Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Vodokotlič reče Dne, 28. 1. 2021 at 20:25:

Ajde lažem. Zanima me kakšno so rešitev uporabili. Nvidia je bila bolj slaba. Intel boljši. Kaj pa je zdaj. 

AyyyyMD

mi je pa funneh, NV je govorila, da je še 10w preveč zaradi hlajenja v automotive segmentu, potem pa pride ena tesla.

bi pa rekel, da te grafe niso po automotive standardih, kar se tiče dolgoživosti pod vibracijami in temperaturnimi razlikami, ravno tako kot njihovi LCDM zasloni niso (bili).

Povezava do prispevka

https://wccftech.com/report-intel-signs-contract-to-outsource-cpus-to-tsmcs-3nm-process/

Intel set to become TSMC's second-largest customer according to a report out of Taiwan

The DigiTimes report claims that Intel is planning to outsource a good portion of products in 2022 to TSMC's 3nm process (this would also explain why Pat Gelsinger stated that the vast majority of products will be fabricated in-house in 2023).

 

fak, globoko so padli

do 2023 bodo imo rabili, da spedenajo 7nm proces, 10nm bodo pa kar preskočili očitno za mainstream (desktop, server)

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Dne, 28. 1. 2021 at 20:25:

Ajde lažem. Zanima me kakšno so rešitev uporabili. Nvidia je bila bolj slaba. Intel boljši. Kaj pa je zdaj. 

A niso razvili nekaj let nazaj svojega SOCja na ARMu? Kaj gre se zmeraj za njihovo resitev al so jo outsourcal komu?

Povezava do prispevka
bainit reče pred 1 uro:

https://wccftech.com/report-intel-signs-contract-to-outsource-cpus-to-tsmcs-3nm-process/

Intel set to become TSMC's second-largest customer according to a report out of Taiwan

The DigiTimes report claims that Intel is planning to outsource a good portion of products in 2022 to TSMC's 3nm process (this would also explain why Pat Gelsinger stated that the vast majority of products will be fabricated in-house in 2023).

 

fak, globoko so padli

do 2023 bodo imo rabili, da spedenajo 7nm proces, 10nm bodo pa kar preskočili očitno za mainstream (desktop, server)

 

Zadnjič sem bral neko poročilo o prihodkih in zaslužkih - nisem baš opazil, da so padli, samo verjetno si jaz kaj narobe tolmačim... :D

 

Full-year revenue set an all-time Intel record of $77.9 billion, up 8 percent YoY.

 

Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 2 minutama:

Kupujem gaming pc za nadalnjih 5-7 let. Mojemu i7 4770k pocasi pojemajo sape v novejsih igrah na visokih nastavitvah.

 

Izbiram ryzen 9 5900x in ryzen 7 5800x. Kaj menite, je prvi overkill.. ? 

 

Ne razumem, vzameš 5600X za gaming. In ja, 5900X je totalni overkill :)

Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 2 urama:

Kupujem gaming pc za nadalnjih 5-7 let. Mojemu i7 4770k pocasi pojemajo sape v novejsih igrah na visokih nastavitvah.

 

Izbiram ryzen 9 5900x in ryzen 7 5800x. Kaj menite, je prvi overkill.. ? 

Sam imam tudi v eni kišti ta procesor in navitemu nikjer ne primanjkuje sape.

 

Kar se pa tiče CPUja, glede na to da že imaš solidnega, lahko počakaš na intel i7 11700K. K bo zdej zdej enkrat prišel na police.

Povezava do prispevka

Imam ga na 4.2ghz, gpu pa 1070 gtx, rami so se ddr3. Opazam npr v dolocenih igrah, da bi graficna zmogla se, pa ga cpu stopa (npr borderlands 3 mi zelo plesejo fps, ko se malo vec dogaja okrog). Plan za gpu je 3080. 

 

Zakaj je sedaj slab cas za nakup AMD? Kaj pa i7 11700k, se pricakuje da bo raztural? Videl 5600x - zelo zanimivo! Decisions, decisions.. Skoraj 2x cenejsi, pa v igrah zaenkrat ponuja skoraj isto.. 

 

Morem se malo osvezit, nisem sledil kaj dosti zadnje cajte :) 

uredilo bitje B-Magic
Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 5 minutami:

Imam ga na 4.2ghz, gpu pa 1070 gtx, rami so se ddr3. Opazam npr v dolocenih igrah, da bi graficna zmogla se, pa ga cpu stopa (npr borderlands 3 mi zelo plesejo fps, ko se malo vec dogaja okrog). Plan za gpu je 3080. 

 

Zakaj je sedaj slab cas za nakup AMD? Kaj pa i7 11700k, se pricakuje da bo raztural? 

 

Morem se malo osvezit, nisem sledil kaj dosti zadnje cajte :) 

Mal offtopic, bos mogu mal osvezit tut glede dobave GPU :D ciljaj raje na 3070, bos privarceval ogromno zivcev pa cca jurja v denarnci.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...