, da se je počasi končalo vse skupaj, ko je bilo treba vlagati konkreten keš v razvoj

s tem, da so že prej imeli težave, mislim da so en proces celo licencirali od samsunga

 

tsmc ima vsaj en kup strank, glofo je pa bolj ali manj živel od amd za leading-edge

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 47 minutami:

https://videocardz.com/newz/msi-z590-motherboards-to-cost-up-to-1000-eur-asus-z590-up-to-1516-eur
 

Kake cene trgu se je sfookalo :avadodo: hvalabogu sm sestavu kisto pred 2021.

 

Jaz tudi prav vesel, evo - iz unega, da sem moral kupit na vrat na nos in mi je šlo na kurac, se je izkazalo, da še dobro da je prišla ta šola na daljavo (vsaj kar se PCja tiče). :D

 

Povezava do prispevka

Nisem na tekočem, kolikšna je podražitev primerljivih modelov? Ker tistih 1,5k za EK vodno hlajenje ne pove kaj dosti, ker tu gre izključno za kurčenje.

 

Pa 590 bo imel pcigen4, že tu gre pričakovati podražitev.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 2 minutama:

Nisem na tekočem, kolikšna je podražitev primerljivih modelov? Ker tistih 1,5k za EK vodno hlajenje ne pove kaj dosti, ker tu gre izključno za kurčenje.

Js sm na zacetku decembra sm dal za 3080 Vision 1050e, sedaj je pri ostalih slo trgovcih 1400 :rofl: top primerki ala Xtreme so 1500. V nemciji so cene bolj normalne, okrog 1200 za Vision, kokr sm gledu nazadnje.

Povezava do prispevka

Jaz tudi... srečno sem preživel, ker nisem poslušal Maksija takrat hehe :) Malo za hec, malo za res... So že kar hitro v letu 2020 napovedali, da bo velik izpad v prihajajočih mesecih zaradi situacije. Pa takrat se verjetno še niti kriptomanija ni vštela v predvideno pomanjkanje vsega in porast cen.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Eno vprašanje glede PCI lanes. Ryzen 2600 naj bi imel 28 uporabnih na X470 chipsetu. 16 jih gre za grafo. 1 ultra m2 socket plus m2. USBji. 1 Lane za vse usb 3.0? Sata? Gre to na pci? Imam 3 hdd-je, 2 sta v raidu in 2 m2 Ssd-ja. 

 

Sprašujem zato, ker mi miška zafrkava zadnje čase 😃. Vsake tolko jo izklopi in čez pol sekunde vklopi nazaj in naredi tisti Windows zvok zraven. 

 

Lahko, da sem čisto mimo vsekal pa je samo miš crknila, vendar me zanima od tistih, ki so bolj v tem kaj menijo. 

Povezava do prispevka

Pac jz ne vem cesa si ti zelis maksi, top shelf gear nikoli ni bil poceni, pa definicija “high end” opreme se je spremenila in dobis lahko se relativno hitrejsi hardware ce ti ni skoda mizernega p/p. 
Zdej ja, trenutno je pac shit ker nikjer nizalog ampak vsi nazigajo cene v bozjo mater, sam po msrp cenah pa lahko sestavis precej competent rig za manj kot 1k€. Vprasanje je samo kdaj bojo zaloge spet na normalni ravni, jz kot pesimist ne bi nic drzal diha :D

Jz pa zadnje leto ugotavljam da sem bil na PCju manj kot 10% mojega casa z digitalnimi stvarmi. Delam na laptopu in igram na playstationu. Ce se kej hudo ne spremeni ne vem ce bom se kupoval pc razn kot htpc mogoce. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Ja danes, daš pa 200€ več. Pač sj daš tudi za PS5 tolk več :) Ni zdej, da bo konc sveta. Lahko bi bil pa še intel dražji, ram in disk... 

 

Men je hecno, kako ni vesel, da bo 11400f recimo 150€. Dobil boš proc, ki bo za gaming tam tam z 5600x, ki se prodaja po 350€. Skratka jest sem vedno zagovornik, da je najboljši čas za nakup sedaj. Razen v res izjemnih situacijah, ko je res nova tehnologija 14 dni stran in so razmere normalne.

Povezava do prispevka

Jaz sem pač stara šola in pričakujem, da bom dobil z vsako generacijo več za isti denar, ne več za več denarja, but that's just me.

 

Samo nekak dvomim v te cene, da bi podražili top SKUje, nižje pa ostalo enako.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...