Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

atomic reče pred 1 minuto:

Seveda ima vezo.

Kompi so bili vedno dragi. Tukaj imamo še inflacijo in vse... Danes v tej noriji, daš za grafo 1000€ in jo boš imel lahko 5 let. Včasih je bila po dveh letih obsolote. Pomeni, da ni več toliko draga, če jo imaš 5 let ane... Pa da je po petih letih še vedno nekaj vredna. Če danes kupuješ 3080 za 1000€ se sliši veliko, ampak svojo staro 1080 lahko tudi prodaš za 400€, pa si zanjo dal samo 600€.

 

Kje je tu še inflacija, ki je od leta 2000 do danes 50%, kar pomeni, če je bilo nekaj takrat 660€ je danes 1000€

 

Tko da jest ne bi rekel, da so kompi dragi danes. Če pa ne ciljaš na high end, pa sploh. Imaš lahko zelo dober midrange komp za dober denar.


Ampak ... Zvišal se je tud overall življenski standard. Plače pa ne kaj dosti. Tko da s tega stališča je danes vse dražje kot je blo leta nazaj, če potegneš korelacijo s plačo. 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 21 minutami:

Ne moraš kar tako interpolirati preteklost v prihodnost, multi-gpu arhitekture lahko spremenijo današnje grafe v stare smeti.

A, right, zdej smo prišli do kamna spotike: maksi čaka na novo generacijo ki bo pometla s trenutno in se boji da bo obsolete že preden pride.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Moja 486ka leta 1993  je koštal 303K SIT

Za tiste čase veliko tehnoligije, ki ni bila v vsakem kompu

486 DX2 40mhz

4MB ram - kasneje dokupljeno še 4mb, ker fullthrotle ni delal, bolano veliko je bilo 4mb rama

20MB hdd

creative sound blaster 8 bit mono

mitsumi double speed CD rom

14" monitor

zvočniki

miška, tipkovnica

analog joystick za X- winga :)

 

To je koštalo 5 takratnih minimalcev. Mat je delala v Planiki za minimalca.

 

OK res da je to fuuuul nazaj, ko so bli kompi res dragi in CDroma, ter soundblasterja ni imale vsak,  ampak računaj, kaj se danes dobi za 5 minimalcev.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 19 minutami:

Haha, to pa je štorija :D

Samo glede velikosti diska, pa nemogoče, da je takrat ob Pentiumu II že bilo 40Gb diska. Takrat, ko sem jaz kupoval tudi v času Pentiuma II, so bili diski 2.1GB, 3.2GB in 4.3GB....zihr pa ne 40GB :D

Čist možno, ker tudi jaz sem začel z enim P2, toda sem rabil trpet z bogimi 10GB in Max Payne mi je en cel gigič pobral:D

Povezava do prispevka
cashman reče pred 2 urama:

Haha, to pa je štorija :D

Samo glede velikosti diska, pa nemogoče, da je takrat ob Pentiumu II že bilo 40Gb diska. Takrat, ko sem jaz kupoval tudi v času Pentiuma II, so bili diski 2.1GB, 3.2GB in 4.3GB....zihr pa ne 40GB :D

 

Možno, da sem kaj zamešal :)   Spomnim se najbolj proca in ATI rage PRO. 

Povezava do prispevka
bainit reče pred 9 urami:

a si mel diskete tut?

jst se spomnim k sem mel eno v žepu bunde, zraven pa mobiča in je bila takoj fuč.

alpa cdrwji pred burnproofom :confused: bog ne daj da si mel kakšen AV vklopljen

 

Sem mel diskete, če ne vsaj za naložit cd driverje v dosu da sem lahko zbootal CD. Se spomnim,ko sem 2x zjebal sistem in je fotr dal za ponovno nalaganje sistema 10k SIT.  Mi je rekel tretjič pa sam rihtaj. No in se je tko začelo moje obdobje popravljanja PCja. :D

 

 

Povezava do prispevka

Uf, moj prvi komp iz 1994 je bil 486SX/33Mhz, 4MB, 40MB, leta 1996 sem upgradal na 486DX/66Mhz in 8MB, 1997 sem šel na Pentium 166Mmz MMX, 16MB, gor obesil poleg neke ATI 2MB, še 3Dfx Voodoo1(1997) in Voodoo2 (1998). Fural tak sistem do 2002, pol sem šel na Duron 750Mhz, overclockan čez 800Mhz na RivaTNT2, pol vmes sem ram povečal in šel na ATI 8500, pol iz tega leta 2007 na AMD Athlon 2000 in nVidia GT8600, sistem je že imel 4GB in kasneje 8GB rama :), danes furam Pentium i7 4770s in 16GB ddr3, čist ok.

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka

Pentium 3 500mhz 64ddr - ati rage -> Očka kupo :D

AMD Athlon 1800+ Geforce FX 5200 kasneje upgrade na ATI 9600xt 256mb rama -> (to je bil prvi custom made pc star sem bil cca 12 let)

AMD Athlon 64 3000+ nvidia 6600gt

AMD Athlon x2 (kle sem z nekimi amd in nvidia karticami palamudu, ne spomnim se točno kaj vse sem mel)

- Tuki vmes nisem mel stacionarca, ampak nek zgonjen laptop ko sem se odpravil v Ljubljano v šolo :D 

i7 3770 - amd 8950?

I7 4770k - r9 380x - crossfire
i5 8600k - amd R9 380x

Ryzen 3900x -> nvidia 3080

 

Komponente sem kar redno upgrejdu, seveda sem jih plačeval tko, da sem vsak mesec fuknu pou štipendije za ta shit. 

PC Master race.

 

Povezava do prispevka

Neki me zanima. Doma imam beast desktop PC, zdaj pa rabim še neki za prenašat okoli. Dobesedno sam za Word in brskalnik ter mogoče pogledat kak video gor. Imam tudi IPAD, sam žal s tablico ne morem normalno uporabljati Worda

 

Koliko se danes kaj cenijo tej random lowbudget laptopi in kje ga je najboljše ujagat? V Hoferju? Kaj je kak v redu mega low budget kitajcki laptop? 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...