Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Kolega star 40 in me zmer sprašuje za nov komp.  Menja komp vsake pol leta. Igra samo counter strike, ampak grafična more bit za 1000€ in vse more bit v lučkah pa naj stane karkoli. Venti na slikah so 40€ each lol... 

No zmer je imel vse neki RGB pisano.

Učer sm mu vse lučke premetal in mu naštimal v cyberpunk in je čist navdušen haha

 

 

IMG_20210131_173022.jpg

  • Račka +1 3
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 1 uro:

Imam ga na 4.2ghz, gpu pa 1070 gtx, rami so se ddr3. Opazam npr v dolocenih igrah, da bi graficna zmogla se, pa ga cpu stopa (npr borderlands 3 mi zelo plesejo fps, ko se malo vec dogaja okrog). Plan za gpu je 3080. 

 

Zakaj je sedaj slab cas za nakup AMD? Kaj pa i7 11700k, se pricakuje da bo raztural? Videl 5600x - zelo zanimivo! Decisions, decisions.. Skoraj 2x cenejsi, pa v igrah zaenkrat ponuja skoraj isto.. 

 

Morem se malo osvezit, nisem sledil kaj dosti zadnje cajte :) 

Ker jih je tezko dobiti pa se dragi so. Sicer ce ti ni problem dat za procesor 360 eur (moral bi biti max 300 eur ali manj) potem je vseeno.

Povezava do prispevka

Glede na budget vzami 5800x ali 5900x, razlike v ceni so dosti manjše kot pri gpujih. V igrah bo itak vse enako, samo napram 5600x imata več jeder, tako da je bolj future-proof.

 

za nove intele pa se ne splača čakat, v najboljšem primeru bo par procentov hitrejši ampak se bo grel kot nuklearni reaktor, verjetno boš rabil AIO

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Kolega star 40 in me zmer sprašuje za nov komp.  Menja komp vsake pol leta. Igra samo counter strike, ampak grafična more bit za 1000€ in vse more bit v lučkah pa naj stane karkoli. Venti na slikah so 40€ each lol... 

No zmer je imel vse neki RGB pisano.

Učer sm mu vse lučke premetal in mu naštimal v cyberpunk in je čist navdušen haha

 

 

IMG_20210131_173022.jpg

A grafo si mu dal 3060ti not? :rofl: drugac hud build no homo

Povezava do prispevka

ja samo če bo nvidia kupila ARM, je možno, da se bodo vsaj določeni proizvajalci začeli ozirati proti drugim arhitekturam, MIPS recimo

apple ima unlimited lifetime licenco za ARM za vse, kar jim paše in world-class razvojno ekipo glede na to, kar jim je uspelo v par letih

Povezava do prispevka

Tu je tudi RISC-V arhitektura, samo še ni bilo nobene implementacije afaik.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/RISC-V

 

V vsakem primeru bi odmik od x86 koristilo razvoju mikroprocesorjev, edin razlog zakaj imamo samo dva ponudnika procesorjev je dejstvo, da razen AMD noben ne more dobiti x86 licence (in če ga kdo kupi, jo zgubi)

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 40 minutami:

CPU

RAM

Ryzen 7 5800x

  G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) 3600MHz DDR4
MB Gigabyte X570 AORUS ELITE
SSD  Sabrent 1TB Rocket Gen4 M.2 
Case ????
Cooler  NZXT Kraken M22 
PSU

Corsair RM750

 

Mnenje? 

 

 

Pri vsem tem denarju, ki ga boš zapravil, si vrži še 16GB rama, sploh če kupuješ za 5-6 let. :)

Povezava do prispevka

Za coolerje se priporočam (nisem še fejst podrobno gledal in raziskoval). NZXT Kraken M22 se mi je zdel kar OK price/perfomance. 

 

Ram imam že doma v predalu (sem ga dobil za 70€ kakšno leto nazaj), zaenkrat bo 16GB zadoščalo IMO. V prihodnosti pa je potem plan na 32GB pa še kakšne hitrejše frekvence - to se itak vedno lahko nadgradi.

 

Grafa bo zaenkrat obstoječa 1070 GTX (in štopala sistem), plan je 3080 (čeprov je tukaj veliko negotovosti, kdaj/kako.... Se bojim da 1000€ ne uteče...) Bomo videli kako se bo odvijalo vse skup na trgu. Za Radeone nekako nisem ravno prepričan, čeprov nikoli ne reci nikolI..

 

Glede SSD sem imel pomisleke med Samsung 980 PRO / 970 EVO ali zgornji Sabrent. Vidim, da ga ljudje kar hvalijo, še posebi glede na ceno napran Samsungu. Vidim tudi da je cela znanost glede M2 ssdjev in tehnologij. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...