Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

To prepucavanje je brez kurca, ker nimamo cen, koliko bi stale te komponente v tujini. Takrat se spomnim, da v tujini, če bi kupoval vse v eni trgovini res ne bi prišel ceneje skozi, ali vsaj bistveno ne. Sploh v tistih hardcore corona časih, ko so stvari iz tujine res prihajale z 10 letno zamudo. Takrat se je Stipe definitivno praivlno odločil.

 

Tujina je cenejša cca 10-15% od Slovenije, kar je lahko veliko sploh ob višjih zneskih. Ampak sigurno pa obstajajo tudi cenejši nakupi v SLO.  Sam, ko sem kupoval hladilnik je bil cca 30% cenejši, kot v tujini. TV 75" so bili nedolgo vsaj te budget modeli cenejši v SLO, kot v tujini. Laptopi so nemalokrat cenejši v SLO. NIKOLI ampak res NIKOLI pa nisem videl grafične kartice cenejše v SLO, kot v tujini. Iz tujine znajo biti tudi poštnine brutalne. Tudi cca 100€, ker velikokrat pošljejo več paketov, če cel komp kupuješ.

 

Kar hočem povedat, da ko se pogovarjamo o cenejšem kompu v SLO, je tako kot da bi rekel, da je zemlja ravna. Ni. Včasih se ob določenem času res bolj splača kupit v SLO. V 95% pa ja... tujina.

Povezava do prispevka

Kot da tega ne dela večina že od pamtiveka. Šoping v Italiji, šoping v Avstriji, avstrijci hodijo k nam po čike, Hrvati hodijo k nam...

 

@Stipe2 ti ziher nisi nikoli hodil v šoping v Trst a ne?

 

Jebo te :D To ni prodaja, to je kapitalizem, prost pretog blaga, konkurenca... Nismo več v komunizmu, da ne smemo kupit kaj in kje nam paše za svoj denar.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Ni čisto tko. Recimo zelo kapitalstični Avstrijci zelo radi denar doma pustijo v svojem okolju ali Avstriji. Kupujejo od lokalnih kmetov tudi hoteli in obrati. Vlagajo v skupnost. Precej manjši odstotek Avstrijcev bo kupilo grafično v Nemčiji kot Slovencev, pa čeprav jim je precej bolj dostopno.

Tko da rečt, da globalizacija prinaša samo pozitivne stvari je stvar druge teme izbe ali foruma.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 minuto:

Ni čisto tko. Recimo zelo kapitalstični Avstrijci zelo radi denar doma pustijo v svojem okolju ali Avstriji. Kupujejo od lokalnih kmetov tudi hoteli in obrati. Vlagajo v skupnost. Precej manjši odstotek Avstrijcev bo kupilo grafično v Nemčiji kot Slovencev, pa čeprav jim je precej bolj dostopno.

Tko da rečt, da globalizacija prinaša samo pozitivne stvari je stvar druge teme izbe ali foruma.

Saj pa bi vsi kupili pri nas če bi bile cene iste. Amapk pizda če prisparam 200 evrov oz več valda da raje kupim tam

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 10 minutami:

kaj ti bi se res šel prodat tujcem za 100-200€?

potem se res nimamo kaj pogovarjat - mene so učili drugače...

Stari, ce iz tujine dobim za 200€ cnej in hitrej + boljsi customer service in moznost placila prek paypala mislm da bi moral bit res precej bogi, da bi se vseen odlocu za slovenijo. Sploh glede na to, da zadnja leta kar posiljam povprasevanja za nakup opreme dobivam obcutek, da se nasi prav trudijo, da ne prodajo stvari. Edina, res edina trgovina (oz. je primarno servis) v zadnjih nekaj letih, kjer sem neki kupil v Slo je bil Laservis (synology nas), ker mi je tip v par minutah odgovoril na povprasevanje in takrat se isti dan (24.12.) dostavil na dom, uro po tem, ko sem placal racun. Z drugimi pa, kot sem omenu, porazno. Nazadnje pri mlacomu sem narocil 4 WD red diske (se tastare), tip mi poslje 4 tanove, ki jih eksplicitno nisem zelel zarad dolocenih tehnologij. Recem, da sem narocil tastare z razlogom, pa mi neki serje in komi vzame nazaj, potem sem se 3 tedne cakal na vracilo denarja, po tem, ko sem jih na par dni opominjal (receno je bilo 2-3 dni). Res fakof s takim odnosom.

Povezava do prispevka
BuLsHiT reče pred 12 minutami:

Saj pa bi vsi kupili pri nas če bi bile cene iste. Amapk pizda če prisparam 200 evrov oz več valda da raje kupim tam

 

this, ne razumem te "podpiram slovenijo, ceprav sem na koncu bolj reven in na suho nategnjen" mentalitete folka

 

to, da je nek trgovec zalozil denar za par tednov in zadevo postavil na polico, pac ni vredno 200€ pribitka

 

no fucking way, nikoli in nikdar

 

bi mogoce razmislil, ce bi bila nakupovalna izkusnja ultra nadcarska, zal je ravno obratno

 

slovenijo se lahko podpira na veliko nacinov, turizem, kupovanje doma pridelanih izdelkov in podobne fore, ne pa placevanje oderuskih cen za preprodajo hardware-a, ki ga delajo na tajvanu

 

 

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 18 minutami:

 

this, ne razumem te "podpiram slovenijo, ceprav sem na koncu bolj reven in na suho nategnjen" mentalitete folka

 

to, da je nek trgovec zalozil denar za par tednov in zadevo postavil na polico, pac ni vredno 200€ pribitka

 

no fucking way, nikoli in nikdar

 

bi mogoce razmislil, ce bi bila nakupovalna izkusnja ultra nadcarska, zal je ravno obratno

 

slovenijo se lahko podpira na veliko nacinov, turizem, kupovanje doma pridelanih izdelkov in podobne fore, ne pa placevanje oderuskih cen za preprodajo hardware-a, ki ga delajo na tajvanu

 

 

Hja... Ni čisto tako. V SLO imamo 6% višji DDV. Se pravi je že tukaj 6%, katere prispevaš v državno blagajno. Če upoštevamo še večje rabate zaradi večjega trga ima na koncu lahko švaba še bolj oderuško maržo od slovenske trgovine.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Kot da tega ne dela večina že od pamtiveka. Šoping v Italiji, šoping v Avstriji, avstrijci hodijo k nam po čike, Hrvati hodijo k nam...

 

@Stipe2 ti ziher nisi nikoli hodil v šoping v Trst a ne?

 

Jebo te :D To ni prodaja, to je kapitalizem, prost pretog blaga, konkurenca... Nismo več v komunizmu, da ne smemo kupit kaj in kje nam paše za svoj denar.

 

V Trst smo hodili po tisto, česar pri nas nismo imeli - isto danes, v tujini kupim samo tisto, česar pri nas ne dobim (danes je to sicer malo nič).

 

Sej jaz nočem, niti ne morem, nobenega prisilit kje naj kupuje - ampak mi je vseeno recimo žalostno prebrat, če nekdo iz Slovenije napiše "ah bom šel k švabom kupit 5800, ne da se mi jebat s slovenci (čeprav pri nas ta isti 5800 stane isto ali celo manj)" - tega res ne morem dojet...

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 24 minutami:

Hja... Ni čisto tako. V SLO imamo 6% višji DDV. Se pravi je že tukaj 6%, katere prispevaš v državno blagajno. Če upoštevamo še večje rabate zaradi večjega trga ima na koncu lahko švaba še bolj oderuško maržo od slovenske trgovine.

 

mene marza v ne zanima, samo koncno stanje na mojem racunu

 

Stipe2 reče pred 1 minuto:

 

V Trst smo hodili po tisto, česar pri nas nismo imeli - isto danes, v tujini kupim samo tisto, česar pri nas ne dobim (danes je to sicer malo nič).

 

Sej jaz nočem, niti ne morem, nobenega prisilit kje naj kupuje - ampak mi je vseeno recimo žalostno prebrat, če nekdo iz Slovenije napiše "ah bom šel k švabom kupit 5800, ne da se mi jebat s slovenci (čeprav pri nas ta isti 5800 stane isto ali celo manj)" - tega res ne morem dojet...

 

 

pa kdo govori o isti ali nizji ceni, govorimo o nategunsko visjih cenah

 

ce je isto, bom kupil pri nas, ce pa v nemciji dobim monitor s postnino 100€ ceneje in za tisto razliko vzamem se novo misko, bom kupil pri nemcu

 

 

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 36 minutami:

 

mene marza v ne zanima, samo koncno stanje na mojem racunu

 

 

pa kdo govori o isti ali nizji ceni, govorimo o nategunsko visjih cenah

 

ce je isto, bom kupil pri nas, ce pa v nemciji dobim monitor s postnino 100€ ceneje in za tisto razliko vzamem se novo misko, bom kupil pri nemcu

 

 

 

na vlahota sem mislil, ki ni sploh pogledal, da pri nas dobi 5800 za enak denar, oziroma verjetno še ceneje...folk pač niti ne gleda pri naših, to je problem

 

 

vlaho reče pred 13 urami:

bom vzel pol kr 5800 ne da se mi s slovenci jebat, plus švaba ma super cene 

 

Stipe2 reče pred 9 urami:

 

si sploh pogledal cene in zaloge pri nas?

res si zaslužite, da vas en dan švabi jebejo v dupe, antipatrioti eni... :D

 

Funtech - AMD Ryzen 7 5800X 3,8/4,7GHz 32MB AM4 BOX 100-100000063WOF 

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 1 uro:

Ni lih neka težka logika tuki. 

Kar pa se tiče podpore slovencem, mi je pa dost vseeno. Zakaj? Ne mislim jaz njih podpirat, da me bodo ob prvem problemu, al pa še prej kot izdelek dobim, drkal v glavo. Za tako ceno bi pričakoval profesionalnost od njih. Kle se pa hitro ustavi. 
 

 

Res ne vem, od kje vam tako slabe izkušnje z našimi; moje sploh niso take, pa celo življenje kupujem pri nas.

A ste mogoče do svojih bolj neusmiljeni, jim ne oprostite tistega, kar tujcu bi, al kaj je tu na stvari?

 

Hajvan je evo imel recimo čisto za drek izkušnjo z unimi nemci, pa so se vseeno našli eni, ki so jih opravičevali - če bi pa to naš trgovec naredil, mislim da bi bilo takoj "evo, smo ti rekli". :D

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 minuto:

 

Res ne vem, od kje vam tako slabe izkušnje z našimi; moje sploh niso take, pa celo življenje kupujem pri nas.

A ste mogoče do svojih bolj neusmiljeni, jim ne oprostite tistega, kar tujcu bi, al kaj je tu na stvari?

 

Hajvan je evo imel recimo čisto za drek izkušnjo z unimi nemci, pa so se vseeno našli eni, ki so jih opravičevali - če bi pa to naš trgovec naredil, mislim da bi bilo takoj "evo, smo ti rekli". :D

 

nisem bolj neusmiljen do naših kot do tujcev. 

Recimo na hrvaško ne grem nikoli več na morje, ravno iz takih izkušenj. Uspešno se jih abstiniram že 10+ let.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 6 urami:

 

na vlahota sem mislil, ki ni sploh pogledal, da pri nas dobi 5800 za enak denar, oziroma verjetno še ceneje...folk pač niti ne gleda pri naših, to je problem

 

 

 

 

in zakaj bi? kupujem pri švabih že 5+ let pa nikoli, res nikoli ni bilo problemov, poleg tega so poslali predračun in mi zbili ceno brez davka takoj ko sem poslal ustrezno dokumentacijo. Da ne govorim o cenah, ki so pri njih nižje ampak ne, ti si enkrat neki kupu in je blo enako kot v SLO zdej dejmo pa vsi kupovat tuki. Lej če boš ti plaču mi lahko naročiš od kjer hočeš, do takrat pa samo tišina. 

Kje bom kupu in komu bom dal denar je čisto moja stvar, zaradi zgodovinsko dobrega odnosa in profesionalne usluge bom pač dal njim pa tudi če dobim tuki en kurčev CPU za 7 eur ceneje. Mogoče boš enkrat zastopu da tudi če se plača kak eur več se mogoče zaradi odnosa in izkušnje. 

Tudi ko sem imel enkrat RMA z MF smo rešili zadevo v takoj in sploh jih ni zanimalo če se zadeva da popravit ampak so meni nič, tebi še manj poslali novo komponento...konec debate, slovenec pa nima niti tok odnosa da bi mi pisal na mail ali javil da zadeve sploh ni na zalogi in je tudi ne bo naslednjih par tednov (čeprav ima na svoji spletni strani napisano NA ZALOGI , ODPREMA JUTRI) jaz pa faking čakam ker rabim zadevo ASAP, ker je moj biznis odvisen od tega...a štekaš kaj govorim? Verjetno ne ker ti je važno da si si ubodel highend PC za sviranje kurcu in pisanju bedarij po internetu in ne za biznis od katerega si odvisen.  Js rabim zadeve takoj in ne takrat ko ma slovenski nategun na lagru. 

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka
vlaho reče pred 1 uro:

in zakaj bi? kupujem pri švabih že 5+ let pa nikoli, res nikoli ni bilo problemov, poleg tega so poslali predračun in mi zbili ceno brez davka takoj ko sem poslal ustrezno dokumentacijo. Da ne govorim o cenah, ki so pri njih nižje ampak ne, ti si enkrat neki kupu in je blo enako kot v SLO zdej dejmo pa vsi kupovat tuki. Lej če boš ti plaču mi lahko naročiš od kjer hočeš, do takrat pa samo tišina. 

Kje bom kupu in komu bom dal denar je čisto moja stvar, zaradi zgodovinsko dobrega odnosa in profesionalne usluge bom pač dal njim pa tudi če dobim tuki en kurčev CPU za 7 eur ceneje. Mogoče boš enkrat zastopu da tudi če se plača kak eur več se mogoče zaradi odnosa in izkušnje. 

Tudi ko sem imel enkrat RMA z MF smo rešili zadevo v takoj in sploh jih ni zanimalo če se zadeva da popravit ampak so meni nič, tebi še manj poslali novo komponento...konec debate, slovenec pa nima niti tok odnosa da bi mi pisal na mail ali javil da zadeve sploh ni na zalogi in je tudi ne bo naslednjih par tednov (čeprav ima na svoji spletni strani napisano NA ZALOGI , ODPREMA JUTRI) jaz pa faking čakam ker rabim zadevo ASAP, ker je moj biznis odvisen od tega...a štekaš kaj govorim? Verjetno ne ker ti je važno da si si ubodel highend PC za sviranje kurcu in pisanju bedarij po internetu in ne za biznis od katerega si odvisen.  Js rabim zadeve takoj in ne takrat ko ma slovenski nategun na lagru. 

 

Ne štekam, niti nikoli ne bom štekal nekoga, ki prezira svoje in poveličuje tuje...še tisti reveži v Afriki se mi zdi, da premorejo več domoljubja, kot Slovenija - tvoj denar je, to je res, ampak mene bi bilo sram takih izjav... 

 

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 2 urama:

Tudi ko sem imel enkrat RMA z MF smo rešili zadevo v takoj in sploh jih ni zanimalo če se zadeva da popravit ampak so meni nič, tebi še manj poslali novo komponento...konec debate, slovenec pa nima niti tok odnosa da bi mi pisal na mail ali javil da zadeve sploh ni na zalogi in je tudi ne bo naslednjih par tednov (čeprav ima na svoji spletni strani napisano NA ZALOGI , ODPREMA JUTRI) jaz pa faking čakam ker rabim zadevo ASAP, ker je moj biznis odvisen od tega...a štekaš kaj govorim?

 

tega folk ne razume

 

ko mi sel v kurac ram na graficni, sem jo samo zapakiral in poslal, fotkal potrdilo, ki ga dobis na posti, denar je bil nakazan se isti dan (ker niso imeli zamenjave na zalogi), drugo grafo vzel pri drugi nemski stacuni in v dveh dneh je bila pri meni

 

kupim glorious misko, knofa zanic direkt iz skatle, takoj dobim nalepko s placano postnino, isti dan, ko je paket prispel do njih njih, je bila poslana zamenjava

 

ko sem uveljavljal stvarno napako pri nekaj dni starem monitorju (kupljen pri nas), je trajalo cel mesec, preden so mi vrnili kupnino, posiljali so me od ene do druge osebe, nihce ni vedel nic, nihce ni bil odgovoren, samo neko izmotavanje nonstop

 

dokler se mi ni dokoncno odfukalo, potem je bil denar nakazan v petih minutah

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

Ne štekam, niti nikoli ne bom štekal nekoga, ki prezira svoje in poveličuje tuje...še tisti reveži v Afriki se mi zdi, da premorejo več domoljubja, kot Slovenija - tvoj denar je, to je res, ampak mene bi bilo sram takih izjav... 

 

tvoj problem ne moj

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...