Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Za sodelavko sestavljam en mali komp za domace delo...

Se pravi Office, Internet, Osnovno "editiranje fotk" (niti photoshop ne)

 

Pa da je tih in kolkrtolk poskocen:

 

Intel Core i3-10100, 4C/8T, 3.60-4.30GH

Gigabyte H410M H

G.Skill Aegis DIMM 16GB, DDR4-3000

Crucial P2 SSD 500GB, M.2 

Alpenföhn Panorama
AeroCool Playa Slim

be quiet! SFX Power 2 300W SFX12V 3.3
be quiet! Pure Wings 2, 80mm

 

S postnino vred od oka 430€

 

Sprejmem predloge za spremembe, izboljsave, mnenja.

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 30 minutami:

Za sodelavko sestavljam en mali komp za domace delo...

Se pravi Office, Internet, Osnovno "editiranje fotk" (niti photoshop ne)

 

Pa da je tih in kolkrtolk poskocen:

 

Intel Core i3-10100, 4C/8T, 3.60-4.30GH

Gigabyte H410M H

G.Skill Aegis DIMM 16GB, DDR4-3000

Crucial P2 SSD 500GB, M.2 

Alpenföhn Panorama
AeroCool Playa Slim

be quiet! SFX Power 2 300W SFX12V 3.3
be quiet! Pure Wings 2, 80mm

 

S postnino vred od oka 430€

 

Sprejmem predloge za spremembe, izboljsave, mnenja.

Glede na to, kaj rabi je zmogljivost ok. Pač domač komp. Zdej če je ram kaj cenejši je lahko tudi 2666mhz, ker je to max, kar plata podpira.  To tudi nič elektrike ne kuri, ne rabiš custom hladilnika in custom ventomv, SFX napajalniki so ponavadi dražji. Mogoče res plato, ki ima poleg HDMI še DVI. Pa seveda lepše ohišje. Bejbam je ohišje najbolj pomembno. Vzem eno tako lepo pedersko/žensko ohišje. 

Lej tako je z napajalnikom, čisto majhno.

 

Povezava do prispevka

EKL Alpenfohn hladilniki niso med najtisjimi (večji venti v slim izvedbi). So ze mene rajcal pa sm se potem odlocu proti. Ce bi vzel nekaj poceni bi vzel arcticov entry model (cca 6e je ma MF npr.) ki se v najnizjih obratih vrti zgolj 200rpm, obstaja pa tudi verzija ki ma 100rpm min. to mora bit popolnoma neslisno, sploh ce krivuljo mal popravis rocno.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
atomic reče pred 16 urami:

Glede na to, kaj rabi je zmogljivost ok. Pač domač komp. Zdej če je ram kaj cenejši je lahko tudi 2666mhz, ker je to max, kar plata podpira.  To tudi nič elektrike ne kuri, ne rabiš custom hladilnika in custom ventomv, SFX napajalniki so ponavadi dražji. Mogoče res plato, ki ima poleg HDMI še DVI. Pa seveda lepše ohišje. Bejbam je ohišje najbolj pomembno. Vzem eno tako lepo pedersko/žensko ohišje. 

Lej tako je z napajalnikom, čisto majhno.

 

V izbrano ohisje se lahko zatlaci le SFX, razlika v ramu je... drobiz, ce vzamem 2666MHz... dobesedno 3€

Gre se za to da hocjo met v dnevni, priklopljen na TV in posledicno zelo tiho...

 

MaDrung reče pred 15 urami:

Je 16 GB rama sploh potrebnega?

Hocjo met, sem ze pobaral ce se bi zadovoljili z 8... pa bolj ne

TrippinBalls reče pred 15 urami:

EKL Alpenfohn hladilniki niso med najtisjimi (večji venti v slim izvedbi). So ze mene rajcal pa sm se potem odlocu proti. Ce bi vzel nekaj poceni bi vzel arcticov entry model (cca 6e je ma MF npr.) ki se v najnizjih obratih vrti zgolj 200rpm, obstaja pa tudi verzija ki ma 100rpm min. to mora bit popolnoma neslisno, sploh ce krivuljo mal popravis rocno.

Na PAnorami bi nej sel do max 22 db... Je zadost tih tud pod polnimi obrati.

in pa EKL ni vedno Alpenföhn...

EKL so neki simpl Alu bloki, v razlicici "Alpenfön" pa so dali Alpenföhnov ventilator gor.

 

Arctic Freezer 11 lp gre do 34dBA

Arctic Alpine 12 tud do 23.5dbA

Nighthawk reče pred 2 urama:

Za male pare ima Arctic vrhunske hladilnike.

 

Freezer 34 stane okol 30€ pa se lahko kosa z robo v bistveno višjem cenovnem razredu.

 

 

Omejen sm tud z visino glede na to da se gre za slim ohisje.

Ce ne bi itak gledal Freezer 34-ko al pa BeQUiet Dark Rock SLim.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

IMHO, ne smeš gledat kolk se derejo venti pri max. Glasnost pri max ti pove en pičkin dim, če je pri najnižjih rpmjih še vseeno 26 db (eg. 26-28db, hvala lepa za tako sranje). Rredki makerji objavljajo celoten rpm/db razpon. Also, pri pisarniški rabi lahko narediš čisto custom popolnoma tiho krivuljo, zato se meni zdi pomembno imet možnost najmanj obratov. Kolk se sučejo alpenfohni, 800-2000rpm? Pri 800 dam levo jajce, da je še vedno vsaj tolk annoying kot intel, sploh ker gre (verjetno) za slim ventilator.

 

Lahko pa potrdim, da je shadow rock slim bomba. Sem ga imel na i5 4570. Abso-fakin-litely neslišen do 600rpm (idla pri 400 rpm).

 

lahko pa gledaš kako bequiet top blow izvedbo? ziher bi bil enako tih kot shadow rock slim.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 2 minutama:

IMHO, ne smeš gledat kolk se derejo venti pri max. Glasnost pri max ti pove en pičkin dim, če je pri najnižjih rpmjih še vseeno 26 db (eg. 26-28db, hvala lepa za tako sranje). Rredki makerji objavljajo celoten rpm/db razpon. Also, pri pisarniški rabi lahko narediš čisto custom popolnoma tiho krivuljo, zato se meni zdi pomembno imet možnost najmanj obratov.

 

Lahko pa potrdim, da je shadow rock slim bomba. Sem ga imel na i5 4570. Abso-fakin-litely neslišen do 600rpm (idla pri 400 rpm).

Brez skrbi, sem seznanjen tud s tem :D

Pac, zgleda cist spodoben za 20€

image.png.aaa73571db73b757820ccf2bc00d2b94.png

Povezava do prispevka

poročaj potem. bodi naš rumeni testni zajček, ker bo to uporabna informacija. :D

 

jst ta vikend dobim sestav z G6400 ampak nisem naročil nobenega ekstra coolerja zraven, ker me zanima kako neznosen bo intel in kakšen proc sploh je. Rabim nekaj filinga s kakšnimi temperaturami bom imel opravka in da vidm, če ga bom lahko hladil pasivno (npr dynatron k129 ali pa k1).

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 16 minutami:

lahko pa gledaš kako bequiet top blow izvedbo? ziher bi bil enako tih kot shadow rock slim.

Zal trenutno na voljo samo be quiet! Shadow Rock LP...

Pa ne vem ce je za i3-ko smiselno dat soraj dvakrat vec kot za Panoramo...

 

 

@atomic sej je lustno ohisje... sam za 100€... ne hvala :D 

image.png.a81abce736a0071df5e024282f20fa49.png

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 16 minutami:

Zal trenutno na voljo samo be quiet! Shadow Rock LP...

Pa ne vem ce je za i3-ko smiselno dat soraj dvakrat vec kot za Panoramo...

 

 

@atomic sej je lustno ohisje... sam za 100€... ne hvala :D 

image.png.a81abce736a0071df5e024282f20fa49.png

Ja kolk pa pride tvoje. Ohišje + napajalnik + venti?

Povezava do prispevka

Ravnokar sem ugotovil, da mindfactory ne pošilja v Slovenijo fizičnim strankam. Nadbedno. Katera trgovina v Nemčiji je primerljiva in da pošiljajo? Na Mindfactory sem jaz našel vedno najnižje cene, tako da skoraj ne verjamem, da obstaja kaj zares primerljivega. Leta 2016, ko sem kupoval računalnik ni bilo nobenih problemov, zdaj pa kr ne pošiljajo. 

Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 58 minutami:

Ravnokar sem ugotovil, da mindfactory ne pošilja v Slovenijo fizičnim strankam. Nadbedno. Katera trgovina v Nemčiji je primerljiva in da pošiljajo? Na Mindfactory sem jaz našel vedno najnižje cene, tako da skoraj ne verjamem, da obstaja kaj zares primerljivega. Leta 2016, ko sem kupoval računalnik ni bilo nobenih problemov, zdaj pa kr ne pošiljajo. 

Nabavis preko mailbox.de?

Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 2 urama:

Ravnokar sem ugotovil, da mindfactory ne pošilja v Slovenijo fizičnim strankam. Nadbedno. Katera trgovina v Nemčiji je primerljiva in da pošiljajo? Na Mindfactory sem jaz našel vedno najnižje cene, tako da skoraj ne verjamem, da obstaja kaj zares primerljivega. Leta 2016, ko sem kupoval računalnik ni bilo nobenih problemov, zdaj pa kr ne pošiljajo. 

Ne posiljajo, ker ce veliko prodajas v sosednjo drzavo moras tam imeti sedez. To je razlog in nic drugega.

Povezava do prispevka
tiesto reče Dne, 19. 1. 2021 at 14:55:

@Stipe2 @TrippinBalls ok ajde mogoc sm Zotac pregit vrgel v ta kos. Kolega, ki je navdusen miner in geek, je reku, da v zivljenju ne kupi Palita in Gainwarda. Mesecno jih je menjaval na garancijo, kar se mininga tice. Z Asus in GB teh problemov ni nikol imel. In pr miningu gredo grafe res do maksimuma 247 in tle se lahk vidi, kaj ne kupovat.

 

čisto možno -  ne bom nič reku, ki ne vem...ki kartica ni samo GPU, ful je odvisno kakšne kvalitete so tudi druge komponente na njej

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...